INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Niste pozorno čitali. Lijepo piše da je BILA Ponzijeva shema a ne da je sad! Sad će se primiti poštenog rada pa će se spasiti.

Pozdrav

http://www.kucilooro.webs.com/

…..dan

-Izgleda kako ovdje ima gorkih iskustava sa Ingrom ……., veliki minusi i sl. …..

-Ali za utjehu ….. , sa takvim razmišljanjima (stavovima) rezultat bi bio isti i da ste
imali bilo koju drugu dionicu …..

-Jasno je kako je u trenutnoj cijeni ugrađen i "san" o stotinama mil. kn. minusa , kojih
evo vidimo ….. nema …. [smiley]… , a u cijeloj priči INGRA je imala i malo sreće , jer
je završila poslove sa državom u "pet do dvanaest"….. , a nove poslove (srećom) nije
dobila i nije se dalje zaduživala …..

-Tko će dobiti sudski spor , Ingra od Međimurja 63 mil. kn + kamate , ili Međimurje od Ingre
31 mil. kn + kamate …… to ne znam , kao ni vi ….. , ali ni u prvoj , ni u drugoj varijanti to
nema veze sa cijenom …. (bar dugoročno)…

-Iz aviona se vidi kako ima dosta dosta igrača u "niskom startu" i čeka se neka vijest … [smiley]

-Nadam se samo , kako ćemo na ovim cijenama "oplindrat" ove kojima u pola ljeta hitno treba
lova ….. , a zatim će (to je samo moje mišljenje) doći i "upaljač" ….. [smiley]

-Naravno , o roku i projiciranoj cijeni nebih se izjašnjavao , ali je jasno kako se ona
razlikuje od viđenja "katastrofičara" ….. i to više nego dvostruko …. !!!!

.Dr M Wagner

Mr. Wagner

da li je san bankrot Mavrova??
koliko je casha tamo ukucano?
Pise lijepo u revizorskom.

To ne zelite vidjeti ili cuti ne???

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ingra nije ponzijeva shema niti nece propast.
da se razumijemo.

Ali nece niti naci kapitala da financira daljne projekte ako bude lagala dionicarima.
Amen.

Sve stoji blueman. Pushing je kod tebe bio nezavidan. Sjecam se tvojih komentara od prije godinu, dvije. Drzis se svojih uvjerenja i to je dobro. Svatko na kraju vidi rezultat svojih odluka.
Moja je procjena da se na ovim razinama s dijelom kapitala isplati riskirati.

Za projekte treba love, drzava sve radi preko JPP-a gdje izvodjaci moraju naci financiranje.
A tko ce dati Ingri dok nastavlja sa muljanjima.

Scio me nihil scire

kak je sad ovo ispalo…ne znam…… eto ponovno….

Sve stoji blueman. Pushing je kod tebe bio nezavidan. Sjecam se tvojih komentara od prije godinu, dvije. Drzis se svojih uvjerenja i to je dobro. Svatko na kraju vidi rezultat svojih odluka.
Moja je procjena da se na ovim razinama s dijelom kapitala isplati riskirati.

Scio me nihil scire


300 tisuca kuna kuplnjeno po prosjeku 30000.
pa jos milijun i pol kuna kupljeno po prosjeku 50.
veliku vecinu prodao na 60-70.
ostatak smeca prodao po 53.

pusing veliki.
ali za to milju kuna ukucao u jdpl na 100-130.
javno.

tukci

Ovak blumen!

aj malo oladi glavu, ak nemaš klimu, kupi si sladoled..
Jako mi je drago zbog jdpl, znaci da si milju kuna vec u plusu..odlično

Ovo kaj ti sad pišeš za ingr sam ti ja s kneleta pisao na 45 k, sam si onda bio u nekom drugom svjetu, tebe su prevarili mene nisu, kad te zg pizao kolko je sjelo na žirac od arene ti si šutio..

druga stvar, pazi kak razgovaraš, ja tukac nisam a najmanje idiot, nemoj se puhat i pravit frajer.
Na okupljanju u didovom snu si jako promjenio retoriku, mogu ti sam rec da je sve zavrsilo fino i dobro jer sam skuzio da se poznajemo s faxa.., tak da, sve 5 ali "di ćeš na kredenac"?

Ja cijenim tvoje mikroekonomsko znanje..ne vrijeđam, ne napadam te, isto ocekujem od tebe …
u protivnom ćemo se drugacije ""razgovarat""

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Tukac se ne odnosi na tebe, vec an one koji drukaju up up i lazu namjerno.
Tipa, evo novog posla, sada cete vidjeti ide do kraj tjedna objava i takve stvari.

Ono sto ne podnosim je laz, da te netko nasamari jer je bolji da, ali laz ne.

A tukaca ima koliko hoces, ja bio prosle godine. Veliki tukac.
Odi lupaj vrecu., ili dizi gvozdje..

Nitko sretniji od mene da ingra naraste na 300, nemam niosta protiv toga ali ne na rekla kazala vec na dore poslove, profitabilne, placanje dobavljaca,..etc…
A ne na laz i muljanje..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Mr. Wagner

da li je san bankrot Mavrova??
koliko je casha tamo ukucano?
Pise lijepo u revizorskom.

To ne zelite vidjeti ili cuti ne???

