INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ekipa ,sto vise pisete ovdje o ciframa..80-90-100 kn….to ce vise vremena proc dok se ingra digne….ako ce uopce….dok se mali ne otresu ove dionice nece to nikamo….p.s.imam ingr.

Pa pola foruma je kupilo ovo baš ne zvuči optimistično.
Mogo bi Novoselec pomoć , smanjit si ulaz
[cool]



Evo uzeo ja špekulativno 500 kom, pa me samo zanima – zašto ste sigurni da je bankrot nemoguć scenarij ?

Pošto sad imam dionice, pa eto pitam.

naravno da je bankrot moguć, ali ti valjda znaš zašto si kupio? a tko ti kaže da umejsto rasta od +20% neće doći do dodatnog pada od -20%?? i što ćeš onda? ma najbolje ti to odmah prodaj, sigurno je sigurno [bye]
[/quote]

Nadao sam se drugačijem odgovoru, računam da špekulacija o bankrotu nije prisutna, inaće je 60 kuna jako skupo.

ne mogu se oteti dojmu da je nekolicina forumaša skratila pozicije u nekim dobitnim dionicama da bi ušla u ingru…?! bilo bi dobro da objasnite kaj iliti tko vas je na to navukel?

od 13:08-13:38 , punih pol sata niti jedne transakcije?!?! [huh]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


ne mogu se oteti dojmu da je nekolicina forumaša skratila pozicije u nekim dobitnim dionicama da bi ušla u ingru…?! bilo bi dobro da objasnite kaj iliti tko vas je na to navukel?

sa zaradom drugih dionica kupio ingru….cisto špekulativno….ako i rokne ,kako doslo tako proslo….ima se jos par boca kisika za veci zaron [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Evo jamio i ja malo ingre. Neću se više zajebat ko sa igeha i hidricom. Naime, nakon što se đukan istovario i kada je bilo pitanje dana kada će igeha u bankrot a moga si ga kupit po 1500 – 2000 kolik oćeš zadrhtaše mi ručice. Pa i hidrica je bila siguran stečaj pa je otišla 300% i opet prošla pored mene.
E ovaj bankrot neće proći bez mene [thumbsup]

crnaguja@ [thumbsup] nasmijao si me do bola… [lol] [lol] [lol] ,a mozda je vrijeme za jedan pravi bankrot???? bilo kako bilo,ja ostajem….zivili

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ingra je "majka svih trejderskih dionica". Sa 1500 – 2000 komada je najbolje trejdati. Toliko uvijek možeš "utopiti". Ulazio na 38 – izlazio na 52, ulazio na 58 – izlazio na 65, ulazio na 67 – izlazio na 72. Trenutno sam vani, jer ako se sutra zacrveni – ide ispod 60, a ako ne – jednostavno ne kupujem!
Za razliku od Hidre, Ingra me jednostavno ide. Dugoročno se ovdje može dobro izgubiti ili dobro zaraditi, zato po meni ovdje je najbolje kratkoročno plivati na valovima. Tko želi dugoročno ulaganje ima i daleko "sigurnijih" dionica, gdje se neće morati svaki dan "trzati". Nisam baš ljubitelj trejdanja, ali vremena su takva kakva su! Ostatak love je u dugoročnim ulaganjima na trenutno nelikvidnim dionicama. A ovo mi jednostavno dođe kao "razbibriga"!


Ingra je "majka svih trejderskih dionica". Sa 1500 – 2000 komada je najbolje trejdati. Toliko uvijek možeš "utopiti". Ulazio na 38 – izlazio na 52, ulazio na 58 – izlazio na 65, ulazio na 67 – izlazio na 72. Trenutno sam vani, jer ako se sutra zacrveni – ide ispod 60, a ako ne – jednostavno ne kupujem!
Za razliku od Hidre, Ingra me jednostavno ide. Dugoročno se ovdje može dobro izgubiti ili dobro zaraditi, zato po meni ovdje je najbolje kratkoročno plivati na valovima. Tko želi dugoročno ulaganje ima i daleko "sigurnijih" dionica, gdje se neće morati svaki dan "trzati". Nisam baš ljubitelj trejdanja, ali vremena su takva kakva su! Ostatak love je u dugoročnim ulaganjima na trenutno nelikvidnim dionicama. A ovo mi jednostavno dođe kao "razbibriga"!

A da si ostao u njoj cijelo vrijeme pa izišao na 73 pa izračunaj zaradu



Ingra je "majka svih trejderskih dionica". Sa 1500 – 2000 komada je najbolje trejdati. Toliko uvijek možeš "utopiti". Ulazio na 38 – izlazio na 52, ulazio na 58 – izlazio na 65, ulazio na 67 – izlazio na 72. Trenutno sam vani, jer ako se sutra zacrveni – ide ispod 60, a ako ne – jednostavno ne kupujem!
Za razliku od Hidre, Ingra me jednostavno ide. Dugoročno se ovdje može dobro izgubiti ili dobro zaraditi, zato po meni ovdje je najbolje kratkoročno plivati na valovima. Tko želi dugoročno ulaganje ima i daleko "sigurnijih" dionica, gdje se neće morati svaki dan "trzati". Nisam baš ljubitelj trejdanja, ali vremena su takva kakva su! Ostatak love je u dugoročnim ulaganjima na trenutno nelikvidnim dionicama. A ovo mi jednostavno dođe kao "razbibriga"!

