INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Blokada računa je stavljena izvan snage dok sud ne odluči je li uopće postojao razlo za blokadu.

glupost – da je tako račun uopće više ne bi bio u blokadi

Pa postoji rješenje o obustavi ovrhe do okončanja postupka… Valjda će ubrzo ta odluka…

Vidim i Zagrebgradnja u banani… Zbog nedostatka radne snage… Nadam se da će se Ingra udružiti s Kinezima i vodit im poslova u ovom djelu jer drugačije nitko ne može opstati… Nema keša, radne snage itd a poslova brdo…


Pa postoji rješenje o obustavi ovrhe do okončanja postupka… Valjda će ubrzo ta odluka…

Znači možemo svaki čas očekivati deblokadu računa?!
Hoće li doseći barem 5 kn kad se to dogodi??
Nisu “povezane osobe” kupovale ovo na lijepe oči po 4,5 kn prije koji tjedan!
A neki neće danas po 3,xx??
Bit će tu meda i mlijeka ubrzo, a ako još pobijede na natječaju, onda će tek letjet perje na 100% iznad sadašnje cijene!



Blokada računa je stavljena izvan snage dok sud ne odluči je li uopće postojao razlo za blokadu.

glupost – da je tako račun uopće više ne bi bio u blokadi
[/quote]
Teško je pratiti objave na ZSE i još ih razumjeti.

nije sve tako crno


Pa postoji rješenje o obustavi ovrhe do okončanja postupka… Valjda će ubrzo ta odluka…

To bi značilo da je račun i dalje blokiran, ali je privremeno obustavljena prisilna naplata s njega.

Ignore: KressoM, delux

Blokada je tu samo jer se čeka rješenje o odbacivanju ovrhe.
Iznos za naplatu je za firmu beznačajan, a normalno se radi preko ostalih firmi iz grupe dok ne skinu ovrhu.
Dakle samo je pitanje dana kad ćemo dočekati tu objavu.
I onda idemo dalje!


Bit će tu meda i mlijeka ubrzo

Mislim da se i 2013g. to pricalo….
Ostario sam na ovoj dionici.

Malo sam proučio tu blokadu. Ingra je izvjestila da je ovrha došla od subjekta koji nije sudjelovao u predstečajnoj nagodbi time sugerirajući da je ovrha nezakonita i da će 100% biti obustavljena jer po zakonu onaj koji nije svoju tražbinu prijavio u predstečajnoj nagodbi nema više pravo na naplatu. Međutim ovdje se radi o tražbini koja je nastala 2016. ( ili 2017.) godine pravomoćnošću sudske odluke, odbijanjem žalbe na Visokom trgovačkom sudu. Radi se o troškovima postupka. Znači nije ni mogla ući u predstečajnu nagodbu jer onda nije ni postojala što znači da se radi o tekućim troškovima koji se moraju plaćati. Revizija Vrhovnom sudu ne odgađa ovrhu pa je samim time ovrha zakonita.
E sad, zašto je Općinski sud zaustavio prijenos sredstava? Zakon kaže da se prijenos sredstava na ovrhovoditelja može odgoditi do okončanja žalbenog postupka iznimno ako bi učinio tešku nepopravljivu štetu za ovršenika. Znači radi se o velikom iznosu koji bi učinio nepopravljivu štetu Ingri jer da se radi o malom iznosu ovrha ne bi bila odgođena. Evo do tih zaključaka sam ja došao povezujući sve podatke koje imamo i čitajući zakone te koristeći osobno znanje koje imam o ovršnom postupku, a vi ocijenite koliko su vjerojatni.


Blokada je tu samo jer se čeka rješenje o odbacivanju ovrhe.
Iznos za naplatu je za firmu beznačajan, a normalno se radi preko ostalih firmi iz grupe dok ne skinu ovrhu.
Dakle samo je pitanje dana kad ćemo dočekati tu objavu.
I onda idemo dalje!

3 mjeseca blokade računa su prošla, sad teče zadnji mjesec, a onda ide pokretanje stečaja…ovo iščekivanje “objave” sad već postaje ozbiljan problem

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ima li informacije sa otvaranja ponuda?

Zapisnik još nije objavljen na javnim portalima za praćenje natječaja.

Ništa od „naših“….

Vaš link …

Jel neko zna zbog čega je blokada Ingre

Sretan Bozic svima!!!

New Report

Close