INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nisam siguran dali VL ili JL, jučerašnje tiskano izdanje, spominje se GP Krk, Dalekovod, Brodosplit


Malo po malo, vijest po vijest ide se naprijed. Sporo, jako sporo, ali se ide.

To je prije tapkanje na mjestu zadnjih 10 godina.

Ignore: KressoM, delux

Mozemo i tako gledati iako danas (nakon PSN-a) bilanca je puno puno bolja (zdravija) nego zadnjih 10-ak godina. Problem je sto vise nitko ne zna kakav bi Ingra uopce ozbiljan posao mogla dobiti?!



Malo po malo, vijest po vijest ide se naprijed. Sporo, jako sporo, ali se ide.

To je prije tapkanje na mjestu zadnjih 10 godina.
[/quote]

Tko je kupovao dionice jer je mislio da će Ingra biti podizvođač na mostu neka proda dionice još danas. Odakle vam takve informacije da je Ingra uopće ikada bila u kombinaciji?

LOL…ljudi kupuju dionice jer misle da će Ingra raditi most…još nije 1.4. ali kao da je 🙂

Znači dionice Ingre bi ste trebali kupovati zato što:
– Arena Zagreb…minimalno 180 M EUR prihoda do 2036. god;
– Bolnica Ain Naadja u Alžiru – 66 M EUR; ove godine treba biti gotova, nemojte se čuditi da Ingri ove godine prihodi eksplodiraju.
– Nekretnina, samo u Dvorima Lapad dvadesetak poslovnih prostora ukupne površine 2500 – 3000 m2; po ovoj temi sam već pisao pa tko želi neka traži, veliki poslovni prostor u King Cross-u, poslovna zagrada Ingre; derutni hotel Alfir u Prižbi na Korčuli, zemljišta svugdje po malo…
– Hrpa onih malih firmica je uništeno, iskorišteno za poreznu zaštitu. To ćete shvatiti sa revidiranim izvještajem za Lanište i Ingru, ove ili slijedeće godine (Geotehnika, Posedarje rivijera, Ingra zajednički servis, Ingra-Mar).

Među ostalim mogući posao od 100 M kn za Đakovački vodovod…. da i svi ste zauzeli zajedničko mišljenje da radnici u Ingri ne rade ništa, da ne pokušavaju nešto ugovoriti tj. da smo piju kave….a kad-tad će nas iznenaditi sa nekim poslom, ali onda će biti kasno za kupnju.

Također čini mi se da su svi zaboravili na tužbu u Srbiji za novce koji im nikad nisu isplaćeni po pitanju nikada naplaćenih radova u Iraku. (link). Po meni ovo treba dignuti na razinu, gdje se Srbiji treba blokirati zatvaranje poglavlja pravosuđa u vezi pristupa EU dok se ne riješi to pitanje.

Sve u svemu možete kupovati dionice zbog činjenica ili zbog pukog naklapanja nekih tu kako ćemo graditi Pelješki most…

Za 87 zaposlenih i ovaj promet je i više nego dobar, pa u drugim firmama uz 10 puta više radnika ne bude toliki promet… Uz mali pomak poslovanja ovo je i više nego dobra firma… Nakon isplate kredita za Arenu i neki posao na brani u Alžiru… Te koja košnja trave i evo zarade od cca 30 milja godišnje… A kad je bila ingra na vrhu dobit je bila 50 milja

Cinjenica je da unatoc sve pozitivnijim vijestima nema podizanja cijene, odnosno nema novih ulagaca koji bi napravili poguranac. Firma je prosla krizu, dosla je do razine samoodrzivosti zahvaljujuci Areni i ponekim poslovima koje odrade. Ali iz pozicije dionicara stagnacija je jasna jer izostaje ozbiljnija ambicija za povratak na trziste. Tko je kriv, banke, Uprava, zakonska regulativa, sve po malo, tko ce ga znati. Ili bolje vrijeme ce pokazati.

Tako je na cijelom tržištu dionica, u tome je poanta.

