JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne sjecam se kad je ovako bid bio pun.

Mislim da imamo novog dionicara. Vrijeme ce pokazati.

diokidina, 05.10.2022. u 17:37

Mislim da imamo novog dionicara. Vrijeme ce pokazati.

reci o čemu se radi

31 000$, LPG preuzimanje, a cijena to glatko poprati rastom od petkuna (5kn). Davno smo trebali biti troznamenkasti ali zse je to…

Himars je skoro nula za JDPL.

 

Samo je pitanje vremena.

 

Deda radi odličan posao. Ugodno me iznenađuje!

 

Samo naprijed!

 

Dobre su vozarine a sad ove odluke su vise manje kozmetika. Izlet u LPG mozda bude stvarno pogodak, zasad ispada tako. Deda salji sve u crno more i tako su stare krame ili pukovnik ili pokojnik 📈🚀😉 sve po 30 000$ neka vozi pa što bude da bude.

BDRY je krenuo u dobrom smjeru, ali onda zaglavio u ovom rasponu 8,85-10,40. Nije ništa zabrinjavajuće dokle god ne propadne iz tog raspona.

.

JDPL je imao dobar tjedan. Cijena je od zadnjeg grafa još jednom odlučila testirati dno trokuta, nije pala ispod 55,00, i na kraju je prilično zeleno zatvorila ovaj tjedan. Cijena je napokon probila ovaj padajući trendlajn i zatvorila iznad prethodnog vrha. Sve ovo je dosta bullish. Sljedeći tjedan bih još volio vidjeti da i RSI i MACD daju weekly buy signal, što bi naznačilo da se cijena napokon pokrenula nakon ove duge konsolidacije.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Nisam prikačio graf za BDRY.

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Izgleda da se feribot na struju financira sredstvima EU i da ide potpisivanje ugovora. 10% financira jadroplov opaa, deda deda vraže jedan utopit ćeš jadroplov po zlato…

@BabaLuji

Da? Odakle informacija?

.

Na skupstini su rekli da ce brod biti sufinanciran od strane EU inovacijskog fonda sa najmanje 60%, a da ce za drugih 40% koji bi trebali sami financirati postoji mogucnost da ce se i to financirati iz nekog drugog fonda.

.

Na vrijednost investicije od 35-40 M USD ovih 60% znaci 21-24M USD bespovratno. Vec to je ozbiljan novac, to je vise od 100 kn bespovratnih novaca po dionici!!!

.

Sa 90% sufinanciranja bi znacilo da ce JDPL dobiti bespovratno imovine koja vrijedi vise od 300 kn po dionici!!!

.

Trenutni NAV je oko 240 kn po dionici. Ovdje pricamo o 100 do 300 kn po dionici dodatno na ovih 240 kn.

.

Sve to trenutno dobijemo za svega 60 kn danas na ZSE. To ima samo kod nas.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Evo u prilogu dio o feribotu sa prezentacije sa Skupstine.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Hebu me prilozi…

.

Evo ga:

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Citam sta sam gore napisao… ko da sam pijan pisao, pa da se ispravim.

.

60% sufinanciranja bi znacilo 100 kn bespovratno po dionici, a 90% sufinanciranja 150 kn po dionici.

.

Danasnji NAV je oko 240 kn po dionici.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Naletio sam na neki interview sa Pavlovicem na tv, napravit ce posao izgleda sa ovim jadroplovom da ga više prestanemo zvati jadnoplov. Mogla bi biti ovo jedna dobra priča na kraju, ovi izleti u LPG i feribot na baterije jos bespovratno top priča. Lova kapi na starim kramama dok pristizu novi brodovi.

Trajekt na baterije? Nitko ozbiljniji nije ozbiljnije ušao u to nego Jadroplov? Ja mislim da olako troše period dobrih vozarina koje neće trajat vječno

New Report

Close