Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa ne možeš od cijelog sustava napraviti good bank- bad bank scenarij
ali na taj način bi se bar znalo koliko su u g****ma [thumbsup]


Na dobrom su putu da naprave bad – bank , worst bank.

Ovoj temi se naslov može promjeniti u Kako smo prebrodili svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled


Kakve konkretne primjere? Taj čovjek još nije izašao iz komunizma. On govori kao da smo planska ekonomija gdje se sva proizvodnja dirigira iz jednog ureda u Zagrebu. I on bi očito htio biti taj koji sjedi u tom uredu. Pa smo evo jučer čuli da bi država trebala zamjeniti i banke i osiguravati kapital onim industrijama za koje Ljubo procjeni da im trebaju novci. Znači, projekt nije dovoljno dobar za banku da ga financira, ali bi Ljubo bez problema tu iskrcao novce koje je uzeo onima koji nešto proizvode. Ja bi rađe dao Dijani Čuljak da osmisli plan nego Ljubi Jurčiću.

Ljubo bi od nas napravio nešto tipa kina [lol]
Daleko od toga da se slažem s njegovim proizvodit, proizvodit geslom, ali bilo kakav plan je bolji od nikakvog. Ako se ne slažeš s njim, nemoj glasat za njega na predsjedničkim izborima [wink]

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Ministarstvo kulture i zastita ptica

Mogli bi skupiti forumaše i krenuti u najveću zaštitu ptica u RH. Ako ih ne možeš pobijediti…

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Ja bi krenuo od kraja priče od krajnjeg potošača,radnika ionako cijeli sistem počiva na našim leđima
OSOBNI DOHODAK
Za neto plaću od 5000 kn mjesečno moramo uprihoditi ravnih 8300 kn.
Iz bruto plaće izdvajamo:
-15% za 1 mirovinski stup-1062kn
-5% za 2 mirovinski stup-354 kn (onako usput ovi je kod mene u pedali više uplata nego vrijednosti)
-15% oporezivi dohodak -606 kn
-10% porez na porez -60,6 kn

Bruto plaća-7082.6kn neto plaća 5000 kn.Država papila 41% neto plaće tj 2082 kn.

Ali to nije sve u nametničkoj državnoj akciji isisavanja kuna postoje još neki doprinosi na plaću,to se nas direktno ne tiče ali vjerujem da mnoge poslodavce boli glava:
-15% doprinosa za HZZO (na bruto plaću) -1062 kn
-1,7% doprinos za zapošljavanje -120 kn
-0,5% doprinos za zapošljavanje -35 kn

neto plaća 5000 bruto plaća 7082 kn ukupni doprinosi za poslodavca 8267 kn.(2/3 neto plaće je otišlo u državnu blagajnu)
Sad dolazimo do glavnog problema zašto bi netko otvarao firmu u Hrvatskoj,zašto bi netko pokretao obrt u Hrvatskoj? Sad znamo zašto cvjeta sivo-crna ekonomija.Zaboravio sam reći da firme i ako ostvare neku dobit i na to moraju plaćati porez.Zaboravio sam da je PDV-22% pa sve što sa preostalom plaćom potrošiš još dodatnih 22% ode državi.Dakle kad ovu sliku reflektiramo na nekog proizvođača prehrane (trgovci rade sa maržom od 20-30%) ,PDV-om, izdatcima za plaću dobro da postoji i jedna jedina proizvođačka firma u Hrvatskoj.

A HGK? A šume? A … U svakom slučaju slažem se u potpunosti s napisanim, kolega. [thumbsup]

pa ne plaćaju radnici HGK, tur.članarinu i šume nego poslodavci, hebo ga ti

Moja zemlja se ne zadužuje bez velike nužde.

Aliene nije valjda da proizvodiš ta nisi valjda …….o [lol]


Aliene nije valjda da proizvodiš ta nisi valjda …….o [lol]

Jesam, nazalost.


pa ne plaćaju radnici HGK, tur.članarinu i šume nego poslodavci, hebo ga ti

Procitaj niksonov post opet pa razmisli. Realno radnici ne placaju nis neg poslodavci. Znas i sam uostalom.

potpuno si u krivu, u civiliziranom svijetu radnik se pogađa za bruto plaću a to znači manji porezi i doprinosi na plaću te veći osobni odbitak = veća plaća radniku.

Moja zemlja se ne zadužuje bez velike nužde.

pa dajte mi još jedinica neka zasja crvena petokraka pored mog avatara. to mi je i cilj. [lol] [lol] [lol]

Milovan Đ. Ilas

Moja zemlja se ne zadužuje bez velike nužde.


potpuno si u krivu, u civiliziranom svijetu radnik se pogađa za bruto plaću a to znači manji porezi i doprinosi na plaću te veći osobni odbitak = veća plaća radniku.

Koliko vidim pricamo o HR a ne o civiliziranom svijetu [lol]



pa ne plaćaju radnici HGK, tur.članarinu i šume nego poslodavci, hebo ga ti

Procitaj niksonov post opet pa razmisli. Realno radnici ne placaju nis neg poslodavci. Znas i sam uostalom.
[/quote]

ma to ti je malo fuzzy – poslodavci izvrše plaćanje, ali kad bi se odredilo da radnicima na ruke ide bruto, onda bi radnici izvršili to isto plaćanje. mislim da to nije bitno. poanta je da previše ode državi a onda ona dobar dio toga spiska/izgubi/opljačka.
da sam žena radije bih igrao rukomet u areni nego rađao u petrovoj.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch



potpuno si u krivu, u civiliziranom svijetu radnik se pogađa za bruto plaću a to znači manji porezi i doprinosi na plaću te veći osobni odbitak = veća plaća radniku.

Koliko vidim pricamo o HR a ne o civiliziranom svijetu [lol]
[/quote]

Hrvatska=Amerika u malom….. [thumbsup]

Moja zemlja se ne zadužuje bez velike nužde.


Za neto plaću od 5000 kn mjesečno moramo uprihoditi ravnih 8300 kn.
Iz bruto plaće izdvajamo:
-15% za 1 mirovinski stup-1062kn
-5% za 2 mirovinski stup-354 kn (onako usput ovi je kod mene u pedali više uplata nego vrijednosti)
-15% oporezivi dohodak -606 kn
10% porez na porez -60,6 kn

Ovaj porez na porez me naprosto oduševio! [lol]

New Report

Close