INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo ingre na BV, rast od preko +400%…a što sada???

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

teško je dokučiti što je nekome jeftino, a što skupo. Zadnji koji je ušao u top 10 prošle godine je znatnu količinu prodavao u ovo vrijeme po 2.70, a sad je kupovao po 11-12 kuna. Svatko ima neku strategiju. U svakom slučaju ova dionica može imati samo pozitivne trendove uz povremene korekcije što je isto normalna pojava. Postoje dugoročni ulagači, koji skupljaju i neće prodavati kad cijena poraste, a postoje i trejderi koji nastoje ušićariti nešto u kratkom razdoblju. Svakom na izbor.

Moj je izbor dokupljivanje kad imam slobodnog kapitala. Prodavat ne mislim tako skoro. Godine pred nama donijet će obilje radosti dioničarima Ingre, a vjerujem uskoro i dividendu. Uskoro bismo mogli gledati i institucionalne ulagače ovdje.

Situacija se mijenja iz dana u dan, i to u pozitivnom smislu za INGRU. Nekada nije bilo jeftino ni 3kn kada je stečaj visio za vratom. Sada je situacija drugačija, firma je puno zdravija,po meni je čak zdravija sada nego u vremenima kada je bila 90-100kn, novi poslovi stižu. Što još treba? Na svima je odluka, da li će biti u vlakiću ili će mahati sa strane.

villach, 15.02.2021. u 11:48

Zadnji koji je ušao u top 10 prošle godine je znatnu količinu prodavao u ovo vrijeme po 2.70, a sad je kupovao po 11-12 kuna.

I što ti to govori, da je to ulagač kojeg treba slijediti? Meni baš obratno, nema boljeg sell signala od tog koji si napisao..

Ignore: KressoM, delux

slažem se s vama da takvog ne treba slijediti. Taj je tada dobio cca oko 250000 kn za količinu koju je prodao, da bi sad za istu količinu platio cca 1 mil kuna  -znači otišlo mu u vjetar 100000 Eura minimalno. Bolje da je prespavao godinu dana ništa ne radeći.

Prije godinu dana bili su dobri dani za kupnju, bilo je dosta dionica jeftino na prodaji zbog panike o Coroni, pametni ulagači znaju da je tad dobro vrijeme za kupnju.

avax10, 22.02.2021. u 11:08

 





villach, 15.02.2021. u 11:48



 

Zadnji koji je ušao u top 10 prošle godine je znatnu količinu prodavao u ovo vrijeme po 2.70, a sad je kupovao po 11-12 kuna.

 



 

I što ti to govori, da je to ulagač kojeg treba slijediti? Meni baš obratno, nema boljeg sell signala od tog koji si napisao..

Upravo tako. Investitor kojeg ne treba slijediti ocito.

Marielena, 22.02.2021. u 14:59

 





avax10, 22.02.2021. u 11:08



 

 





villach, 15.02.2021. u 11:48



 

 

Zadnji koji je ušao u top 10 prošle godine je znatnu količinu prodavao u ovo vrijeme po 2.70, a sad je kupovao po 11-12 kuna.

 

 



 

I što ti to govori, da je to ulagač kojeg treba slijediti? Meni baš obratno, nema boljeg sell signala od tog koji si napisao..

 



 

Upravo tako. Investitor kojeg ne treba slijediti ocito.

 

 

Je se našla ekipa za pametovat, šta ako je dotični u to vrijeme za prodanu ingru kupio btc i sad ga prodao da se vrati u ingru = zarada 1000000 kuna pa Vi pametujte!

Bezpredmetno je uopće pisati tko je u što ulagao. Čovjek je vjerojatko kupio u rasponu između 2-3kn i u tom rasponu je i prodao,možda je čak i zaradio. Sada slijedi novi ciklus,kupio je po 11-12,a kamo će,vidjet ćemo. Ovdje se može pričati o propuštenoj zaradi,ali ne i gubitku,vrijeme će pokazati. Također,onaj kome je potreban netko da bi ga slijedio,bolje da ni ne ulaže.

