INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ingra je danas jako stradala, a nitko ne zna zašto. Očito je nastupila panika, margin callovi ili nešto treće. Građevinari u zadnje vrijeme nisu u modi, strah od pada nekretnina, cijena, pada potražnje, smanjenje profita. Ingra ide ove godine prema 100 milja zarade. Malo usporedbe za podsjetiti: Ingra PE 18,63 (dokapitalizacija je još loše utjecala na PE) VDKT PE 90,61 HDEL PE 39,33 MGMA PE 138,75 ATGR PE 39,92 Ingra po fundamentima nije precjenjena, perspektiva izvrsna, nije mi jasno što viadukt i hdel rade s ovim cijenama na burzi. Magma ona treba 60% dolje, ATGR min. 30%.

Zanimljivo kolega da se čudite kako je ingra stradala i ne znate zašto,
da bi nakon toga nabrojali sve razloge njenog pada.
Što se tiče PBZ a i njihovih ulaganja, mislim da je očigledno da su uletili kao jeleni i sad plaćaju cijenu toga.
Razlog zašto ne prodaju ingru je taj što imaju dovoljno keša za pokriti se i dovoljno vremena da sačekaju da bura prođe, da se market oporavi pa da se onda počnu iskrcavati.


bojim se da bi nakon revalorizacije imovine mavrova i podataka da je vrijednost imovine višestruko veća od očekivane mogli pasti još jedno 20%, u ingri sam od 39000 kn i više mi nije svejedno, btw to mi je bio i prvi ulog na burzi kad je narasla na 45000 nisam izašao jer sam mislio da je napokon krenulo ali pohlepa je grda stvar, imao sam i plan za izlaz (u slučaju pada 5% idem van, ali šta radit kad ona padne 10% u jednom danu) i kakva je to priča o lošem konsolidiranom, ako i je loše upravo je uračunato u cijenu… mislio sam da sam pametniji, ali misliti je k… znati, pozdrav svima koji su se zarobili u ovoj dionici i pitanje svima do kuda idemo molim svakog neki odgovor pa da iz toga dobijemo neki prosjek koji nam naravno k… ne znači ali bar se zabavljamo [pray][pray][pray][pray][pray][pray]

potpuno se slažem s tobom u tvrdnji da je kod INGR e misliti k… znati , nakon rasprodaje na 45 , ponovo sam do grla ušao na 35 i sad mi se čini da ćemo se zaustaviti na 25 ….. ( ako i tu bude kraj…. , jer vidim da je bez obzira na sva izvješća i akvizicije zavladao ogroman pesimizam..

pozdrav svim ” utopljenicima “

Nažalost stvari tako izgledaju, fond treba novaca, OMF stavi 65 kom na 27000, i fond se istrese po bidu.
Mene više brine kod INGR stavka financijski prihodi. Da li su to prihodi od rasta dioničkog potrfelja INGR u 2007 ?

Dobre vijesti stižu od članica kluba G-7 [thumbsup],radi se o zajedničkom planu za spriječavanje ove trakavičaste krize epicentrom u SAD,zbog koje neg. posljedice proživljava gotovo cijeli svijet pa tako i Hrvatska.
Zadnja velika akcija kluba G-7 prezentirana je nakon cca 2001,kada je spašavan EURO.Svi znamo kako danas stoji ta novčanica i koliko je ojačala u svijetu zahvaljujući močnom mehanizmu istih…
Duboko sam uvjeren da će ta ista- ogromna financijska injekcija preokrenut neg. trendove u pozitivne,pa tako i na našoj burzi…
Sva lova koja je zadnjih mjeseci povlačena s burze uskoro će ponovno u dionice,,,naravno u najlikvidnije…a INGRA tada spada u favorite

[cool][cool][cool]

POKRET OTPORA


Ingra je danas jako stradala, a nitko ne zna zašto. Očito je nastupila panika, margin callovi ili nešto treće. Građevinari u zadnje vrijeme nisu u modi, strah od pada nekretnina, cijena, pada potražnje, smanjenje profita. Ingra ide ove godine prema 100 milja zarade. Malo usporedbe za podsjetiti: Ingra PE 18,63 (dokapitalizacija je još loše utjecala na PE) VDKT PE 90,61 HDEL PE 39,33 MGMA PE 138,75 ATGR PE 39,92 Ingra po fundamentima nije precjenjena, perspektiva izvrsna, nije mi jasno što viadukt i hdel rade s ovim cijenama na burzi. Magma ona treba 60% dolje, ATGR min. 30%.

Ma jasno, ne, ATGR mora ice dole jer mu je PE takav. koji, leading, trailing?
PE i amen, nikakav DCF.
Pliva je preuzeta sa gubitkom, koliki joj je bio PE?
Amerikanci su ustvari dobili novac od dionicara a kamoli da su platili ista..
Jel ti ista znas?

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Nažalost stvari tako izgledaju, fond treba novaca, OMF stavi 65 kom na 27000, i fond se istrese po bidu. Mene više brine kod INGR stavka financijski prihodi. Da li su to prihodi od rasta dioničkog potrfelja INGR u 2007 ?

ne kupuju OMF-ovi INGR već duže vrijeme, netko drugi..

