INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Citam jos jednom ovaj protuprijedlog. Znaci skupina dionicara koji imaju malo vise od 6 posto daje (ozbiljan, citaj skoro pa preuzimanje NO-a) protuprijedlog prijedlogu aktualne Uprave i NO-a pri cemo sam predsjednik Uprave (odnosno sada njegove kceri) ima malo manje od 10 posto dionica?! Ako uzmemo u obzir da gospodin Oppenheim moze osigurati recimo 15-ak posto glasova na svoju stranu, znaci li to da ekipi iz ovog protuprijedloga nedostaje cca. 9 posto? Gdje ce osigurati tih recimo 9 posto glasova s obzirom kakva je struktura dionicara? Ili slijedi ozbiljno lobiranje ovih iz protuprijedloga ili slijedi ozbiljan dokup s njihove strane iducih mjesec dana. U svakom slucaju jako zanimljivo. Slobodno neka me netko prosvijetli ako bolje od mene vidi ovu situaciju.

ne znam tko više g. Oppenheima doživljava ozbiljno, ne znam baš da će netko dati mu povjerenje i glasati eventualno za neki njegov protuprijedlog. Životari do penzije. Teško da može nešto ozbiljno napraviti na GO.
s druge strane prijedlog za nove članove NO kako kažete jest sa 6 % njigovih udjela, no zakonski minimum je jedna dvadesetina za davanje prijedloga, a to je 5 %. Ne vjerujem da bi išli u smjeru davanja prijedloga da nisu povezani s još nekim dioničarima. Koliko vidim po zadnjem popisu dioničara i Mario Aunedi Medek ima oko 35000 dionica, a dionice nisu u samom prijedlogu za skupštinu.
Mislim da je svaka promjena dobrodošla koja će razbucati malo učmalost u društvu. A i dali su i prijedlog za smanjenje naknade članovima NO što će bez obzira na veći broj članova NO ukoliko prijedlozi prođu imati manje troškove prema članovima NO. Na kraju krajeva to su isto mali dioničari i mislim da je to pozitivno.

Veci broj clanova u NO a manji troskovi, nije lose… hoce li gosp. Kos ostati u NO? A sto radi to tijelo “NO” cime se oni u stvari bave, barem u slucaju Ingre.

Izaslo pozitivno izvjesce.
Cestitam

Prihodi od prodaje 8.7 miliona kuna…. u dva kvartala.

Smiješno ili strašno…loše loše..

Zombi firma…

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/INGR-fin2019-2Q-NotREV-K-HR.pdf

Ocekivao sam “katastrofu”, ovo FI me ugodno iznenadilo!, bez obzira na prihode nasa Ingra “pliva”! 👏👏👏

Ovdje se sve vrti oko najma Arene. Uskoro će biti samo finncijski prihodi od najma i niš drugo.
Zaposlenici u Ingri su visoko povlaštena kasta. Ne rade ništa, a para curi. Ni ministri u vladi ne žive bolje jer njih se stalno propituje za porijeklo imovine i traže afere a ovi nikakve odgovornosti. Blaženi uhljebistan!

ukupni prihodi u pola godine niti 9 mil.kuna….daleko više napravi jedan superkonzum!

Treba malo vremena da se procita ovo izvjesce… pa onda polako u nabavu!


Ovdje se sve vrti oko najma Arene. Uskoro će biti samo finncijski prihodi od najma i niš drugo.
Zaposlenici u Ingri su visoko povlaštena kasta. Ne rade ništa, a para curi. Ni ministri u vladi ne žive bolje jer njih se stalno propituje za porijeklo imovine i traže afere a ovi nikakve odgovornosti. Blaženi uhljebistan!

ajde da se jednom složim s tobom….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Tokom 2017 i 2018e godine, kreirane su realne poslovne prilike u suradnji i kroz direktne korporativne kanale sa nekoliko velikih medjunarodnih korporacija kao i sa sto se kaze, pojedincima velike netto vrijednosti. Tokom istog perioda, cijelo vrijeme su navedene aktivnosti sabotirane od strane interesnih skupina unutar tvrtke koje ne zanima ikakvo poslovanje a ujedno u smislu bilo kakvih ambicija taj isti kadar nikome nije potreban.

