INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Von Braun: ” Vidimo ako mirovinci ulaze po 40k kuna, to znači da su dobro razmislili da je ova razina jako prihvatljiva što se tiče cijene. ” drago mi je da se pojavljuje kakav takav interes na kupnji, al kolega molim te da razmisliš o ovome što si napisao… pa isto tako su oni bili dobro razmislili i na 60 000 kn , i to im je bila jako prihvatljiva cijena… [lol]


zg28: ” vidim da isto razmišljamo kolega insider ” ima ingre za sve i to još niže…sam nek kupuju ovi kolko hoće

Lagano je biti general poslije bitke, kažu mnogi, no ipak mislim da ova bitka tek počinje.
Ukomponirajući bihevioralnu ekonomiju i globalna kretanja dobijete formulu zvanu: korkcija na tržištima kapitala. Mnogi ni ne shvaćaju što je to točno stoga bezrazložno prodaju vrijednosne papire ne imajući u vidu da time pogoršavaju sebi, drugima, te krajnju tržištnu situaciju.

Stoga kolege, budući i sadašnji dioničari razmišljajte racionalno, ne suviše temperamentno, imajući na umu da i vašim samim djelovanjem pridonosite ka razvoju regionalnog tržišta.

Bome fond koji je kupio 100 komada Ingre po 40 000 morat će dobro braniti ovo ulaganje samim time i cijenu.
Jer budimo iskreni tu količinu mogao je sakupiti i na nižim cijenama.
Dobro je što opet nakon nekog vremena prolaze veliki blokovi na Ingr smanjuje se free float, koji je ionako realno gledajuči knjigu dioničara nizak, obzirom koliko je fondova unutra i na kojim cijenama su ulazili.[thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Bome fond koji je kupio 100 komada Ingre po 40 000 morat će dobro braniti ovo ulaganje samim time i cijenu. Jer budimo iskreni tu količinu mogao je sakupiti i na nižim cijenama. Dobro je što opet nakon nekog vremena prolaze veliki blokovi na Ingr smanjuje se free float, koji je ionako realno gledajuči knjigu dioničara nizak, obzirom koliko je fondova unutra i na kojim cijenama su ulazili.[thumbsup]

to sam i ja očekivao. vidim ima sada 50 kom na kupnji na 38.000. Možda bi bilo bolje da su lupili 100 komada po 39 i onda ovih 50 postavili na toj razini. Jer očito ispod 40 nije zanimljivo veliko istresanje. sad bi INGRA bila u plusu i imali bi branu na 1.000 kuna više, a fond bi uštedio. Zašto nitko ne razmišlja.

…ribice i dalje padaju u mrežu…jedna po jedna…

Evo ako netko nije sudjelovao ljetos u dokapitalizaciji uskoro bu imao po svemu sudeci novu prilike da se sudjeluje u novoj dokapitalizacij po 35k možda i niže he,he[thumbsup]

ja stavljam nalog na kupnju na 1kunu. Čekam da me poklopi[bye]

Poruka brokerima, nećete dobiti moj HT nikada, možda od mojih unuka

Gledajte g. Insider meni u biti i nije tako loše.Nemam margine,nisam ih nikad uzimao i neću ih nikad uzimati,tako mi je svejedno mogu čekati i 100 mil svjetlosnih godina da se oporavi tržište,jer mogu kupovati sa cash-r-a.Meni samo ide na živce kako su neki zlobni i zluradi,a kad se njih bocne ne mogu to otrpiti.
G. zg 28,pardon g. Insider ja Vam se najdublje ispričavam kao kršćanin ako sam Vas povrijedio.Što se tiče građevinske branše tu Vam poduzeća vrijede onoliko koliko imaju posla,ali i tu Vam treba biti selektivan,pa treba moći prepoznati poslove iz kojih se da nešto zaraditi,a Ingra hvala Bogu ugovara puno takvih poslova.Osim toga imaju malo zaposlenih pa imaju i manje fiksnih troškova,dakle izvlače puno više iz nekog posla nego jedan VDKT ili HDEL koji imaju 7-10x više zaposlenih.Kao treće naveo bih velike zalihe gotovog novca koje ima,a koji je prikriven po raznim tvrtkama kćerima u inozemstvu (što vi mislite otkuda se može financirati Arena 5 g.,pa koja to građevinska tvrtka u RH može) koji je ostao još od raspada Juge vani,a sad se ovdje vraća.Da nastavim ?


Gledajte g. Insider meni u biti i nije tako loše.Nemam margine,nisam ih nikad uzimao i neću ih nikad uzimati,tako mi je svejedno mogu čekati i 100 mil svjetlosnih godina da se oporavi tržište,jer mogu kupovati sa cash-r-a.Meni samo ide na živce kako su neki zlobni i zluradi,a kad se njih bocne ne mogu to otrpiti. G. zg 28,pardon g. Insider ja Vam se najdublje ispričavam kao kršćanin ako sam Vas povrijedio.Što se tiče građevinske branše tu Vam poduzeća vrijede onoliko koliko imaju posla,ali i tu Vam treba biti selektivan,pa treba moći prepoznati poslove iz kojih se da nešto zaraditi,a Ingra hvala Bogu ugovara puno takvih poslova.Osim toga imaju malo zaposlenih pa imaju i manje fiksnih troškova,dakle izvlače puno više iz nekog posla nego jedan VDKT ili HDEL koji imaju 7-10x više zaposlenih.Kao treće naveo bih velike zalihe gotovog novca koje ima,a koji je prikriven po raznim tvrtkama kćerima u inozemstvu (što vi mislite otkuda se može financirati Arena 5 g.,pa koja to građevinska tvrtka u RH može) koji je ostao još od raspada Juge vani,a sad se ovdje vraća.Da nastavim ?

ne treba ma sve ok razumijem te

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

ne treba ma sve ok razumijem te

Ma oću reći samo mene boli kad čujem ljude preko telefona zovu me u panici su,ne zanaju što da rade,svi su u marginima,pa netreba im još netko da ih zato provocira,dobro ok možda će netko reći bili su blesavi i lakomi pa su ušli u margine,ali meni ih je žao,što ćeš takav sam.Pozdrav.


ne treba ma sve ok razumijem te

Ma oću reći samo mene boli kad čujem ljude preko telefona zovu me u panici su,ne zanaju što da rade,svi su u marginima,pa netreba im još netko da ih zato provocira,dobro ok možda će netko reći bili su blesavi i lakomi pa su ušli u margine,ali meni ih je žao,što ćeš takav sam.Pozdrav.


prvo brkaš mene i zg.nismo ista osoba.drugo ingrini poslovi su u sljedećih 10 god. ukalkulirani u cijenu tak da papa


ukalkulirani u cijenu tak da papa

evo, ja mislim da nisu ukljuceni u sadasnju cijenu, odnosno da je samo manji dio ukljucen

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

prvo brkaš mene i zg.nismo ista osoba.drugo ingrini poslovi su u sljedećih 10 god. ukalkulirani u cijenu tak da papa

Nisu još ni počeli glavni poslovi RH.Neću o tome o tom ti Blueman i Matrix pišu mjesecima pa mi ih se ne da ponavljati.Dapače mislim da su zbog količine love koju imaju jedini sposobni isfinancirati te poslove od naših građevinara koji ti se većinom btw zadužuju da isplate plaću radnicima,a kooperanti čekaju lovu godinu dana ako i to ako imaju veze unutar tih firmi.A što se tiče napumpanosti cijene na dapače P/E je bolji nego kod većine građevinara.A on ti je kod njih najbitniji.Pa-pa lepi.

New Report

Close