INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobra je ovdje ekipa. Kad treba dizat moral ne nedostaje potpore sa svih strana, ali kad izadje izvješće koje označava povratak u krutu realnost, skoro nitko da zucne ništa…..da se bar u mojima uvijek nadju takvi…..gdje bi mi bio kraj…..
Hoće li se to zaista stoički podnijeti i krenuti u nove radne pobjede, pretpostavljam da će se vidjeti već u ponedjeljak. [smiley]

U tri mjeseca pad:
30.06. BVPS 34,08
30.09. BVPS 31,64
Gubitak od 7,16% kapitala u samo tri mjeseca.
Glavni razlog ovako brutalnog strmopižđenja su tećajne razlike i kamate na kredite.A INGRA tu i ne stoji najbolje.Ali olakšavajuća okolnost je da su tečajne razlike jednokratna stavka uz očekivanja da EUR
neće i dalje jačati u odnosu na EUR.

Pitanje :Da li je P/BV =8,36:31,64=0,264 prevelik i da li će niže?

Mislim da će biti veliki bijeg u utorak,a samim time možemo očekivati klizanje.
Ali nikad ne možeš znati.Činjenica je da kontra očekivanja idu samo fondovske dionice,a INGRA to nije i to neće nitko od velikih braniti/mirovinci ne mogu kupovati/ već će se nastojati dokupiti što jeftinije.
Nije dobro!Za sada jedini građevinar koji je totalno podbacio.

lopina@
U utorak burza ne radi! [rolleyes]

malo tehnikalije ingr…tjedni graf ,moguc klin, crne crte ,,opet dolazimo do magicne brojke cca 11kn..gdje bi se trebao desit brakeout i potvrda ,naravno tu je i stop loss…u slucaju da se patern ne ostvari…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


U tri mjeseca pad:
30.06. BVPS 34,08
30.09. BVPS 31,64
Gubitak od 7,16% kapitala u samo tri mjeseca.
Glavni razlog ovako brutalnog strmopižđenja su tećajne razlike i kamate na kredite.A INGRA tu i ne stoji najbolje.Ali olakšavajuća okolnost je da su tečajne razlike jednokratna stavka uz očekivanja da EUR
neće i dalje jačati u odnosu na EUR.

Pitanje :Da li je P/BV =8,36:31,64=0,264 prevelik i da li će niže?

Mislim da će biti veliki bijeg u utorak,a samim time možemo očekivati klizanje.
Ali nikad ne možeš znati.Činjenica je da kontra očekivanja idu samo fondovske dionice,a INGRA to nije i to neće nitko od velikih braniti/mirovinci ne mogu kupovati/ već će se nastojati dokupiti što jeftinije.
Nije dobro!Za sada jedini građevinar koji je totalno podbacio.

Mogao si to i jednostavnije reći: ajmo dole s ingrom, ništa ne vrijedi i rušite cijenu jer ja bi kupio po 7,x.

Neznam kuda će ingra u ponedeljak ali vidi da sada i inverter daje prognoze o rastu prema 11 kn. mrgud je već objavio da je ušao na 8,30. zanimljivo ako znamo da je mrgud kupovao iznad 8 kn kada je pisao o targetu od 7 kn. izgleda da je i inverter ušao sa mrgudom i sada obojici drukaju da dignemo cijenu kako bi oni izašli iznad 9 kn. što se mene tiče podržavam kolegu peyu pa ću se i ja maknuti sa bida a dvojici tehničara ću dati priliku da izađu po 5 kn kao kolega stfaca. Ovo izvješće mi je toliko sumljivo ( mogće je da su neke prihode sakrili i nisu fakturirali do 30.09. ) kao i šutnja uprave i sve navodi na činjenicu da svojim nedjelovanjem namjerno potpomažu ovaj pad ingre sa vjerojatnim interesom velike i organizirane kupovine na dnu, naravo na ime tetke, punice itd. a prije objave novog velikog posla ili dobijanja famoznih 19 mil. usd za koje smo saznali po pisanju iz BiH novina dok oni o tome nisu zucnuli ni riječi kao što su pokušali i sa poslom u Alžiru koji je provalila HGK. vjerujem da će prodavatelj biti ingragradnja ili neko slično društvo a Igor, Perić i Kostrenčić če se ukrcati do bola.


U tri mjeseca pad:
30.06. BVPS 34,08
30.09. BVPS 31,64
Gubitak od 7,16% kapitala u samo tri mjeseca.
Glavni razlog ovako brutalnog strmopižđenja su tećajne razlike i kamate na kredite.A INGRA tu i ne stoji najbolje.Ali olakšavajuća okolnost je da su tečajne razlike jednokratna stavka uz očekivanja da EUR
neće i dalje jačati u odnosu na EUR.