Predsjednik uprave te svega nekoliko (3-4) djelatnika tvrtke su ti koji su interni motori pokusaja vracanja tvrtke u poslovni zivot dok je opozicija koju slobodno mozemo nazvati “Flintstone interest group” izdasno brojnija. Kada se u drugoj polovici 2018e konacno pokazalo da je tvrtka blizu stvarnog novog poslovnog uspjeha, tada su Flintsones krenuli u finale.

Finale je jednostavno. Tvrtka ce biti ugasena a ostatak vrijednosti Arene pretvoren u direktnu dobit Flinstone interesne grupe.

Zapoceti i u toku projekti posto uvijek ovise i o vanjskim cimbenicima (kojima je do rada a ne do spekulacija i uhljebnistva) tako da ce se neki od tih projekata i materijalizirati no nikakvih razgovora sa nekom novom upravom tvrtke nece biti jer su to dva totalno nekompatibilna svijeta.

Standardni obrazac “Hostile Takeovera”se desio, niposto mastovit, dapace cijelo vrijeme vrlo vidljiv.

Ujedno, nesto sto nitko ne mari ali cesto “misle” / nikoga, niti jednu korporaciju, niti jednog potencijalnog stvarnog investitora NE ZANIMAJU likovi, filozofije i poslovni modeli Flintstone interesne grupe.

Kao sto je Republika Hrvatska i dalje na glasu kao ABC zemlja, dakle Anything But Croatia glede investicija i poslovanja, tako i Flintsones ne fasciniraju nikoga.

Time ukoliko nema nekih promjena (koje su sabotirane, dakle mogle bi se ponoviti samo nitko nece ponavljati pricu kako bi bio sabotiran) od Ingre ce ostati samo neka uspomena u dalekoj proslosti.

A mali dionicari pasivni kako jesu, eto, mogu citati Poslovni dnevnik.

IHV

Vi izgleda znate nešto više o Ingri od nas običnih dioničara. Ja sam jedan od običnih koji se eto izgleda bezuspješno nada da priča neće završiti tako tužno kako predviđate. Ali ne mogu se oteti dojmu nije li upravo šutnja same Uprave tijekom čitavog ovog perioda dovela do ovakvog ishoda o kojem pričate? Nije li Uprava trebala reagirati i pokušati bolje komunicirati s svojim običnim dioničarima i tako raščistiti sve ove dubioze koje se već 10 godina vrte ovdje bez ikakvih relevatnih informacija što se i zašto događa. Naš dojam je primaju ogromne plaće, a BAŠ NIŠTA ne rade. I to onda potkrijepljuju svaka tri mjeseca izvješćima u kojima osim Žaborića i otkazivanja dogovorenih projekata nema ničega. Bez konkretnijih ihformacija – što može pomisliti prosječan ulagač koji nema vremena ni novca istraživati zamršene i žalosne priče kojima svjedočimo svakodnevno dok se sve polako rastače u zaborav. A ne mora – u to sam 100% siguran.

Evo recite što mi mali obični možemo po tom pitanju napraviti jer ja stvarno ne znam. Znate onu kad se male ruke slože – sve se može. Jedino što fali da bi to radilo je motiv ČEMU kad će ionako “zlikovci” to sve rasturiti koristeći između ostaloga i našu vlastitu nezainteresiranost.

Da, naravno da ima daleko dubljih znanja, korporacije koje imaju glavu i rep zaposljavaju ljude drugacije inteligencije koji ne hodaju okolo sa zivotopisima i dice se clanstvima primjerice u Amcham-u ili slicno.
90% svih kvalitetnih transakcija na ovoj planeti se desava medju provjerenim partnerima. HGK, Amcham, ovo i ono, pogotovo diplomacije malenih zemalja, to Vam je mjesto za spavanje, nalazenje sexualnih partnera i tako, pravit se vazan. Nazalost nisam u istoj vremenskoj zoni sada niti se mislim puno baviti tvrtkom, ali, dat cu nesto konkretnije vidjenje kroz koji dan kad ulovim vremena.

