INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Blueman i Plavi me ispljuvaše…

Poštovani Viribus!
Moram se složiti s vama i ja sam imao jednu prepisku sa kolegom Plavim glede Ingra. Nažalost nije ponudio niti jedan staloženi i argumentirani odgovor već se koristio demagogijom kako će to gore jer je eto on kupio!
Blueman definitivno ima veliko teoretsko znanje, no za ulaganje u burzu treba imati i nešto Kostolanijevsko u sebi. Nažalost, kolega Blueman, čije znanje cijenim rađe se držao Ingre i pametovao po Atlantskoj plovidbi.
Neka nam svima ovo bude škola kako smo samo mali nevažni kotačići na burzovnim putešestvijima i možda nas priznanje vlastitih grešaka učini boljim ljudima!

[/quote]

Tvoj pokušaj diskreditacije mene i dalje traje kolega kucilo, Sančo itd. sa još 177 nickova ( toliko neki proračuni o tome koliko imaš nickova govore, ne moji ).
Dakle opet lažeš, gdje sam napisao da će cijena rasti jer sam ja kupio, ajde pokaži?
Ako nigdje nisam napisao, onda stvarno lažeš, kako drugačije to nazvati?
Drugo, što se tiče dokapitalizacije, evo posto moj o istoj:

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=582&pg=875

citati: " u najgorem slučaju, da dokap ne uspije što se može dogoditi?
Ništa posebno, kad je cijena nakon objave o dokapu, čak i pala, a ne da je porasla.

A ako sve dobro prođe i uz pokoje iznenađenje…mislim da je tržište zrelo za nekakav nagli skok, likvidnost je mala, neka se nađe interesa mogli bi očekivati solidan porast cijene. "

Sad će na svoje doći oni koji su se bojali mnoštva novih dionica po 80 kuna na tržištu.

Što se tiče prodaje Arene i plačanja zakupa, stvari stoje puno nepovoljnije za grad nego kako to kolega sa 177 nickova želi prikazati. Ugovor je ugovor. Ako se ne poštuje postoje sankcije.
Imate u današnjem Većernjjem listu članak o tome, gradu prijeti kazna od više stotina milijuna kuna, tako piše u podnaslovu teksta.
Isto tako Bandić kaže nema govora o tome da se prekida suradnja sa Ingrom, dakle pritisak je urodio plodom, odnosno vjerojatno hoće.

Za sve one koji tvrde da nema casha, neka pogledaju zadnje izvješće Ingre objavljeno na ZSE, stavku kratkoročna imovina.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Prvi dan nakon što je objavljena vijest za dokap sam rekao da će to biti fijasko samo takav.
Mislim da sam rekao da su ovi u Ingri ili vrlo glupi ili vrlo očajni.
Nije mi palo na pamet da bi moglo biti i jedno i drugo
[bye]

Hej kolega, postoji ona narodna prvo skoči pa reci hop. [bye]
Živi bili pa vidjeli.

agalloch slažem se u potpunosti, ulagati u magmu ok, ali toliko?!?! ona je "vrlo likvidna"! kako tvrde u mirovincima, da, ako ulažu u RH ulažu u vrlo likvidne…..?!
na žalost, prije sumnjala, a sada je ovo potvrda I SUŠTA ČINJENICA, da ne mogu računati na svoju penziju….zahvaljujući čelnicima MF koji su zauzeli čelna mjesta (kako to kod nas već biva) da li na preporukama, pedigreu ili sposobnosti, zaključite sami…..

Može li netko objasniti: Iako još slijedi drugi krug upisa, Ingrin je pokušaj prikupljanja 150 milijuna kuna novoga kapitala u prvom valu doživio potpuni fijasko jer su veliki institucionalni investitori, odnosno mirovinski fondovi, jednostavno ignorirali ponudu.
Zbog čega su oni uopće trebali sudjelovati u 1. krugu. Mogu i u drugom. Odnosno spominjali ste dogovor u 2. krugu.
Nabrzaka sam prolistao par prethodnih stranica foruma. Uglavnom, odakle tvrdnje da 2. krug neće uspijeti? Znam, sve ukazuje na to, ali odavno sam prestao vjerovati plaćenim dnevno/pol.vijestima i paničnim senzacionalnim vijestima. Nažalost često i takve vijesti znaju pokrenuti lavinu.

