INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Preuzimanje Mavrova očekuje se idućeg tjedna?
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/preuzimanje-mavrova-ocekuje-se-iduceg-tjedna%3f,11658.html

Ima li netko info kad će se održat sjednica skupštine?[cool][cool][cool]

POKRET OTPORA

uvijek je kod Ingre objava do određenog datuma pravo na dividendu, i onda pumpanje cijene za iskoristiti to pravo. I to naravno u dva navrata, predujam i ostatak.

E, ko bi ovo malo pojasnio šire?[huh][thumbsup]

nije direktno vezano na temi INGRA, ali ispalo je da je šef države bio u pravu kad je lani najavljivao znatnu korekciju tržišta kapitala…većina se na to samo najsmijala…..
čula sam iz visokih krugova da povratak prošlogodišnje razine crobex-a očekuju kroz iduće 2 godine!!
naime, strani fondovi dobili nalog da se povuku s našeg tržišta, a domaći instit.igrači dobili nalog ne kupovati zbog ostvarenih gubitaka….
dakle, očekuje nas porođajni oporavak i to kroz duže (čitaj: dugoročno) razdoblje…..(što nije logično, kako se naglo srušilo trebalo bi se vratiti, zar ne??). I još nešto, kriza u USA, a na njihooj burzi korekcija od samo13-15%, a kolaps na nerazvijenim tržištima poput našeg….

p.s. dokaz – da na izvrsne, najbolje rezultate poslovanja ingre do sada, tržište uopće ne reagira !?


Preuzimanje Mavrova očekuje se idućeg tjedna?
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/preuzimanje-mavrova-ocekuje-se-iduceg-tjedna%3f,11658.html

Ingra je već započela gradnju stambeno-poslovnog projekta u uvali Lapad. ‘To je u cjelosti Ingrina investicija, koja uključuje gradnju 80-tak stanova za tržište,a vrijednost investicije doseže 40 milijuna eura,’ kaže Deban

Zarada 100% [thumbsup]


nije direktno vezano na temi INGRA, ali ispalo je da je šef države bio u pravu kad je lani najavljivao znatnu korekciju tržišta kapitala…većina se na to samo najsmijala…..
čula sam iz visokih krugova da povratak prošlogodišnje razine crobex-a očekuju kroz iduće 2 godine!!
naime, strani fondovi dobili nalog da se povuku s našeg tržišta, a domaći instit.igrači dobili nalog ne kupovati zbog ostvarenih gubitaka….
dakle, očekuje nas porođajni oporavak i to kroz duže (čitaj: dugoročno) razdoblje…..(što nije logično, kako se naglo srušilo trebalo bi se vratiti, zar ne??). I još nešto, kriza u USA, a na njihooj burzi korekcija od samo13-15%, a kolaps na nerazvijenim tržištima poput našeg….

p.s. dokaz – da na izvrsne, najbolje rezultate poslovanja ingre do sada, tržište uopće ne reagira !?

Kapitalni fond je kupio 700 dionica Tehnike [smiley]
Oporavit će se tržište do ljeta-jeseni.


nije direktno vezano na temi INGRA, ali ispalo je da je šef države bio u pravu kad je lani najavljivao znatnu korekciju tržišta kapitala…većina se na to samo najsmijala…..
čula sam iz visokih krugova da povratak prošlogodišnje razine crobex-a očekuju kroz iduće 2 godine!!
naime, strani fondovi dobili nalog da se povuku s našeg tržišta, a domaći instit.igrači dobili nalog ne kupovati zbog ostvarenih gubitaka….
dakle, očekuje nas porođajni oporavak i to kroz duže (čitaj: dugoročno) razdoblje…..(što nije logično, kako se naglo srušilo trebalo bi se vratiti, zar ne??). I još nešto, kriza u USA, a na njihooj burzi korekcija od samo13-15%, a kolaps na nerazvijenim tržištima poput našeg….

p.s. dokaz – da na izvrsne, najbolje rezultate poslovanja ingre do sada, tržište uopće ne reagira !?

Kakve ti gluposti pišeš u zadnje vrijeme.
Strani fondovi dobili nalog da se povuku sa našeg tržišta?
Imaš na forumu netko je postao, vjerojatno sa stranica Hanfe da se udio stranog kapitala u zadnjem razdoblju u HR – povećao.
Kažeš, ” domaći instit.igrači dobili nalog ne kupovati zbog ostvarenih gubitaka…. ” , ne znam što bi ta rečenica trebala znaćiti zbog kakvih gubitaka?
Što se tiče Ingre i rezultata, dionica je rasla 4 dana za redom, a index u minusu, polako ima vremena.

