INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Apsolutno se slažem sa svime navedenim što si napisao, međutim ja bih prije rekao da pravi trenutak ulaska u dionicu sada određuje kolika će biti zarada na njoj (veća ili manja), a ne gubitak. To se naravno odnosi na one koji mogu čekati barem godinu i pol – dvije, jer ako uzmemo u obzir recimo INGR-u, uvjerenja sam da će ona nakon krize vrijediti puno više nego sada, bez obzira o kojoj cijeni kupnje se radilo 90, 80, 70 ili 60 kn. Onaj tko nema extra lovicu i ne može čekati, on će najvjerojatnije izgubiti i ako kupi po 60, jer će možda morati kroz koji mjesec prodavati po 50… tko zna, sve je moguće…, što se tiče pravog trenutka ulaska u dionicu, odnosno na kojoj će razini biti najjeftinija, taj odgovor mislim da nitko ne zna jer ovakve krize koja dolazi još nije bilo kod nas, i sve mogućnosti su otvorene, a naravno ovise između ostalog i o razlozima koje si i ti naveo u svom postu… Ja bih se odlučio na KUPITI (koliko i po kojoj cijeni neka svak odluči za sebe) I ČEKATI, ČEKATI, ČEKATI…

Za onoga tko je u kesu, mislim da je najbolje jos cekati, jer je rizik puno manji nego da kupi. Ako sad ulozim nekakav iznos, vrlo je velika vjerojatnost da ce se on jos dosta smanjiti (da ne kazem prepoloviti). Mislim da je pametnije cekati barem djelomican oporavak trzista, a dionice su ionako pale dovoljno da ce uvijek biti vremena uskociti u vlak (pod pretpostavkom da ciljamo na cijene dionica od prije godinu dana). Sto se mene tice, ja planiram uskociti kad cijena dionice bude 150kn, to ce (meni) biti znak da se trziste oporavilo i da ide prema gore. Sve ostalo je veliki rizik…
[/quote]
Spremni ste propustiti dobit od 100% dobiti na dionici koja je pala pet puta,a da istovremeno
firma i dalje dobro posluje.Izgradnja dvorane je besplatna jeftina reklama vidljiva u cijelom svijetu.
Pa 100% u pet godina je dobar rezultat u investiranju.Dakle sa kalkulacijon da će ovo možda biti
jeftinije vi ste spremni propustiti prosjećnu petogodišnju dobit.

Vaš novac,vaša odluka.To se ne uklapa u moju viziju ulaganja.




Apsolutno se slažem sa svime navedenim što si napisao, međutim ja bih prije rekao da pravi trenutak ulaska u dionicu sada određuje kolika će biti zarada na njoj (veća ili manja), a ne gubitak. To se naravno odnosi na one koji mogu čekati barem godinu i pol – dvije, jer ako uzmemo u obzir recimo INGR-u, uvjerenja sam da će ona nakon krize vrijediti puno više nego sada, bez obzira o kojoj cijeni kupnje se radilo 90, 80, 70 ili 60 kn. Onaj tko nema extra lovicu i ne može čekati, on će najvjerojatnije izgubiti i ako kupi po 60, jer će možda morati kroz koji mjesec prodavati po 50… tko zna, sve je moguće…, što se tiče pravog trenutka ulaska u dionicu, odnosno na kojoj će razini biti najjeftinija, taj odgovor mislim da nitko ne zna jer ovakve krize koja dolazi još nije bilo kod nas, i sve mogućnosti su otvorene, a naravno ovise između ostalog i o razlozima koje si i ti naveo u svom postu… Ja bih se odlučio na KUPITI (koliko i po kojoj cijeni neka svak odluči za sebe) I ČEKATI, ČEKATI, ČEKATI…

Za onoga tko je u kesu, mislim da je najbolje jos cekati, jer je rizik puno manji nego da kupi. Ako sad ulozim nekakav iznos, vrlo je velika vjerojatnost da ce se on jos dosta smanjiti (da ne kazem prepoloviti). Mislim da je pametnije cekati barem djelomican oporavak trzista, a dionice su ionako pale dovoljno da ce uvijek biti vremena uskociti u vlak (pod pretpostavkom da ciljamo na cijene dionica od prije godinu dana). Sto se mene tice, ja planiram uskociti kad cijena dionice bude 150kn, to ce (meni) biti znak da se trziste oporavilo i da ide prema gore. Sve ostalo je veliki rizik…
[/quote]
slazem se u potpunosti sa Vama i zamolio bih Vas da od mene kupite po 150 pa da se pojavi bar nakratko taj znak da trziste id gore
pofuk
unaprijed hvala
[/quote]

Hocu, onoga dana kad taj vas nalog bude vidljiv na investoru 😉
Naravno, ta cijena je karikirana; htio sam ukazati na cinjenicu da netko tko je u kesu, nema razloga za paniku. Kao sto sam vec rekao, dionice su dovoljno pojeftinile da, jednom kada krenu gore, nece u jednom danu doci na vrijednosti sa kojih su krenule padati. Kupac ce imati dovoljno vremena za uskociti u vlak.
Uostalom, kada se trziste stabilizira i dionice budu rasle npr. 10% dnevno, tjedno ili mjesecno, sasvim je svejedno na kojim razinama se ulazi, zar ne?




