INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jako bitno što Kostrenčić prodaje (a možda i ne prodaje), uostalom on je imao između 9 i 10% unatrag godinu dana. Otpuštao je i prije pa što ćemo. Svoje dionice je stekao kad je izlazio veliki vizionar Ostoja, prvak kuponske privatizacije.

Ako ih je platio i duplo koliko su koštale Ostoju, onda može prodavati i na 10 kn uz 300% prinosa (ovo naravno nisu egzaktne brojke)…

Svi imaju pravo raditi s svojim dionicama što hoće, jedino nije jasno zašto nisu obavijestili zse ako je ovo stanje od petka.

A možda je kupio neki oldtimer, obzirom da ih ima nekoliko komada…

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

Mozda pogledati Vaš link Tip dela sve i svasta.Mozda rusi da bi uzel vise,a mozda fakat giba iz dionice,makar mi se cini vise ko muljator kaj je na temelju nekog lobiranja dobil dionice ingre, a sad kad je negde drugde duzan prodaje ko stekli da bi imal kesa za izvuc zivu glavu (nekaj ala Pevec).




Zanimljivo je pitanje zašto je Marijan Kostrenčić prodao -28.861 (!!!)dionica ingre.
Mislim da ćemo uskoro dobiti odgovor na to pitanje, ali kada procuri u javnost, moglo bi biti prekasno… [bye]

Prekasno za ove što kupuju ili one druge. [lol] [proud]
[/quote]
Prekasno za Operenhajma jer kao i obično ništa pametnog ne kaže…
Pa čovječe napiši fino DNO JE NA 36KN I GOTOVO!
Evo ja velim ako je ovo 5-ica dno je 36kn, ako je 2-ica onda je dno na 41,75kn
[/quote]
E spličo spličo.
Bolje za dioničare da nije petica i da je neće biti. jer petica će biti min do 25 kuna, a ko uopće firma ostane živa.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Jako bitno što Kostrenčić prodaje (a možda i ne prodaje), uostalom on je imao između 9 i 10% unatrag godinu dana. Otpuštao je i prije pa što ćemo. Svoje dionice je stekao kad je izlazio veliki vizionar Ostoja, prvak kuponske privatizacije.

Kostrenčić je prodavao i puno veće količine, ovih 28.000 komada je sića:
"Marijan Antun Kostrenčić otpustio je 306.852 redovne dionice Ingre, temeljem ugovora o prijenosu dionica koji su 20. svibnja zaključili Ingra i Kostrenčić." Poslovni dnevnik

Mislim da je Kostrenčić prodao s dobrim razlogom, zato ne pišite gluposti jer je on jedna od 3 najveće ličnosti ingre oduvijek bio. Što se tiče Ludviger i Oppenheima, da oni krenu prodavati bi nastala totalna panika, zato razumijem njihovu pasivnost. Kapetan uvijek mora ostati na brodu do kraja. Kostrenčićevi potezi prodaje su se pokazali odličnima ako gledamo unatrag, iskrcavao se na razini od 57-60, i sada ponovno nakon što je cijena burza odradila onaj umjetni rast prije par dana. Mislim da je to bila Kostrenčiću zadnja prilika prodati ingru po kolko-tolko pristojnim cijenama.

Evo za usporedbu, na IGH je Đukan isto tako prodavao iznad 4000kn i upućeni znaju da ta razina neće tako skoro biti preskočena. Kostrenčić nije naivan da bi prodavao sada nešto za što može dobiti više, proučite malo njegovu biografiju..definitivno jedan od glavnih ljudi ingre, i ako on ode, bit će to veliki gubitak, veći od prodaje dionica. Razumijem nervozu nekih forumaša koji su zadnjih dana kupili najvjerojatnije upravo Kostrenčićeve dionice. Mali kupuju, a velike ribe prodaju.
Ingra malo po malo postaje tvrtka malih dioničara, dok velike ribe izlaze van [bye]

KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN je prošle godine napustio ingru točnije 16. lipnja 2008. povukao se iz nadzornog odbora ingre, nešto slično kao Bill Gates(iako nitko ne piše da će Microsoft bankrotirati jer skoro svaki mjesec otpusti u vrijednosti oko 56 milijuna dolara dionica).

Taj čovjek je bio bitan kod lobiranja za gradnju Arene, zato je i dobio velik dio dionica po posebnim uvjetima, ali kada je njegov posao završio okrenio se drugim poslovima.
Treba mu gotovina, ali sreća je ta da je većinu svojih dionica već rasprodao u ovoj godini……
Pogledajmo samo Optimu, mirovinac AZ fonda je agresivno izlazio i ovih dana i u jednome danu rast 17 posto, a 34 posto od svojeg dna.
Kada je bila na dnu nitko je ne kupuje a kada raste svi ju kupuju. Ja znam prepoznati dno, i samo čekam pravi moment za nadokupiti……….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Nije Kostrenčić bio važan samo kod arene, nego kod svega što ingra radi, npr. vodio je pregovore oko preuzimanja Mavrova. Sad izlazi van iz ingre, i to mu je dobra odluka, ako pogledate malo unazad, vidljivo je da prodaje od kad je ingri krenulo nizbrdo, od neuspjele dokapitalizacije. Razumijem da drugi ne mogu prodavati jer bi to izazvalo totalnu paniku. Sada je najveći teret ingre na malima, pogledajte vlasničku strukturu. Nažalost, mali će ponovno platiti najveću cijenu..tako je uvijek bilo, neposredno ili posredno preko mirovinskih fondova, sve su to male ribe, a ne institucije koje vode te fondove tuđim novcem. [bye]

Openh…..

prijatelju ….kad jednom iduće godine dođemo na 80 kuna …bit ću ti prezahvalan što si mi malo svojim djelovanjem omogućio ulaske na ovim razinama….zato …hvala ti unaprijed …..


