INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A kolega pupovac pozlatile ti se riječi, ja sam je čekao na 113 pa ušao ona pala na 100. pa sam je čekao ispod 100 i ušao na 96,ona drugi dan na 86. a što sam ja drugo mogao onda nego opet u inat ući,i to na 84, a evo je danas na 72. ajde ja ti želim sreću da kad ti uđeš na 70 da bude pozitivna blokada idući dan, ako ne ja ću je čekati na 65 :-)).
Samo da ne bude njoj dno negdje duboko. pa da kad se probudim budem se pito,ostalo je kruha od jučer ,danas neću kupovati,mogu za te novce uzeti dvije dionice ingre!!!!

idući tjedan će bit bolje...


Mislim da nebumo još puno dole, nema smisla. Ja ju čekam na 70….

Kolega pitanje je koliko je tko spreman riskirati, tj. da li ste spremni kupiti po xy xy kom ili ste spremni uložiti kada je tržište altruističko po xyy xy kom. Stvar je bihevioralne ekonomije i pristupa malog ulagača prema zacrtanom subjektu.

Važno je naravno dokupiti nešto, no svi koji pišu pod ovom temom imaju barem malen dijelić interesa u ovoj dionici, na ovaj ili onaj način ( buduća kupnja ili prodaja ili okrupnjivanje ).

Kako kolega Lalić kaže, on je siguran u svoju Zabu, lijepo, no također ima i ljudi koji su sigurni u Ingru, usprkos stagnaciji razvoja sektora, koja je najavljena, a nije pretočena još uvijek u djelo.

Za Zabu su snizili kreditni rejting, što možemo opisati kao korelacijski odnos s stopiranjem razvoja građevinskog sektora, zar ne, akom ćemo ići u apstrakciju to bismo mogli povezati.

Što se tiče estetike, Ingra tu prednjači, bez uvrede, pred ostalim građevinarima, ako bismo to tako mogli kazati barem je 5 i po koraka ispred, pri tome mislim na IGH, koji je specifikum.

Sve u svemu kolege gledajte čašu napola punu, jer ne samo da ćete naškoditi vlastitome zdrvalju, već ćete si uništiti i lijepe životne trenutke.

Ulažite u znanje, ulažite u Ingru.


Mislim da nebumo još puno dole, nema smisla. Ja ju čekam na 70….

a ja ju više uopče ne čekam…nema smisla…

na 4300 sve prodajem...

ingru bolje ne čekati, ne dirati, dok se ne vrati na svoje fundamentalno opravdane razine. oko 30 kuna po dionici. prošli put kad sam to rekao (dok smo još lebdili oko 130) ste me popljuvali, pa možete i sada.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Jeste li vidjeli novu ulaznu web stranicu od Ingre: http://www.ingra.hr/. Šminkerski. 🙂 Možda sam umjesto karata za svjetsko rukometno trebao ubosti još koju Ingru ali karte me trenutno više vesele. Strpljiv spašen.

What we've got here is a failure to communicate...


Kako kolega Lalić kaže, on je siguran u svoju Zabu, lijepo, no također ima i ljudi koji su sigurni u Ingru, usprkos stagnaciji razvoja sektora, koja je najavljena, a nije pretočena još uvijek u djelo.

Nažalost, ja nisam siguran u svoju zabu, bar ne više, jer da jesam sigurno ne bi prodao prošli tjedan.

E sad me vi razuvjerite i recite, ja držim ingru koju sam kupio po 63000+.

Mene čak i ne zanima ide li to niže, nego ja nemam kome prodati kome ako i kupim jer osim 3 dionice, na svim ostalim je bid 15000 kuna u rasponu od 5%, mislim, pa kaj su to ozbiljni novci???


E sad me vi razuvjerite i recite, ja držim ingru koju sam kupio po 63000+.

Svaka čast na ustrajnosti ali trebao si primjeniti neki stop-loss na -10% do -20% uvrh glave.
Da nije vrhuška Ingre morala prodati svoje (jeftinije) stečene dionice iz dokapa onda ne bi mirovinci nikad navukli cijenu tako visoko.

Mislim da je Matija govorio hipotetski odnoseći se na neke članove foruma.

Arena Zagreb otvara se tek sredinom siječnja
http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/arena-zagreb-otvara-se-tek-sredinom-sijecnja,31408.html

Sjetio sam se sad jednog svog posta na drugoj temi pa ga evo i ovdje. Podnaslov bi trebao biti pljačka na hrvatski način [lol]

Od 5.10.2007. do 04.01.2008. ovu dionicu su prodavali:
Oppenheim -606
Kostrenčić -380
Ludviger -369

A prodavali su verojatno i ostatak ekipe iz uprave i NO, što bismo znali da vidimo i dublje a ne samo top10.

Ako procijenimo da je u tom periodu bila prosječna cijena preko 55.000kn onda se vidi da su samo ovih troje prodali dionica za cca 75.000.000kn. U 3 mjeseca. Kupovali mirovinski fondovi. P/E je tada bio oko 40. Sumnjivo ili ne?