A da si ostao u njoj cijelo vrijeme pa izišao na 73 pa izračunaj zaradu
[/quote]
A kakve sam garancije imao da će doći do 73. Ulazio sam i u druge i izlazio, trudio se pratiti trend.Vidi je gdje je sada, a ja u kešu. [cool]



Ingra je "majka svih trejderskih dionica". Sa 1500 – 2000 komada je najbolje trejdati. Toliko uvijek možeš "utopiti". Ulazio na 38 – izlazio na 52, ulazio na 58 – izlazio na 65, ulazio na 67 – izlazio na 72. Trenutno sam vani, jer ako se sutra zacrveni – ide ispod 60, a ako ne – jednostavno ne kupujem!
Za razliku od Hidre, Ingra me jednostavno ide. Dugoročno se ovdje može dobro izgubiti ili dobro zaraditi, zato po meni ovdje je najbolje kratkoročno plivati na valovima. Tko želi dugoročno ulaganje ima i daleko "sigurnijih" dionica, gdje se neće morati svaki dan "trzati". Nisam baš ljubitelj trejdanja, ali vremena su takva kakva su! Ostatak love je u dugoročnim ulaganjima na trenutno nelikvidnim dionicama. A ovo mi jednostavno dođe kao "razbibriga"!

A da si ostao u njoj cijelo vrijeme pa izišao na 73 pa izračunaj zaradu
[/quote]

Ne isplati se ovdje uopće trejdati, kupovao sam i ja INGR-u i po 40kn i po 49kn i po 56kn i opet sada po preko 60 kn i uvijek se trudio prodati nešto skuplje. Ali ne vrijedi te muke ni živaca za zaraditi koju kintu. Najviše sam zaradio baš prvom kupovinom kada se još nije znalo hoće li smak svijeta ili odbijanac od višegodišnjeg dna. Jednostavno se od tada uvijek bolje zarađivalo na drugim dionicama. Sve do ovog završnog skoka koji nije dugo trajao.

Ja se od sada držim starog tehničkog pravila da se od rušenja s ATH (416 kn) ovdje mora dogoditi nekakav suvisli tehnički odbijanac. E pa je8iga, na nekakvu normalnu razinu će se morati kad tad odbiti (a ovih 75 kn je shit, a ne tehnički odbijanac), ako je i zadnja najgubavija dionica u sastavu Crobexa to mogla učiniti može i INGRa…a ovo sranje s rasprodajom neće trajati vječno.

I na kraju, s ovoliko prometa zadnjih dana između 58 i 75 kn, ovdje je nasuto toliko betona, da će jednog dana kada cijena opet prijeđe 75 kn ovo postati toliko snažna potpora da će se morat zvat sam Jure Radić iz IGH da projektira na koji način probušiti tu potporu…

Za ovu dionicu jednostavno "nema sredine". Dugoročno postoje samo dvije opcije, ili nenormalna zarada ili nenormalan gubitak. Zato "izaberi jedan broj, sigurno ćeš pogriješiti"! [lol]


Evo jamio i ja malo ingre. Neću se više zajebat ko sa igeha i hidricom. Naime, nakon što se đukan istovario i kada je bilo pitanje dana kada će igeha u bankrot a moga si ga kupit po 1500 – 2000 kolik oćeš zadrhtaše mi ručice. Pa i hidrica je bila siguran stečaj pa je otišla 300% i opet prošla pored mene.
E ovaj bankrot neće proći bez mene [thumbsup]

Uzeo i ja malo ingre…ovo mi je prva ingra u životu…

Zanimljivo je ovo bilo za gledat.
u 24 sata dvije pozitivne blokade (od toga jedna mizerna zbog dnevnog prosjeka),
a onda 6 dana iskrcaja.
Koliko je toga protrgovano u 6 dana (%) ?
Nije se valjda 50 % Ingrice kupilo po prosjeku od 50 kn ?

Kako god, čekati ću bar 130-140

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

3.6.2009
Vlasnik računa Stanje [%] Promjena
1.OPPENHEIM IGOR 762.750 10.17
2.Skrb.: PBZ D.D. 713.641 9.52
3.TEHNIKA D.D. 451.800 6.02
4.Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 435.682 5.81
5.INGRA D.D. 407.425 5.43
6.Skrb.: HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.D. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 348.356 4.64
7.LUDVIGER JASNA 338.850 4.52 -20000
8.Skrb.: HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 233.700 3.12
9.ELEKTROPROJEKT D.D. 207.450 2.77
10.KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 205.132 2.74
Ukupno: 54.73

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

New Report

Close