Openh…..

prijatelju ….kad jednom iduće godine dođemo na 80 kuna …bit ću ti prezahvalan što si mi malo svojim djelovanjem omogućio ulaske na ovim razinama….zato …hvala ti unaprijed …..

Za ove razine možete biti zahvalni vodstvu ingre koje je donijelo odluku o podjeli dionica kooperantima, i o prodaji trezorskih dionica, a u konačnici i vlastitih od strane Kostrenčića i tko zna koga još. Ja samo pišem po forumu, a drugi rasprodaju i ruše cijenu.
Sada je najveći teret ingre na leđima malih ulagača, u najgorem scenariju, oni će platiti najveću cijenu. Ovo je najbolji primjer toga..velika riba izlazi van, a mali ulagač kupuje i nada se cijeni od 80 kuna. Vrijeme će pokazati tko je bio u pravu, onaj koji ima informacije, ili oni koji kupuju kao guske u magli (NHF) [bye]

Možd me netko prosvijetliti da mi objasni kojim to izračunom pad cijene od 0,24 kn čini pad od 3,02%?



Openh…..

prijatelju ….kad jednom iduće godine dođemo na 80 kuna …bit ću ti prezahvalan što si mi malo svojim djelovanjem omogućio ulaske na ovim razinama….zato …hvala ti unaprijed …..

Za ove razine možete biti zahvalni vodstvu ingre koje je donijelo odluku o podjeli dionica kooperantima, i o prodaji trezorskih dionica, a u konačnici i vlastitih od strane Kostrenčića i tko zna koga još. Ja samo pišem po forumu, a drugi rasprodaju i ruše cijenu.
Sada je najveći teret ingre na leđima malih ulagača, u najgorem scenariju, oni će platiti najveću cijenu. Ovo je najbolji primjer toga..velika riba izlazi van, a mali ulagač kupuje i nada se cijeni od 80 kuna. Vrijeme će pokazati tko je bio u pravu, onaj koji ima informacije, ili oni koji kupuju kao guske u magli (NHF) [bye]
[/quote]

Više ništa ne uzimam kao loše …pa tako i tvoje informacije i pisanje … u svakom slućaju
dobro je uvijek imati zrno razuma i ne letiti u euforiji ….zato te i doživljavam ovdje kao pozitivu …zapravo .


Možd me netko prosvijetliti da mi objasni kojim to izračunom pad cijene od 0,24 kn čini pad od 3,02%?

Gleda ti se prosijek a ne close price.


Možd me netko prosvijetliti da mi objasni kojim to izračunom pad cijene od 0,24 kn čini pad od 3,02%?

Baza je prosječna cijena prethodnog(zadnjeg) dana trgovanja.U ovom slučaju to je jučerašnja od
44,33 kn.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Ne kužim kaj se toliko palite na Kostrenčića !? Cijena dionice Ingre će rasti i padati neovisno o tome da li je Kostrenčić u Ingri ili ne.

I najbitnije, Kostrenčić nije kupio dionice Ingre za sebe, već ih je držao za druge, to što su glasile na njega, to je samo fasada prema van i nije ih dobio niti za Arenu, niti za Mavrovo niti za ništa, već da ne glase ne neke na koje bi trebale glasiti.

ako malo bolje pogledate preuzimanja i otpuštanja dionica nakon Ostoje tada će Vam biti sve puuuuno jasnije, tko i kako i zašto drži Ingru, a i trebate slušat inf koje su se javile kod neuspjelog pokušaja plasiranja obveznica (dokapitalizacija).

To sve govori da uopće ne pratite i ne razumijete stvari vezano uz Ingru, nego nasjedate nekim vanjskim predstavama koje se prikazuju samo za narod (i naravno Vas male dioničare) !

FF

Jos jucer je postalo vidljivo da postoji netko tko se zeli izgleda sto prije iskrcati iz ove nase napacene dionice ali bez da primjetno i znacajno rusi cijenu. No, isto ce sumnjam biti tesko ostvarivo, jer je vec sada je uocljiv znatan manjak malih na strani kupnje a velikih bar za sada niotkuda.

Taktika tipa, postavi se veci nalog na kupnji nesto ispod, a u ocekivanju da se mali ohrabre i posloze iznad, je vjerujem, postalo vec svima prozirano. Stoga slijedecih dana vjerojatno slijedi nastavak slicnog i vec vidjenog scenarija sa mozda sada vec znacajnim rusenjem cijene ako isti tako i odluci.

No, takodjer se postavlja pitanje, u slucaju da se radi o vecinskom dionicaru, zasto je bas sada izabrao trenutak za izlazak i to prije objave prikupljanja ponuda za kupnju arene? [sad]

Optimist - loše informirani pesimist

New Report

Close