INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovo je propalo prije nego je i počelo, po meni ništa od ovoga, nema nikakve logike, malo više su se preračunali, najniža cijena joj je bila 55,00 kn., 3.750.000 / 150 000 000 , uz vrlo negativan trend (ukoliko) nadolazi, hm, hm, to bi dalo cijenu znatno nižu nego što je 55,00 kn. ….
Samo me zanima tko će se u ovo upustiti!!!???

Ko će se u ovo upustiti? Pa svi vi koji ste stavili naloge na 50kuna,i čekali, sve ove dane drukajući na dole, a sutra će vam biti cilj ukrcati se što prije moguće,(ako stignete) prije nego cjena dohvati 80kuna. A pošto prije nego je nastupila ova vjest,na prodaji do 80 kuna,od trenutne cijene nije bilo više od 4000dionica (znaći nekih 300000kn)
182 73,00
228 74,24
120 74,50
54 74,99
200 75,00
128 75,39
10 75,50
209 75,52
100 75,60
300 76,00
498 76,15
101 76,20
150 76,30
150 76,44
70 76,71
300 76,90
200 76,94
150 76,99
212 77,00
300 77,99 …

a toliko prometa je ingra dosizala i u naj nelikvidnijim danima, uračunajući da će se mnogi nalozi povuči,jer nikom neće biti u interesu prodavati ispod 80. sa današnjom prosječnom cijenom 73,31 ,sutra smo već sa 9% plusa probili granicu od 80kuna!

To je moje viđenje,a sutra ćemo viditi kako će se stvari kretati.

idući tjedan će bit bolje...


Ako cijena na burzi bude ispod 80 kuna, mali dioničari će kupovati na burzi a ne u dokapu. Veliki su se dogovorili i kupiti će u dokapu. Nema logike da cijena na burzi bude manja od 80 kuna i ovo je paradoksalna situacija. Paničari su spustili cijenu i sutra će vrlo brzo cijena na 80 kuna. Ovaj dokap je dobar za Ingru i za mirovince. Jedni će doći do kapitala koji im treba za profitabilna ulaganja, dok će mirovinci uprosječiti visoki ulaz. Još jednom nevidim nikakvu logiku prodavati dionicu na burzi ispod 80 kuna ako su dioničari spremni dokapitalizirati po toj cijeni. Što se mene tiče meni odgovara da cijena bude niža pa neću kupiti u dokapu već na burzi po manjoj cijeni.

Koji veliki to smiju kupovati dionice INGRE? Mirovinci sigurno ne. Postoje strogi propisi HANFE u što se može ulagati. Ja i dalje mislim da se priprema ulazak strateškog partnera. Sve ostalo nema smisla.


Ako cijena na burzi bude ispod 80 kuna, mali dioničari će kupovati na burzi a ne u dokapu. Veliki su se dogovorili i kupiti će u dokapu. Nema logike da cijena na burzi bude manja od 80 kuna i ovo je paradoksalna situacija. Paničari su spustili cijenu i sutra će vrlo brzo cijena na 80 kuna. Ovaj dokap je dobar za Ingru i za mirovince. Jedni će doći do kapitala koji im treba za profitabilna ulaganja, dok će mirovinci uprosječiti visoki ulaz. Još jednom nevidim nikakvu logiku prodavati dionicu na burzi ispod 80 kuna ako su dioničari spremni dokapitalizirati po toj cijeni. Što se mene tiče meni odgovara da cijena bude niža pa neću kupiti u dokapu već na burzi po manjoj cijeni.

krivo, pa dokap HDEL-a ide po 300 a cijena na burzi je 200 i nema baš tendenciju ka 300. Ili možda ima, ali sigurno ne zbog dokapa.

I'LL BE BACK

Gluposti koje izvodi Ingra, besmisleno je više i komentirati…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Ovo je propalo prije nego je i počelo, po meni ništa od ovoga, nema nikakve logike, malo više su se preračunali, najniža cijena joj je bila 55,00 kn., 3.750.000 / 150 000 000 , uz vrlo negativan trend (ukoliko) nadolazi, hm, hm, to bi dalo cijenu znatno nižu nego što je 55,00 kn. ….
Samo me zanima tko će se u ovo upustiti!!!???

I dalje sam istog uvjerenja, a što nakon dokapa u padajućem marketu, pa ne mogu svi na nelikvidnom tržištu biti najbrži prst i ostanu zarobljeni unutra, što onda!?


