INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



E drukeri dragi sada imate cijeli vikend da smislite neki inovativni druk, a mogli ste lijepo imati u portfelju 0,50 kuna po dionici preko vikenda. Lijepa "dividenda" od 6% po dionici. Zar ne?

kolega
istina
drukeri nek razmisle.
a ja vas pitam.
nije li vam cudno da je rajfajzen poceo resprodaju
sto je potrebno da skuzite ono ocito?
i vi biste se mogli nazvati drukerom
od 01.03 do danas
Ingra gradnja sa 308.271 na 283.271 -25000
Zaba skrb sa 267.903 na 210.266 -57637
Rajfajzen sa 426.074 na 381.074 -45000
i to je bez PBZa koje je u 2 sve rasprodao
ako udjemo i u 2 mjesec dodajte na rajfajzen jos -90000
nije bas najbolja situacija sta god da TA govori
iako kolega Mrgud moze biti vrlo lako upravu i INGRA moze odletjeti i preko zadnjeg vrha rizik je velik
ovdje kad krene stampedo nebu niko zaustavio.
jer dio ovih iz TOP 10 vise nemoze kupovat do 20 ako se nevaram.
ZATO OPREZ

frknuo vam je 40.000 komada */-
[/quote]

daj mi molim te reci tko je danas u 15.55 kupio 19.855 komada u jednom mahu?jeli to mali igrac?
jeli to mozda tvoj stampedo? [shocked]???
ono sto veliki igraci i znaju nije tebi niti meni transparetno…transparetno je da u 5 minuta skocika dionica za 5% TO JE CINJENICA!
a u ponedeljak ce ponovo rasti…to ti kazem iz iskustva…moje znanje moze pokrepiti godine ucenja
TA,citanje grafofa i psihologija ljudi:
na ovoj dionici je trnutna veca pohlepa nego strah.-i zapamti ono sto raste dalje ce rast.
lj.pozdrav
BOK I HRVATI!

dan poslje sutra

Pozdrav prijatelji TA, ovaj put nekoliko rano, ali ovo mi je zadnja sansa za ovaj vikend, da mogu da je poslozim, sutra niz radnih obaveza, a u nedjelju zabavni dio.

Ovaj tjedan bio je umjeren s hladenjem indikatora, slican hladenju svedra nakon busenja velikih i dubokih rupa. Da nastavimo sa busenjem i svedar nije dostatno ohladen, dojde do poremecaja u strukturi materiala, svedar se zatupi i vise ne reze. Zato bolje ga po par puta namociti u hladnu vodu i probati, da li je spreman za daljnje busenje.

Prognoza iz prijasnje TA jos ima jaki temelj, kretanje tecaja i pomicanje indikatora utvrduje me u smjeru razmisljanja o promjeni dugorocnog trenda. Za to trebao bi dobiti jos par potvrda koje cekam, ali vjerujem da ce u meduvremenu biti jos mnogo dobrih prilika za trgovanje.

Ovaj put namjerno stavljam malu vecu sliku, jer doista najvise govori. Struktura nije niti malo poremecena, nakon ralliya i duboke korekcije imamo sad vec dvije tjedne zelene svijece i zavrsna cijena ovog tjedna je visa od prosoltjednog. Plave okomite crtice na MACD-iu sluze vam za usporedbu, da vidite kako se striko MACD opasno siri, a na jos malo vecoj sliki vidi se da se sve to dogada sasvim blizu nulte vrijednosti, sta to znaci vec sam pojasnjivao. Stohastic kao malo brzi indikator proteklim tjednima digao se iz preprodanog podrucja u neutralno, smirio nerve zbog velikog skoka i vec okrece zavoj, kao da hoce prema prekupljenom podrucju (put do tamo moze biti veoma dug, na srecu) [thumbsup] RSI kao indikator snage isto tako se krece u neutralnom podrucju, blago iznad polovice. Posto su svi od tih indikatora u neutralnom podrucju s blagim oscilacijama, a tecaj ne pada, moglo bi biti iznenadenja u narednih par tjedana.

Lijep vikend i sretno trgovanje.

ovo je velika šansa za ingru

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=te%20plomin%20natje%C4%8Daj&source=web&cd=3&ved=0CEQQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.glasistre.hr%2Fhrvatska%2Fvijest%2F350396&ei=7epsT8DFL8rLsgbntOGOAg&usg=AFQjCNF5suZvVbEibO5sGqbmcML8LtrMAw

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

mesaja@
Ovi što su izlazili iz top 10 su sitni "kokošari", koji ni sami ne znaju što bi sa svojim dionicama. Vi mislite da je 200000 komada ovdje neka količina. Pa nas par forumaša da se ujedini izbacili bi najmanje 4 ulagača koja su sada na zadnjim mjestima u top 10. Kada je dionica bila 4 kune komad i moja baka je mogla kupiti dovoljnu količinu da uđe u top 10. Prava snaga i potencijal se krije od 11 do 35 mjesta i oni su pravi igrači i krojači rasta ili pada. Mogli su odavno biti u top 10, ali to im nikada nije ni bilo u interesu. Oni se dijele kada se primaknu 10 mjestu.
U ponedjeljak je otvaranje iznad 8,50 !


mesaja@
Ovi što su izlazili iz top 10 su sitni "kokošari", koji ni sami ne znaju što bi sa svojim dionicama. Vi mislite da je 200000 komada ovdje neka količina. Pa nas par forumaša da se ujedini izbacili bi najmanje 4 ulagača koja su sada na zadnjim mjestima u top 10. Kada je dionica bila 4 kune komad i moja baka je mogla kupiti dovoljnu količinu da uđe u top 10. Prava snaga i potencijal se krije od 11 do 35 mjesta i oni su pravi igrači i krojači rasta ili pada. Mogli su odavno biti u top 10, ali to im nikada nije ni bilo u interesu. Oni se dijele kada se primaknu 10 mjestu.
U ponedjeljak je otvaranje iznad 8,50 !

