JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliku dobit očekujete za Q3?

Evo ga, dobit kvartala 17 mil.kn

U prvom je bila 3 mil., dakle prate vozarine u stopu.

Četvrti će biti još bolji, ali i ovih 10 kn dobiti po dionici u kvartalu × 4 kvartala =  40 kn dobiti po dionici godišnje, a cijena dionice tek 70 kn??

Dakle, od ovog kvartala, pa sljedećih godinu-dvije, možda i duže, ostvarivat će godišnje oko 70 kn dobiti po dionici.

Pitanje je koliko će se više cijena moći zadržavati barem ispod trenutnog Nav-a, od nekih 120 kn?!

Ispravak u postu iznad, u prvom kvartalu je bio gubitak 8 mil., u drugom dobit 12 mil., i sad dobit 17 mil.

I to je bilo pri nižim vozarinama nego trenutnim (čak i nakon ovih korekcija), znači u ovom kvartalu vjerojatno će dobit biti oko 25 mil., što je fantastično.

Dakle, godišnje bi dobit trebala biti oko 100 mil.kn , što je preko 60 kn po dionici.

Do kraja godine, Nav bi već trebao biti oko 150 kn po dionici.

A onda se neki čude zašto su odustali od dokapitalizacije?

Pa morat će ići u isplatu dividendi, a ne da im treba dokapitalizacija.

Peristil je u TC kod unajmitelja Ultrabulk. com /Fleet list

52.113 dwt 2010

Mitkko prodao sam i JDPL na 70 kn for the record, čekam još par dana pa ću opet početi kupovati..

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

dali može ovdje opet postati aktualna i dokapitalizacija jer cijena može još dolje

Mitkko je ovo odigral za prvu ligu samo ne znam kaj je sa zločkicom dobro su ga zavaljali 

bit će interesantno jer sada opet kupuju pa će morat opet prodavat ali koliki im je ulaz nakon ove kupnje.

Isprika, sada sam provjerio i ispada da sam prodao dio i na 79 kn.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Budući da i dalje nema prodaje ispod 70, teško će se moći jeftinije ući.

Oni koji su izašli i srušili cijenu neće se uspjeti vratiti jeftinije, uzalud drukanje.

 

plavi01, 02.11.2021. u 16:48

dali može ovdje opet postati aktualna i dokapitalizacija jer cijena može još dolje

A što bi s tim parama, sad već zarađuju 60 kn po dionici, i tako sljedećih x godina.

A budući da su neki iznutra znamo rekli da je i 100 kn jeftino za dokap, ne znam po koliko bi išao.

Budući da je Nav debelo iznad 100, teško bi moglo po dvoznamenkastom iznosu, ali znamo da više nije potreban jer se brutalno zarađuje.

 

Bdi indeks se izgleda i  prema projekcijama stabilizirao oko 3.000 bodova, na koliko bi trebao biti barem u sljedećih 2 godine.

Sada onda možemo iznijeti i podatke, dakle zarada bi trebala biti oko 60 kn godišnje, što daje P/E od samo 1, pri čemu je već sada Nav na oko 120 kn.

Ne znam što bi se onda moglo očekivati tu s ovakvom cijenom dionice u narednom razdoblju?!

mitkko, 18.08.2021. u 16:47

 





BudFox3, 17.08.2021. u 19:57



 

 





mitkko, 14.08.2021. u 08:34



 

 

 





BudFox3, 14.08.2021. u 04:34



Postovani kolega, nemam vise namjeru nadmudrivati se. Ti da si frajer bi mi se sada nakon onog jucerasnjeg clanka ispricao, a ne nastavio po starome.







 

Evo pomoci cu ti – “ispricavam se kolega na izrecenim uvredama, bili ste u pravu, ponijelo me drukanje na ovom forumu pa vise nisam bio u mogucnosti trezveno razmisljati. Svako dobro!”

 

Evo kolega sazrijelo je vrijeme za traženu ispriku i ispričavam se, samo još nisam siguran točno za što. Pogriješio sam kada sam rekao da za dokap neće biti zainteresiranih,  kao što sam pogodio da dokap neće proći, ali nisam mogao znati da će politika uplesti svoje prste. Ajde bar su smijenili nesposobnu prošlu upravu, pa bar nešto.

 

Također bih se valjda trebao ispričati za iznošenje svoga mišljenja da se druka i kada cijena poraste da se dionice iskrcaju naivcima…e za to se neću ispričati.

…ali čekaj malo, tu sam ipak bio u pravu da se drukalo…..pošto ste cijelo ljeto drukali za dionicu, te crtali grafove da ide na 100 kn i nedavno priznali da ste se iskrcali, baš lijepo za vas, (a i za kolegu Tina između ostalog), ali šta je sa ljudima koji su povjerovali vašim bajkama i kupili dionice na 70 ili 80 kn, pa sada gledaju minus na brokerskom?

Hoćete se vi sada njima ispričati?

 

P.S. Na ostale konstrukcije ne želim ni trošiti vrijeme, ali mogu samo reći da nemate pojma kada što kupujem ili prodajem, a tvrdite kao da sve to znate…

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Evo jednog posta jednog kolege od prije mjesec dana:

”Uzevši u obzir trenutan broj dionica:


  • dobit za 2021 će iznosi oko 42 kn po dionici, što daje P/E oko 1,55
  • P/NAV je ispod 0,50.

    Ovo su izrazito niske valuacije, i u usporedbi sa starijom sekom ATPL, ali i sa svim drugim brodarima na stranom tržištu.



    —–



    Ajmo sada pretpostaviti 3 scenarija kako bi novi dokap mogao izgledati. U sva 3 scenarija ću pretpostaviti da će ukupan broj novih dionica iznositi 2M kom – zašto? – pojasnio sam u gornjem tekstu. Dakle, u nastavku pretpostavljam kolika će biti cijena nove dionice u dokapu, koliko će to podebljati bilancu firme u smislu stanja keša na računu, koliki će biti u tom slučaju NAV, odnosno ovi ostali pokazatelji. Prilažem tablicu:



Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Forumaš, opet prenosiš post od kolege kojeg sam spomenuo u prethodnom postu koji se iskrcao između 70 – 80kn i više ne piše na ovim temama. Treba malo kritičkog razmišljanja.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

To su činjenice, nema veze tko je i kada pisao.

Dakle, NAV je preko 100 kn i vidjeli smo da su upućeni govorili u vrijeme onog prijedloga za dokap kako dionica nema što raditi ispod 100 kn.

A to što je kolega uspio izaći na 80 pa sad opet ući na 60 je sreća, jer mogao je kupovati i po 100 da onaj prodavač na ATPL nije namjerno rušio cijenu tamo, a onda je pao i JDPL.

Niti ATPL nema što raditi ispod 500 niti JDPL ispod 100 kn, to znaju svi samo hoće iskoristiti priliku kad se već nudi.

Vidimo da od vremena kad je ATPL bila na 570, a JDPL na 80 kn, ino brodari su pali tek simbolično (DSX čija cijena je uvijek bila jednaka ATPL (samo /100), je i dalje na 4,80 – 4,90 USD, što je ekvivalent ATPL na 480-490 kn.

I to je realno, a JDLP je i na 80 podcijenjen jer se trguje na P/E od tek 1,5, dakle godišnja zarada je 40 kn, a dionica 60 kn ??!!

New Report

Close