INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Arena na bubanj… Držim fige…



"Ne radi se ovdje o Mesiću za kojeg nema nikakvog razloga za smjenu, nego o planu da se Arena Zagreb prepusti Gradu Zagrebu umjesto da još 17 godina Ingri donese oko 200 milijuna eura prihoda od zakupnine koju plaćaju Vlada i Grad Zagreb. Za tvrtku je to štetan posao. Oppenheim neće takvo nešto potpisati, ali ga nova garnitura može maknuti iz tvrtke Lanište koja upravlja Arenom. A onda kada na stol dođe ponuda Zagreba, takva uprava i Nadzorni odbor bi je prihvatio. Ili će prije toga otjerati tvrtku u stečaj kako bi Grad Zagreb Arenu kupio za trećinu cijene."

https://www.24sata.hr/news/nadzorni-odbor-ingre-smijenio-mesica-s-mjesta-predsjednika-617293

hm, čim počnu priče o stečaju neke dionice, vrijeme je za dati petama vjetra
[/quote]

Pandžić je pokazao puno špekulacijskih šupljina u vezi INGRA , zaista bezrezervno , zaslužio je nagradu novinara godine.

Mislim da u hrvatskoj stečaj nije znak za bežadiju , nego za brušenje noževa jer Hrvati uvijek dobro namerače pravog Pedru , u duhu one legendarne izreke Brune Bušića o spašavanju hrvata od hrvata samih
Samo se nadam da INGRA ne kreće ovim iskoracima

https://amp.index.hr/article/2066381/ono-sto-je-uljanik-na-moru-to-je-petrokemija-na-kopnu-rupa-bez-dna


Mislim da smjena Mesića i ove priče o Areni nemaju baš nikakve veze. Pa rok za otkup Arene od Grada je prošao odavno ako se ne varam. Kome bi bio interes bilo od uprave bilo od dionićara ili članova nadzornog odbora prodati nešto što Ingri donosi stabilne prihode, a zaposlenicima više nego odlične plaće. Ovdje je po meni riječ o unutarnjem preslagivanju i vjerojatno nezadovljstvu postignutim rezultatima u proteklim razdobljima. Po tom pitanju svaka promjena bi trebala biti bolja od onoga što je bilo zadnjih par godina, a to je da firma jednostavno ne dogovara nove poslove, a kod starih poslova trpi gubitke (tipa Alžir)

Mesić je uvijek protagonist kada je u pitanju legitimitet hrvatskih političkih interesa a ovdje su očito sukobljenih interesi grada Zagreba , bandićevog sportskog holdinga , i više struja u INGRA gdje očito Štern ima jednu legalističku stečevinu pouzdanog i mjerodavnog antagonista koja hoće nove ljude u upravi INGRA.

Ako Ingra izgubi budzaštp arenu, možda i MMF pronađe put u hrvatski privatni sektor ponovo nakon teških vremena iz kojih nas je izbavio Granić ( Mate i Goran ) Žužul Pašalić i Fižulić


Mislim da smjena Mesića i ove priče o Areni nemaju baš nikakve veze. Pa rok za otkup Arene od Grada je prošao odavno ako se ne varam.

Tim prije bi Bandić mogao imati interes doći do vlasništva Arene drugim putem, možda upravo kroz stečaj! Jer ako otvore stečaj, tko bi realno mogao konkurirati gradu u kupnji Arene u stečajnom postupku? Nitko! I tako bi onda Arena mogla otići za 1/3 cijene o čemu se špekulira.

Ignore: KressoM, delux



Mislim da smjena Mesića i ove priče o Areni nemaju baš nikakve veze. Pa rok za otkup Arene od Grada je prošao odavno ako se ne varam.

Tim prije bi Bandić mogao imati interes doći do vlasništva Arene drugim putem, možda upravo kroz stečaj! Jer ako otvore stečaj, tko bi realno mogao konkurirati gradu u kupnji Arene u stečajnom postupku? Nitko! I tako bi onda Arena mogla otići za 1/3 cijene o čemu se špekulira.
[/quote]

Bandić , Oppenheimer ili Sirovec iz tehnike …što vele Vlahi, sjaši murta uzjaši kurta, da nije on, neko bi drugi radili istu stvar, gravitacija je svugdje ista



Mislim da smjena Mesića i ove priče o Areni nemaju baš nikakve veze. Pa rok za otkup Arene od Grada je prošao odavno ako se ne varam.

