INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ak tako stoje stvari onda dobro.
1. Nema veze sa Ingrom
2. osnove ekonomije
,ali da ne kvarimo temu, treba nastavit sa up up up pa da izađem sa kakvom takvom zaradom.

Ingraši sretno

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Netreba sreca.
Bit ce dobro, nije Oppenheim bio bezveze sa fond managerima.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Mirovinski fondovi se konačno uključili.
Bilo je i vrijeme.

Izgleda da i dalje udaraju po asku.Vidjet ćemo sutra na stranicama sda.


Netreba sreca.
Bit ce dobro, nije Oppenheim bio bezveze sa fond managerima.

I kupuju aktivnije nakon toga 🙂 A uglavnom se kupuje po asku.Vidi se iz transakcija.

a kad bi trebalo kvartalno izać. jer zna neko koji dan?


a kad bi trebalo kvartalno izać. jer zna neko koji dan?

ne

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


a kad bi trebalo kvartalno izać. jer zna neko koji dan?

ovaj ili slijedeci tjedan,
biti ce zanimljivo….

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Evo ja se prvi put javljam do sad sam pratio …. sad me vec svrbi ….. kolege ulazio sam i na 50.000 i na 45.000 neznam ali……., ovo sve mi ne mirisi dobro kazu jedni opet na 23.000 drugi max. 16.000 kn … ja u to ne vjerujem …. a, opet svi kažu koliko AZ odlući ….. jer znamo on kupuje kad Openhaimer prodaje …… po 60000 Kn …… a, na nama malima hvata razliku što da njemu …….

Da li je ovo stvarni scenario … pa nas ovako veslaju ili je patka ….. molio bi vaša mišljenja jer mi više nije jasno …. jedino da nam Novoselac kroji sudbinu …. to je očigledno ….

Jedno stvarno bogatstvo je bogatstvo duše, ostala su dobra podložna velikim gubitcima

Ako kažu da vrijedi koliko AZ odluči, onda INGRA vrijedi, jer je AZ i dalje kupuje. stanje na dan 17. 04. je nedavno objavio Duser i tada je AZ imao +26, a ja dodajem stanje na dan 21. 04. i tu su u daljnjem plusu sa novih 19 komada.

17.4.2008
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. OPPENHEIM IGOR 5.085 10,17 Osnovni račun
2. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 4.917 9,83 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 3.531 7,06 Skrb. račun
4. TEHNIKA D.D. 3.012 6,02 Osnovni račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 2.500 5,00 Skrb. račun +26
6. LUDVIGER JASNA 2.459 4,92 Osnovni račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 2.368 4,74 Skrb. račun +20
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.558 3,12 Skrb. račun
9. ELEKTROPROJEKT D.D. 1.383 2,77 Osnovni račun
10. HIDROELEKTRA NISKOGRADNJA D.D. 1.142 2,28 Osnovni račun
Ukupno: 55,91

21. 04. 2008.
1. OPPENHEIM IGOR 5.085 10,17 Osnovni račun
2. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 4.917 9,83 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 3.531 7,06 Skrb. račun
4. TEHNIKA D.D. 3.012 6,02 Osnovni račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 2.519 5,04 Skrb. račun
6. LUDVIGER JASNA 2.459 4,92 Osnovni račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 2.368 4,74 Skrb. račun
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.558 3,12 Skrb. račun
9. ELEKTROPROJEKT D.D. 1.383 2,77 Osnovni račun
10. HIDROELEKTRA NISKOGRADNJA D.D. 1.142 2,28 Osnovni račun

Veliki porast obujma građevinskih radova:

http://www.poslovni.hr/77496.aspx

Građevinari u Hrvatskoj ne miruju, štoviše njihova aktivnost sve je izraženija. Tako je obujam građevinskih radova u veljači za čak 15 posto veći u odnosu na isti mjesec prošle godine. Što se pak tiče razdoblja od siječnja do veljače, i tu je očit napredak u odnosu na 2007. godinu. Naime, u tom razdoblju došlo je do porasta građevinskih radova za prilično visokih 12,9 posto[thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ne sviđa mi se ovaj nalog na 32900 kn (18 komada). Taj stoji kao osigurač da ne bi cijena krenula gore


ne sviđa mi se ovaj nalog na 32900 kn (18 komada). Taj stoji kao osigurač da ne bi cijena krenula gore

Za navucene, za gradjevinski sektor sa yahoo-a

P/E Ratio (TTM) 17.81
P/E High – Last 5 Yrs. NM 38.44
P/E Low – Last 5 Yrs. NM 11.99

Beta 0.76

Price to Sales (TTM)1.70
Price to Book (MRQ) 10.11
Price to Tangible Book (MRQ) 10.11
Price to Cash Flow (TTM) 9.14
Price to Free Cash Flow (TTM) 10.32

Industry
Sales – 5 Yr. Growth Rate 11.36

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Pitam ponovno …. KAD JE DIVIDENDA i koliko ??? Hvala na odgovoru.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

To matrix90 i blueman:

na forumu pišu svi tipovi ljudi – obrazovani, neobrazovani, navlakači gore i dolje, glupi, pametni, pošteni, nepošteni…

iako se vidi da se bavite ekonomijom i da je procjena vrijednosti kompanija vaš osnovni posao dopustite da ljudi pišu na način na koji pišu. ono što vas u posljednje vrijeme krasi je izuzetna količina samodopadnosti i bahatosti. ne znam što vas čini takvima (blueman mi se nije učinio takvim na okupljanju).

inače što se tiče INGRE, iako se radi o firmi koja ima hrpu ugovorenih poslova, strašno je veliki rizik vezan za dovršetak Arene. Rokovi su strašno nabijeni, problema je hrpa, ali kao što sam napisao, sve je trenutno u rokovima. I sami znate što bi značilo za imidž firme da se ne završi posao na vrijeme.

Ono što se meni ne sviđa je kupovina vlastitih dionica od strane trezora nakon dokapitalizacije u vrijeme dok su istovremeno prodavali članovi uprave. Koliko trezor ima sada dionica i po kojoj cijeni ih može prodati? taj novac je planiran za financiranje investicija. ima li dovoljno novca za završetak investicija i nije li dio planirane dobiti izgubljen na burzi. Možete vi sada trubiti da dionica ingre vrijedi 60.000, ali stanje na burzi nije nimalo ružičasto i ovakav trend bi mogao potrajati, ingri novac treba sada i uskoro će trezor morati prodavati dionice.


To matrix90 i blueman: na forumu pišu svi tipovi ljudi – obrazovani, neobrazovani, navlakači gore i dolje, glupi, pametni, pošteni, nepošteni… iako se vidi da se bavite ekonomijom i da je procjena vrijednosti kompanija vaš osnovni posao dopustite da ljudi pišu na način na koji pišu. ono što vas u posljednje vrijeme krasi je izuzetna količina samodopadnosti i bahatosti. ne znam što vas čini takvima (blueman mi se nije učinio takvim na okupljanju). inače što se tiče INGRE, iako se radi o firmi koja ima hrpu ugovorenih poslova, strašno je veliki rizik vezan za dovršetak Arene. Rokovi su strašno nabijeni, problema je hrpa, ali kao što sam napisao, sve je trenutno u rokovima. I sami znate što bi značilo za imidž firme da se ne završi posao na vrijeme.

kad si zadnji puta bio na Laništu? odi danas pa vidi u kojem je stadiju Arena i iznenadit ces se

New Report

Close