INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Skraćeno bi izgledalo;

Ad 2. …dobit u cijelosti se raspoređuje u zadržanu dobit Društva.


Ad 5. …prestaje mandat članovima Nadzornog odbora Društva, i to:


- Mariju Aunediju Medeku iz Zagreba, Prilesje 9A, OIB: 14205104766;


- Franji Hercegu iz Iloka, V. Kraljevića 31, OIB: 75308711915; i


- Ivanu Škegri iz Zagreba, Zatišje 8F, OIB: 14663650993.


Za članove Nadzornog odbora Društva na mandat u trajanju od četiri godine s početkom od dana donošenja ove Odluke biraju se:


- Mario Aunedi Medek iz Zagreba, Prilesje 9A, OIB: 14205104766, stručnjak za odnose s javnošću; i


- Ivan Škegro iz Zagreba, Zatišje 8F, OIB: 14663650993, liječnik oftalmolog.


Ad  8,  Ovlašćuje se Uprava Društva da, uz prethodnu suglasnost Nadzornog odbora, jednokratno ili u više navrata izdavanjem novih dionica poveća temeljni kapital Društva najviše za iznos od 8.988.784,92 EUR…


Uprava je ovlaštena odlučiti izdavati dionice za uloge u stvarima i pravima.


Uprava može izdavati nove dionice uz isključenje prava prvenstva upisa novih dionica dioničarima Društva.“


Ovlast Upravi iz prethodnog stavka ovog članka daje se na razdoblje do najviše pet godina od dana upisa u sudski registar izmjene statuta kojim je dana ovlast.


Ad 9. Ovlašćuje se Uprava Društva da, ovisno o financijskom stanju Društva, stječe vlastite dionice,,, na organiziranom tržištu vrijednosnih papira ili mimo njega odnosno naplatnim putem izravnom kupnjom, tijekom razdoblja od 5 (slovima: pet) godina od dana stupanja na snagu ove Odluke.


Ad 10. Ovlašćuje se Uprava Društva da, uz suglasnost Nadzornog odbora, povuče sve ili određeni broj (dio) vlastitih dionica Društva bez smanjenja temeljnog kapitala Društva.


Povlačenjem vlastitih dionica povećava se udio preostalih dionica u temeljnom kapitalu Društva.


Ovlast za povlačenje vlastitih dionica daje se na razdoblje od 5 (slovima: pet) godina od dana donošenja ove Odluke.

Malo osvjezeni podaci na mojedionice.com

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Stvarno trebaju početi stvarati nove prihode i dogovoriti nove poslove.

Ovako ispada da ja imam veće prihode od INGRA-e.

Ne može Arena biti zlatna koka zauvijek.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

daklve BVPS 4 eur a jos nismo ni na 3….

 

 

Ad  8,  Ovlašćuje se Uprava Društva da, uz prethodnu suglasnost Nadzornog odbora, jednokratno ili u više navrata izdavanjem novih dionica poveća temeljni kapital Društva najviše za iznos od 8.988.784,92 EUR…


 

Uprava je ovlaštena odlučiti izdavati dionice za uloge u stvarima i pravima.


 

Uprava može izdavati nove dionice uz isključenje prava prvenstva upisa novih dionica dioničarima Društva.“


 

Ovlast Upravi iz prethodnog stavka ovog članka daje se na razdoblje do najviše pet godina od dana upisa u sudski registar izmjene statuta kojim je dana ovlast.


 

Ad 9. Ovlašćuje se Uprava Društva da, ovisno o financijskom stanju Društva, stječe vlastite dionice,,, na organiziranom tržištu vrijednosnih papira ili mimo njega odnosno naplatnim putem izravnom kupnjom, tijekom razdoblja od 5 (slovima: pet) godina od dana stupanja na snagu ove Odluke.


 

Ad 10. Ovlašćuje se Uprava Društva da, uz suglasnost Nadzornog odbora, povuče sve ili određeni broj (dio) vlastitih dionica Društva bez smanjenja temeljnog kapitala Društva.


 

Povlačenjem vlastitih dionica povećava se udio preostalih dionica u temeljnom kapitalu Društva.


 

Ovlast za povlačenje vlastitih dionica daje se na razdoblje od 5 (slovima: pet) godina od dana donošenja ove Odluke.


 

[/quote]

Koji smisao s jedne strane kupovati vlastite dionice i poništiti ih. A s druge strane vršiti dokapitalizaciju i povećati broj dionica?

Nema dokapitalizacije.

Još od Oppenheima stoji to da mogu izdati nove dionice. Jedina namjena ako se netko približi vladajućim i oteža im donošenje odluke, da se izdaju nove dionice i umanji vrijednost glasa manjinskih. Nešto kao kod ATPL.

S tim da nema nikakvog govora o izdavanju novih.

S obzirom kako su u PSN tako ne mogu dati dividendu ali mogu kupovati i poništava ti dionice. To je za postojeće dioničare mnogo bolje od dividende.

Čim izađu iz PSN-a, vjerujem da će onda brzo i dividenda.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

uprava najavi otkup dionica a dionica na burzi padne…  samo na zse i ingri

Alabrale, 15.07.2023. u 21:59

uprava najavi otkup dionica a dionica na burzi padne…  samo na zse i ingri

Predsjesnik NO kupuje po 3€ a mali prodaju ispod te cijene pa ce za koji tjedan/mjesec kad cijena ode gore biti u cudu…

Ljeto je.

Svi na moru hlade jaj*.

Ja prvi sam izbrisao sve kupovne naloge i ne pada mi napamet buljiti u ZSE, kamoli INGR-u.

Kad malo zahladi i ekipa se vrati kućama, vratit će se i fokus na ZSE. Naročito INGR, naročito na ovim razinama.

Do tada lagani odmar. Nemojte buljiti u ekrane..

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Tko je u Ingri veliki dioničar a tko mali?

Alabrale, 15.07.2023. u 21:59

uprava najavi otkup dionica a dionica na burzi padne…  samo na zse i ingri

Razmisli malo što se je ovdje u 10 godina sve najavljivalo. Gotovo se ništa nije ostvarilo, zato zašto se čuditi?

uskoro10kn, 18.07.2023. u 06:09

 





Alabrale, 15.07.2023. u 21:59



 

uprava najavi otkup dionica a dionica na burzi padne…  samo na zse i ingri

 



 

Razmisli malo što se je ovdje u 10 godina sve najavljivalo. Gotovo se ništa nije ostvarilo, zato zašto se čuditi?

Možete li podjeliti s nama što je nova Uprava rekla napraviti a nije?

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.










4. SEDLAR JOSIP441.0253,26%

+3300










4. SEDLAR JOSIP444.2753,28%

 

+3250

U ovom trenutku, sve ispod 3 je bagatela. Zato mi nisu jasni ovi koji prodaju. Ali ok.

Da imam love koliko i Sedlar, vjerojatno bih i ja kupovao.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

New Report

Close