INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Moderator
Jasno mi je za moj post (prije Čavezovog, od 16:49) , ali kaj li je ipak ovaj DrWagner napisl (18:06) da se to ni moglo odmoderirati vuru i pol.
Žalil bum se Uredu za zaštitu prava promicanja i izričaja životinja…..SE BUM VAS TUŽIL!!!!!
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


…..dan

-Isprika za početak …. , ali nije mi baš jasno zašto je INGR-a izgledan kandidat za
bankrot …. ?????
-Možda bi me netko prosvjetlio ….. [smiley]

-Novi sam (dva dana) u INGR-i , sa relativno malom , eksperimentalnom količinom ….. [smiley]
…… naime tada je intenzitet ekspertiza " ide to na 30" i sl . bio najjači , a to je
uvijek dobar (ili gotovo uvijek dobar) znak ….

-Znalci bi mi morali oprostiti pristranost jer sam sada ipak "suvlasnik" , a nadam se i
zaradi , tako da ću odmah otvoriti karte …..
-Ili će INGR-a biti 70-80 …… ili će IGH biti cca. 2000 ….. ???? [smiley]

-Evo , ……. i što ćemo (će mo) sada ……. ?????
……jasno …. , zahvaljujem za bilo kakav (protu)argument

.Dr M Wagner

Izgleda da je gospodinu forumašu promaklo da su Ingra i Igh razvedeni [bye] Ljubav je pukla davno već a kao razlog razvoda navedena je nepremostiva razlika u karakteru.Otišli su svaki svojim putem a djecu (male dioničare ) zbog preopterečenosti poslom smjestili su u dom za nezbrinutu djecu.Tete sada vode brigu o njima [proud]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Ja se slažem sa onom starom izrekom "fundamentals always come out in the charts first". A tek onda u vijesti.

Prema meni ovajturbo veliki otpor prema gore koji se dogodio (označeno na priloženom grafu), te činjenica da se konstantno prodaja stvori čim ima kupnje ozbiljnije, govore da se nešto valja iza brda u ovoj dionici.

A možda i griješim, ali takav dojam se stvara.

Sretno svima koji pikiraju na ovu dionicu, baš je tricky [tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition


Ja se slažem sa onom starom izrekom "fundamentals always come out in the charts first". A tek onda u vijesti.

Prema meni ovajturbo veliki otpor prema gore koji se dogodio (označeno na priloženom grafu), te činjenica da se konstantno prodaja stvori čim ima kupnje ozbiljnije, govore da se nešto valja iza brda u ovoj dionici.

A možda i griješim, ali takav dojam se stvara.

Sretno svima koji pikiraju na ovu dionicu, baš je tricky [tongue]


puno malih dionicara mora ispast van……nakon stock -splita je to malo dugotrajniji proces……strpljen spasen…..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

….dan

-Ovdje nema dovoljno mjesta za napisati sve probleme koje ima INGR-a , ali isto tako i
drugi ….. i to ne samo građevinci …… ( INA , KOEI , brodari …itd )

-IGH (još imam par komada , a do 4000 imao sam malo više …. [smiley] ) ima problema
sa isplatom plaća ….. gosp. JR svako malo kuka i govori kako će početi zaposlenicima
isplaćivati dohodak u dva puta ….. , kredite ne mogu dobiti od banaka (za Zagrebčanku) , a
kao miljenica su države ……

-Ipak radi se ….. i kod jednih i kod drugih …. i trećih.. [smiley]

-Zato mi je čudno kada se govori o bankrotu ……
….istina …. , njihov dokap (od INGR-e) je neslavno propao , niz je nekih marketinških
promašaja …… , ali poslovi su realizirani …. lova sjeda iz mjeseca u mjesec i nisam baš
siguran u neku tešku poziciju ni njih , a ni IGH …. iako svi zapomažu ….. [smiley]

-Vani su u igri kao i IGH i DLKV ….. , neke bajke o propasti vanjskih firmi su OUT ….. , jer
zato su ih i kupili što su bili u "banani" ….

….. i tako ….. možda netko ima neke bolje argumente za propast ….. [smiley]….. , ja ih ne
vidim više nego kod ostalih …… (a i njih sam kupovao kada su "trebali potonuti")…????