Znači da ti kupuješ?




E drukeri dragi sada imate cijeli vikend da smislite neki inovativni druk, a mogli ste lijepo imati u portfelju 0,50 kuna po dionici preko vikenda. Lijepa "dividenda" od 6% po dionici. Zar ne?

kolega
istina
drukeri nek razmisle.
a ja vas pitam.
nije li vam cudno da je rajfajzen poceo resprodaju
sto je potrebno da skuzite ono ocito?
i vi biste se mogli nazvati drukerom
od 01.03 do danas
Ingra gradnja sa 308.271 na 283.271 -25000
Zaba skrb sa 267.903 na 210.266 -57637
Rajfajzen sa 426.074 na 381.074 -45000
i to je bez PBZa koje je u 2 sve rasprodao
ako udjemo i u 2 mjesec dodajte na rajfajzen jos -90000
nije bas najbolja situacija sta god da TA govori
iako kolega Mrgud moze biti vrlo lako upravu i INGRA moze odletjeti i preko zadnjeg vrha rizik je velik
ovdje kad krene stampedo nebu niko zaustavio.
jer dio ovih iz TOP 10 vise nemoze kupovat do 20 ako se nevaram.
ZATO OPREZ

frknuo vam je 40.000 komada */-
[/quote]

daj mi molim te reci tko je danas u 15.55 kupio 19.855 komada u jednom mahu?jeli to mali igrac?
jeli to mozda tvoj stampedo? [shocked]???
ono sto veliki igraci i znaju nije tebi niti meni transparetno…transparetno je da u 5 minuta skocika dionica za 5% TO JE CINJENICA!
a u ponedeljak ce ponovo rasti…to ti kazem iz iskustva…moje znanje moze pokrepiti godine ucenja
TA,citanje grafofa i psihologija ljudi:
na ovoj dionici je trnutna veca pohlepa nego strah.-i zapamti ono sto raste dalje ce rast.
lj.pozdrav
BOK I HRVATI!
[/quote]
eto ti je kolega bananaram odgovorio
20000*8.5 =170.000 kn. Mali to imaju.

@Mesaja
Mozda to i neki "mali" imaju,
ali sigurno niti jedan "mali" ne bi toliku kolicinu u jednom nalogu spucao…



@Mesaja

Mozda to i neki "mali" imaju,
ali sigurno niti jedan "mali" ne bi toliku kolicinu u jednom nalogu spucao…

ja sam više puta špekulativno kupovao odjednom po 15.000-20.000 komada iNGRE, a ne spadam u velike ulagače…a takvih kao ja ima dosta. zato ne mogu vjerovati da je nekima ovdje 150.000 kn velika lova kad se radi o ulaganju na burzi [rolleyes]

svatko odgovara sam za svoje K-P na burzi!!!!

" nije li vam cudno da je rajfajzen poceo resprodaju "

Njihovi analitičaari uvijek fulaju u svojim prognozama : BUY , HOLD , SELL .




@Mesaja

Mozda to i neki "mali" imaju,
ali sigurno niti jedan "mali" ne bi toliku kolicinu u jednom nalogu spucao…

ja sam više puta špekulativno kupovao odjednom po 15.000-20.000 komada iNGRE, a ne spadam u velike ulagače…a takvih kao ja ima dosta. zato ne mogu vjerovati da je nekima ovdje 150.000 kn velika lova kad se radi o ulaganju na burzi [rolleyes]
[/quote]

Ok, onda sam pogrijesio… [embarass]

Da malu sumiramo situaciju…
Ingra je narasla , u zadnih mjesec-dva, sa 4 na 12 pa je sad na 8 kn.
Na temelju čega je rasla??? na temelju vraćanja Iračkog duga i na temelju objava novih poslova. Da li se išta od toga ostvarilo??? Nije. O dugu i povratu duga ni riječi, iračka bolnica (iz 2009) vraćala se na svjetlo dana u 2010, 2011, i sada u 2012, a svima je jasno da ne bu niš od toga, poslovi ni u tragovima….I na temelju čega je onda cijena 2x viša od realne. Na temelju NIČEGA, čista špekulacija.
SRETNO svima unutra [thumbsup] [thumbsup]
Sve ovo je samo moje mišljenje i svatko bi trebao upotrijebiti mozak prije nego donese odluku o investiranju….

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]


Da malu sumiramo situaciju…
Ingra je narasla , u zadnih mjesec-dva, sa 4 na 12 pa je sad na 8 kn.
Na temelju čega je rasla??? na temelju vraćanja Iračkog duga i na temelju objava novih poslova. Da li se išta od toga ostvarilo??? Nije. O dugu i povratu duga ni riječi, iračka bolnica (iz 2009) vraćala se na svjetlo dana u 2010, 2011, i sada u 2012, a svima je jasno da ne bu niš od toga, poslovi ni u tragovima….I na temelju čega je onda cijena 2x viša od realne. Na temelju NIČEGA, čista špekulacija.
SRETNO svima unutra [thumbsup] [thumbsup]
Sve ovo je samo moje mišljenje i svatko bi trebao upotrijebiti mozak prije nego donese odluku o investiranju….

…dionica 6 mjeseci prije raste u odnosu na ono što ju čeka, tako da ova cijena nije sigurno bzvz… [thumbsup]

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.

New Report

Close