Mali dionicari svugdje na planeti bas kao i penzioni fondovi su oni koji u konacnici dobe nista, ALI ima
nacina. Ali jedan detalj je recimo logican.

Bilo koja ozbiljna korporacija upotrebljava sve nevidljive metode provjera unatrag koliko god treba godina. A u RH su naravno lokalni pirati sa svojim trash sposobnostima, komplex male sredine.

Ima dobrih vijesti, tko je znao pratiti medije, zna.

U skladu sa poslovnom etikom, ponovit cemo neke od tih vijesti, i dat logicna objasnjenja.

Inace, tvrtke sa portfeljom poput Ingre NEMOGU nastupati na trzistima BEZ drzave. A RH je odavno jedna kako se kaze, drzava na papiru. U zadnjih 30 godina su se stalno ponavljale iste situacije, dakle da su razni dionicari gurali svoje fix ideje – Brain Clouds – Hirn Gespenst – dakle Iluzije. Nisu dozvolili da tvrtka napravi iskorak vjere.

Nije moguce ignorirati realne promjene svijeta i trzista. Tko im se ne prilagodi, nestaje.

Vise u slijedecoj epizodi.

http://www.seebiz.eu/tri-velika-dionicara-ingre-zele-nova-lica-u-nadzornom-odboru/ar-196859/

@Wave
Masala! Neka Juroslav to malo “zatalasa” i rijesi see toga balasta!

Naveli ste teske optuzbe u svom osvrtu. Mozemo li znati tocno kako ste zamislili da ce navedena skupina ostatak vrijednosti Arene pretvoriti u svoju direktnu dobit? Hvala!


Tokom 2017 i 2018e godine, kreirane su realne poslovne prilike u suradnji i kroz direktne korporativne kanale sa nekoliko velikih medjunarodnih korporacija kao i sa sto se kaze, pojedincima velike netto vrijednosti. Tokom istog perioda, cijelo vrijeme su navedene aktivnosti sabotirane od strane interesnih skupina unutar tvrtke koje ne zanima ikakvo poslovanje a ujedno u smislu bilo kakvih ambicija taj isti kadar nikome nije potreban.

Predsjednik uprave te svega nekoliko (3-4) djelatnika tvrtke su ti koji su interni motori pokusaja vracanja tvrtke u poslovni zivot dok je opozicija koju slobodno mozemo nazvati "Flintstone interest group" izdasno brojnija. Kada se u drugoj polovici 2018e konacno pokazalo da je tvrtka blizu stvarnog novog poslovnog uspjeha, tada su Flintsones krenuli u finale.

Finale je jednostavno. Tvrtka ce biti ugasena a ostatak vrijednosti Arene pretvoren u direktnu dobit Flinstone interesne grupe.

Zapoceti i u toku projekti posto uvijek ovise i o vanjskim cimbenicima (kojima je do rada a ne do spekulacija i uhljebnistva) tako da ce se neki od tih projekata i materijalizirati no nikakvih razgovora sa nekom novom upravom tvrtke nece biti jer su to dva totalno nekompatibilna svijeta.

Standardni obrazac "Hostile Takeovera"se desio, niposto mastovit, dapace cijelo vrijeme vrlo vidljiv.

Ujedno, nesto sto nitko ne mari ali cesto "misle" / nikoga, niti jednu korporaciju, niti jednog potencijalnog stvarnog investitora NE ZANIMAJU likovi, filozofije i poslovni modeli Flintstone interesne grupe.

Kao sto je Republika Hrvatska i dalje na glasu kao ABC zemlja, dakle Anything But Croatia glede investicija i poslovanja, tako i Flintsones ne fasciniraju nikoga.

Time ukoliko nema nekih promjena (koje su sabotirane, dakle mogle bi se ponoviti samo nitko nece ponavljati pricu kako bi bio sabotiran) od Ingre ce ostati samo neka uspomena u dalekoj proslosti.

A mali dionicari pasivni kako jesu, eto, mogu citati Poslovni dnevnik.

New Report

Close