INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U potpunosti se slazem sa @Razvojom.
Što se tiče nadzornog odbora,u građevinskom sektoru u većini slučajeva vrijedi ona: puno baba,kilavo dijete, čak i kada su to ljudi iz samog sektora,a kamo li kada nemaju veze sa građevinom (osim ako mogu doprinjeti svojim diplomatskim poznanstvima). Možda griješim,ali ovdje bi vjerojatno jeftinije bilo skuplje.

Deadline je sutra, petak, 23.08. za prijave sudjelovanja. Izgledno jedan od bitnijih momenata tvrtke čije dionice držite – špekulirate – kupujete i prodajete.


Ako netko nije se još prijavio na skupštinu, može do petka na ovaj mail… tanja.turudija@ingra.hr

ispuniti prijavnicu, skenirati i poslati


Možete im reći kako croatia banka kupuje ingrine dionice, i kako je to dobro za dionicu.

Vrlo jednostavno, kada netko kupuje dionicu znači da ima potražnje i njezina cijena uglavnom raste, kada nitko ne kupuje dionicu znači da nema potražnje i njezina cijena tj. vrijednost definitivno pada… Zakon ponude i potražnje, vrlo jednostavno, iz tog je raloga dobro da netko kupuje dionicu…


Odgovor na Vaše pitanje glasi, jedan sam od djelatnika koji su počev od 2014. sudjelovali u pripremama, analizama te kasnije i pregovorima te često najtežim zadacima uvađanja velikih korporacija (nekih) na ovo tržište. Tako da mi je većina sektorskih tvrtki poznata, njihovo stanje, krvna slika te iznad svega, dali se želi raditi i pronaći razumna rješenja ili se samo fantazira o nekakvim ino investitorima koji nemaju pametnijeg posla nego investirati u "rupe bez dna".


Niste zaposlenik, ni dioničar, a analizirate. Na temelju čega? Ni mali diončari nemaju pojma što se događa oko kompanije…

[/quote]

Bilo bi puno bolje za kompaniju da ste angazirani na nekom konkretnom poslu jer tada, pretpostavljam, ne biste imali vremena za ovoliko pisanja po forumu u radno vrijeme…

5 godina za pripremu, analize i pregovore???? Pa toga nema nigdje….

Pouno je ovdje novo otvorenih profila koji pisu za jednu ili drugu interesnu stranu. Pri tome su pisanja vrlo subjektivna i ocito motivirana ishodom glasanja na skupstini. U svakom slucaju skupstina iduci tjedan određuje smjer kojim ce Ingra broditi iducih X godina.

Hoće li netko napokon objasniti zašto Opijeva ekipa jedan obični i zasigurno pozitivan potez o proširenju NO, uz manje troškove, doživljava kao izravan udar na njega? Osobno smatram da su Kinezi i pruge obična magla, ali ako ima gotove projekte – kako se tvrdi – svatko će ga u NO podržati


Odgovor na Vaše pitanje glasi, jedan sam od djelatnika koji su počev od 2014. sudjelovali u pripremama, analizama te kasnije i pregovorima te često najtežim zadacima uvađanja velikih korporacija (nekih) na ovo tržište. Tako da mi je većina sektorskih tvrtki poznata, njihovo stanje, krvna slika te iznad svega, dali se želi raditi i pronaći razumna rješenja ili se samo fantazira o nekakvim ino investitorima koji nemaju pametnijeg posla nego investirati u "rupe bez dna".


Niste zaposlenik, ni dioničar, a analizirate. Na temelju čega? Ni mali diončari nemaju pojma što se događa oko kompanije…

[/quote]

Znači nemate dionica, niti ste zaposlenik, ali zdušno branite trenutni status Quo u INGRI sve s nadom da će se zbog toga izrealizirati projekti s Kinezima, Alžircima, Kurdima, Svemircima (ubaci tko je trenutno aktualan po medijima…). Vrlo realno

Bože koliko gluposti i fantazija. I onda će vas opet iznenaditi kad Fina objavi da je umjesto Kineza Ingri pred vrata došao blokiran poslovni račun.

Hoće li netko odgovoriti?

1. koliko kredita ima Ingra u BSK? Hint, više od jednog.
2. je li istina da se iduće godine očekuju veliki problemi u cash flowu? i da nije izgledno da će moći zatvoriti kredite?
3. je li istina da kompanija više nema NIKAKVE imovine koju bi mogla poslužiti kao kolateral? Je li založena i upravna zgrada Ingre? Pod kojim uvjetima?
5. Je li za trenutne kreditne obveze pa tako i za eventualne kupone već je definirano cediranje?
6. Je li istina da ako bi se i skinula plomba s Arene, Ingra ne bi imala ništa od toga jer je ne može samostalno koristiti kao kolateral?

