INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stvarno mi je interesantno kakvim se postovima želi nešto postići. Ovdje morate biti svjesni da se Uprava i NO rješavaju dionica. Često je to bio dobar znak, no kod Ingre to sigurno nije slučaj. Njih je Ostoja naučio čemu služi burza i bojim se da je INGRi voda došla do grla. Ovdje definitino dionice prelaze u ruke malih špekulanata po sistemu: "Idem kupim dionicu koja još nije porasla". No bojim se da bi INGRa mogla krenuti putevima ZDNK :-).

pa kolega jomiiiiiii na JDPL vidim prozivaju vas zbog druka i upozoravanja ovdje nas također sve upozoravate i "plašite"!!?? U čemu je kvaka?? Još niste kupili ili ste paranoični??

@ bill gates

Takvu su sudbinu ( stečaj ) neke kolege predviđali i HIDRI kad je bila na 130 kn, a pogledajte je danas 389,00 kn. [thumbsup]

Periculum in mora.

Samo da Vas obavjestim da je Kostrenčić napustio zgradu Ingre.Kupio čovjek svoj prostor u Heinzelovoj.Još jedan dokaz da se posao sa Ingrom radi jednom i nikada više.Bojim se da će na kraju na brodu koji tone ostati samo perjanica hrvatskog uspješnog managmenta Igi,Feniks Vesnica,Propuh Bruno i Ivanda.Mogao bi ih Jure poslati kao kažnjeničku bojnu na kaljenje na istočnu stranu Urala.

bilo je rečeno da ingra prodaje dionice radi kupnje tj 25% vlasništva trigranit-ovog centra. Da ostanu u igri. Novca na tržištu nema a projekti čekati neće. Mislim da je svaki potez dobar koji nosi više dobiti. Oni su relativno mala firma i zato vrlo flexibilna. (velika što se tiče samih projekata).
Ova rošada s dionicama, pomoću njih otplata duga stvaranje gotovine za ulazak u novi projekat možda se pokaže kao neki genijalan potez.
Kad se saniraju dugovi Ingra će ulazit u sljedeću godinu sa sigurnim prinosom od Arene Zagreb i prinosom od centra do te Arene za koji još iznos neznamo ali zasigurno neće biti mali.
Ćemo vidjet, vrijeme će već pokazat!!!



Vi stvarno mislita da su danas kupovali veliki igraci, e pa nisu vec su se veliki danas iskrcavali, ti isti veliki su neki dan podigli sa 55 na 75, sad lagano prodaju istresaju se,i ponovo ce je vratit na 50 do 55,i mali se kace ko somovi u mrezu,pripazite sa svojom lovom,previse se manipulira, sve dok se uprava ne ocituje o placanju koperanata davanjem dionica i po kojoj cjeni ja ne ulazim ovde,pa nisu ni koperanti ludi da pristanu po ovoj cjeni da uzmu dionice,sta mislite po kojoj ce cjeni koperanti pristat uzet dionice hm?

1.ma naravno, mali ulagači kupili su INGR za 8 milijuna kuna danas [lol]
2. super da ne ulaziš, samo ti ostani van Ingre pa dobro tebi, a nama još bolje [thumbsup]
3. cijena po kojoj su koopoeranti dobili dionice je nebitna jer oni ionako mlate po bidu, a kao što si danas mogao vidjeti, kupnja je sve usisala (114.000 dionica!!!) bez da je jače trepnula. prema tome, svima je (osim tebi), jasno kuda će ubrzo Ingra [thumbsup]
[/quote]

Da, nisu kupovali mali, vjerojatno i neki fond

3. Uopce nije bitna cijena po kojoj su kooperanti dobili dionice kupnja je sve usisala kao sto kazes, koliko 8 mil kn.
A koliko duguju kooperantima, ma nista oko 200.
dakle jos mjesec dana ovakvog prometa i mozda kooperanti namlate sve po bidu

Slazem se sa Bill-om u svemu sto je rekao.
Osim mozda stecaj, sumnjam..

Obozavam berzu u rvata gdje su svi strucnjaci.
Ja sam imao muda priznati loss na INgR , prodao i za to kupio JDPL, KORF, ATPL i imam preko 100%.

Da ima razloga rasti raslo bi kao i sve drugo
Nazalost

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep




Vi stvarno mislita da su danas kupovali veliki igraci, e pa nisu vec su se veliki danas iskrcavali, ti isti veliki su neki dan podigli sa 55 na 75, sad lagano prodaju istresaju se,i ponovo ce je vratit na 50 do 55,i mali se kace ko somovi u mrezu,pripazite sa svojom lovom,previse se manipulira, sve dok se uprava ne ocituje o placanju koperanata davanjem dionica i po kojoj cjeni ja ne ulazim ovde,pa nisu ni koperanti ludi da pristanu po ovoj cjeni da uzmu dionice,sta mislite po kojoj ce cjeni koperanti pristat uzet dionice hm?