Apsolutno se slažem sa svime navedenim što si napisao, međutim ja bih prije rekao da pravi trenutak ulaska u dionicu sada određuje kolika će biti zarada na njoj (veća ili manja), a ne gubitak. To se naravno odnosi na one koji mogu čekati barem godinu i pol – dvije, jer ako uzmemo u obzir recimo INGR-u, uvjerenja sam da će ona nakon krize vrijediti puno više nego sada, bez obzira o kojoj cijeni kupnje se radilo 90, 80, 70 ili 60 kn. Onaj tko nema extra lovicu i ne može čekati, on će najvjerojatnije izgubiti i ako kupi po 60, jer će možda morati kroz koji mjesec prodavati po 50… tko zna, sve je moguće…, što se tiče pravog trenutka ulaska u dionicu, odnosno na kojoj će razini biti najjeftinija, taj odgovor mislim da nitko ne zna jer ovakve krize koja dolazi još nije bilo kod nas, i sve mogućnosti su otvorene, a naravno ovise između ostalog i o razlozima koje si i ti naveo u svom postu… Ja bih se odlučio na KUPITI (koliko i po kojoj cijeni neka svak odluči za sebe) I ČEKATI, ČEKATI, ČEKATI…

Za onoga tko je u kesu, mislim da je najbolje jos cekati, jer je rizik puno manji nego da kupi. Ako sad ulozim nekakav iznos, vrlo je velika vjerojatnost da ce se on jos dosta smanjiti (da ne kazem prepoloviti). Mislim da je pametnije cekati barem djelomican oporavak trzista, a dionice su ionako pale dovoljno da ce uvijek biti vremena uskociti u vlak (pod pretpostavkom da ciljamo na cijene dionica od prije godinu dana). Sto se mene tice, ja planiram uskociti kad cijena dionice bude 150kn, to ce (meni) biti znak da se trziste oporavilo i da ide prema gore. Sve ostalo je veliki rizik…
[/quote]
Spremni ste propustiti dobit od 100% dobiti na dionici koja je pala pet puta,a da istovremeno
firma i dalje dobro posluje.Izgradnja dvorane je besplatna jeftina reklama vidljiva u cijelom svijetu.
Pa 100% u pet godina je dobar rezultat u investiranju.Dakle sa kalkulacijon da će ovo možda biti
jeftinije vi ste spremni propustiti prosjećnu petogodišnju dobit.

Vaš novac,vaša odluka.To se ne uklapa u moju viziju ulaganja.
[/quote]

Oprostite, ne zelim biti bezobrazan, ali u trenutnoj situaciji to je za mene kockanje…
Tako su ljudi pricali i kad je ova dionica bila 30000kn. Da sam onda kupio, sada bih bio u velikom gubitku i nista mi ne bi znacio rast od 100% na trenutnoj cijeni.
Dugorocno gledano, sve ce se to vratiti na ATH vrijednosti, ali je pitanje kada.

A naravno da i ja imam Low target, na kojemu sam spreman riskirati svoje novce 😉
Zbog trenutne situacije u svijetu mislim da jos nije vrijeme za ulaz, ali ako krene gore, ne ulazim prije 150kn…

Kupiti po 30.000 prije dokapitalizacije to je bila hrabrost.Ali već poslije dokapitalizacije ne toliko.
tih 30.000 posloje dokapitalizacije/mislim da na to mislite/ je analogno sadašnjoj cijeni od 200.
Uz sadašnje multiple po kojima se trži na ZSE to bi bilo skupo.Međutim,sa sadašnjom cijenom od 72,50
INGRA postaje izvrsna kupnja uz predpostavku istog poslovanja kao ove zadnje tri godine.Naime,INGRA
je dobro poslovala,ali za mene preskupa kada je bila 200 kn.Sada je to izvrsna kupnja jer valjda
nisu izgubili snagu stvaranja profita.Dapaće,nakon dokapitalizacije i povećanja kapitala ovo bi
mogla biti firma sa najvećim porastom dobiti i sa potencijalno najvećim rastom.Jedino brodari bi
mogli biti potentniji ,ali naravno uz porast vozarina.

