INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da se malo podsjetimo…

http://www.poslovni.hr/vijesti/duro-dakovic-bjezi-od-kupnje-ingre-davanjem-uvjetne-ponude-213979.aspx

"…Među sudionicima tržišta kapitala već se spekulira kako bi Đuro Đaković iz priče u koju je ‘uvučen’ bez pravog uvida u razmjere dubioza Ingre mogao potražiti izlaz u uvjetovanju uspješnosti javne ponude (nerealno) visokim odazivom dioničara. Primjerice, da prag uspješnosti postavi na 75 posto, što se smatra zonom teorije. Tako bi, kao državna tvrtka za koju bi bilo nezgodno da prekrši zakon, formalno ispunio zakonsku obvezu, a na kraju bi ga to stajalo samo troška ishođenja garancije…"

…a stiglo je 95%…


"…Prema izjavi Ponuditelja, dostavljenoj uz Zahtjev, isti nije sklapao bilo koji pravni posao u cilju
stjecanja dionica Ciljnog društva. Nadalje, Ponuditelj je sukladno odredbi članka 23. stavka 2. točka 2.
ZPDD-a, uvjetovao dobrovoljnu ponudu za preuzimanje dosizanjem praga uspješnosti od najmanje
95%
dionica Ciljnog društva s pravom glasa…"

Ukratko rečeno svim dioničarima INGRE među koje i ja spadam s 4% portfelja – PUŠIONA!

strašno!!!!
95% nitko nikada ne bi usopio skupiti, da ponude 50 kn po dionici opet ih bar 10% ne bi htjelo prodati!
nažalost, s ovih 95% Ingra ide ravno u stečaj, ovo je bio običan spin da se poneki još uspiju iskrcati dok je cijena iznad 5 kn!!!!!

moje pisanje nije savetovanje niti preporuka za kupnju/prodaju dionica!

Rekvijem, 14.09.2012. u 18:13
@tomo comodor a što će onda đuri " neopoziva bankovna garancija " drugo kako će znati koliko ce prikupit ako ništa ne kupi, a kad kupi recimo 25% na 6 kuna, onda ce je pusti u stečaj ma da, a ovih 95% je visoka letvica ( isto ko i trget izlazim na 50 a sav sretan i pun zarade idem van na 35)

jao jao jao i jao!!pa neće ĐĐ kupovati po burzi i onda ako ne skupi 95% nikome ništa hahah. pa kolega ajme. vi ćete se kao i ostali obvezati na prodaju i službeno odazvati ponudi uz prateću dokumentaciju, a ako ne prijeđu 95% prijavljenih dionica nakon isteka roka onda će vama i svima ostalima ostati dionice, a ĐĐ će imati 0 dionica.
pa ja ne vjerujem kakvih sve ovdje "ulagača" ima!"!!!

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Očito je da će Đuro prvo sačekati da vidi kakav će biti odaziv na ponudu, a potom ako ne bude zadovoljavajući do kraja isteka ponude odnosno 10 dana prije isteka, ako je zaista zainteresiran za preuzimanje onda će u izmjeni ponude povisiti cijenu.
Čemu žurba, na pomolu je nova špekulacija! Uživajte!

Neće Đuro ništa sačekati , oni ne žele kupiti Ingru , zato je prag na 95 % !

Cijela igra je sprdačina , spin tko zna zašto i sa kojim razlogom , valjda da kasnije mogu reći – Eto mi smo pokušali spasiti Ingru ali dioničari ( vlasnici ) su neodgovorni pa nam nisu htjeli prodati , tko im je kriv !



Očito je da će Đuro prvo sačekati da vidi kakav će biti odaziv na ponudu, a potom ako ne bude zadovoljavajući do kraja isteka ponude odnosno 10 dana prije isteka, ako je zaista zainteresiran za preuzimanje onda će u izmjeni ponude povisiti cijenu.
Čemu žurba, na pomolu je nova špekulacija! Uživajte!

Neće Đuro ništa sačekati , oni ne žele kupiti Ingru , zato je prag na 95 % !

Cijela igra je sprdačina , spin tko zna zašto i sa kojim razlogom , valjda da kasnije mogu reći – Eto mi smo pokušali spasiti Ingru ali dioničari ( vlasnici ) su neodgovorni pa nam nisu htjeli prodati , tko im je kriv !
[/quote]
Jedina pametna koju sam pročitao do sad i jedina koja je istinita. Ostalo su samo puste želje i trabunjanja.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

ovo je realnost hrvatske ekonomije, gospodarstva, firmi, trzista kapitala, sve je ovo pusiona iako je ulupano puno love u ovo do kraja mi nece biti jasno izivljavanje ode pojedinaca da sve ode u krasni , ka da ce koja firma ovako ostat

Top 10 ima 30,75%.
Dionica ima toliki free float da je nemoguća misija skupiti po ovoj cijeni i 50%.
Kako bi Dorh reagirao na prodaju od strane mirovinca. Da ne govorimo o dokapu(d-e swapu) na 20kuna, pred ne tako puno vremena.