Pozdrav Mr Blueman

-Zaista ne znam za Mavrovo …… , čuo sam prije godinu-dvije kako je Ingra kupila tu
firmu u problemima , ali glavni je razlog bio ulazak na istočna tržišta ….. , gdje je Mav.
bio "doma" ….

-Nebih znao kolika se korist izvukla , a koliko je uloženo ……. , ali nekako mislim ….kako
i nije bio cilj konsolidacija Mavrova , već "otimanje" tržišta ….., tako da je "kraj" već u
startu možda bio planiran …..

-O tome ste vi dosta pisali , ali mislim kako nema ( neće imati) nekog utjecaja na
cijenu jer je to "lanjski snjeg" , a u međuvremenu je cijena već bila na znatno višim razinama !

-Neke teorije zavjere , krivih (falsificiranih) podataka u izvještajima …. [smiley]… ne mogu
ni pokušati ozbiljno komentirati ……

.Dr M Wagner

Vidim da je forumašima na ovoj dionici već "pukao živac"kako i nebi kad nemožemo probiti 40 kn tj održati se iznad ni dva dana.Stvarno očajno.Di uleti u ovu dionicu.


Tukac se ne odnosi na tebe, vec an one koji drukaju up up i lazu namjerno.
Tipa, evo novog posla, sada cete vidjeti ide do kraj tjedna objava i takve stvari.

Ono sto ne podnosim je laz, da te netko nasamari jer je bolji da, ali laz ne.

A tukaca ima koliko hoces, ja bio prosle godine. Veliki tukac.
Odi lupaj vrecu., ili dizi gvozdje..

Nitko sretniji od mene da ingra naraste na 300, nemam niosta protiv toga ali ne na rekla kazala vec na dore poslove, profitabilne, placanje dobavljaca,..etc…
A ne na laz i muljanje..

Kolega, ne volite kada netko možda druka na up, ali isto tako netko ne voli vaše izrazito negativne komentare iz kojih se vidi vaš vrlo negativni stav prema INGRI. Podjećate me na kolegu Dikana i njegove postove o FNVC.
Za vašu informaciju objeve će biti i to uskoro, ali se čeka da objavljena informacija bude 100 % sigurna i da novi posao bude neupitan. Kao što znate Ingra je u problemima kao i svi ostali ali bez obzira na sve vjerujem u nju i siguran sam da će kroz neko skoro vrijeme dostići cijenu od 100 kn, možda čak i do kraja ove godine. Grad Zagreb i vlada RH bez obzira na sve morati će plaćati ugovorne obveze za Arenu, pa će tako i Ingra dalje plaćati svoje obveze prema svojim koporantima. Inače koperanti nisu plaćeni u cijelosti dionicama, već su dobili veći dio u cashu, a manji dio u dionicama, tako da baš neće biti neke panične rasprodaje.


Vidim da je forumašima na ovoj dionici već "pukao živac"kako i nebi kad nemožemo probiti 40 kn tj održati se iznad ni dva dana.Stvarno očajno.Di uleti u ovu dionicu.

ovo je dionica burek trejdera, kad su 1kn po dionici u plusu odmah se iskrcaju i stalno vraćaju cijenu nazad [angry]

-Zaista ne znam za Mavrovo …… , čuo sam prije godinu-dvije kako je Ingra kupila tu
firmu u problemima , ali glavni je razlog bio ulazak na istočna tržišta ….. , gdje je Mav.
bio "doma" ….

-Nebih znao kolika se korist izvukla , a koliko je uloženo ……. , ali nekako mislim ….kako
i nije bio cilj konsolidacija Mavrova , već "otimanje" tržišta ….., tako da je "kraj" već u
startu možda bio planiran …..


Mavrovo je trebala biti operativa da bi se smanjila kooperacija.Ta je tvrtka imala cca 3200 radnika
Mislim da je problem više nastao u pokušaju konsolidacije nego da se je išlo uništiti konkurenciju.(ona objektivno to i nije bila Ingri)
Zapelo je na vraćanju dugovanja koji su se kretali u visini 20mil eur-a…nemogućnost dobivanja kredita zbog ove krize i to ti je to.
Prava je šteta za Ingru ovakav rasplet ali možda je i ovo bolje rješenje nego takav uteg oko nogu.
DA li se je nekakva korist izvukla to neznam a što se tiče ulaganja mislim da se je radilo oko 7 mil eur-a za 80% dionica..nisam sto posto siguran neka me neko ispravi ako grješim.

sijem žito raste grahorica

Ode INGR uskoro ispod 38,00 …

I to baš kad sam pomislio da je to granica ispod koje se neće tako lako pasti.

da se ne bi mi svi ovdje iznenadili…
mislim da ce prije preko 45 nego ispod 37. znam da se veliki ovdje bruse. pbz igra prljavu igru da opravdaju kupovine po ATH. iako pratim dionicu eto skoro 3 godine i rekao sam si i drugima da je nikad necu kupiti i cudio se kriminalcima i bedacima lani ipak sam popustio i usao u istu. sretno mi bilo.. [tongue]

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

Mnogi ovdje rade protiv INGRE veliki se žele dokopati
dionica ..
Njihovi plaćenci su se proširili forumom INGRE
Pa tu je i Blueman on isto radi za neku banku….

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

New Report

Close