Ja sam počeo kupovati Ingru prije nekoliko godina na nekih 40 kn i kupovao sam je do 2,00kn i to sa skoro sve istim vijestima i očekivanjima koja su i dan danas na repertoaru. DOKLEE???Na mizernim kamatama bi za to vrijeme nešto zaradio a ovdje sam, za sada u malom minusu. Od Arene ne očekujem ni rast ni divku jer će se sve to potrošiti za dugove i visoke plaće pa i za nove dugove dok ova garnitura ne ode u mirovinu a onda, što onda kad Arena više ne bide ingrina? Sa ovakvim tempom dobivanja posla neće biti dobro. Pokušavam biti realan. Nadam se da se varam i da idućih 5 godina neće biti kao zadnjih 5 godina.

neće uvijek biti ovako.



http://zse.hr/default.aspx?id=82348

5 milijuna i nešto kunića smo bogatiji. Bit će vidljivo već u kvartalnom za 2018.
[/quote]Evo razloga za 0.5 kn dividende po dionici,i to bi bio poticaj ko’ z’ nogom u guzicu


Ja sam počeo kupovati Ingru prije nekoliko godina na nekih 40 kn i kupovao sam je do 2,00kn i to sa skoro sve istim vijestima i očekivanjima koja su i dan danas na repertoaru. DOKLEE???Na mizernim kamatama bi za to vrijeme nešto zaradio a ovdje sam, za sada u malom minusu. Od Arene ne očekujem ni rast ni divku jer će se sve to potrošiti za dugove i visoke plaće pa i za nove dugove dok ova garnitura ne ode u mirovinu a onda, što onda kad Arena više ne bide ingrina? Sa ovakvim tempom dobivanja posla neće biti dobro. Pokušavam biti realan. Nadam se da se varam i da idućih 5 godina neće biti kao zadnjih 5 godina.

Teško je reći dokle!!!
Treba gledati malo na drugačiji način, da je INGR riješila spor oko fiktivne blokade računa, da INGRA ima najjače kontakte u zapadnoj evropi i bliskom istoku u sektorr, da prima neku lovu od kontigent firmi kojima je INGRA dala posao, da su izašli veći dioničari kojima su trebale pare, da su te dionice otišle u čvrste ruke TOP 10, da cijena nije gotovo ništa veća od pozicioniranih cijena novih dioničara, da se cijena kontrolira na ovim razinama, da dalje ne nabrajam…

Ja bi za ovu dionicu svakako tipovao kao najbolji pick u sektoru kada tržište oživi….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


0.5 kn dividende po dionici,i to bi bio poticaj ko' z' nogom u guzicu

a obzirom da dividende neće biti, onda je to ko “nogom u međunožje”

Još 25.000 komada od jučerašnjeg paketa…




http://zse.hr/default.aspx?id=82348

5 milijuna i nešto kunića smo bogatiji. Bit će vidljivo već u kvartalnom za 2018.
[/quote]Evo razloga za 0.5 kn dividende po dionici,i to bi bio poticaj ko' z' nogom u guzicu
[/quote]

svake godine u ovo vrime pokrece se prića o dividendi…. i onda se ponavljamo…

firma nemože isplatiti dividendu dok se nerijesi otvorenih stavki… cca 40 000 000 kn , znaci treba nam nekih 5 godina ovim tempom….

0.5 kn bi bila lijepa dividenda 12,5% što bi bilo skoro rekordno na zse, čak i novac koji bi se isplatio cca 6 500 000 kn nije nešto previše….

jednostavno ako firma izgura sljedece 3-5 godina može se očekivati nešto lipo i veliko ako se kupi po ovih mižernih 4 kn….

Koliko nam je Burza ozbiljna tj. jadna, dokazuje i današnji dan. A da naše dioničke firme preselimo na Njemačku ili Irsku burzu? Vjerujem da bi sve bilo bolje.

neće uvijek biti ovako.

Dividenda na ingri je uvijek za nasmijat se 🙂

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close