-Istina ….. , da se prodaje ….., prodaje se ……. ali ….. [smiley]

Dr M Wagner

od kad sam kupio prvu dionicu 8.2009 (dakle pocetnik), poslozio sam broj dionica pojedine sastavnice crobexa koji se moze dobiti za istu porciju novaca. raslojavanje je od onda strahovito (1:3). svima nam je jasno da to sto su neke brze padale ili se slabo oporavljaju, da ih to ne cini automatski najboljom kupnjom u ovom trenutku "jer ce one to nadoknaditi", tolioko naivan ovdje nije nitko. u tim usporedbama podataka ingra uspjesno struze po dnu, slabo se ponasala i u zadnjem rastu kao testu. izasao sam iz nje 2/3 i tako preslozio dio portfelja.
zanima me da li netko ovdje ima argumente (nije bitno iz kojeg pristupa tk dolaze) zasto bi ja tu 1/3 zadrzao ili zasto bi se sada netko nakrcao ingre a ne neke druge dionice, tj. zasto ocekuje njen natprosjecan rast srednjorocno, pa i dugorocno u odnosu na druge u sektoru ili opcenito?

Nažalost ingra je pokazala kaj investitori o njoj misle u ovom zadnjem 3 mjesečnom rastu. Jako loše, po meni. Mislim da I.O glavnom direktoru nije trebala ona bruka oko dokapitalizacija. Možda da to nije odradio i na taj način na koji je to sve prezentirao danas bi dionica bila puno cjenjenina među investitorima.

Ingr-a je izgubila povjerenje investitora, danas kad je do kapitala jako teško doći , bar u Hrvatskoj neće se baš s tom ingrom netko ozbiljniji baš zezat.

Ima li tko kakvu info. o eventualnoj dividendi?

Hvala

Osobno ne vjerujem da će INGRA u bankrot, daleko od toga. INGRA je u dealu s Trigranitom oko nekih dosta velikih poslova. S obzirom na razgranatost Trigranita i njegovu političko-poslovnu pozadinu INGRA će biti izvučena, pod uvjetom, da se ne ide na njeno namjerno gašenje. A to su već špekulativne stvari.
Što se tiče IGH, fin. izviješće za prva tri mjeseca je dobro, rekordna dobit. Likvidnost je stvar plaćanja unutar Hrvatske i to se ionako mora rješiti na državnoj razini pa sumnjam da će, u konačnici, iti jedna tvrtka biti oštećena, pa tako i IGH. Već su dobili posao u CG, a sada će i u Rusiji projektirati autopu za Soči. Mislim da prebrzo i prelako otpisujemo naš građevinski sektor.
Kod nas će puno više problema imati i imaju sofisticirane industrije koje su izvozile na zapadna tržišta, ove druge, kojima je potražnja niskoelastična i mogu brzo seliti na istok neće imati problema. Ma koliko se pričalo o krizi, to je ipak kriza Zapada, Kina i dalje ima predviđenu stopu rasta 7,5% a Rusija 5%. Morate malo gledati i slušati i druge ekonomiste i programe, ne samo CNN. Pogledajte malo rt.com ili kineske programe, slika se drastično promijeni.

Jedini stvarni rezultat ove krize će biti zamjena mjesta SAD-a i Kine kao vodećih ekomnomskih "motora", i naravno stvarni cilj ove krize – uvođenje međunarodnog regulacionog financijskog tijela.

Sve je ovo igra velikih, its a big wealthy club and we are not in it

@ hanger
genijalno, genijalno.
ovo sa skidanjem stokova i bravarije nije uopce tako daleko

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

što reć, rasprodaja se nastavlja

19.6.2009
Vlasnik računa Stanje [%] Promjena
1.OPPENHEIM IGOR 762.750 10.17
2.Skrb.: PBZ D.D. 713.641 9.52
3.TEHNIKA D.D. 451.800 6.02
4.Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 435.682 5.81
5.INGRA D.D. 422.425 5.63
6.Skrb.: HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.D. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 346.856 4.62
7.LUDVIGER JASNA 338.850 4.52
8.Skrb.: PBZ D.D. 224.307 2.99 -883
9.ELEKTROPROJEKT D.D. 207.450 2.77
10.KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 205.132 2.74
Ukupno: 54.79

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

hmhm kada smo kod igara ima jedna a zove se sibicarenje, sad ima vise nacina.

bogme sad znam da mogu trajati i 3 – 4 godine

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

ja sam ovdje spušio pola uloženih para,izašao van, rađe ću zapit ostatak,nego ponovno gledati free fall do 30 kuna,
ulazim ponovno u rasponu od 25 do 35 kuna

Good artists copy. Great artists steal.


ja sam ovdje spušio pola uloženih para,izašao van, rađe ću zapit ostatak,nego ponovno gledati free fall do 30 kuna,
ulazim ponovno u rasponu od 25 do 35 kuna

Nemoj se žuriti…

liparenje na ingri….nece moc jos dugo ovako [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close