Kakva su očekivanja za sutra…

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


Kakva su očekivanja za sutra…

Loše pisanje o INGRi donosi visoke ocijene.

Pozitivno pisanje o ovoj dionici donosi lošije ocijene.

Zaključak:Puno više zainteresiranih za kupnju nego za prodaju.To ipak ne znaći rast što bi bilo
logično,ali ti potencijalni kupci su za sada neodlučni.

Ali ipak opasnost od pucanja margina bi sutra moglo dobro ubiti i INGRU.

Poštovanje svima na forumu. Vidim da ima mnogo onih koji se ponasaju kao da razume u cijenu dionice, a pošto sam novi, a od svih dionica ingra mi se cini kao najbolje rjesenje za trenutnu krizu i poslije izniman porast zamolio bih za iskren savjet kada kupovati i sto mislite o buducnosti ove dionice?

Unaprijed hvala svima.


Kupiti po 30.000 prije dokapitalizacije to je bila hrabrost.Ali već poslije dokapitalizacije ne toliko.
tih 30.000 posloje dokapitalizacije/mislim da na to mislite/ je analogno sadašnjoj cijeni od 200.
Uz sadašnje multiple po kojima se trži na ZSE to bi bilo skupo.Međutim,sa sadašnjom cijenom od 72,50
INGRA postaje izvrsna kupnja uz predpostavku istog poslovanja kao ove zadnje tri godine.Naime,INGRA
je dobro poslovala,ali za mene preskupa kada je bila 200 kn.Sada je to izvrsna kupnja jer valjda
nisu izgubili snagu stvaranja profita.Dapaće,nakon dokapitalizacije i povećanja kapitala ovo bi
mogla biti firma sa najvećim porastom dobiti i sa potencijalno najvećim rastom.Jedino brodari bi
mogli biti potentniji ,ali naravno uz porast vozarina.

U trenutnim trzisnim uvjetima, pitanje je da li ce u slijedece dvije ili tri godine imati isto poslovanje. Ali mozda je sve to vec ukalkulirano u cijenu?


Poštovanje svima na forumu. Vidim da ima mnogo onih koji se ponasaju kao da razume u cijenu dionice, a pošto sam novi, a od svih dionica ingra mi se cini kao najbolje rjesenje za trenutnu krizu i poslije izniman porast zamolio bih za iskren savjet kada kupovati i sto mislite o buducnosti ove dionice?

Unaprijed hvala svima.


U fazi euforije dionica koja vrijedi 100 može skočiti do 500.
U fazi straha i panike može doći i na 20.
Razlika je samo dvadesetpet puta.
I zbog toga svakog poslušaj,a slušaj samo sebe.Učiti i samo učiti.

Puno uspjeha.I da sa iskustvom budeš i bogat.

Imaš sreće što sada ulaziš.Lani su neki ulazili,ali je bilo prosjećno pet puta skuplje.I ćuvaj se
euforije ako te krene.A moglo bi jer smo nisko.Ali uvijek može niže.

Puno uspjeha.

INGR je OK firma, ali za nju vrijedi isto što za sve ostale dionice na ZSE , a što su ljepo obrazložile kolege gismund i grgas u prethodnim postovima , tj. nema nikakvog razloga za žurni ulazak u INGR ili bilo koju drugu dionicu. U razdoblju smo medvjeda, a isto nas čeka još cijelu 2009. a to znači da će sve dionice još dolje. Pprema tome zašto platiti više? nagli i veliki rastovi kakve smo nekad gledali sad su prošlost i tako će ostati još jedno godinu dana. nema žurbe, treba čuvati keš i za par mjeseci kupovati na dnu , zašto sada platiti 20% skuplje ? [wink]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

Ingra kupuje 25 posto Arena centra za 55 milijuna eura

http://www.poslovni.hr/102201.aspx

What we've got here is a failure to communicate...

slažem se s diskutantima koji kažu da nije vrijeme za kupnju ni INGR ni drugih dionica. kriza će tek žestoko udariti šakom u pleskus iduće godine i mnoge firme bit će na koljenima, mnoge će i da propadnu!
zamislite da kupite sad neku "jeftinu" dionicu a firma ode za par mjeseci u bankrot??
čuvajte pare, uskoro će puno toga biti za kikiriki [thumbsup]

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

Vidim da je INGR postala jeftina.Međutim,ima drukera i za niže ,….
… sječam se kad je bila na 50-60k kad je ekipa govorila to je previše ide to dole, precjenjena je, al Galinec, Stojić i još neki "crni" dečkići tu. Bila je neviđena pljuvačnica, vidimo ka je to završilo i kud ide.
A ide niže.

