INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

wunderkind:

pa kaj se čudite, zar ne kaže teorija i praksa da dionice firme koja ulazi u akviziciju padaju, a ne rastu? [lol]

to ti ne drzi vodu jer to je vec uracunato u cijenu kao i NATO i sto ja znam sto su natrpali u Crobex[lol]

čekaj, nismo još pali zbog mogućeg ulaska u eu! [lol]

ako želimo oporavak moramo se izborit da ne uđemo u NATO, EU ad nasi zbace iz svih trgovačkih organizacija i da zaratimo s , recimo. Rusijom ili još bolje Kinom
Pa kad ih pobjedimo di će bit kraj Grobexu

Obečaj, ništa te ne košta. stara hercegovačka

wiking:

wunderkind:

pa kaj se čudite, zar ne kaže teorija i praksa da dionice firme koja ulazi u akviziciju padaju, a ne rastu? [lol]

to ti ne drzi vodu jer to je vec uracunato u cijenu kao i NATO i sto ja znam sto su natrpali u Crobex[lol]

čekaj, nismo još pali zbog mogućeg ulaska u eu! [lol]

a nee to je za moguci rast,i to je uracunato vec u dionice[lol]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


pa zar ti ovo nije dobra prilika za ulet nego hoćeš još spustit

brate mili, s čim da uletim, s margin callom? [lol]

Poučak; ” prodaj pušionu (INGRA) kupuj kvalitetu (TEHNIKA)”
nemoj reč da nisam reko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napomena;-nije navlačenje ,več sušta realnost i zbilja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jel se išta slično dešavalo sa bilo kojom drugom dionicom u zadnje vrijeme na zse, pa dikad ovako, prodavat više nema smisla mada sve je moguće…
nešto je slično bilo sa ledom ako to ima ikakve poveznice

Trenutni portfelj ATPL, RIVP, VPIK, ARNT, LRH, ..., a nekada nažalost INGR, DLKV, THNK...

bojim se da bi nakon revalorizacije imovine mavrova i podataka da je vrijednost imovine višestruko veća od očekivane mogli pasti još jedno 20%, u ingri sam od 39000 kn i više mi nije svejedno, btw to mi je bio i prvi ulog na burzi kad je narasla na 45000 nisam izašao jer sam mislio da je napokon krenulo ali pohlepa je grda stvar, imao sam i plan za izlaz (u slučaju pada 5% idem van, ali šta radit kad ona padne 10% u jednom danu) i kakva je to priča o lošem konsolidiranom, ako i je loše upravo je uračunato u cijenu… mislio sam da sam pametniji, ali misliti je k… znati, pozdrav svima koji su se zarobili u ovoj dionici i pitanje svima do kuda idemo molim svakog neki odgovor pa da iz toga dobijemo neki prosjek koji nam naravno k… ne znači ali bar se zabavljamo [pray][pray][pray][pray][pray][pray]

Trenutni portfelj ATPL, RIVP, VPIK, ARNT, LRH, ..., a nekada nažalost INGR, DLKV, THNK...


jel se išta slično dešavalo sa bilo kojom drugom dionicom u zadnje vrijeme na zse, pa dikad ovako, prodavat više nema smisla mada sve je moguće… nešto je slično bilo sa ledom ako to ima ikakve poveznice

pa pogledaj malo cijene drugih dionica pa ces vidjeti da se INGRA jos dobro drzi. drugi su davno izgubil 50% od ATH[cry]

jadno.[cry][cry][cry]Najbolje ponude [ INGR-R-A ] Kupnja Cijena
3 26.001,30
1 26.000,00
2 25.003,00
30 25.001,00
2 25.000,00
2 24.004,00
10 24.000,00
1 24.000,00
1 20.000,00
10 18.000,00
Cijena Prodaja
27.000,00 2
27.997,00 2
27.999,00 3
28.000,00 7
28.500,00 7
28.800,00 54
29.800,00 1
29.877,00 1
29.900,00 1
30.200,00 1


optimist8: ” jel se išta slično dešavalo sa bilo kojom drugom dionicom u zadnje vrijeme na zse, pa dikad ovako, prodavat više nema smisla mada sve je moguće… nešto je slično bilo sa ledom ako to ima ikakve poveznice ” pa pogledaj malo cijene drugih dionica pa ces vidjeti da se INGRA jos dobro drzi. drugi su davno izgubil 50% od ATH[cry]

ath 62 k trenutno je 28 k to je više od 50% po mojoj matematici ..

točnije 55% pad, a dobro valjda neće ispod 20k što bi bilo 68 % kriminalno al naše

Trenutni portfelj ATPL, RIVP, VPIK, ARNT, LRH, ..., a nekada nažalost INGR, DLKV, THNK...

Ingra je danas jako stradala, a nitko ne zna zašto. Očito je nastupila panika, margin callovi ili nešto treće.
Građevinari u zadnje vrijeme nisu u modi, strah od pada nekretnina, cijena, pada potražnje, smanjenje profita. Ingra ide ove godine prema 100 milja zarade.

Malo usporedbe za podsjetiti:
Ingra PE 18,63 (dokapitalizacija je još loše utjecala na PE)
VDKT PE 90,61
HDEL PE 39,33
MGMA PE 138,75
ATGR PE 39,92

Ingra po fundamentima nije precjenjena, perspektiva izvrsna, nije mi jasno što viadukt i hdel rade s ovim cijenama na burzi. Magma ona treba 60% dolje, ATGR min. 30%.

Ingra je i dalje TOP 1 ulaganja PBZ Equity, znači da veliki investitori ne prodaju Ingru!

A Guide for Stock Trading

..Pitam Vas ja..a kaj je sa onom dokapitalizacijom samo za institucionalne investitore???Navodno menadžerčići nisu bili baš impresionirani onim kaj im je prezentirano….[cry]


Ingra je i dalje TOP 1 ulaganja PBZ Equity, znači da veliki investitori ne prodaju Ingru! http://www.kapital-plus.net/?Fondovi/PBZI-U-EQTF

Zato je PBZ Equity jedan od vodećih gubitaša u 2008 godini, trenutno -24,22%, a u ponedjeljak će biti preko 25%. Građevinari su svoje odradili u prošloj godini, htjeli mi to priznati ili ne! I osobno mi najveći minus trenutno stvaraju građevinari, a upravo tu su nas i mirovinci najviše isisali.
[cry] Od svih njih “možda” se jedino Dalekovod oporavi, jer nije klasičan građevinar i sve više se okreće prema vani, a još uvijek u zraku “visi” i Mostarski Aluminij.[undecid]

New Report

Close