Ovo je propalo prije nego je i počelo, po meni ništa od ovoga, nema nikakve logike, malo više su se preračunali, najniža cijena joj je bila 55,00 kn., 3.750.000 / 150 000 000 , uz vrlo negativan trend (ukoliko) nadolazi, hm, hm, to bi dalo cijenu znatno nižu nego što je 55,00 kn. ….
Samo me zanima tko će se u ovo upustiti!!!???

Istina da je najniža cijena bila 55,ali kada je cijena bila preko 60.000 nije li to bilo preko 400 kn.
Sadašnjih 80 je korektno s obzirom na situaciju,a cijena dionice je bila preko 80 kn dan prije
saznanja o dokapitalizaciji.Tek na kraju dana smo imali veći iskrcaj po 78 vjerovatno od nekog
inseidera.
Smatram da će dokapitalizacija biti uspješno provedena,a da će se netko dočepati velikog paketa
jeftinih dionica koje bi bilo nemoguće kupiti u ovolikoj količini.
Mišljenja sam da većinski dioničari neće smanjivati svoj udio a da će mali propustiti šansu na
dokapitalizaciju, jer se vjerovatno cijena neće dizati preko 80 ,nego tek poslije dokapitalizacije.
Veliki će povećati svoj udio a mali će smanjiti svoj udio.
U eri špekulativnih priča zaboravili smo osnovno.Kolika će biti fundamentalna/fair/vrijednost dionice
INGRe nakon provedene dokapitalizacije.Bez velikih analiza može se zaključiti da bi trebala biti viša
s obzirom na povečanje najvrijednije stavke ,a to je keš.I upravo radi toga što keš sada puno vrijedi
pojavljuje se ovako povoljna prilika za jeftinu kupnju dionica uz dokapitalizaciju.
Dokapitalizacija od 75% smanjuje
BV sa 87 na 85,o9/-2,2%/,
a ako se provede 100% BV je 84,66/-2,7%/
Dakle,kupci su zadnjih dana profitirali. Uspješnom dokapitalizacijom INGR daleko više dobiva kroz
bolju bilancu radi bolje likvidnosti, nego što je gubitak kroz smanjenje BV od nekoliko postotaka.
Na ZSE stvarno ima povoljnih prilika za kupnju.Samo se postavlja pitanje dali su to povoljnije
prilike od INGRE po 80 kn nakon dokapitalizacije.Naročito je opasna usporedba sa ostalim prezaduženim građevinarima.
Naravno osim INDG,ali i ona ima svoje grijehe.

Čitam malo prospekt, evo ovo je prioritet raspodjele u slučaju da u drugom krugu bude više ponuda nego što ima dionica. U drugom krugu je ponuda javna:

a) obveznim mirovinskim fondovima,
b) dobrovoljnim otvorenim mirovinskim fondovima,
c) dobrovoljnim zatvorenim mirovinskim fondovima,
d) otvorenim dioničkim investicijskim fondovima,
e) otvorenim uravnoteženim investicijskim fondovima,
f) ostalim otvorenim investicijskim fondovima (koji nisu u
skupinama d) i e))
g) zatvorenim investicijskim fondovima,
h) osiguravajućim društvima,
i) bankama – za vlastiti račun i u ime i za račun portfelja,
j) brokerskim društvima – za vlastiti račun
k) brokerskim društvima – u ime i za račun portfelja,
l) ostalim trgovačkim društvima

bas me guverner preduhitrio dok citam sve ovo o dokapu.Zasto bi bilo paradoksalno,kakve gluposti se tu govore.Kao prvo ovo nije za male,drugo zasto ne bi mirovinci kupovali ingru,koja to hanfa moze zabraniti.pocele se gluposti tu trkeljat a ne pogleda se ni struktura ulagaca…..Kolko vremena bi trebalo mirovincima da kupe dionica ingre po ovim cijenama na zse-u za 150 milja kuna a da ne dignu cijenu.Zasto bi ingra davala diskont kad je vec i na 80-100kn veliki diskont.Ko hoce hoce,normalno da ja necu jer nije za mene i gotovo.Rijesili me bar papirologije

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


bas me guverner preduhitrio dok citam sve ovo o dokapu.Zasto bi bilo paradoksalno,kakve gluposti se tu govore.Kao prvo ovo nije za male,drugo zasto ne bi mirovinci kupovali ingru,koja to hanfa moze zabraniti.pocele se gluposti tu trkeljat a ne pogleda se ni struktura ulagaca…..Kolko vremena bi trebalo mirovincima da kupe dionica ingre po ovim cijenama na zse-u za 150 milja kuna a da ne dignu cijenu.Zasto bi ingra davala diskont kad je vec i na 80-100kn veliki diskont.Ko hoce hoce,normalno da ja necu jer nije za mene i gotovo.Rijesili me bar papirologije

PRAVILNIK O IZMJENAMA I DOPUNAMA PRAVILNIKA O DODATNIM
KRITERIJIMA ULAGANJA I INVESTICIJSKIM OGRANIČENJIMA
MIROVINSKIH FONDOVA

Članak 3.