Heaven or Las Vegas

ova blokada je super prilika za ponedjeljak jer ce se prije vidjeti kud idemo

oluja:

Ingra je danas jako stradala, a nitko ne zna zašto. Očito je nastupila panika, margin callovi ili nešto treće. Građevinari u zadnje vrijeme nisu u modi, strah od pada nekretnina, cijena, pada potražnje, smanjenje profita. Ingra ide ove godine prema 100 milja zarade. Malo usporedbe za podsjetiti: Ingra PE 18,63 (dokapitalizacija je još loše utjecala na PE) VDKT PE 90,61 HDEL PE 39,33 MGMA PE 138,75 ATGR PE 39,92 Ingra po fundamentima nije precjenjena, perspektiva izvrsna, nije mi jasno što viadukt i hdel rade s ovim cijenama na burzi. Magma ona treba 60% dolje, ATGR min. 30%. ”

Zanimljivo kolega da se čudite kako je ingra stradala i ne znate zašto,
da bi nakon toga nabrojali sve razloge njenog pada.
Što se tiče PBZ a i njihovih ulaganja, mislim da je očigledno da su uletili kao jeleni i sad plaćaju cijenu toga.
Razlog zašto ne prodaju ingru je taj što imaju dovoljno keša za pokriti se i dovoljno vremena da sačekaju da bura prođe, da se market oporavi pa da se onda počnu iskrcavati.

Zašto onda prodaju ATPL, DLKV, BLSC, THNK, TNPL.


oluja: ” Ingra je danas jako stradala, a nitko ne zna zašto. Očito je nastupila panika, margin callovi ili nešto treće. Građevinari u zadnje vrijeme nisu u modi, strah od pada nekretnina, cijena, pada potražnje, smanjenje profita. Ingra ide ove godine prema 100 milja zarade. Malo usporedbe za podsjetiti: Ingra PE 18,63 (dokapitalizacija je još loše utjecala na PE) VDKT PE 90,61 HDEL PE 39,33 MGMA PE 138,75 ATGR PE 39,92 Ingra po fundamentima nije precjenjena, perspektiva izvrsna, nije mi jasno što viadukt i hdel rade s ovim cijenama na burzi. Magma ona treba 60% dolje, ATGR min. 30%. ” Zanimljivo kolega da se čudite kako je ingra stradala i ne znate zašto, da bi nakon toga nabrojali sve razloge njenog pada. Što se tiče PBZ a i njihovih ulaganja, mislim da je očigledno da su uletili kao jeleni i sad plaćaju cijenu toga. Razlog zašto ne prodaju ingru je taj što imaju dovoljno keša za pokriti se i dovoljno vremena da sačekaju da bura prođe, da se market oporavi pa da se onda počnu iskrcavati.

Kolega obožavam kada netko tupi ka krivoj teoriji, tj nije upućen u realno stanje market-a.
Otkud Vam te informacije?

@ zmrklic – stavka financijski prihodi su upravo to – INGRINA zarada na portfelju u 2007. Što će se sigurno u prvom kvartalu 2008 pretvoriti u priličnu pušionu. A iz operativnog rezultata se to neće moći ni približno nadoknaditi. Što znači da se može očekivati prilično loš generalni rezultat. Da bi se pravilno računao P/E, trebalo bi ga očistiti od one-offova, kao što je dobit na portfelju, čega u 2008 neće biti. To je kao da firma loše posluje, jedne godine proda neku nekretninu, ostvari dobit, i onda se svi vesele kako je firma super, ali zna se da će iduće godine opet biti loše. jER NEMA VIŠE NEKRETNINA ZA PRODAJU. Zato se prvenstveno gleda operativni rezultat, a ne neke điđe-miđe.

ajde ti onda izvadi one off iz Ingrinog izvjesca

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Pa to je jako jednostavno. Makneš financijske prihode i rashode, i ostane ti operativna dobit. Čini mi se da je oko 2 milje kuna. I nije nešto što bi investitora oduševilo. Možda griješim.


ajde ti onda izvadi one off iz Ingrinog izvjesca

Upravo to sam htio pitati.
Vidim da se razbacuje s pojmovima kao Napoleon pred Waterloom, a ne razumije osnove.


Pa to je jako jednostavno. Makneš financijske prihode i rashode, i ostane ti operativna dobit. Čini mi se da je oko 2 milje kuna. I nije nešto što bi investitora oduševilo. Možda griješim.

Ulaži u znanje kolega.[lol]


Pa to je jako jednostavno. Makneš financijske prihode i rashode, i ostane ti operativna dobit. Čini mi se da je oko 2 milje kuna. I nije nešto što bi investitora oduševilo. Možda griješim.

1. znalce, pogledaj koliko fin imovine ima Ingra, to ne vrijedi, nista. Znas li sto je to/ hoce li generirati prihod, zasto je povecanje kratkorocne fin, imovine, jesu mozda u cash fondu?
2. Jesi kad cuo za AFS portfolio i zakonitosti za to.

Ako samo drukas, reci na PM, tako da se ne moram truditi objasnjavati osnove

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close