JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da ali je razlika sto ovi htjeli ne htjeli svaki dan zaradjuju 30 000… takva vremena dosla… a tamo se ne zaradjuje nista… privatizaciju moraju provest… brodovi su trazena roba, prosli tjedan svaki pokusaj kupnje po bidu je bilo spustanje cijene na nize… vjerovatno kako bi vukli ovu pricu bila je 10 sad je 25 super… tankerska i stranac je trebalo ponuditi 40 pa ne bi do ovoga doslo da su bili ozbiljni ovako ostaju repovi…

Izgleda da su ostali bez fotelja, dolazi provjreni Ivan Pavlovica kapeta  ministar dugogodisnji direktor luke ploce. Kupit ce neki veliki igrac po boljoj cijeni, slijedi lagani pad koji treba iskoristit…

@babaluji,

Da, dokap s malima je propao.

Moguce da iducih dana burek trejderi malo omaste brk. Dugorocno ne vidim sto tu moze biti osim jos jednog predatorskog preuzimanja kakvo smo vidjeli na Ptkm i Dlkv.

Cini mi se da ista ekipa i ovdje stoji iza ovog cirkusa.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/telefonom-smijenjena-uprava-jadroplova-ponisten-javni-poziv-za-dokapitalizaciju-proces-je-bio-kontaminiran-15099822?cx_testId=1&cx_testVariant=cx_1&cx_artPos=1&utm_source=pianojl&utm_medium=widget&utm_campaign=pianojutarnji#cxrecs_s

Bit ce transparentno na hrvatski nacin…ovo se narihtava nekon rodji koji je prosli tjedan nazvao nekog svog u stranku…vjerovatno djabe..hrvatska firma u postene hrvatske ruke….

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Ovo je slicno bilo kojem javnom natjecaju drzave gdje je natjecaj pto forme, a vec se unaprijed zna tko ce ga dobiti.

Ovdje je uprava to htjela izigrati, pa smijenilo upravu.

Taj izabrani sigurno ne misli preplacivati dionice.

Ja sada jedino ne znam tko ce se ozbiljan i posten javiti na takav javni poziv.

Da ali to i zele da se ne javi nitko od dosadasnjih osim vjerovatno tankerske… cijenu napucat na 150 pa  neka placaju po skupo

Samo nek se otvori trgovanje, pitat cu vas u kojem smjeru ide dionica.

Ja ocekujem do kraja mjeseca na razinama 90-100,realno i izgledno. A da ne kazem koliko ce biti kad se dozna favorit u dokapitalizaciji.

Da, investitori vole ulagati veliki novac u firme gdje drzava vodi glavnu igru i odlucuje o svemu, pa i o buducem vlasniku. Nemojte biti sigurni da ovdje isto nece biti brutalnog razrjedjivanja po uzoru na Dalekovod ili Petrokemiju, a i novi PU ima veze sa PPD-om, pa mi se sve cini da je netko od te ekipe namirisao plijen.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

do kada je blokada trgovanja?

ne radi stranica zse.hr …

...

Laki34, 06.09.2021. u 10:08

do kada je blokada trgovanja?

ne radi stranica zse.hr …

Vjerojatno dok ne prodje sluzbena sjednica NO

Moguce da ce u srijedu dozvoliti.

Rok stupanja ugovora na snagu, za 2 novogradnje, je 18.9.21.

Cijena ultramaxa bi mogla biti oko 30 m$ po brodu.

Obično se placa 10 % od ukupne cijene za stupanje ugovora na snagu, znači da im treba oko 6 mil $ do ove subote.

Vjerojatno imaju 4-5 mil usd na računima, posude 1-2 m$ i mogu sami financirati novogradnje, bez nepotrebnog dokapa.

Brodovi bi se gradili tek 2023. a isporuka početkom 2024.

Sljedece placanje bi onda bilo tek krajem 2022. za obradu crne metalurgije, tj.početak rezanja limova…

Vjerojatno isto 10 %.

Sve to Jadroplov može financirati iz redovnog poslovanja dok su ovako dobre vozatine.

Još se napravi Sale & lease back aranžman 2-3 broda i dobije se dodatni Cash za kupnju i nekoliko polovnih brodova.

To je rješenje kako povećati flotu s novogradnjama i s polovnim brodovima koji bi odmah donosili zaradu na ovakvom dobrom tržištu.

@lapad

Imaju 5mil $ casha u blagajni.

New Report

Close