INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kolega Pozitivo,

sjecam se da ste apelirali na strplljenje jos tamo negdje na cijeni od cca 30kn po dionici.

mozete li malo objasniti sto ste pod time misili ?

ovako nekako su izgledali Vasi postovi:

"jos samo malo strpljenja molim! [pray] "

Eto vidite i sami da sam stavio molitvenika na kraju, što bi značilo da sam se nečemu nadao nešto što je trebalo ići puno prije a ići će tek sada i ponovno ću staviti molitvu [pray]
A Vi meni recite jeste li Vi mislili da će banda ingru zatući na ove nerealne razine????

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!



@ dedo

Rezerve se formiraju iz dobiti tako su neke godine dio neto dobiti prebacili na rezerve za vlastite dionice a kako izgleda nisu ništa kupovali.

Zato sada mogu sa tih 9 mil. kuna uzeti 15% kompanije. Kad to naprave sigurno nam neće javiti, prije nego sami vidimo, a onda je već kasno.
[/quote]

Kolega, a kako će kupovati dionice kad nemaju ni za platiti kooperante, čak nisu mogli iskupiti komerc.zapise u roku? Pa umjesto keša za odrađene poslove davali su kooperantima stotine tisuća dionica, zato smo i potonuli na ove razine (uz loše poslovanje, naravno). SItuacija je takva kakva je, nadamo se da će ingra isplivati van, ali nekakva euforija i mahanje zastavicama rade više štete nego koristi jer imam dojam da nakon takvih postova barabe namjerno zatuku Ingru još niže.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Bravo momci 9 miliona u rezarvama sa odlukom skupštine da mogu kupovati vlastite dionice a oda iha poništit,pa povećati neto vrijednost kompanije,tako se konstruktivno analiziraju izvješća a ne lupetanjem gluposti.Sretno i nadam se da će nepismene burekđije napustiti ovaj forum,a što se tiče ong velikog naloga,on je riješen mimo burze,pratite OTC trgovanje.

Bravo. Sjajna ideja. Sjajna.

Jedini problem je sto je ta stavka u pasivi, a u aktivi nema dovoljno novca da se ta sjajna ideja provede. A ako se i pojavi novac u aktivi, uzet ce ga banke i smanjiti i stavku "Novac" u aktivi, i stavku "Dug" u pasivi.

Ali to na ovoj temi ionako nije nikad bilo bitno. Zelje i pozdravi su oduvijek prevladavali. [tongue]


@ dedo
Rezerve se formiraju iz dobiti tako su neke godine dio neto dobiti prebacili na rezerve za vlastite dionice a kako izgleda nisu ništa kupovali.

Hvala nikson!
Da, i ja mislim da je tako…ali da li je to potroseni novac za koju su vec kupili dionice (pa umjesto da pisu broj dionica pisu taj iznos) ili je to rezerva koja moze imati samo tu namjenu, pa kao sto ti kazes "izgleda" da jos nista nisu kupovali?

Ako vec imaju taj fond, logicno pitanje je zbog cega nisu vec kupovali dionicu, koja je sjedne strane "jeftina" a sdruge strane mogli su i trebali su je podrzati, zar ne?

I kao rezerva zasto se pise u pasivi?
I ako je taj fond imao samo tu namjenu kako se mogao potrositi u nesto drugo???

E stvarno ovo Vaše prepucavanje o lošem ili dobrom FI nema više smisla.
Svatko tko je bio aktivan na burzi barem tri dana zna da je ovo visokošpekulativna dionica(m..f.ška).
Dakle cjena dionice nema šuno veze s poslovanjem firme nego se ona kreće u skladu i po potrebama lovatora koji imaju sredstva za manipuliranje i vjerujem da time upravljaju iz iste prostorije i debelo Vam se svima zajedno smiju.
Oni će ako treba ovu dionicu zatući na jednu lipu i njima će to biti svejedno jer znaju da INGRA kao kompanija nema novaca za zaštitu vrijednosti dionice financijskim putem.
Kad odluče zaraditi dići će svjetlosnom brzinom na razinu koju odrede.Tako da mnogi čšji ne budu u njoj neće moći uletiti na vrijeme.
Oni koji su na njoj izgubili novce prodajući s manjim ili većim gubitkom,mali i malo veći ulagači nemaju sad hrabrosti ulaziti jer su potučeni do koljena.Svi će oni početi ulaziti kad budu vidjeli da je dionica znatno počela rasti i tek kad budu sigurni u rast.
E kad s e većina odluče za kupovinu igrači će već prodavati svoje kupljeno i opet Vam s e smijati.
Zato mislim da je pozitiva u pravu,imajte strpljenja.
Koji imate ovu dionicu i n e želite veću količinu ostavite komp i ne opterećujte se.Biti će za dvije tri godine barem 20kn.Koliko je to posto???.