Kolega multinick i ostalih 177 nickova predlažem ti novi nick : Žalosna sova ( ionako voliš indijance ).
Jer sad si upravo to, zar ne?
Nisi sretan kao recimo u vrijeme kada je Werder izbacio Dinamo?
Inače moram ti reći da mislim da je jako tužno kad se netko veseli tuđoj nesreći, kao ti, a još tužnije je kada je tužan ako se to ne dogodi.

Evo stanje na burzi u ovom trenutku:_

Kupnje INGR do 65 – 3 719 komada
Prodaje INGR do 75 – 3 182 komada

a zadnja je tek 66 kupnja već preko 68.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ma serem se ja na takvu vlast i gradsku i drzavnu, do prije pocetka prvenstva su im bila puna usta arene i toga kako ce zagreb dobiti najvecu i najljepsu dvoranu u ovom djelu europe a sad vise ko vas jebe…sve mi je to pomalo i mutno, mislim da nebi bilo nikakvih problema ni sa dozvolama ni sa nicim da je tu dvoranu radio igh, to je samo jos jedna u nizu od sramota ove drzave… izgleda da nisu kapnuli dosta iz ingre u necije džepove….a bez toga u hrvatskoj nis ne ide kako treba!!


Cestitam drzavi na uspjesnom predstavljanju projekta JPP-a.
Yipeeee.

Naravno, Bandic osvaja 70% glasova..

Ono sto sam jos prije rekao, dok IGH ne plati Zagrepcanku nece ni Bandic Arenu.
I to je to..

Zvuci glupo ali nije daleko od toga

idući tjedan će bit bolje...


Cestitam drzavi na uspjesnom predstavljanju projekta JPP-a.
Yipeeee.

Naravno, Bandic osvaja 70% glasova..

Ono sto sam jos prije rekao, dok IGH ne plati Zagrepcanku nece ni Bandic Arenu.
I to je to..

Zvuci glupo ali nije daleko od toga


Ne zvuči glupo nego i je glupo..i to do bola.
Đaba ti sve znanje o Ingri kad ti nikako ne uspjevaš shvatiti da se oni i IGH ne mogu uspoređivati ni po jednoj osnovi u ovom trenu(osim što su građevinari).Izgleda da ni onom Igoru nešto nije najjasnije čim se je u upustio u izravan sukob sa Dropuličkom..i onda očekuje potporu od mirovinaca,glupo zar ne?I nakon svega što su ti isti mirovinci napravili na tržištu kapitala vi ste očekivali da vas oni poguraju??Mislim da vam je i bolje da je to propalo
One tvoje usporedbe vrijednosti zemljišta na različitim lokacijama i različite namjene su bile smiješne u najmanju ruku.
Ali ipak sve to te nije spriječilo da napadaš forumaše i da ih vrijeđaš i govoriš im da trkeljaju i sl.
Gušio si svaki pokušaj rasprave i iznošenje drugačijih razmišljanja i nisi birao sredstva a u konačnici se je pokazalo da si ti taj koji je fulao cijelu loptu…i nije ti prvi put.
Ali ništa zato,naći ćeš već neki razlog zbog kojeg je sve ispalo kontra od tvojih predviđanja..i idemo dalje..do nove navlakuše [bye] [bye]

sijem žito raste grahorica

nevjerojatno koji luzer ovaj Ingrin manager

meni se cini da je ovo namjestanje za preuzimanje.
ne tvrdim nista, onako ovlaš preteći situaciju, tako mi se cini..
mozda ima kolega koji su bolje upuceniji, pa neka kazu svoje misljenje.

jednostavno, prenevjerojatno je da su isli u dokap, a da nisu imali nista dogovoreno, niti su pokusali dici cijenu na burzi..mogli su trezorom dici cijenu, sa kojim milijunom, znam da se nema para, ali mislim da je to bilo prijeko potrebno.cim nisu ni pokusali izvesti neku vratolomiju za dizanje cijene, vijesti, nekjakav spin, nesto..u tome su bar bili prvaci.
kao da je njima samima bilo u interesu da ne uspije.
2% upisanih?
da su pokusali bilo sta, da su se iole potrudili, mogli su skupiti bar 20% upisa.
prateci INGR otprije, sumnjam da im je uprava odjednom postala tako bedasta.
zbrajajuci sve, cini mi se da je ovo samo dimna zavjesa.
da li ce sada uletiti npr. Trigranit sa dokapom?
javnom ponudom mozda?