1.ma naravno, mali ulagači kupili su INGR za 8 milijuna kuna danas [lol]
2. super da ne ulaziš, samo ti ostani van Ingre pa dobro tebi, a nama još bolje [thumbsup]
3. cijena po kojoj su koopoeranti dobili dionice je nebitna jer oni ionako mlate po bidu, a kao što si danas mogao vidjeti, kupnja je sve usisala (114.000 dionica!!!) bez da je jače trepnula. prema tome, svima je (osim tebi), jasno kuda će ubrzo Ingra [thumbsup]
[/quote]

Da, nisu kupovali mali, vjerojatno i neki fond

3. Uopce nije bitna cijena po kojoj su kooperanti dobili dionice kupnja je sve usisala kao sto kazes, koliko 8 mil kn.
A koliko duguju kooperantima, ma nista oko 200.
dakle jos mjesec dana ovakvog prometa i mozda kooperanti namlate sve po bidu

Slazem se sa Bill-om u svemu sto je rekao.
Osim mozda stecaj, sumnjam..

Obozavam berzu u rvata gdje su svi strucnjaci.
Ja sam imao muda priznati loss na INgR , prodao i za to kupio JDPL, KORF, ATPL i imam preko 100%.

Da ima razloga rasti raslo bi kao i sve drugo
Nazalost
[/quote]
Da, čini se da su građevici svoje odradili:INGR -5%, IGH +0,37,THNK +4,69,HDEL +2,27,VDKT +0,83, za rast crobexa od +6% ovo je preslaba izvedba građevinaca. Vjerojatno će sutra zbog vjerojatnog rasta crobexa i navedeni biti u plusu, ali on će biti puno manji u odnosu na druge dionice, zbog toga sam danas i izišao iz INGR-e. Očekujem kilavljenje između 67 i 73 kune dok je god crobex u plusu.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

…kada se ispucaju svi interesi onda nam slijedi NORMALAN rast…85 je realno…a ono dalje…to ide ko po loju…samo da nam EU i Ameri omoguće… [thumbsup]

kad ti počneš drukat na UP vrijeme je za otresti kompletan portfelj. Do prije neki dan si mjesecima drukao na pad i imali smo prekrasan rast. Još jedan indikator na oprez. Ti i ekipa s tehničke. puno mi značite…

I'LL BE BACK

Nemogu shvatiti kako gurate Ingru u građevinare.Pa oni sa time nemaju ništa.Da su uopće blizu građevine završili bi onih par "vila" na Srebrnjaku.To razvljaće već dvije godine.I kada su bili likvidni izvođač radova je napustio gradilište radi ne plačanja.Mislim da je to bio Megrad.Trebate čuti što vodeći ljudi Tehnike ili Međimurja govore o Ingri.To su jednostavno prodavaći magle koji pljačkaju izvođaće.Pitaje kooperante koji su nasanjkani na Areni.Pa vas sada pitam sa kime misle oni slijedeći posao odraditi.Ostaju im samo Mavrovo za koje nemeju radne dozvole nigdje osim Makedonije.

Zanimljivi su mi ovi likovi koji su prodali Ingru pa se sada vraćaju ovamo pljuvati po njoj. Neću ih imenovati, ali svima je jasno o kome govorim. Iste priče su pričali kad je INGR bila na na 50, a isto pričaju i sada kad je na 70 kn. Isto će pričati i kad bude na 80 kn, pa kad ode na 100 kn.
Jedina opasnost je bila da INGR ode u stečaj zbog neplaćanja Arene. To je sad riješeno i kroz koji mjesec sve će sjesti na svoje mjesto. Ingri su napokon počeli plaćati, Bandić je dobio izbore i sve ide dalje. Sad će početi dolaziti i lova od najma Arene,a to su velike cifre.
To što Ingra nije klasičan građevinar u ovakvim vremenima je velika prednost, a ne mana jer nemaš fiksne troškove plaća, toplog obroka itd. a to da nitko sad neće htjeti raditi s Ingrom su gluposti. Svi će biti sretni da dobiju od nekog posao i da im daš samo za plaće, a ostalo kad bude -bude. [smiley]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...


Zanimljivi su mi ovi likovi koji su prodali Ingru pa se sada vraćaju ovamo pljuvati po njoj. Neću ih imenovati, ali svima je jasno o kome govorim. Iste priče su pričali kad je INGR bila na na 50, a isto pričaju i sada kad je na 70 kn. Isto će pričati i kad bude na 80 kn, pa kad ode na 100 kn.
Jedina opasnost je bila da INGR ode u stečaj zbog neplaćanja Arene. To je sad riješeno i kroz koji mjesec sve će sjesti na svoje mjesto. Ingri su napokon počeli plaćati, Bandić je dobio izbore i sve ide dalje. Sad će početi dolaziti i lova od najma Arene,a to su velike cifre.
To što Ingra nije klasičan građevinar u ovakvim vremenima je velika prednost, a ne mana jer nemaš fiksne troškove plaća, toplog obroka itd. a to da nitko sad neće htjeti raditi s Ingrom su gluposti. Svi će biti sretni da dobiju od nekog posao i da im daš samo za plaće, a ostalo kad bude -bude. [smiley]

Slažem se da je dobro da je Bandić dobio izbore. Evo danas mi je sjeo i povrat poreza. Od početka kampanje grad ništa ne isplaćuje (odbore, poreze etc.) Zna li netko koji je tempo otplate Arene i koje su cifre u pitanju?

odnos K/P danas je puno bolji nego jučer. jučer smo bili na 12000/71000, a trenutno je 25000/56000.
danas bismo mogli probiti 70 kn i zadržati se iznad toga [thumbsup]

DPAVLETIC=DKONCAR=DSORC=MAJA4684=SCRAPMAN=....

New Report

Close