Da imam Ingru, nemam pojma kako bi se postavio. Vjerojatno bi 5,50 shvatio kao jackpot u ovoj situaciji, ovako na prvi pogled. Biti će zanimljivo sljedeći tjedan.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Cijela igra je sprdačina , spin tko zna zašto i sa kojim razlogom , valjda da kasnije mogu reći – Eto mi smo pokušali spasiti Ingru ali dioničari ( vlasnici ) su neodgovorni pa nam nisu htjeli prodati , tko im je kriv !

ili to ili otimanje jeftinih dionica (distribuiranih nakon stock splita) nazad u spremiste ..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@realnost je sljedeća,kako stvari stoje đuro neće kupit ingru 95% nema šanse da je 50% možda bi i bilo nešto,imaju 7 dana tralala,nakon tih 7 dana samo je pitanje tko će prvi posegnuti da ubije ingru…a vi nemate koga više kititi šta ćete sada? Lp

Ja svoje ne prodajem po 6 kuna! Ako sam ispušio toliko, onda nek vrag nosi i ostalo. Ali moje dionice neće vidjeti u svom trezoru.

Evo još malo materijala za "špekulaciju". Prljavi igraju prljavo! Loš ugovor za državu, ali dobar za Ingru!
http://politika.hr/hrvatska/9681-domaci-ili-strani-interes-gg-sto-se-krije-iza-preuzimanja-ingre-od-strane-dure-dakovica

Meni se cini da je nova, od strane HNS-a postavljena Uprava DDJH shvatila kakvu je glupost napravila kada je, pretpostavljam po politickom zadatku, u javnosti izjavila da ce preuzeti Ingru. Mozda je stvarno postojala politicka volja da se spasi Ingra. Mozda ta volja postoji i sada. Ali sa ovom ponudom DDJH ne spasava Ingru vec iskljucivo Ingrine dionicare. Naime DDJH ce mozda i kupiti te dionice, ali to nikako nece pomoci Ingri jer ce ona i dalje biti firma u velikim problemima sa blokiranim racunom. Da su stvarno razmislili prije nego sto su poceli pricati gluposti u medijima i sami sebe uveli u obvezu davanja ponude za preuzimanje (tko ne vjeruje ili nije vjerovao, neka procita ono rjesenje Hanfe o kazni DDJHu zbog neovlastenog komuniciranja), onda bi spasavanje Ingre odigrali tako da dokapitaliziraju Ingru i tako istovremeno steknu kontrolirajuci udio i donesu potrebne novce u firmu. Nekakva subjektivna potvrda ove gore pretpostavke mi je cinjenica da ih niti jedna ozbiljna banka nije pratila sa garancijama vec su ih dobili od Croatia banke i Centar banke.
I sad kad su skuzili kakvu su glupost napravili, vjerojatno su isli gledati kako ce se iz toga izvuci. Osobno, mislio sam da je jedini nacin na koji to mogu izvesti taj da Ingru steraju u stecaj. Za ovo sa uvjetovanjem odredjenog postotka dionica jos uvijek nisam siguran da je sve po PSu. Naime cini mi se da je netko iz DDJH izjavio da ce ponuda biti bez ikakvih uvjeta. Sad se odjednom ipak pojavio neki uvjet. Ali dobro. Mislim da nece uspijeti skupiti 95% i da na to i racunaju.

Takodjer, ne bi me cudilo da u ponedjeljak cijena dionice ipak naraste prema 6 kn jer barem na ovoj dionici nikad nije manjkalo naivaca.

Pitanje;

na kojeg se "poduzetnika" odnosi AOP 21 u bilanci na polugodišnjem izvješću – pod stavkom "Udjeli (dionice) kod povezanih poduzetnika" u iznosu od 528.410.405 HRK?

Jer ako je ta imovina krivo pro(e)cijenjena – onda imamo dug naspram aktive veći od mcap-a firme ili ti bankrot(sumnjam da to nekoga čudi)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Da, samo dokapitalizacija svježim novcem ima smisla. I to je jedina istina.

Kupnja od strane DDJH bi pogodovala/nepogodovala dioničarima (OMF, koperanti, banke…).I kao takva je besmislena jer ne znamo pozadinu svega.

Grad Zagreb i država trebaju otkupiti Arenu i to je riješenje za likvidnost. Banke ne žele odblokirati račun i tjeraju Ingru da to realizira što prije. Čeka se potez mjerodavnih i reagiranje nakon isteka formalnih rokova oko ponude. Do kraja godine bi se trebalo naći rješenje. Stečaj, zadnja alternativa i očajni potez vjerovnika, ovdje nije primjenljivo jer se zna što donosi…

Držite se čvrsto svojih stavova, ma kakvi bili….i odgovorno izađite van ili ostanite unutra!Nikoga se ne treba okrivljavati za svoje poteze jer nas nitko nije tjerao na njih.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

Društvo ĐURO ĐAKOVIĆ HOLDING d.d. sa sjedištem u Slavonskom Brodu, Dr. Mile
Budaka 1, OIB: 58828286397, koje zastupa Tin Dolički, odvjetnik iz Odvjetničkog društva
Bogdanović, Dolički & Partneri sa sjedištem u Zagrebu, Miramarska 24 (dalje u tekstu: Ponuditelj)

Ponuditelj ima interesantno odvjetničko društvo, koje ga zastupa.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

New Report

Close