INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ingra je prva u ovoj krizi krenula sa restrukturiranjem

Kako imam dalekovod, čitam i ovu temu (jer se radi o također “građevinarcu”). Dobro pročitajte izvješće, izračunajte koliko je firma od rada prihodovala, koliko je prihodovala od prodaje stanova, koliko imaju još stanova za prodati u 2014 g, koliko je imala poslovnih rashoda…ne dajte se navući na računovodstvene malverzacije. PRATITE RADI LI FIMA ILI NE RADI (ipak se radi o građevinarcu a ne o banci).
Na osnovu toga ulažete, nikako na osnovu navlakača koji pišu kako im paše (pozdrav Diokiju pardon, savi i sličnima)
Nemam, niti sam imao zadnjih dvije godine dionice Ingre (ali nisam mogao izdržati kad vidim da se ljudi navlače spikom kako je izvješće fantastično)

u banani… po tvome pisanju i nekih drugih bilo bi bolje da su prikazali minus od 100miliona. nego ovaj +. koliko god bilo nategnuto,isfrizirano.. al se ipak našlo načina da se prikaže…. jedino u čem se slažem je to da su pod hitno potrebni novi ugovori,jer će uskoro doći dan kad će samo raditi uprava ako se ovako nastavi.

Bankari -koji su se dočepali izvješća prije drugih- pokupovali
dionice na kredite , koje će uz visoke prinose , uskoro vratiti bankama–
HANFA ???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Gosp.miami zašto vi niste preduhitrili te bankare?

Pozdrav ekipo,
koliko vidim ima i razočaranih, očekivali su vjerojatno da će dug nestati, da će se pojaviti velika dobit preko noći, ali ništa u životu ne ide preko noći pa ni to.
Izvješće je generalno pozitivno i to je činjenica
BVPS :2,82 kune
kratkoročne obaveze smanjeno za 301 mil kuna
dugoročne obaveze povećane za 166 mil kuna
ove dvije stavke su jako bitne jer su kratkoročne obveze znatno smanjene što je do sad otežavalo poslovanje.
neto dug smanjen je za 55 milijuna kuna sa 902 milijuna na 847 milijuna
izvješće je dosta solidno- oni koji su očekivali čuda su razočarani i neka su. Oni koji su realno razmišljali su jako zadovoljni sa izvješćem -mislim da nema razloga niti za rušenje cijene niti za neki veći rast.

Nisam imala raspoloživog novca za niti jednu dionicu, a da sam i imala,
ne znam da li bih kupila baš tu- obzirom na činjenicu da nema informacija
o novim poslovima, niti ugovorenim projektima, barema za sada.

Piše se nešto i planira u inozemstvu, ali ta zarada će doći na računežINGIRNIH sestrinskig i bratskih firmi , naročito onih registriranih za tu namjenu
u inozemstvima.

Tako da je Ingra povećanje svog kapitala, u prošlosti, koliko znan, bazirala
na IZVRSNIM PLASMANIMA novca na inozemnim tržištima / a isto to radi ižfirma Medika D.D. / čija dionica rasze nesrazmjerno povećanju prihoda i dobiti,žsamo zahvaljujući svojim BROKERSKIM ( INVESTITORKIM / USPJESIMA
FINANCIJSKIH STRUČNJAKA – vlasnika i suradnika koji ju vode.

PREVEDENO: FINANCIJSKI INŽEENJERIG I UNOSNI PLASMANI na sve moguće stranež

NIsam rekla, da se neću uključiti, ima vremena …i uvijek sam podržavala
sve građevinare , pa i Ingru…..

Ne možeš ti samo od najma Arene , a koja je usput budi rečeno- i predmet
dijela priče sa gops. Bandićem…temeljiti uspjeh i rast dionice jednog
nazovimo ga GRAĐEVINARA.

A koliko Ingra ima svojih tvrtki- svi ih možemo izlistati na sudskom registru, barem one registrirane u Rep.Hrvatskoj..

oni su prije 7 godna, vrlo uspješno dogurali bez velikih poslova /
samo angažirajući kooperante / na neke razine građevinskog investiranja….
Ti kooperanti su ih pokopali, zamalo, kad je došlo do krize u građevini…

UZ pomoć samog Boga, i dobro da je tako, Ingra je uspjela, no još uvijek
ne s poslovima, nego , lopet ponavljam- finacijskim egzibicijama, zato-
treba ipak, biti malo oprezan…….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Opreza nikad dosta miami,teško se nositi sa situacijom a sad i činjenicom da ingra posluje pozitivno,dosta je bilo ovih 7 godina muljaže sad je red da se okrene nova stranica po pitanju svih građevinaca…

izvješće je očekivano, plus je samo zbog PSN i konačnog završetka prodaje stambenih jedinica dvora lapad! zahvaljujući tome BVPS je oko 2,80 kuna, pa je tako ingra jedini građevinar kod kojeg se dionica već sada plaća iznad BV-a!
neto dug je jako visokih 847 milijuna kuna i bez novih većih poslova (koje ingra nije dobila godinama!!!) ova firma mogla bi već za 1Q ove godine opet iskazati minus!
zato oprez i ne kupujte sutra dionice od navlakača koji sad na forumu stvaraju lažnu euforiju da bi se sutra iskrcali, tj. vama uvaljali svoje dionice!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

@ banarama tehnički gledano nitko ti neće prodati po cijeni u petak i to je činjenica s kojom bi se trebao pomiriti na lijep ili ružan način, sve ostalo je izlišno komentirati.

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

@igrač
Naravno kolega ali isto tako činjenica je da je sa pravomoćnosti PSN i sa pozitivnim izvješćem INGRA NAPOKON stekla neophodne uslove da ugovara NOVE poslove!

p.s. ako je itko dobar pravnik posebno za imovno pravne odnose neka se javi na pm hvala.

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

E ovakvo izvješće se zove kreativno računovodstvo. [emo_palacd]

使用を信頼し、あなた自身の能力の

@MEGIDO1
” Pozdrav svima sadašnjim i budućim IINGRAŠIMA. Ovaj put uzmite više od bureka. Uzmite skuter,auto,stan…”

Već sam pisao ali ne znam je li moderator to izbrisao, Ingra je puna starih lisaca, koji ne “trkeljaju” ovdje samnom na forumu a uspiješno su posijali sjeme straha na plodno tlo, i to im se isplatilo. Svima koji nisu u Ingru vjerovali i od “jučer” imaju dionice pa su ih se riješili žao mi je. U samo tri trgovinska dana 2mil. kuna je dovoljno da si ekipa “preveze auto u svoju garažu” od drhtavih, i nepovjerljivih! Lijepo bi bilo biti realan i priznati kako Ingra ide naprijed![emo_palacg]

sada je svima jasno da nije slučajno dionica skočila sa 2,00 kn na 4,1 kn, zatim pad na 3,6 uslijed čega su od straha većina dioničara izišli iz dionice.nakon ovog izvješća po mom mišljnju ponovni skok i nikad više ispod 4,5 kuna, a sve iz razloga što ingra već ima ugovorene poslove(čak i one od preko 50 mil.eura), što će sigurno dobiti još poslova iz navedenih prijavljenih natječaja, što je riješena predstečajna nagodba, što je najvjerojatnije ove godine dokapitalizacija (po mom mišljenu ne manjoj cijeni od 10 kn)koja je već izglasana na glavnoj skupštini u rujnu 2014.g., što svijet izlazi iz krize, što je ovo predizborna godina i kod nas i očekujem ulaganja u građevinski sektor, itd.,itd.

New Report

Close