INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ići će to mnogo brži i više nego što to većina ovdje očekuje. Ja osobno očekujem napokon uključivanje  i institucionalnih ulagača u strukturu vlasništva jer do sada su većinom kupovale informirane fizičke osobe. A onda idu i veći prometi, naravno na višoj cijeni od ove. Oko 20 kuna će biti prelijevanje vlasništva sa fizikalaca na insttucionalce jer mi se to čini neka granica gdje će mnogi dosadašnji ulagači biti spremni prepustiti svoje udjele jačim igračima.

@Alabrale

Prognoza ti je dobra sto se tice cijene, ali vremenski mislim da ce dosta ranije.

 

Zorane reci im dokle će cijena…

Lijepo je krenila nova godina

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Ovo sa Zelenim Vodikom još nije riješeno i koliko čitam INGRa treba dobiti dozvole… Nije da sam zavidan, nego bi želio da to profunkcionira….samo se pitam kuda će INGRa sa 120 000 kg Vodika na dnevnoj bazi….i odakle lova za za tu 3 fazu…..

Wave777, 03.01.2022. u 10:48

 





Alabrale, 02.01.2022. u 22:00



 

Dragi Ingraši svako vam dobro u 2022…..  nadamo se da ćemo nakon dugo čekanja i mi doživjeti malo mane s neba u obliku rasta dionice ingre….

 

Što možemo očekivati u 2022

– izlazak iz pred stečajne nagodbe nakon skoro 10 godina što bi bio veliki poguranac u dobivanju novih poslova

– završetak svih sporova iz prošlosti koji su uteg poslovanju

– pokretanje planova uprave iz sektora zelene energije

…….

možda da se malo zaigramo oko prognoze cijena za ovu godinu

30.12.2020 – 8.20

30.12.2021 – 12.50

30.12.2022 – ?????

 

Moja prognoza:  19.45 kn …

 

S tim da od 2.1.2023 se trguje u eurima i opet cijena ide u sitne brojke….

 



 

Sve najbolje…

30.12.2021 -> 12.60kn

Ukoliko se nastavi sa pozitvnim vijestima kao dosad, cijelu 2021, idemo debelo iznad 20kn blize 30kn…ima jos dosta otvorenih natjecaja, a novih ce biti jos vise u 2022…

 

ajmo ekipa daj upišite neku cijenu koja će biti na 30.12.2022

 

snjegoovic, 03.01.2022. u 14:10

Ovo sa Zelenim Vodikom još nije riješeno i koliko čitam INGRa treba dobiti dozvole… Nije da sam zavidan, nego bi želio da to profunkcionira….samo se pitam kuda će INGRa sa 120 000 kg Vodika na dnevnoj bazi….i odakle lova za za tu 3 fazu…..

možete nam malo pojasniti ovu količinu proizvedenog vodika na dnevnoj bazi.

instalirana snaga elektrane po objavljenim podacima će biti 3.3. Mhw.

za proizvesti 1 kg vodika je potrebno 45 kw el energije i oko 9 litara vode.

kako ste došli do dnevne proizvodnje od 120000 kg vodika?

Alabrale, 03.01.2022. u 18:54

ajmo ekipa daj upišite neku cijenu koja će biti na 30.12.2022

 

mogla bi i do 100 kuna ako će Uprava raditi i osigurati nove poslove i pod pretpostavkom da neće ići s džonom na dioničare i muljažama što im nije strana aktivnost.

@alabrale ali zaboravljaš najbitniju stvar,a to je da tržište određuje cijenu! Koliko je toga da realno vrijedi jednu cijenu,a na tržištu višestruko drugačiju i u pozitivnom i u negativnom smislu. Ova dionica je daleko niže od realne vrijednosti,a pogotovo od one kamo je tržište može lansirati! Ako se poslože stvari koje si i sam napisao da očekuješ ove godine,pa onda poslovi oko obnove za koje imaju veliki apetit,pojave se imstitucionalni igrači (iako mi nije jasno zašto već nisu,ali poznati su da vole kupovat skupo), stotka je itekako realna! Možda ne do kraja godine,ali kroz dvije-tri itekako da! Pogotovo kada se bude tržilo u €

villach, 03.01.2022. u 19:27

 





Alabrale, 03.01.2022. u 18:54



 

ajmo ekipa daj upišite neku cijenu koja će biti na 30.12.2022

 

 



 

mogla bi i do 100 kuna ako će Uprava raditi i osigurati nove poslove i pod pretpostavkom da neće ići s džonom na dioničare i muljažama što im nije strana aktivnost.

 

nemojmo se paušalno bacati cijenama, valjda je ovaj topic nakon 15 godina zaslužio malo realnosti u prognozama…..  ako ne ništa onda barem argumentirano kada se nešto napiše….

 

zašto ne može 100 kn u ovom desetljeću….

da bi cijena bilo 100 kn dividenda bi trebala biti barem 3.5 kn što bi značilo da treba barem 50 000 000 kn dobiti osigurati za dividendu + ostavljati obavezne pričuve + porez na dobit + rata kredita … to bi bilo odokativno da trebaju ostvarivati 90 – 95 000 000 kn dobiti…..  a Ingra u najboljim dodinama 2005-2008 je imala max dobit oko 70 000 000 kn….

 

hoće li ići đonom na male… to ostaje za vidjeti, čak bi rekao ako ništa ne pokušaju da i igrači 2-3 klase….

 

kad već pričaš u muljažama , daj i nama malo sočnih vijesti…

Ne znam kako mislite đonom na male..

Pa nitko nema 50%.

Mene više strah firmi di je jedan vlasnik ili njih par pa imaju preko 50%.. više me HTa strah gdje se jednoglasno odlučuje o dividendi

Evo čini mi se da Ingra lagano dolazi u fokus špekulanta, a s njima dilazi i volumen prodaje, što je najbitnije.. 👍👍👍

ancelal, 07.01.2022. u 11:58

Evo čini mi se da Ingra lagano dolazi u fokus špekulanta, a s njima dilazi i volumen prodaje, što je najbitnije.. 👍👍👍

a netko postavi na kupnju 8 000 komada na 12.30 i onda pobigne glavom

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/LNGU/COI-LNGU-123425f8435998d50ed239f0f38e1777.pdf

New Report

Close