Pitanje :Da li je P/BV =8,36:31,64=0,264 prevelik i da li će niže?

Mislim da će biti veliki bijeg u utorak,a samim time možemo očekivati klizanje.
Ali nikad ne možeš znati.Činjenica je da kontra očekivanja idu samo fondovske dionice,a INGRA to nije i to neće nitko od velikih braniti/mirovinci ne mogu kupovati/ već će se nastojati dokupiti što jeftinije.
Nije dobro!Za sada jedini građevinar koji je totalno podbacio.


a zar nije vec dosta pala … mislim, cijena tj. P
BVPS P P/BV
———————————————-
30.03.2011 35,32 13,85 0,392
30.06.2011 34,08 15,40 0,452
30.09.2011 31,64 8,36 0,264
———————————————-
-7,16% -45,71% -41,59%

a ako cemo gledati po P/BV prije ovog pada sa ovim trenutnim BVPS-om:
31,64 x 0,452 = 14,3 ili 31,64 x 0,392 = 12,4

i sad…
"Pitanje :Da li je P/BV =8,36:31,64=0,264 prevelik i da li će niže?"

Optimist - loše informirani pesimist

Ne znam odakle ovoliki minusi i zbog cega,ali da mi ide vec na zivce ide.Zato je i cijena di je ali bilo bi vrijeme da izade koje tromjesecje pozitivno.Mislio sam da su krajem prosle godine uvalili sve gubitke u izvjesce ali evo oni ih slazu i dalje, tako ako nastave ovim tempom ostvarit ce gubitak kao i prosle godine.Da bi se tolika lova zaradila trebaju dobiti par ogromnih poslova.Sta se tice cijene mrgud ce je sam zakucat ispod 8 kuna.

bit će bolje................

@superhik9
Prijatelju već sam mogao izaći iznad 9 kuna ali mi nije ni na kraj pameti. Vjeruj mi izaći ću preko 2x kn, trostruka dobit mi je sasvim dovoljna. Čak se mislim tada i povući s burze i raditi ono što sam najbolje radio i znao, a zarada je kapala čim zazvoni poslovni broj moba. Usput evo dva grafa samo za gledanje, tek toliko da se vidi da mjerim, radim, crtam, proučavam, a na Vama je da vidite i odlučite gdje će INGRa idućih dana.
Svima lijepi pozdrav !!
Bilo bi stvarno lijepo kada bismo si mogli pomoći, pomoći jedni drugima. Nisam druker niti to pokušavam biti. Rekao sam da bi INGRA mogla na 7,70 kn, sada pogledajte graf pa sami prosudite. Zašto sam kupovao iznad te cijene, zato što sam se bojao da če biti puf dole i onda je vrag neuhvati kad krene impuls. Ipak treba 55t kom kupiti i po meni dobar prosjek ostvarti. Neka ode i na 7 kn, brzo će se vratiti preko 9, ali iskreno tada ni u ludilu ne prodajem. Čekam svoj target a koji će sigurno doći. Po grafovima postoje dvije mogućnosti. Inverter ima trokut OK, ja to gledam kanalno….. pogledajte pa prosudite sami !!
LP [angry]

I very much love INGRA !!

U ponedjeljak prije trgovine u svakom slučaju treba dobro prolistati jutarnju štampu i pregledati portale! [wink] I tako ova svakodnevna prepucavanja nemaju ama baš nikakvog utjecaja na cijenu, ima i važnijih stvari od nečijih pojedinačnih očekivanja i želja.

A i ovo nije toliko nebitno, koliko god se nekom činilo da nema veze!
http://www.poslovni.hr/vijesti/njemacka-nasla-55-milijardi-eura-189511.aspx

ElRoy23, 29.10.2011. u 22:45
Ovo izvješće mi je toliko sumljivo ( mogće je da su neke prihode sakrili i nisu fakturirali do 30.09. ) kao i šutnja uprave i sve navodi na činjenicu da svojim nedjelovanjem namjerno potpomažu ovaj pad ingre sa vjerojatnim interesom velike i organizirane kupovine na dnu, naravo na ime tetke, punice itd. a prije objave novog velikog posla ili dobijanja famoznih 19 mil. usd za koje smo saznali po pisanju iz BiH novina dok oni o tome nisu zucnuli ni riječi kao što su pokušali i sa poslom u Alžiru koji je provalila HGK. vjerujem da će prodavatelj biti ingragradnja ili neko slično društvo a Igor, Perić i Kostrenčić če se ukrcati do bola.

…i to je sve što se treba znati i imati na umu o Ingri. Bravo Superhik9.

New Report

Close