INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bit će nakon 16-17 godina opet zlatna dionica na zse…










6. SEDLAR JOSIP344.4192,54%

Ovdje se već zaokružuje u EUR-e, a vani burze padaju kao kamen iz dana u dan??

Jel znamo kakva je situacija sa solarnom elektranom u Ivaniću, do kud se došlo. U 6 mj. poceo se raditi elaborat zaštite okolisa za istu

Opet se prodaju stare price u novom pakiranju…. 😁

http://www.energetika-net.com/vijesti/obnovljivi-izvori-energije/ingra-gradi-tvornicu-biodizela-4045

https://arhiva.nacional.hr/clanak/43722/radit-cemo-dizel-od-morskih-algi

Gdje su te sve tvornice koje je Ingra navodno izgradila?

Sto danas radi od tih pogona? I postoje li uopće?

ingra je najveće postrojenje u RH i sire za proizvodnju i prodaju magle.

Jedno veliko Potemkinovo selo.

A Ingra ga je dobila, kao?

Daj nam pojasni i raščlani vrijednost Ingre da i mi “neupućeni” i “neznajući”, saznamo i shvatimo?

 

Nema tu jala nego razum i svjesnost i prevari koja će prije ili kasnije se pokazati u pravome svijetlu. Osim, ako uskoro Ingra ne ugovori poslova u Vrijednosti od barem stotinjak milijuna kuna koje će realizirati u makismalno godinu ili godinu i lol dana s barem desetak neto i dvadesetak Ebitda marže.
Ingra je od burze u Hrvata odnosno JDD-a j dvijetisucitih bila shema za muljarenje na tečajnici i propagandni rat po medijima gdje su se isti poslovi predstavljali kao novi, a većina njih se zapravo nikad njje realizirala.

Evo, kad sam j jalan nabrojite koje je to projekte Ingra realizirala u posljednjih 15 godina?

Evo ja ću krenuti…

1) Arena – stotinjak milijuna eura sa kasnijim ulaganjem tijekom 2018.

https://www.jutarnji.hr/naslovnica/ingra-na-gubitku-zbog-arene-zagreb-3813933

Svi znamo koliko je financiranje štekalo i da su i Arena i Ingra trebale završiti u stečaju no Ingra se izvukla i završila u predstecaju sa Lanistem doo.

2) Sljedece ulaganje….. ugovor, cijena, početak realizacije, rok izvedbe? Da čujemo?

Kakav PE 20. Pa to je rezultat smanjena duga po nominali koji je placen znatno jeftinije. To je jednokratan učinak koji nema veze sa poslovnim rezultatima. INGRA ne vrijedi polovinu ove cijene osim i to možda ako si spreman čekati 2030. godinu i trenutak kad će Ingra možda ali možda steći kontrolu na Arenom. Sve ostalo je fasada koju je ekipa oko Debana posložila i u nju relativno rano uvukla  Hercega, Bulju, Sedlara i nedavno Šestana. I sad u hrkljus varijanti već koju godinu peglaju cijenu i čekaju 2030. iako već vidim da je Buljo prebacio sve na kćer. Starost ide ne pita za realizaciju dobiti.

Kome se da špekulativno zafrkavati je možda Ingra interesantna ali ozbiljnije novce, no ovim razinama… a moraš biti ili jako hrabar ili jako lud da staviš na “Ingra žetoncic”

Naravno da je bilo špekulativno ulaganje,  dionica na 3-4 kn.. pred stečajna nagodba visi nad glavom….dugovi skoro miljardu kn….  Sadašnja uprava zadnjih nekoliko godina odradila je junački posao na smanjenju dugova, naravno da su se služili koje kakvim metodama da da bi što više izvukli za Ingru….

na 30.9 dug je 266 000 000 kn… a prihod od arene dolazi još 14 godina po cca sad već min 70 000 000 kn… što daje nekih 1 000 000 kn skoro

Koliko je realna mogućnost da se mali dioničari istisnu,  teško na ovim pozicijama gdje uprava ima manje od 10% ….  e sad jedino ako je prvih 30 dioničara u zajedničkom dilu pa da zajedno podjele ovih 700 000 000 kn viška je već viša matematika….

