INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedino je problem što kad bude prebijanje potraživanja ne znam kako će se naplatiti od Tehnike kad su "Tehničari" bez love ostali, razvučeni na sve strane a ništa ne dovršavaju. Totalni haos u firmi. Da su imali novca za održavanje tekućeg poslovanja nikada ne bi ni došli u ovu situaciju.

Pa jasno piše da je HBOR dapo policu osiguranja za 80% posla?
Ingra se dakle naplaćuje od HBOR-a a ne od Tehnike?

Garancije se ne mogu poništiti na sudu. Ne ide to tako…
Najbolje što se Ingri moglo dogoditi je da se riješi Tehnike s tog posla. Bolje sada, nego poslije.
Super je što Ingra nije u blokadi. Mislim da niti neće. Nakon svega što im se dogodilo nisu blesavi.
Ingra će se već izvući – mačka s milijun života.


Najbolje što se Ingri moglo dogoditi je da se riješi Tehnike s tog posla. Bolje sada, nego poslije.

riješili su se alžirci jednih i drugih, tj. raskinuli ugovor i krenuli u naplatu garancija…ako uspiju, bojim se da će obje firme na bubanj

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


… sam mišljenja da je Opi ovo dobro uvalio Tehnici….

ingra i dalje ostaje izravno odgovorna prema investitoru jer je ona ugovorila posao i ne može se izvući od toga. također će biti odgovorna i prema HBOR-u ako je on bio prisiljen platiti njene garancije, a onda će se HBOR refundirati od Ingre, možda udjelom u Areni?

Jao već su krenuli “pokopati” firmu… Pa za petnaest milja kuna… nitko neće propasti ni izgubiti arenu…

HBOR zna puno opraštati, to im ide u prilog,
dali su i Todoriću kada mu je bilo najteže 48mil.
zamislite da su to dali 10cima malih tvrtki

Kakva propast, novci su već rezervirani ako bi morali platiti, pa će ih onda tražiti nazad na sudu.
Nikakav problem za Ingru.

Ode sve u 3 PM!
Sve se raspada i uništava za par igrača na brdovitom balkanu, a onda se čude što i ljudi koji imaju zadnju zlatnu žilu ( bilo mladost , bilo nešto ušteđevine) odlaze u zapadne zemlje puniti mirovinske sustave, ulagat na njihove burze itd…..
Doci ce to sve na naplatu kao slom jedne predivne zemlje pune lopova, uhljeba i inih dionika

Meni nije jasno zašto Ingra nije raskidala ugovor sa Tehnikom kad su vidjeli da ništa ne rade?
Postavlja se pitanja koga drugo,kad su sve građevinske firme u hrvatskoj u k…

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.


Meni nije jasno zašto Ingra nije raskidala ugovor sa Tehnikom kad su vidjeli da ništa ne rade?

a što misliš, zašto je uopće ingra išla s nekime sklapati takav ugovor umjesto da je sama izvela radove?

Pitanje je ko je prvi pocel sa opstrukcijom posla? Tehnika napravila,a ovi nisu platili ili kontra,ovi su platili ,a Tehnika nije odradila.Šta je prvo bilo kokoš ili jaje?



Meni nije jasno zašto Ingra nije raskidala ugovor sa Tehnikom kad su vidjeli da ništa ne rade?

a što misliš, zašto je uopće ingra išla s nekime sklapati takav ugovor umjesto da je sama izvela radove?
[/quote]
Sama izvela radove????
Kolega vi niste upućeni. Čime će Ingra izvesti radove.? To nije građevinska firma koja ima svoju operativu. Od građevinskog alata imaju par metala i usisavača kojim se služe čistačice u glavnoj zgradi.
Oni ugovaraju, garantiraju, povezuju firme, uzimaju podizvođače, rade papirologiju, dozvole, (ako treba vjerovatno i mite). U biti trenutno ne rade ništa ni od toga, nego smišljaju neke nove sudske parnice i spačke kako doći do love bez znoja. Po narodni rečeno “lade jajc.” u klimatiziranim prostorima i beru nezaslužene plaće.

A očito je da je u Hrvatskoj ta vrsta posla i dalje najunosniji biznis ali samo za one na vrhu hranidbenog lanca. Tek sada vidimo koliko je Hrvatska bila bogata zemlja da je i nakon 2 i pol desetljeća otvorenih bezobzirnih pljački tajkuna predvođenih političkim elitama nisu uspjeli satrati. I po svemu sudeći na trupu još uvijek ima mesa za lešinare, jer još ne odustaju. Na kraju će ostati samo kosti, to je neminovan ishod. Tu nema pomoći!

Znao sam, čim ja uplatim novce, ovo ode gore… Koma… A odlučio sam da ne kupujem iznad prosjeka 3,72 kn i toga se držim… Izgleda da baš i nema previše prodavatelja, ako zbog ovog nije pala cijena više… Neznam zbog čega bi…

fascinantno kako ovdje burek trejderi ignoriraju činjenicu da je upravo Ingra ugovaratelj i nositelj propalog posla od 56 mil.EUR u Alžiru i da nije samo tehnika ta koja će u tom poslu nastradati

New Report

Close