Kao što pjeva budući predsjednik, istina je voda duboka 🙂 Ajmo Ingroljupci, pardon Opiljupci.

Šta ova”nova” ekipa nudi(osim destabilizacije).Iduće godine biraju se četiri člana nadzornog odbora i to je ključno.Ovo sada je odmjeravanje snaga.

Poslije skupštine kreće prava bitka.LP

Jel vi stvarno mislite da Opi nema odgovor na ove pokusaje kokosara da se ubace u nadzorni odbor?


Poslije skupštine kreće prava bitka.LP

Nadam se da će konačno krenuti bitka za prave poslove, a ne mlaćenje prazne slame


Bože koliko gluposti i fantazija. I onda će vas opet iznenaditi kad Fina objavi da je umjesto Kineza Ingri pred vrata došao blokiran poslovni račun.

Hoće li netko odgovoriti?

1. koliko kredita ima Ingra u BSK? Hint, više od jednog.
2. je li istina da se iduće godine očekuju veliki problemi u cash flowu? i da nije izgledno da će moći zatvoriti kredite?
3. je li istina da kompanija više nema NIKAKVE imovine koju bi mogla poslužiti kao kolateral? Je li založena i upravna zgrada Ingre? Pod kojim uvjetima?
5. Je li za trenutne kreditne obveze pa tako i za eventualne kupone već je definirano cediranje?
6. Je li istina da ako bi se i skinula plomba s Arene, Ingra ne bi imala ništa od toga jer je ne može samostalno koristiti kao kolateral?

Kao što pjeva budući predsjednik, istina je voda duboka 🙂 Ajmo Ingroljupci, pardon Opiljupci.

1 i 3 – Ako odete na katatar hr, pogledate k.o. Trnje, 916/3 i k.o. Blato, 1128/1 – to su katastarske općine i broj čestica za upravnu zgradu i za Arenu – imate točno popisane sve kredite za koje su ti objekti poslužili kao kolateral. Upravna zgrada ih ima jedno 5-6, Arena čini mi se samo jedan od 62,4 mil €. Osim cifra, imate tamo i iznos kamate na kredite.
2 – jedini cash dolazi od Arene 🙂 dolazio je dosad, ne znam zašto ne bi i dalje?

4 ste preskočili, 5 ne znam, 6 ovisi o iznosu kredita (samo ne znam kako bi s tolikim kreditom na Areni skinuli plombu – vajda neće Ramljaka zvati :))

Miske… realno mi je tako svejedno – svemirca već imate u N Odboru tvrtke, moje misli su isključivo povezane uz stvarne i odrađene poslove, dakle natječaje. Tamo gdje se tvrtka pozicionirala na poziv i prijedlog daleko većih tvrtki koje uopće mogu neke radove i odraditi u skladu sa pravilima natječaja.

Ponavljam, Baustela je u RH već neko vrijeme i još neko vrijeme.



Odgovor na Vaše pitanje glasi, jedan sam od djelatnika koji su počev od 2014. sudjelovali u pripremama, analizama te kasnije i pregovorima te često najtežim zadacima uvađanja velikih korporacija (nekih) na ovo tržište. Tako da mi je većina sektorskih tvrtki poznata, njihovo stanje, krvna slika te iznad svega, dali se želi raditi i pronaći razumna rješenja ili se samo fantazira o nekakvim ino investitorima koji nemaju pametnijeg posla nego investirati u "rupe bez dna".


Niste zaposlenik, ni dioničar, a analizirate. Na temelju čega? Ni mali diončari nemaju pojma što se događa oko kompanije…

[/quote]

Znači nemate dionica, niti ste zaposlenik, ali zdušno branite trenutni status Quo u INGRI sve s nadom da će se zbog toga izrealizirati projekti s Kinezima, Alžircima, Kurdima, Svemircima (ubaci tko je trenutno aktualan po medijima…). Vrlo realno
[/quote]

Brain1 – odlična opaska. X godina može biti bilo koji broj između 2020e i 2036e.


Pouno je ovdje novo otvorenih profila koji pisu za jednu ili drugu interesnu stranu. Pri tome su pisanja vrlo subjektivna i ocito motivirana ishodom glasanja na skupstini. U svakom slucaju skupstina iduci tjedan određuje smjer kojim ce Ingra broditi iducih X godina.

New Report

Close