»(1) U vrijednosne papire izdane od strane dioničkih društava uvrštenih u ostale
kotacije, a izvan službene kotacije na burzi u Republici Hrvatskoj, dozvoljeno je ulagati:
· u dionice koje u trenutku stjecanja imaju početnu tržišnu kapitalizaciju veću od 750
milijuna kuna. Ukoliko se zbog promjene tržišnih cijena vrijednost tržišne
kapitalizacije dionica spusti ispod vrijednosti od 750 milijuna kuna, fond može i dalje
stjecati te dionice sve dok se vrijednost tržišne kapitalizacije dionica ne spusti ispod
vrijednosti od 650 milijuna kuna.
· ako se vrijednost dionica spusti ispod vrijednosti od 600 milijuna kuna, primijeniti će
se odredbe članka 73. Zakona počevši od datuma nastanka promjene.
· u dionice koje u slobodnoj prodaji imaju manje od 20% izdanja ako je tržišna
kapitalizacija dionica u slobodnoj prodaji veća od 200 milijuna kuna.
· u kratkoročne dužničke vrijednosne papire izdavatelja čiji vlasnički vrijednosni papiri
ispunjavaju uvjete iz ovog stavka.
(2) U navedene vrijednosne papire dozvoljeno je uložiti najviše do 15% imovine
obveznog mirovinskog fonda ili najviše do 30% imovine dobrovoljnog mirovinskog fonda.
(3) Ukoliko je ulaganje u vrijednosne papire iz stavka 1. ovog članka jednog te istog
izdavatelja veće od 1% do najviše 2% imovine mirovinskog fonda, njihova ukupna vrijednost
ne smije prelaziti 10% imovine obveznog mirovinskog fonda odnosno ne smije prelaziti 15%
imovine dobrovoljnog mirovinskog fonda.«.


Gluposti koje izvodi Ingra, besmisleno je više i komentirati…..

Koje gluposti kolega?
Mišljenja sam kako je ovo jedinstvena prilika postojećim dioničarima za kupnju 3 750 000 kom novih dionica Ingre po cijeni od 80 kn.

Pri tome ne treba imati negativan stav za vrijeme korekcije koja je nastupila.
Naime samim ulaskom svježeg casha-a kompanija dobiva priliku, koja je jedinstvena i nadasve poticajna.

Ulažite u znanje, ulažite u Ingru.

Sava ne zafrkavaj, Ingra je u službenoj kotaciji.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ovdje se bluman radi o vrlo kratkorocnoj i elementarnoj stvari… Tko ce sada upisat kad je cijena pala ispod 80, i to debelo? Netrebas biti intelektualac da zakljucis da se ne isplati. Vec sam napisao, zeznuli su se u procjeni, trebali su ici ispod. Tada kad su odlucivali, vjerovatno je cijena bila oko 80 kn. Hm…

…zar misliš da im je teško već sutra dići cijenu na 80,00??? za to im ne treba puno kessha a mmožda je podignu i više (85)pa da se nas više odluči kupiti povoljnije -niže-po 80. haaa??? kako stojimo sa tom mogućnošću???…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


…zar misliš da im je teško već sutra dići cijenu na 80,00??? za to im ne treba puno kessha a mmožda je podignu i više (85)pa da se nas više odluči kupiti povoljnije -niže-po 80. haaa??? kako stojimo sa tom mogućnošću???…

nikako ne stojimo s tom mogućnošću jer sutra u EU i na ZSE kreće ORS (Obama rally show) i vrlo vjerojatno odmah na otvaranju INGR probija potporu 70 kn

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

hvala na jedinici i hvala plavom na odgovoru EOD od mene

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


hvala na jedinici i hvala plavom na odgovoru EOD od mene

Nisam ti ja dodijelio nikakvu ocjenu.
Na kakvom odgovoru?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close