INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovdje se u slučaju raskida ugovora radi o gotovo milijardu kuna. Pa sjetite se samo kakvu su borbu ljekari vodili oko naplate svojih potraživanja, koja su isto tako legitimna,legalna i neosporena. Ali razlika je u tome što su ljekari imali moć da ih ucjene obustavom isporuke lijekova, ingra na žalost nema moć da ih ucjeni ičim. U ovom slučaju ingra ovisi o volji drugih, a mi se samo možemo nadati da će grad nastaviti ispunjavati svoju obvezu plaćanja i da će naići na zajednički jezik. Jer sve drugo po meni nije nikako dobro..

Pa naravno da će sve teći kao i dalje, zato su i smijenjena ona dvojica.

A što se tiče naplate, to bi bar lako prošlo, probajte vi ne platiti neki račun za struju, vodu, telefon ili sl., ovrha dođe u roku keks. A lako je ovršiti kad je račun države / grada uvijek pun.

Ne budite naivni. Što u hrvatskoj znače ugovori. Ništa. Hidroelektri su raskinuli Pelješki most i nema je više. Vijaduktu Čiovo i nema ga više. Itd primjera koliko hoćeš.

Nema tu razgovora i pregovora, faktura ide na Finu i ovrha i gotova priča.

I tako svaka 3 mjeseca kad se ista izdaje.

Nema tu bi-nebi, ne bi ni nitko od nas plaćao račune kad bi to bilo moguće …

Koliko se da iščitati iz izjava gradonačelnika Tomaševića sa ove malo prijašnje  presice, nastavlja se sa poslovanjem holdinga a kočničari koji se nisu slagali sa odlukama većine odlaze u ropotarnicu. Stvari koje se moraju ispoštovati ispoštovat će se a tamo gdje ima prostora za promjene pregovarat će se. Na kraju krajeva prilikom ugovaranja najma Arene sudjelovale su tri strane, tadašnji legitimni predstavnici RH, tadašnji legitimni predstavnik grada Zagreba i predstavnici Ingre. Svi su oni imali i svoje savjetnike, i na kraju su se dogovorili i svi  stavili svoje biljege na ugovor. Jel tu treba još što dodati?

Ako to u ovoj državi “ne važi” , čemu onda zakoni i biljezi?

@amarananabb

ja bi da to grad otkupi i da se sve lijepo podijeli dioničarima!

Sve što su Bandić i hdz ugovorili trebalo bi se raskinuti jer ništa nisu radili po zakonu. Treba malo šire gledati.

@lojtra

pa ja gledam malo šire i još šire! Traba od grada i države “ubrati lovu” samo nek raskinu ugovor i Lanište isplate a onda dioničarima podijeliti novac, jer će nam vrli manageri sve “polapati” do 2036 godine, a ujedno tko živ tko mrtav to tada!
Ingra već desetljeće i više ništa ne radi već samo “sisa”!!!

Pongo, 08.10.2021. u 17:30

@lojtra

pa ja gledam malo šire i još šire! Traba od grada i države “ubrati lovu” samo nek raskinu ugovor i Lanište isplate a onda dioničarima podijeliti novac, jer će nam vrli manageri sve “polapati” do 2036 godine, a ujedno tko živ tko mrtav to tada! Ingra već desetljeće i više ništa ne radi već samo “sisa”!!!

 

što stvarno mislite da će sadašnje vodstvo podijeliti lovu kada su vlasnici samo 25-30%, pa ne budite naivni

S obzirom koliko je u zadnje vrijeme poskupjela gradnja i same nekretnine ne bi bila loša opcija ni to da se Arena nekome proda a prije toga država RH i grad Zagreb ako im je problem plaćati da se odreknu svojih prava jer 2036 godine nakon isplate zadnje rate postaju vlasnici Arene za iznos od 1 kunu po ugovoru. Vjerujem da bi se našao neki strani nekretninski fond kome bi se ovo zdanje moglo dobro prodati. U dobrom je stanju, na dobrom je mjestu što se tiče pristupnih cesta, dobro izgleda a vjerujem da bi se postigla i dobra cijena. Ipak je to glavni grad Zagreb i jedna od najvećih dvorana zatvorenog tipa u ovom dijelu Evrope. Prema izvorima iz Wikipedije kapacitet dvorane je 16.500 sjedećih mjesta. Pa 120 milijuna eura i nisu neke pare u svijetu nekretnina, ne zaboravimo da je još 2017 godine susjedni Arena centar prodan NEPI-u za rekordnih   237 milijuna Eura. A od tada do danas su nekretnine barem 30 % skuplje u Zagrebu.

https://www.zagorje-international.hr/2017/02/15/arena-centar-prodan-za-rekordan-iznos-na-podrucju-jugoistocne-europe/

Poskupjele su ali će i pasti. Uzalud vam trud svirači

lojtrica@

Past će i cijene svih dionica, samo je pitanje  kada?😁

Evo i gos. Pripuz ima slične probleme sa Holdingom pa pokreće ovrhu. Tako treba sa gradskim neplatišama. Ili nek plaćaju račune ili ih poslati u stečaj pa nek ta sila uhljeba iz Holdinga traži nova radna mjesta u Njemačkoj. Računi se jednostavno moraju plaćati. Što bi bilo kada bi svi slijedili primjer bahatog Holdinga i odlučili ne plaćati prispjele obaveze.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/pripuzova-tvrtka-pokrece-ovrhu-holdinga-zbog-duga-od-11-milijuna-kuna/2309861.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_najnovije_d

 

Točno tak. Zašto netko misli ako je riječ o državnoj / gradskoj firmi da je se ne može izvršiti.. dobro ste rekli neka traže u DE poslove. .

Ako je ugovor tako sklopljen je tako sklopljen i treba ga plaćati!

Nadalje, ako se gradska garnitura ne može nositi s time neka da otkaze.. ja ću rado prihvatiti njihove poslove na par mjeseci dok ima love u blagajni .

Račune treba plaćati i grad ne bježi od toga, ali nemaju toliko novaca koliko je dospjelih dugova. A taman sam se nadao da su pred Ingrom bolji dani kad eto opet problemi u jedinom orihodu kojeg imaju. Kako li će reagirati dioničari?

New Report

Close