3 scenarija do 1.7.2023

1. idealan za male dioničare : da je firma odradila sve stvari oko pred stečajne nagodbe i izlazi iz toga, uspješno naplaćuje sva potraživanja i uprava odluči isplatiti dividendu od 0.15€ ili pak simboličnih 0.03€ što bi poguralo dionicu na min 3.3€…  ili to ga 25 kn…

2. osrednje za male dioničare da firma izlazi iz pred stečajne nagodbe  ali nisu računovodstveni uvjeti stečeni za isplatu dividende   pa dionica ostaje na ovim razinama

3. da firma još nije spremna za izlazak iz pred stečajne nagodbe,  znači nema osnove za dividende a znaci pad dionice na nekih 17 kn

Svakako ostaje zanimljivo što će biti sa konverzijama u euro i kako će to utjecati na cijenu kroz siječanj…

Nisam baš vidio kako ce se trgovati na zse  0.01 ili 0.05, 0.1 €

Svima koji su propustili kupiti na cijena od 2-19 kn neka još malo pričekaju i puste ove koji žele kupiti na cijenama 19-20 tako da mogu u miru kupovati na 25 kn…

 

 

Nelikvidnost je tu najveća opasnost.

Prvi bid je na dvije negativne blokade dolje (oko 16,50 kn), zato je nemogući izaći ako se poželi.









 ČOLAK MARIO210.6001,55%

forumas., 27.12.2022. u 10:52

Nelikvidnost je tu najveća opasnost.

Prvi bid je na dvije negativne blokade dolje (oko 16,50 kn), zato je nemogući izaći ako se poželi.

 

Ne treba se bojati većeg pada jer ovi sitni mešetari su se ispraznili skroz , u zadnjih 2 tjedna ispucali su 40 000 komada…  oni sad pokušavaju vratiti cijenu na 16 kn ne bi li jeftinije dokupili ali od toga neće biti ništa…. mislim da ekipa čolak šestan i sedlar čekaju ko zapete puške na okidaču…

budimo realno…  ako nije bas bila velika prodaja na 19 kn, ne vidim da itko ima razlog prodavati sad po 16 kn kad se moglo prodati po 19 prije par dana….

isto tako trguje se s malo dionica jer trojac samo sprema dionice i one ne dolaze na trziste…

 

ozbiljnija trgovina sa više zainteresiranih bi mogla biti na 3 eura kad će se pojaviti novi kontigent prodavatelja….  mislim da sad nema bas puno zainteresiranih prodati na 19 kn

 

U trgovinama cijene artikala išle gore radi uvođenja eura a cijena dionica na burzi išle dole radi uvođenja eura.

 

Alabrale, 02.01.2022. u 22:00

Dragi Ingraši svako vam dobro u 2022…..  nadamo se da ćemo nakon dugo čekanja i mi doživjeti malo mane s neba u obliku rasta dionice ingre….

 

Što možemo očekivati u 2022

– izlazak iz pred stečajne nagodbe nakon skoro 10 godina što bi bio veliki poguranac u dobivanju novih poslova

– završetak svih sporova iz prošlosti koji su uteg poslovanju

– pokretanje planova uprave iz sektora zelene energije

…….

možda da se malo zaigramo oko prognoze cijena za ovu godinu

30.12.2020 – 8.20

30.12.2021 – 12.50

30.12.2022 – ?????

 

Moja prognoza:  19.45 kn …

 

S tim da od 2.1.2023 se trguje u eurima i opet cijena ide u sitne brojke….

Dragi Ingraši

Svako vam dobro u 2023 godini … dočekali smo manu s nema u 2022 kako sam napisao u postu prije godinu dana…. prognozirao sam kako vidite 19.45 i tako smo skoro tu dogurali….

Nažalost nije se ostvarili neki događaji poput izlaska iz pred stečajne i novih poslova koji su jako važni za budućnost firme….

Što očekivati u 2023…  mislim da nam mogu stići samo dobre vijesti u obliku izlaska iz pred stečajne, dividende i da napokon dobiju neki posao….

Moja prognoza za 30.12.2023 je 3.70€….

Dobro prognozirano, svaka čast

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Izgled ada se ekipa jučer vratila sa skijanja pa je žestoko udarila…






















6. SEDLAR JOSIP361.1562,67%
8. ŠESTAN ALOJZIJE250.0001,85%

New Report

Close