JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da bi brodari mogli jos malo padati jer danas jos traje stampedo na grdjevinarima pa ce se trejderi iskrcavati nebi li uletili u grdjevinare. Za par dana ce ti isti prodavati s par posto zarade pa ce ulaziti u brodare ali mozda prije toga u ht radi dividende. Stvrni rast brodara ocekujem negdje nakon div.daya ht-a.
Ovo misljenje nema veze ni s TA i ni S FA nego s psihologijom ljudi i pohlepom.
Ne mora biti tako ali scenarij je moguc tako da su brodari za mene strong hold i buy ako padnu.

Nije bolest sve što boli

Bože moj, kud uletih u te brodare.
Kao nisu direktno vezani uz naše posrnulo tržište, svijet izlazi iz krize, Kina se krca sirovinom …
naši ni da trepnu.
Vani brodari rastu, naši stagnacija, vani korekcija, kod nas pada kao da je i raslo.
Sada rastu čak i građevinari,a mi, vidi čuda opet u neku korekciju.
Kada sam ulazio na 190 kn, crobex je bio otprilike kao i danas, a sad smo 15ak % u minusu.
Mada ne vjerujem da ćemo uskoro doseći 190 kn ne prodajem s minusom jer nemam znanja, ni živaca za trejdanje, a da hranim kojekakve ,,igrače,, ne želim.
Pozdrav imaocima brodara i sretno.


Bože moj, kud uletih u te brodare.
Kao nisu direktno vezani uz naše posrnulo tržište, svijet izlazi iz krize, Kina se krca sirovinom …
naši ni da trepnu.
Vani brodari rastu, naši stagnacija, vani korekcija, kod nas pada kao da je i raslo.
Sada rastu čak i građevinari,a mi, vidi čuda opet u neku korekciju.
Kada sam ulazio na 190 kn, crobex je bio otprilike kao i danas, a sad smo 15ak % u minusu.
Mada ne vjerujem da ćemo uskoro doseći 190 kn ne prodajem s minusom jer nemam znanja, ni živaca za trejdanje, a da hranim kojekakve ,,igrače,, ne želim.
Pozdrav imaocima brodara i sretno.

Polako, doci ce sve na svoje mjesto

Nije bolest sve što boli

a bogami ni FFA nam danas nisu naklonjeni, ali se barem bid poboljšao. Evidentna akumulacija.

Vaš link

Nije bolest sve što boli

Poslije kiše dolazi sunčano vrijeme,tako je oduvjek.

obožavam strvine-posebno ovce


Poslije kiše dolazi sunčano vrijeme,tako je oduvjek.

Bogami ovdi nenadano okrenulo na snig

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

I nije jasno što više pada i dokada će,snijeg ili JDPL?

obožavam strvine-posebno ovce


Zaboravio dodat, s druge strane, ako uspiju povoljno kupit tu bulk-polovnjaču iz ovog milenija, to bi im donekle razvodnilo troškove akvizicija (2 skupa NB + 1 povoljan polovni / 3 = ? ).. Recimo 48+48+27=123/3 = 41 mil po brodu.

Da, to ti dođe ko dokup. Smanjit će prosjek ulaska [undecid]

Hehe, upravo na to sam i ja mislio kad sam napisao.
Pa eno isto je napravio i veliki brat ATPL. Opet naručili ona 2 otkazana panamaxa, al ovaj put s popustom, te si time spustili prosjek (i digli cijenu dionice).

A šta se tiče ovog našeg JadroPlovka koji muku muči da se dohvati 200-tke. Ajmo se malo odzoooomirat sa razine pojedinačne dionice, postrojimo ih sve po 165kn.. dobije se mCap od nekih 50 mil USD!!
Je da ih skupo plaćamo, al otprilike toliko nas dođe jedna škverska novogradnja, a stižu nam dvije. U biti ovdje imamo "Paradox JDPLov": Jadropolov plaća skupo škverske novogradnje, a kupci JDPL-a ih plaćaju jeftino, u pola cijene, a kao bonus dobiju još par polovnih brodova i pokoju nekretninicu, hehe.

Tctc, to je za podijelit svim investitorima jedinice iz matematike.. jasno, onima koji NEmaju dionice JDPL.

P.S. Ako dobijemo kakav popust pa platimo škverske NB recimo 44 mil $, očekujem i JDPL na toj razini, red je red!

Imam dojam da se kupnja povećava a prodaja smanjuje,izgleda da su neki iz top 10 sve prodali?

obožavam strvine-posebno ovce

Evo, prošao dan a ovdje ni slovca,brodari nešto rasli na malom prometu,vani su danas dobro potegnuli.Kako da na građevini i Đakovštini ima toliko postova a ovdje muk?

obožavam strvine-posebno ovce

New Report

Close