U polugodišnjem izvješću 2007 piše:
Kostrenčić 4969
Oppenheim 4558
Ludviger 3059
Izdano dionica 40.000

Izvješće 3Q2007
Kostrenčić 5797
Oppenheim 5697
Ludviger 4078
Izdano dionica 50.000

Izvješće kraj 2007
Oppenheim 5091
Kostrenčić 4917
Ludviger 2459
Izdano dionica 50.000

Dokapitalizirali su sa po 35.000kn, dakle efektivno su kupovali dionice po 35.000kn.
Evo primjer Kostrenčić:
Ima 4969 dionica. Kupi novih 828 komada po 35.000kn. U sljedećih 3 mjeseca proda 880 dionica po 55.000kn. Ajmo reći da je u tome onih 828 koje je dobio dokapitalizacijom. Zaradio je 20.000kn po dionici iliti cca 16.500.000kn.
Solidan posao za par mjeseci. Nadam se da je platio ćevape mirovincima.

Di taj sve nije bio upetljan od vipa,večernjaka hrpa firmi pravi lumen.Rodila majka odlikaša [rolleyes]

promjenila se percepcija za građevinare na srednji rok plus što neki fondovi polako umiru ili izlaze, a nakrcani su građevinom. Jedno plus drugo daje potop građevinara. Ono što su odradili brodari sad se događa građevinarima. Kako su brodari prvi osjetili mač krize nelikvidnosti kroz drastičan pad vozarina, isto tako će prvi osjetiti i eventualni oporavak svjetskog gospodarstva. Ponavljam "svjetskog gospodarstva" a ne "hrvatskog gospodarstva" kojemu su direktno izloženi naši građevinari. Sve ove priče o problemima Hrvatske države i "banana" sindromu pada u vodu za brodare onog dana kad krenu vozarine. A za građevinare ne znam. Vjerojatno isto oporavak ali s pomakom u fazi. Kratkoročno do srednjoročno ne bih kupovao građevinare. Dugoročno bi se se mnogi ovdje mogli obogatiti.

I'LL BE BACK


Budemo vidjeli cijene 01.02.2009 40*150=6000 mislim da je to uredu


Vidim da je INGR postala jeftina.Međutim,ima drukera i za niže ,a meni na ovim razinama postaje
jako interesantna.Pokušao sam na forumu naći malo informacija koje bi mi me potakle na kupnju.
Pa ne znam dali i na ijednoj dionici postoje toliko loši komentari.Nitko ne komentira bilancu,zaduženje,dobit,kapital.
Najbitnija informacija koju sam doznao je da je Plavi prodao po 130.I treba mu čestitati jer je jučer
mogao kupiti po 71 do 72.Za jedan papir skoro dva.

I važna iformacija da je PBZ skrbnički izaša sa 5.ooo kom .Pa stvarno jako puno da je dionica
po staroj cijeni to bi bila važna informacija.Ovako je to niti 500.000 kn.Malo me to zaintegriralo
i pogledao sam učešće deset prvih dioničara na dan 30.09.2008. prema sadašnjoj situaciji.S obzirom
na visokoumne komentare o izlasku velikih očekivao sam smanjenje udjela prvih deset..Kad ono rast.

Mislim da su veliki igrači odlućili preplašiti male i da se radio o kampanji.Veliki broj malih je u
strahu rasprodava. Mislim da je vrijeme za ulazak uz lagani dokup u slučaju daljnjeg pada.

Ipak možda izlazi neki OIF radi isplata udjela.

I INGRa je postala pesimističko drukersko leglo.Pa meni izgleda da firma nikada nije bila bolja i da
nikad nije imala bolju perspektivu.Koliko sam se ježija na cijenu na 30.000 ili 40.000 kn prije
dokapitalizacije ,sada smatram da ulazi u najuži izbor za kupnju.

Molio bi dobre poznavaoce ove kompanije da iznese dobre strane.Predviđanje cijene me ne interesira
jer to ionako na ZSE ne može niko predvidjeti.Intersiraju ne fundamentalne prednosti INGR_e.

Nisam neki stručnjak i relativno sam kratko u ovim vodama, ali sam uvjeren da se INGRA isplati isključivo dugoročno, kao i većina dobrih dionica, vrijeme je recesije, ulazimo u kriznu 2009.-u, vrijednosti padaju i burza izgleda kao veliki šoping centar u kojem je trenutno na akciji skoro pa sve, aktiviraju se margin call-ovi, ljudi rasprodaju dionice i umanjuju štetu. Treba izabrati one koje kasnije imaju potencijala vratiti se na svoje prave tržišne vrijednosti, a mislim da je INGRA jedna od njih.


ingru bolje ne čekati, ne dirati, dok se ne vrati na svoje fundamentalno opravdane razine. oko 30 kuna po dionici. prošli put kad sam to rekao (dok smo još lebdili oko 130) ste me popljuvali, pa možete i sada.

Ja te neću popljuvati nego potpisati tvoj post. slažem se u potpunosti.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

New Report

Close