MANTE, 22.02.2021. u 17:50

 





Marielena, 22.02.2021. u 14:59



 

 





avax10, 22.02.2021. u 11:08



 

 

 





villach, 15.02.2021. u 11:48



 

 

 

Zadnji koji je ušao u top 10 prošle godine je znatnu količinu prodavao u ovo vrijeme po 2.70, a sad je kupovao po 11-12 kuna.

 

 

 



 

I što ti to govori, da je to ulagač kojeg treba slijediti? Meni baš obratno, nema boljeg sell signala od tog koji si napisao..

 

 



 

Upravo tako. Investitor kojeg ne treba slijediti ocito.

 



 

 

 

Je se našla ekipa za pametovat, šta ako je dotični u to vrijeme za prodanu ingru kupio btc i sad ga prodao da se vrati u ingru = zarada 1000000 kuna pa Vi pametujte!

mogao bih vam i napisati u što je točno dotični uložio, al onda biste shvatili da se radilo o bacanju novca u bunar. Prema tome ne pametujte, slažem se s većinom ovdje da takvog ne treba slijediti.

…ja sam jedan od dugoročnih…od 2009 pa do 2021 sam u borbi sa Ingrom… u tom razdoblju je bila i 40 i 4 pa 10 a onda na 2… načitao smo se svakakvih drukeraja…da sam izlazio na vrijeme sad bi imao puno više…lovio sam prosjek dokupljujući niže i niže…sada je to dobro ispalo ali nije bilo lako zadnjih 10ak godina gledati jad od dionice…ne bih to nikome preporučio bez obzira na dobit nakon desetljeća…zaradio sam dosta na Ingri…nisam sve prodao ali mislim da hoću jer je dobro cijena…ne želim proći opet kroz isto…a i nije dobro biti pohlepan…

…korekcija na svim dionicama neminovna…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Kakva su očekivanja od konferencije i da li INGRA ima šanse rukovoditi obnovom, imaju li iskustva u sličnim poslovima?

@bensell

Da iskustva. To jedino i mogu raditi.

sam pao sam se ubio….

biti će zanimljivo vidjeti situaciju nakon objave rezultata jer uprava nije smjela kupovati zadnjih mjesec dana s tim da opet mogu kupovati samo kroz 3 mjesec jer u travnju su rezultati tromjesečja …

 

Ingrini dioničari imaju najrazličitiju ulaznu cijenu od 2.5 – 480 … raspon je velik i prilika za svakoga tko je bio strpljiv ….

Ako upravi bude cilj isplata dividende iz dobiti koja će se dogoditi narednih godina onda će dionica se katapultirati visi na nekih 30 kn….

 

Alabrale, 23.02.2021. u 14:41

sam pao sam se ubio….

biti će zanimljivo vidjeti situaciju nakon objave rezultata jer uprava nije smjela kupovati zadnjih mjesec dana s tim da opet mogu kupovati samo kroz 3 mjesec jer u travnju su rezultati tromjesečja …

 

Ingrini dioničari imaju najrazličitiju ulaznu cijenu od 2.5 – 480 … raspon je velik i prilika za svakoga tko je bio strpljiv ….

Ako upravi bude cilj isplata dividende iz dobiti koja će se dogoditi narednih godina onda će dionica se katapultirati visi na nekih 30 kn….

 

Kakva dividenda kolega, to dobro znate da je nemoguće dok imaju dugove i najam Arene, dakle cca 15 godina ne očekuj dividendu a pogotovo ne ako se knjigovodstveno dobivaju rezultati a ne od milijunskih poslova. No ako vi kupujete zbog dividende onda samo izvolite.

Zar nitko nije čitao ugovor u kojem piše kome pripada Arena nakon isplate najma?

Nikome. Izlazi joj rok trajanja.

New Report

Close