ne tvrdim nista, ne pratim dionicu, osim preko foruma i novina, moguce da sam totalno u krivu, ali jednostavno mi se neke stvari ne slazu, ali to je moj laički pogled.
nemam INGR i nemam namjeru kupiti (osim ako ne bude kakva neodoljiva situacija [smiley] )

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


da su pokusali bilo sta, da su se iole potrudili, mogli su skupiti bar 20% upisa.
prateci INGR otprije, sumnjam da im je uprava odjednom postala tako bedasta.
zbrajajuci sve, cini mi se da je ovo samo dimna zavjesa.
da li ce sada uletiti npr. Trigranit sa dokapom?
javnom ponudom mozda?

Potpuno se slažem s tobom. Mene jedino zanima kako će se događaji koji slijede odraziti na financije sitnih dioničara.


Kolega multinick i ostalih 177 nickova predlažem ti novi nick : Žalosna sova ( ionako voliš indijance ).
Jer sad si upravo to, zar ne?
Nisi sretan kao recimo u vrijeme kada je Werder izbacio Dinamo?
Inače moram ti reći da mislim da je jako tužno kad se netko veseli tuđoj nesreći, kao ti, a još tužnije je kada je tužan ako se to ne dogodi.

Evo stanje na burzi u ovom trenutku:_

Kupnje INGR do 65 – 3 719 komada
Prodaje INGR do 75 – 3 182 komada

a zadnja je tek 66 kupnja već preko 68.

Poštovani kolega Plavi!
Kao prvo, ja nemam pojma o kom vi pričate i s kime me zamjenjujete! U svakom slučaju vi ste u krivu. Drugo, ja se ne veselim tuđoj nesreći nego sam samo vas umoljavao da ne podliježete demagogiji jer to u ovim vremenima više ne pali, a i vaša zvijezda je potamnila od onog vremena može li bolje (viče kolega Plavi i nakon par mjeseci kaže da je davno prodao).
Međutim vi i dalje niste ništa naučili već koristite demagogiju i dalje: nabrajate odnos k/p.
Ja ću vam na to odgovoriti: sve, ama baš sve dionice na ZSE su u plusu, Ingra je u minusu. Može li gore?


Tko kaze da se nisu dogovorili sa mirovincima..
Iz krugova bliskih Ingrinoj transakciji nudi se cijela lepeza razloga za fijasko dokapitalizacije koja je kulminira s ocjenama da je čak bilo i političkih pritisaka na ulagače da se ogluše na ponudu te da su oni ojačali upravo krajem prošlog tjedna što je, navodno, u samoj završnici procesa dovelo do povlačenja već iskazanih zabilježbi nekih investitora

KOliko je ono trezoraca upisano, pa zar nevidite da drzava sve usisava dok ne izda euroobveznicu.
Da je dokap bio po 5 kuna opet nebi upisali jer sva lova ide drzavi.
Pa i HT umjesto da isplati dividendu upisuje drzavne zapise..

Koma..
Moja lova umjesto u lukrativan projekat ide u placu neradnicima u drzavnoj upravi..

Blueman sve je to u opisu firme, sada se vidi koju to SILNU SNAGU I DOBITINGRA ima

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Ipak za burzu je bolje da ova dokapitalizacija nije uspijela.

Samo bi nam trebao odljev još te kakve takve – nikakve likvidnosti

i slažem se trebalo bi realno procijeniti što bi moglo biti skriveno iza ove katastrofalno provedene dokap?

