JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne mogu staviti privitak…ne znam zašto [emo_mrgud]

…uopce ne razumijem, nista se nije objektivno promijenilo od kada se govorilo da je ocekivana cijena 200 kn…da ne ponavljam postove iz aprila i maja…

ovi sto prodaju, ili su zaista u frci za novcem, ili dirigirano prodaju da bi poplasili raju i snizili cijenu za dokup…

ako netko ima argument zasto bi pored 14 potencijalnih kupaca i svih izracuna (pogledajete postove iz maja i aprila) trebalo ici ispod te cijene, neka ih navede ovdje na forumu

Pa I nije se nista promijenilo u tom smislu…pridavati vaznost trgovanju par pojedinaca koji su iz nekih svojih razloga odlucili prodati je kao popuniti Sabor na osnovu par stotina glasova…burza je strop za glasanje vise nego za mjerenje…neki su se usuglasili da na ovoj dionice vise nema toliko prostora za brzo zaradu I okrenili su se drugim dionicama, zasto ne?

Da mi je vidit ovi clanak u danasnjem stampanom izdanju slobodne vezano za prodaju.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Da mi je vidit ovi clanak u danasnjem stampanom izdanju slobodne vezano za prodaju.

Mi kao dionačiri imamo uobičajenog branitelja hrvatskog nerada.
Sindikat pomoraca!
Koliko je JDPL isplatio dividende dioničarima?
Koliko je zbog toga povećana vrijednost firme.Oni su sarčili skoro pa sve i svake godine imaju sve manje.I zašto našim pomorcima plaćati više,nije li rentabilnije
Pilipincima plaćati manje.
Sindikati pomoraca bi htjeli da Jadroplov i dalje ostane državna firma,to je baš
strateški interes dioničara.Malo morgen.Država je pojela veliki dio supstance Jadroplova zbog naručivanja skupljih brodova u našim brodogradilištima.I sada su naručena četiri
broda u 3.maju.To je posljednja državna podvala,Jadroplovu skupi brodovi 3.maju
puni navozi,pa ćemo u privatizaciji vjerovatno imati gubitak po tim stavkama i naravno nižu cijenu dionice.
Sretna je okolnost što pomorci nisu stalni zaposlenici pa vjerovatno neće biti
velikih otpremnina.
Privatitacija za 70% dionica,pa valjda i ponuda za ostatak od 30% dionica po
prosječnoj cijeni od cca 150 kn..to je minimum.
Pa onda dokapitalizacija,za 98 % vlasništva.Novinar nešto bunca jer da bi
eventualni kupac sa 70% vlasništva skočio na 98% potrebno je dokapitalizirati
samo 22,66 mil dionica pa bi ih bilo ukupno 24,3 mil kom.
Mislim da i ovaj novinar,ili sindikalac trebaju nazad u osnovnu školu.Nesuvislo buncaju.Spominju dokapitalizaciju od 130 mil kn ,pa to po movom ključu nije više od 130 mil:22,6 ..ispod 6 kn po dionici.Pa nije ovo ni Magma ni OPTE gdje nema imovine jer je pojedena.
Da li je ovo pokušaj širenja panike prije konačne objave o privatizaciji.Tko pogodi zaradio je.kupiti ili prodati pitanje je sada.Naravno da sam kupovao u padu ispod 140.


Da mi je vidit ovi clanak u danasnjem stampanom izdanju slobodne vezano za prodaju.

130000000,00kn/ 1146122 dionica = 113,43knVaš link …

Vaš link …

130000000,00kn/ 1146122 dionica = 113,43kn

ovaj članak je izazvao toliko bure i to s razlogom, međutim, sam po sebi, članak je toliko loš, pun toliko nelogičnosti i grešaka da mi nije jasno kako jedan urednik može pustiti ovakakv članak u tisak…
ali ako su istinite brojke napisane u ovom članku to je za ZATVOR!

manipulacije cijenom dionice putem članka objavljenog u slobodnoj u kojem se tvrdi da je početna cijena 113 kn po dionici….netko će iskoristiti za fini ukrcaj po nižoj cijeni nego li je cijena bila prije neki dan…
može i biti da će početna biti 113 kn, što ne znači da će biti to i konačna cijena…budući da zainteresenata ima dovoljno…a u razgovoru s pomorcima napomenuto je da jadroplov vrijedi daleko više…100 mil dolara….pa sad prosudite hoće li biti licitaže ili će netko kupit po tih početnih 113 kn….
hanfa bi trebala reagirati…i blokirati trgovanje do daljnjega…ali…to se neće dogoditi…

ovdje je oporavak poceo….kao sto rekoh umjesto ocekivanog rasta dogodilo se upravo suprotno…clanak je pogurao…istinit ili ne ne znam…

članak je plaćen kao i hrpa drugih članaka…a svrha mu je da sruši cijenu dionice na burzi, kako bi se neki još nakracali dok je jeftino…
mene članak veseli iz tri razloga…
1. konačno rješenje je vrlo blizu
2. na ovaj način testiraju se mali i drhtave ručice prodaju…kupac trenutno čeka do koliko su mali spremni srušiti cijenu, zato ga ni nema na kupnji…kad raspordaja prestane i kad se skupi količina na prodaji…slijedi čišćenje…jasno je bilo vidljivo prethodnih tjedana da je igračima vrlo povoljan jdpl na 140-150 kn….
3. iskoristiti za jeftin dokup….


Vaš link …
130000000,00kn/ 1146122 dionica = 113,43kn

znači samo 113 kn! lijepo su vas navukli unutra bajkama o min. 200 kn po dionici! [emo_zloban]

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

New Report

Close