I meni je stvarno nevjerojatno tko to sada prodaje po ovim cijenama, nakon ovakvih rezultata i najava kakve imamo.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ja želim dividendu između 5-10% koju dobivam od perspektivnih poduzeća. Ovom preskromnom dividendom,
zakopat će se , usprkos dobrom poslovanju . Ugledajte se na ERIKSON, uspjeli su održati dionicu na cijeni,
a predvidjeli su malenu dividendu . Odluka o ekstra dividendi donijeta je naknadno – u skladu sa ponašanjem
tržišta kapitala- i tako treba uvijek postupiti , kad je tržište u krizi- ZAŠTITA DIONIČARA -/ ulagača , daje potencijalno inerciju za druga financijska ulaganja poduzeća- gdje se ” rastrošnost” zbog podjele dividende
može lakše nadoknaditi.

Ovo je sada pogrešna politika Ingre, mogu imati vrhunske rezulatate!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Ja želim dividendu između 5-10% koju dobivam od perspektivnih poduzeća. Ovom preskromnom dividendom, zakopat će se , usprkos dobrom poslovanju . Ugledajte se na ERIKSON, uspjeli su održati dionicu na cijeni, a predvidjeli su malenu dividendu . Odluka o ekstra dividendi donijeta je naknadno – u skladu sa ponašanjem tržišta kapitala- i tako treba uvijek postupiti , kad je tržište u krizi- ZAŠTITA DIONIČARA -/ ulagača , daje potencijalno inerciju za druga financijska ulaganja poduzeća- gdje se ” rastrošnost” zbog podjele dividende može lakše nadoknaditi. Ovo je sada pogrešna politika Ingre, mogu imati vrhunske rezulatate!

ti stavrno ne razumijes neke stvari
ajmo ernt-
povecavaju prihode, al’ se smanjuju marze a smanjenje marze ce se samo ubrzati u buducnosti, vecinski vlasnici isplatili svu mogucu dobit koju su mogli isplatiti. Po mom misljenju dionica ERNT ce u buducnosti pratiti rezultate, a to je samo dolje

a sad pogledaj Ingru i povecanje prihoda ili dobiti i rast koji oni imaju – 50% godisnje za zadnje 3 g. i ti bi da se isplacuje dividenda?! A prije manje od godine dana dokapitalizacija od 35000kn?!

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Matrix, o tebi imam visoko mišljenje, ali sad nisi donio korektan stav , prema nama dioničarima!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

plavi: Kakve ti gluposti pišeš u zadnje vrijeme. Strani fondovi dobili nalog da se povuku sa našeg tržišta? Imaš na forumu netko je postao, vjerojatno sa stranica Hanfe da se udio stranog kapitala u zadnjem razdoblju u HR – povećao. Kažeš, ” domaći instit.igrači dobili nalog ne kupovati zbog ostvarenih gubitaka…. ” , ne znam što bi ta rečenica trebala znaćiti zbog kakvih gubitaka? Što se tiče Ingre i rezultata, dionica je rasla 4 dana za redom, a index u minusu, polako ima vremena. I meni je stvarno nevjerojatno tko to sada prodaje po ovim cijenama, nakon ovakvih rezultata i najava kakve imamo.
[/quote]
1. plavi, same gluposti od tebe u zadnje vrijeme – u kojem točno razdoblju je porastao i na koliko udio stranog kapitala?! da je tako ne bi bilo ovakve korekcije nego rasta….ne bi ingra sa 60 pala na 35-36 na kojim razinama se već dugo trguje (bila je i na razini od čak 32)
2. dionički fondovi spajat će se sa drugim fondovima unutar iste grupacije li vlasnika (mješovitim i sl…..) kako bi se smanjio gubitak
3. mirovinci puše preko dvjesto mio pa pušu na hladno….
btw ja prva očekujem i priželjkujem oporavak do ljeta, a iznijela sam samo procjenu “šefova”

Daj, Vipy, ne pričaj ti gluposti. KAO DIONIČAR – shodno svom ulogu imam nikakvu ulogu u odlučivanju, te se
poslovni rezultati donose bez mene! Nitko me ne pita, kad se novčana sredstva koriste za PLASMANE!
Plasmani su rizični ,ako nisi znao, i na njima je Ingra popušila kao i svi mi !

Investicije u djelatnosti su nešto savim drugo i to podržavam, da ne cijenim građevinu, ne bi ni ulagala u ovu
dionicu!

Razočarana sam gramzljivošću uprave- i nepoštovanjem prava na korektnu isplatu dionice !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Opet brokerčići divljaju. Htjeli bi uzbrdo a nema benzina.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

miami,
jedan moj poznanik je rekao za Ingru
i otprilike glasi ovako
S pricom o Ingri je gotovo kad
– se uspije definirati koja je njezina djelatnost
– kad pocnu isplacivati “masnu” dividendu

ne da mi se dalje raspravljati o temi dividende ovdje, ponovo

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Za ingru će biti najbolje- da se drži svoje djelatnosti i ne plasira zadržanu dobit u špekulacije !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close