JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Taj redovan režim ništa ne znači, dosadni ste s tim.

Na drugom forumu ima PROCJENA poslovanja JDPL od novopecenog stručnjaka za shipping i dry bulk gosp. mittka.

O kakvom se stučnjaku radi najbolje govori njegova prognoza za 1Q o dobiti 17 mil kn, a bio je GUBITAK u iznosu 8.3 mil kn.

Promašaj od 25 mil kn.

Sad prognozira dobit za 2q 24 mil kn.

Analiza je puna na mjernih neistina i izostavljenih ogromnih troškova do kovanja u 2.i 3Q,i ostalih troškova za koje dotični ne zna da postoje u shippingu.

1.Prosjecni brod Jadroplova je Handymax od 48.000 dwt a ne supramax od 58.200 dwt na kojeg se odnosi BSupramax Index(BSI).

To je namjerna neistina.

2. Handymax Trogir 44.000 dwt 2001.je u škveru zbog SS/DD(suhi dok i obnova klase).

-trošak za te 2 stvari cca 1 mil $

-ugradnja BWTS cca 600-900.000 $

-ostali popravci=?

Sveukupno cca 2 mil $=12.5 mil kn

Ista stvar čeka Handymax Split 42.500 dwt 1998. u 3Q,dodatnih 12.5 mil kn troška.

Sveukupno 25 mil kn troška kojih nema u mitkovoj analizi.

3.Handymax Split je trebao biti u puerto quetzal još sredinom svibnja a vidimo da je došao u tu luku tek ovih dana.

Za svaki dan kašnjenja broda brodar unajmitelju plaća penale za koje mittko i slični ne znaju da postoje, pa se iznenadne u FI otkud gubitak a dobre vozarine.

Kako to?

Moja procjena za 1H 2021 je gubitak između 1-6 mil kn,ili – 3.5 mil kn.

Kolki je book dionice?

@lapad

Zasto je bio gubitak u 1Q?

Ajde pojasni mi kad si veliki strucnjak.

Nemoj pisat dalje da mi ne odgovori.

Pa cu ti ja odgovoriti.

@diokidina

kolki je BV po dionici JDPL?

 

Realni Book je 80 kuna po dionici.

@jaro

https://dionice.net/attachment/7486-jdpl-png/

Po ovome je 75kn.

lapad, 22.06.2021. u 18:40

Na drugom forumu ima PROCJENA poslovanja JDPL od novopecenog stručnjaka za shipping i dry bulk gosp. mittka.

O kakvom se stučnjaku radi najbolje govori njegova prognoza za 1Q o dobiti 17 mil kn, a bio je GUBITAK u iznosu 8.3 mil kn.

Promašaj od 25 mil kn.

Sad prognozira dobit za 2q 24 mil kn.

Analiza je puna na mjernih neistina i izostavljenih ogromnih troškova do kovanja u 2.i 3Q,i ostalih troškova za koje dotični ne zna da postoje u shippingu.

1.Prosjecni brod Jadroplova je Handymax od 48.000 dwt a ne supramax od 58.200 dwt na kojeg se odnosi BSupramax Index(BSI).

To je namjerna neistina.

2. Handymax Trogir 44.000 dwt 2001.je u škveru zbog SS/DD(suhi dok i obnova klase).

-trošak za te 2 stvari cca 1 mil $

-ugradnja BWTS cca 600-900.000 $

-ostali popravci=?

Sveukupno cca 2 mil $=12.5 mil kn

Ista stvar čeka Handymax Split 42.500 dwt 1998. u 3Q,dodatnih 12.5 mil kn troška.

Sveukupno 25 mil kn troška kojih nema u mitkovoj analizi.

3.Handymax Split je trebao biti u puerto quetzal još sredinom svibnja a vidimo da je došao u tu luku tek ovih dana.

Za svaki dan kašnjenja broda brodar unajmitelju plaća penale za koje mittko i slični ne znaju da postoje, pa se iznenadne u FI otkud gubitak a dobre vozarine.

Kako to?

To su sve one-off items i za svaki taj trošak svaki od tih brodova će najmanje toliko vise vrijediti nakon ugradnje m/remonta. Ti rashodi mogu utjecati na kvaratlani rezultat, medjutim u duljem roku će se višestruko naplatiti.

Vidimo po koliko trenutno ATPL ugovara Handy-E. Ne vidim razlog zašto to i JDPL ne bi.

Koliko će biti dok prodate?

Zbog porasta vriejdnosti inovine i smanjenja obveza raste i Book. To je barem samorazumljivo.

https://en.sse.net.cn/indices/fdinew2.jsp

Vozarine su presle 30tis $.

https://dionice.net/attachment/7601-img-20210625-221805-jpg/

Objektivno je ocekivati i 40 do kraja godine.

Od ponedjeljka smo u redovnom rezimu.

 

http://prntscr.com/18gtumi

Sto se ovoga kvartala tice ocekujem dobit od nekih 8-10 mil kuna s razloga sto im je jedan brod bio na dokovanju poradi BWTS-a i obnove klase pa to treba platiti ja racunam izmedju 11-13 mi kuna.

Ako bi vozarine u ovome kvartalu za Hendye a jadroplov ih ima 5 ostale na ovoj razini tj 28 000 a breakeven za Jdpl je oko 12000 ocekujem dobit oko 40 mil kuna u ovome kvartalu s time da sam racunao utilizaciju na 80 dana sto se jadroplova tice tj ocekujem u ovome kvartalu zaradu od 40 kuna po dionici a cijena na burzi 50 kn uglavno jeftino da boli glava

ispricavam se kada bi zarada u ovome kvartalu bila 40 mil kn a kako Jdpl ima 1.6 mi dionica tada bi zarada po dionici bila samo kazem namjerno samo 25 kn po dionici u ovome kvartalu na cijenu od 50 kn nudi P/E 2

New Report

Close