Tim prije bi Bandić mogao imati interes doći do vlasništva Arene drugim putem, možda upravo kroz stečaj! Jer ako otvore stečaj, tko bi realno mogao konkurirati gradu u kupnji Arene u stečajnom postupku? Nitko! I tako bi onda Arena mogla otići za 1/3 cijene o čemu se špekulira.
[/quote]

Arena je u Lanište doo ( LNGR-R-A ).
55m eura obveznica.

pa što nije logično da su se svi ovi iz top10 u zadnjih x mjeseci instalirali u ingru po 4+ kn kako bi izgubili nofčeke!? 🙂

Ja ne mogu povjerovati sto se sve u ovih par dana pise ovdje o Ingri… pa to je strasno! Spekulacije idu pa cak i do “otimanja”- stecaja, krsenja ugovora i ne znam do cega sve u glavama ljudi, i to ne bilo kojih vec dionicara Ingre. Tako dok sam jos bio mali cuo sam sto je jedan djeda govorio za bivsu drzavu a u svezi zbivanja poslije 2. svjetskog rata… pa cu pokusati citirati…”Daklem isto i to, ovo cigansko carstvo mora propasti, ovo nije ni komunizam ni socijalizam niti kapitalizam… vec opca javna pljacka i zgrabež” Nije on mogao docekati da hrvati imaju svoju drzavu jer je u pretproslom stoljecu rođen, ali bi se sigurno sada opet zapitao “sto je ovo” kakvi zakoni vrijede u nasoj hrvatskoj drzavi.

Ja ne mogu povjerovati sto se sve u ovih par dana pise ovdje o Ingri… pa to je strasno! Spekulacije idu pa cak i do “otimanja”- stecaja, krsenja ugovora i ne znam do cega sve u glavama ljudi, i to ne bilo kojih vec dionicara Ingre. Tako dok sam jos bio mali cuo sam sto je jedan djeda govorio za bivsu drzavu a u svezi zbivanja poslije 2. svjetskog rata… pa cu pokusati citirati…”Daklem isto i to, ovo cigansko carstvo mora propasti, ovo nije ni komunizam ni socijalizam niti kapitalizam… vec opca javna pljacka i zgrabež” Nije on mogao docekati da hrvati imaju svoju drzavu jer je u pretproslom stoljecu rođen, ali bi se sigurno sada opet zapitao “sto je ovo” kakvi zakoni vrijede u nasoj hrvatskoj drzavi.

Pokušava se sve ne bi li se uspjelo što skupiti prije eksplozije cijene kad dođu kakve veće vijesti o poslu! A onda …

Prodaja Arene nije realna. Cak i kad bi se dogodila, prvo se namiruje BKS banaka za preostali iznos kredita (kojim je radjena Arena), pa zatim imatelji obveznice koja je izdana u okviru PSN-a (55 M eura + kamata) tako da nema smisla uopce raspravljati o tome. Uprava i NO nikada to ne bi napravili jer uz to sto je to stetno za kompaniju, oni od takve prodaje ne bi imali nikakve koristi, odnosno ugrozili bi poslovanje kompanije koja ih solidno placa. Ako bi pak sjela ponuda koja pokriva i kredit BKS-a i obveznice i ostavlja jos Ingri dosta kesa, onda bi se o takvoj prodaji dalo razgovarati (upravo to g. Stern i govori). Za sada prodaja Arene je bajka, bez realnog pokrica. A ova preslagivanja u Upravi i NO-u su zanimljiva jer pokazuju da ipak i medju njima ima onih koje ova stagnacija kompanije pogadja. Koliko je dobro da je do ovoga doslo, vrijeme ce pokazati. Samo da nekima ego ne izadje na povrsinu.

Ako će ingra od arene u 17 godina uprihodit 200 milijuna eura, postoji li mogućnost da se Rena proda nekom za 150 milijuna. Dobro i jednim i drugim.


Ako će ingra od arene u 17 godina uprihodit 200 milijuna eura, postoji li mogućnost da se Rena proda nekom za 150 milijuna. Dobro i jednim i drugim.

a pogura li se firma u stečaj pa se onda Arena proda na dražbi za 1/3 cijene, zamisli kako bi to tek bila odlična kupnja za novog vlasnika po recimo 60 milijuna….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Ako će ingra od arene u 17 godina uprihodit 200 milijuna eura

veliku većina toga uprihodit će banke koje su kreditirale gradnju, a ne ingra…

Racunica je jasna. Ingra ce imati prihode od Arene iducih 17 godina. Trenutno imaju 8 milijuna eura godisnje, plus sto se svake godine najamnina povecava za iznos inflacije. Okvirno, trebaju dobiti cca. 150 milijuna eura u 17 godina. Od toga trebaju dati BKS banci 10 milijuna eura (kredit istice iduce godine na ljeto), te 55 milijuna eura obveznica (sa kamatom se obveza penje na cca. 90 milijuna eura). Pojednostavljeno, dobit ce 150, a duzni su 100 milijuna eura na ime Arene. Sve jasno dokumentirano kroz PSN. 50 milijuna eura je nesto sto ostaje Ingri cisto, ali ne sada, vec po malo, a najvise nakon 2031 kad se obveznice do kraja iskupe…

New Report

Close