INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lijepo su zrokali INGRU, kuna po kuna dolje. Za par dana me ne bi čudila na 50 kn.


Kakvo otvaranje… tresla se brda a… [lol]

Evo, izgleda da je krenulo.


dokap treba ić po 40-50kn jer više ne vrijedi…prošla su vremena da bumo sljedećih 5 godina uračunali u cijenu makar ingr ni nema projekaz+ta za sljedećih 5 godina

Dokapitalizacija ti ide od 50 do 150 KN. Pogledaj si priopćenje INGRE na ZSE:

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/66-09-INGR_rjesenje_HANFA.pdf


Kakvo otvaranje… tresla se brda a… [lol]

….a cijena već na 74 kn s tendencijom dalnjeg pada u blokadu. "čestitam" kupcu danas po 80 kn, njemu očito puno toga nije bilo jasno [lol]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

kako stvari stoje danas ce ingra u negativnu blokadu… jer ako se ocekuje da ce se dat na dokap. po nizoj cijeni bolje sad prodat pa onda poslje dokupllivat…

idući tjedan će bit bolje...


kako stvari stoje danas ce ingra u negativnu blokadu… jer ako se ocekuje da ce se dat na dokap. po nizoj cijeni bolje sad prodat pa onda poslje dokupllivat…

U dokapu će nastat gomila jeftino kupljenih dionica, a to će definitivno spustit cijenu ili će je održavat dugo-dugo na ovim bijednim nivoima!



kako stvari stoje danas ce ingra u negativnu blokadu… jer ako se ocekuje da ce se dat na dokap. po nizoj cijeni bolje sad prodat pa onda poslje dokupllivat…

U dokapu će nastat gomila jeftino kupljenih dionica, a to će definitivno spustit cijenu ili će je održavat dugo-dugo na ovim bijednim nivoima!
[/quote]

Osim onoga što sam pisao o interesu fondova da cijena bude što niža na dokapu,pa će samim time raditi pritisak na dolje, posebno ovi izvan top 10, iz iskustva u prethodnim dokapitalizacijama, u kojima sam sudjelovao,kako Ingre tako i ostalih tvrtki, znam da će se javiti i potreba prodaje dionica prije dokapa, od strane postojećih dioničara upravo zato da bi se moglo sudjelovati u novoj dokapitalizaciji.

Ovo je realna opasnost za cijenu posebno u ovim nelikvidnim vremenima, isto tako i iz razloga što su mnogi zarobljeni u dionicama i nemaju casha,nego čekaju da tržište poraste i povrati izgubljene pozicije.

Pitanje je hoće li i kako progutati kupci sve dionice koje će na taj naćin biti prodavane iz navedenog razloga.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-ingra-kao-test-interesa-ulagaca,35259.html

Ajde prodaj po 70 kn ako ce dokap biti po recimo 80 kn.
Ili prodaj po 60 kn ako ce dokap biti po 70 kn.

JA sam misljenja da dokap nece biti ispod 1BV jer se time dilutiraju svi postojeci dionicari (i uprava i svi fondovi unutra!!!!)

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ajde prodaj po 70 kn ako ce dokap biti po recimo 80 kn.
Ili prodaj po 60 kn ako ce dokap biti po 70 kn.

JA sam misljenja da dokap nece biti ispod 1BV jer se time dilutiraju svi postojeci dionicari (i uprava i svi fondovi unutra!!!!)

Pusti ih nek prodaju, sve je to pila naopako, očito nagovaranje da se kupi jeftinije. Ja sam također na kupnji. Samo neznam što se čeka, rušite to.


Ajde prodaj po 70 kn ako ce dokap biti po recimo 80 kn.
Ili prodaj po 60 kn ako ce dokap biti po 70 kn.

JA sam misljenja da dokap nece biti ispod 1BV jer se time dilutiraju svi postojeci dionicari (i uprava i svi fondovi unutra!!!!)

Ne misliš da je Upravi i posebno fondovima koji imaju casha u interesu da cijena bude što niža?
Smanjit će ulaze Blueman,i samim time oprati ruke zbog onih kupovina po 50-60000 HRK.
Ovo im je idealna prilika, ne radi se o malom broju dionica u novoj dokapitalizaciji,govorimo o polovini ukupno izdanih dioinca koje će se pojaviti nja tržištu kao nove.
I to što kaže ides,jeftine dionice.
Nema niti efekta mogućeg novog projakta za koji će ići lova,kad se zna da je lova za krpanje postojećih rupa, i Arenu.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ajde prodaj po 70 kn ako ce dokap biti po recimo 80 kn.
Ili prodaj po 60 kn ako ce dokap biti po 70 kn.

JA sam misljenja da dokap nece biti ispod 1BV jer se time dilutiraju svi postojeci dionicari (i uprava i svi fondovi unutra!!!!)

po meni cijena dokapitalizacije mora biti niza od trenutne cijene na trzistu jer ako tako ne bude ona nece uspijeti… pa ko bi kupovo dionice po visoj cijeni od trzisne…

idući tjedan će bit bolje...

Ok, kad malo bolje razmislim povlačim ovo štro sam rekao za Upravu, oko toga da bi njima bilo u intreresu da je cijena niža, ali ne sumnjam da su upravo fondovi ti koji nisu htjeli dokap po većim cijenama.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Što vam je to dilutanje?
Može prijevod na hrvatski

Stani malo da ti uzmem dimenzije, Lucky!!!

Plavi, druze stari..
evo ja osobno ne vjerujem da ce ici ispod BV da ga ubijes, nemam pojma kako bi to izveli jer dokap ispod BV je dosta zaheban…,
Ma lova ide na Arena Centar, pise danas u poslovnom.
Ako uspije dokap a uspjet ce imat ce 100-150 milja kuna.
U trenutnoj situaciji mogu cudo sa tim napraviti..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close