Izlazak iz krize biti će tek 2015/16.
Tada ćemo razgovarati o cjeni ove dionice.

OPPENHEIM IGOR (98088847646)
773.908 5,71 Osnovni račun
2.
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND (99318944138)
603.877 4,46 Skrb. račun
3.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND (59318506371)
564.324 4,17 Skrb. račun
4.
VALAMAR ADRIA HOLDING D.D. (39310222543)
516.658 3,81 Osnovni račun
5.
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND (53009692506)
511.349 3,78 Skrb. račun
6.
TEHNIKA D.D. (73037001250)
451.800 3,34 Osnovni račun
7.
ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320)/KVARNER VIENNA INSURANCE GROUP D.D. (52848403362)
380.759 2,81 Skrb. račun
8.
TROMONT D.O.O. (30461667075)
319.970 2,36 Osnovni račun
9.
LUDVIGER JASNA (27652168612)
316.350 2,34 Osnovni račun
10.
INGRA-GRADNJA D.O.O. (12161287436)
308.271 2,28 Osnovni račun
Ukupno: 35,05

Prodali PBZ sve u jednom danu…Bravo Majstori… U jednom danu preko tristtisuća su prodali i nisu srokali cijenu,a za onih devet miliona u rezervi mislim da je skupština ih odredila za kupovinu vlastitih dionica,pa onda skupština mora odlučiti i obrnuto…a sutra je mislim u 12 H i skupština.

Nisu prodali sve u jednom danu (u kojem je promet bio 56.213 dionica!) već su ispali iz TOP10, dakle prodali su najmanje 10.380 komada, što je dovoljno da padnu ispod Ingra-Gradnje.

Ali u utorak i srijedu bilo je preko 420000 kom u prometu tako da su ipak definitivno van,a kako Ingra vodi svoju tvrtku Ingra gradnja,dali je vode pod konsolidiranu imovinu,pa vrijede sad bar milion i kusur kn,po ovim dampinškim cijenama majke Ingre,,molim mišljenje.

Pbz je čini se out

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Dokumentacija kaže ovako: U zadnjih 6 trgovinskih dana protrgovano je ukupno 1 082 834 dionica.(milijun osamdeset dvije tisuće i osamsto trideset četiri dionice). Koliko od toga otpada na PBZ može vidjeti samo onaj tko kupi za tri dana CD. Tko je kome i zašto ….otom-potom!
Lako moguće da su 14 i 15.02 rasprodali sve jer to stanje još nije vidljivo ni na današnjem CD-u.

Išlo je sve uvaženi kolega Banarama,ne trebate trošiti na cd,hoćete sutra na skupštinu,da ih malo priuptamo za dokap ali ovaj put u cashu što je najavio Perić.

ja vas stvarno ne kužim???
vi svi jedva čekate da, do nedavno 1. dioničar iz top 10, do kraja rasproda portfelj Ingre i da će onda doći što???med i mlijeko??? jesti li vi čuli za pojam distribucije dionica??? umjesto jednog velikog dioničara koji je držao preko 900.000 komada, sad ćete imati 1000 malih dioničara koji će sumanuto kupovati i prodavati! gle, pa to se upravo događa s dionicom Ingre na burzi!
zar ne vidite da nema velikog igrača koji bi otkupio bar 500.000 komada i nastavio jačati portfelj nego deseci malih ulagača svaki dan prebacuju oslobođene dionice jedni drugima u jedinoj želji da jedan drugoga nasamare i zarade dnevni burek [bye]

New Report

Close