Jel to bilo temeljeno na na analizi nekog pripravnika friško pristiglog u ingru sa EFZa? [rolleyes]


meni se cini da je ovo namjestanje za preuzimanje.
ne tvrdim nista, onako ovlaš preteći situaciju, tako mi se cini..
mozda ima kolega koji su bolje upuceniji, pa neka kazu svoje misljenje.

jednostavno, prenevjerojatno je da su isli u dokap, a da nisu imali nista dogovoreno, niti su pokusali dici cijenu na burzi..mogli su trezorom dici cijenu, sa kojim milijunom, znam da se nema para, ali mislim da je to bilo prijeko potrebno.cim nisu ni pokusali izvesti neku vratolomiju za dizanje cijene, vijesti, nekjakav spin, nesto..u tome su bar bili prvaci.
kao da je njima samima bilo u interesu da ne uspije.
2% upisanih?
da su pokusali bilo sta, da su se iole potrudili, mogli su skupiti bar 20% upisa.
prateci INGR otprije, sumnjam da im je uprava odjednom postala tako bedasta.
zbrajajuci sve, cini mi se da je ovo samo dimna zavjesa.
da li ce sada uletiti npr. Trigranit sa dokapom?
javnom ponudom mozda?

ne tvrdim nista, ne pratim dionicu, osim preko foruma i novina, moguce da sam totalno u krivu, ali jednostavno mi se neke stvari ne slazu, ali to je moj laički pogled.
nemam INGR i nemam namjeru kupiti (osim ako ne bude kakva neodoljiva situacija [smiley] )

Rijetko se javljam ali danas nisam mogao odoliti da napisem nesto.Ako bude ovako kako kolega MIG predpostavlja najvise ce popusiti mirovinci koji su je kupovali po 35 000 i 50 000kn jer ce im se udijeli u tvrtki drasticno smanjiti ,ali neka i Dinkec popusi pusmi pulija.Ovog puta sam na strani Igora da im ga utera do kraja.Kako bi jedan kolega rekao ispadace im kutnjaci od muke.

SAM PROTIV SVIH


meni se cini da je ovo namjestanje za preuzimanje.
ne tvrdim nista, onako ovlaš preteći situaciju, tako mi se cini..
mozda ima kolega koji su bolje upuceniji, pa neka kazu svoje misljenje.

jednostavno, prenevjerojatno je da su isli u dokap, a da nisu imali nista dogovoreno, niti su pokusali dici cijenu na burzi..mogli su trezorom dici cijenu, sa kojim milijunom, znam da se nema para, ali mislim da je to bilo prijeko potrebno.cim nisu ni pokusali izvesti neku vratolomiju za dizanje cijene, vijesti, nekjakav spin, nesto..u tome su bar bili prvaci.
kao da je njima samima bilo u interesu da ne uspije.
2% upisanih?
da su pokusali bilo sta, da su se iole potrudili, mogli su skupiti bar 20% upisa.
prateci INGR otprije, sumnjam da im je uprava odjednom postala tako bedasta.
zbrajajuci sve, cini mi se da je ovo samo dimna zavjesa.
da li ce sada uletiti npr. Trigranit sa dokapom?
javnom ponudom mozda?

ne tvrdim nista, ne pratim dionicu, osim preko foruma i novina, moguce da sam totalno u krivu, ali jednostavno mi se neke stvari ne slazu, ali to je moj laički pogled.
nemam INGR i nemam namjeru kupiti (osim ako ne bude kakva neodoljiva situacija [smiley] )

Postoje dvije varijante

1. Operheim ulazi u dokapitalizaciju nadajući se da će investitori navaliti ko ludi na dionicu po cijeni od 80 kn, jer smatra da dionica vrijedi puno više. Zato ne brani cijenu i pušta da se cijena ruši sa malim prometima.

2. Lukavo su smislili kako da vodeći dioničari i tajni budući partner preuzmu Ingru i povećaju svoje udjele. Prvo objave dokap po 80 kuna, nakon toga preko svojih trabanata sruše cijenu kako bi sabotirali interes malih dioničara i mirovinaca u provom krugu. U drugom krugu Operhaim i ekipa iz uprave, te tajni budući partner, vjerojatno Trigranit upisuju ostatak dionica i tako naprave prikriveno preuzimanje. Čudno je da ni Operhaim nije upisao dionice u prvom krugu, što dovoljno govori samo za sebe. Nakon drugog kruga nitko neće imati više od 25 % pa neće biti ni javne ponude.
Ulazak Trigranita je logičan slijed. Oni Ingri daju 25 % Arena centra, a Ingra ih pusti u vlasničku stukturu. Svi sretni i zadovoljni.

New Report

Close