INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://trzistakapitala.wordpress.com/

Osvrnuo se i g. Bakić na trgovanje Ingrom, ne vjeruje da se nešto posebno događa nego smatra da se radi o trejdanju…

Vidjet ćemo

Svašta je ovdje moguće dok se ne otvore bar neke informacije što se zapravo događa. No promatrajte to i ovako. Budući trend događanja u gr. industriji se mijenja najavama o velikim investicijskim projektima u RH s naglaskom da domaću gr. industriju. Mirovinci imaju dugoročnu perspektivu ulaganja, a kada će se pozicionirati u trenutno povoljne dionice nego sada? Prepreka je zakonski limit kojeg im nije nimalo teško podići da legaliziraju svoje aktivnosti koje su vjerojatno prisutne kada bi mogli vidjeti tko stoji iza svega ovoga.

S druge strane što god mi mislili o Ingri njeno ime i dalje predstavlja svojevrsni brand koji ima potencijala donijeti projekte na već stranim isprobanim tržištima na kojima sasvim sigurno ima posla, ali i tu postoji niz prepreka koje nisu neriješive. Također ako je ova firma do sada preživjela uza sve nevolje koje su osjetili baš svi iz tog sektora onda je jednostavno nelogično da bi sada trebala propasti tim više što postoji tendencija ekipiranja da se sve ovo gore konačno dovede do realizacije. To je za onoga tko tako želi gledati sasvim dovoljno da u procjeni rizika za i protim ipak odluči podebljati svoj portfelj upravo ovom dionicom.

A tradera i muljatora je uvijek bilo i biti će ih kakve god vi mjere protiv njih poduzeli.

Ma dajte molim vas, nitko pojma nema a svi neke teorije bacaju, ako i netko nešto zna, prije da če iskoristiti za sebe nego podjeliti sa drugima, a ovdje kad se sve bude znalo tada če već biti kasno…

Uprava nezna ništa, forumasi neznaju ništa, svi če sve saznati u četvrtak, sad je zapravo pravo pitanje,prodati u četvrtak ili pričekati petak!?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

3. U nekim drugim dionicama mislim da imamo slučajeve kad, u okvirima ovako malo likdivdnog tržišta, samo jedan prodavač oblikuje cijenu, pa kad on prestane kupovati (to možemo vidjeti da se više ne poklapaju nalozi na bidu, makar su jaki i na višim razinama nego prije), bid jako odeblja i onda je dionica spremna za skok. To mi je i ujedno jedna od najdražih paradigmi. Ljudi su splašeni kupovati ‘jer postoji prodavač’. Ali ako je samo on uzrok, kad on proda, ili se povuče, cijena ide … kamo?

PBZ SKRBNIČKI

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


U zadnjih par puta ingra se na upit zse-a o novim materijalnim činjenicama znala očitovat tipa neznamo zašto raste ali skrećemo pozornost da je delegacija na pregovorima u Iraku ili u Alžiru se rade završni pregovori, pa i ovo predzadnje očitovanje je sadržilo barem malu dozu optimizma dioničarima kada su rekli da je klinika za tumore predana ministarstvu pa da možda zato cijena raste… ali ovo očitovanje se razlikuje od prijašnjih ako je to netko primjetio? Nigdje se ništa ne spominje ili skreće pozornost, nago samo neznamo zašto i točka. Hm?
Dali je to netko ljut na nešto?? Možda na preuzimatelja??
LP


ovo vezano za ocitovanje sam se i ja zapitao…

Jednostavno bilo je pumpanje velikih i iskrcavanje jučer tko nije stigao udri danas po otvaranju.

volim pad do 35 % ali ne velike lomove

…ingra mora rješit arenu i točka…………………..izgleda da se rješava…..

DAJ PET !!!

ne znam jel bitna informacija, al jučer je Mesić otišao u Rusiju.

Otvaranje u zelenilu, korekcije u hodu, teško je pogoditi vrh i dno, neki će pogoditi i zaraditi a drugi izgubiti, zato bolje kupovati i čekati bolju priliku.

neće uvijek biti ovako.

…evo nekih podataka o ingri možda nekome zatreba i pomogne

Osobe
Osoba Funkcije Dob Veze
Igor Oppenheim, dipl.oec. predsjednik uprave od 2001 (zastupa društvo pojedinačno i samostalno), član uprave od 1995 do 2001 (prestao biti član uprave dana 23.studenog 2000.god. zbog isteka mandata) 55 povezan s 21 subjektom
Željko Perić, dipl.oec. član uprave od 2010 (zastupa pojedinačno i samostalno) 53 povezan s 15 subjekata
Stjepan Mesić, dipl.iur. predsjednik nadzornog odbora od 2010, član nadzornog odbora od 2010 do 2010 77 povezan s 10 subjekata
dr.sc. Danijel Režek, dipl.ing.građ. zamjenik predsjednika nadzornog odbora od 2010, predsjednik nadzornog odbora od 2004 do 2010, član uprave od 2001 do 2004 (zastupa društvo pojedinačno i samostalno), predsjednik uprave od 1995 do 2001 (prestao biti predsjednik uprave dana 23.studenog 2000.godine) 75 povezan s 4 subjekta
akademik Jakša Barbić, dipl.iur. član nadzornog odbora od 2010, zamjenik predsjednika nadzornog odbora od 2004 do 2010 75 povezan s 22 subjekta
Marijan Antun Kostrenčić, dipl.iur. član nadzornog odbora od 2010, član nadzornog odbora od 2000 do 2008 52 povezan s 31 subjektom
Marko Orešković član nadzornog odbora od 2008 40 povezan s 2 subjekta

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

šou [lol]

evo kako stoji br. 8

8. TROMONT D.O.O. (30461667075) 319.970 2,36 Osnovni račun

Osobe
Osoba Funkcije Dob Veze
Ivan Džaja član društva od 2010, predsjednik uprave od 2010 (direktor, zastupa društvo pojedinačno i samostalno), član uprave od 1997 do 2010 (direktor, zastupa društvo pojedinačno i samostalno) 55 povezan s 3 subjekta
Ljubomir Artuković, ing. član društva od 2010, član uprave od 2010 (direktor, zastupa društvo pojedinačno i samostalno) – povezan s 1 subjektom
Nedjeljko Žolo član društva od 2010, član uprave od 2010 (direktor, zastupa društvo pojedinačno i samostalno) – povezan s 1 subjektom
Ivan Parčina, dipl.ing. član društva od 2010 37 povezan s 2 subjekta
Mladen Kusačić, dipl.ing. član društva od 2010 – povezan s 1 subjektom
Jozo Trogrlić član društva od 2010 – povezan s 1 subjektom
Mijo Trogrlić član društva od 2010, direktor od 1995 do 1997 (zastupa pojedinačno i samostalno) 60 povezan s 1 subjektom
Nenad Džaja član društva od 2010 – povezan s 1 subjektom

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

New Report

Close