Pokušao sam na forumu naći malo informacija koje bi mi me potakle na kupnju.
…tu ne moraš tražit nikakve info, negosi samo olakšaj dušu i nemoj ništ kupovat, bar dok ne padne na 30-ak kuna

Pa ne znam dali i na ijednoj dionici postoje toliko loši komentari.Nitko ne komentira bilancu,zaduženje,dobit,kapital.
……Da malo pratiš stanje u Rh vidio bi na nikakva Fa nema veze s ničim, kupuješ budućnost, a ona nam visi na niti iliti u banani smo. Kad ti to kaže prvo čovijek zemlje zapitaš se malo više nego kad to kaže neki crni ivo, kaj ne?

Najbitnija informacija koju sam doznao je da je Plavi prodao po 130.I treba mu čestitati jer je jučer
mogao kupiti po 71 do 72.Za jedan papir skoro dva.

…..Odlično i drugi tjedan će za ta 2 papira moći dobiti 4.

I važna iformacija da je PBZ skrbnički izaša sa 5.ooo kom .Pa stvarno jako puno da je dionica
po staroj cijeni to bi bila važna informacija.Ovako je to niti 500.000 kn.Malo me to zaintegriralo
i pogledao sam učešće deset prvih dioničara na dan 30.09.2008. prema sadašnjoj situaciji.S obzirom
na visokoumne komentare o izlasku velikih očekivao sam smanjenje udjela prvih deset..Kad ono rast.

……. nitko niti nije tu rekao da veliki izlaze, nego mali i fondovi koji moraju prodati da bi isplatile udjele….

Mislim da su veliki igrači odlućili preplašiti male i da se radio o kampanji.Veliki broj malih je u
strahu rasprodava. Mislim da je vrijeme za ulazak uz lagani dokup u slučaju daljnjeg pada.

…. nikakav dokup dok ne dojede na fer vrijednost, znači barem 50% manje nego sad…..

Ipak možda izlazi neki OIF radi isplata udjela.

….. a možda prodaju veliki??? ili su to veliki, ja neznam za tebe, al prema meni su veliki…..

I INGRa je postala pesimističko drukersko leglo.Pa meni izgleda da firma nikada nije bila bolja i danikad nije imala bolju perspektivu.Koliko sam se ježija na cijenu na 30.000 ili 40.000 kn prije
dokapitalizacije ,sada smatram da ulazi u najuži izbor za kupnju.

….. super perspektiva, nema što svi veliki projekti se zaustavljaju, a banke ne daju krede ni za ljek, di vidiš perspektivu u tome, da se preustroje u banku, pa da djele lovu od dokap.

Molio bi dobre poznavaoce ove kompanije da iznese dobre strane.Predviđanje cijene me ne interesira
jer to ionako na ZSE ne može niko predvidjeti.Intersiraju ne fundamentalne prednosti INGR_e.

Mišljenja sam da će ingra imati velikih problema s Arenom – kakvih sve bute pročitali u novinama, kao što je sad ispalo da mora kupiti od trigranita dio šoping centra.



Kakva su očekivanja za sutra…

Loše pisanje o INGRi donosi visoke ocijene.

Pozitivno pisanje o ovoj dionici donosi lošije ocijene.

Zaključak:Puno više zainteresiranih za kupnju nego za prodaju.To ipak ne znaći rast što bi bilo
logično,ali ti potencijalni kupci su za sada neodlučni.

Ali ipak opasnost od pucanja margina bi sutra moglo dobro ubiti i INGRU.
[/quote]

Pa gle nam veze tko tu što piše o kretanju cijene, kaj misliš stvarno da fond menageri čitaju ovo (možda da), al da onda vele, e danas ću prodat ingru i spusti ju sa 90 na 80 zato kaj tam netko na poslovnom druka da je hoće jeftinije ili brije da dionica ne vrijedi.
Ma boli njega lula, on mora prodati i to je to, jer da ne mora čekao bi kao i svatko normalan, da proda što povoljnije, jer po kaj više proda to mu je i provizija veća kaj ne???

P.S.
a kad je bilo pozitivno pisanje cijelu prošlu godinu, od mr.Blua i matrice onda je to bilo ok, sad kad se pokazalo da ekipa manipulira sad ima drukera na dole, a kaj se nije moglo onda reći da su i oni drukeri na gore? Ili si to šutke rekao? Ma daj gle ak nemaš kaj konkretno napisat kao mr. Blue ili matrica ono koje su dobili sve poslove, a od kojih im pola neće vjerojatno platiti, nemoj pisat jer ovo je preprozirno!

u ovakvom crobeksu mislim da ingra moze na 20-30 kuna
to bi bilo negdje 3000-4500 kn prije splita

Postanite Eu-robovi

New Report

Close