INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Osobno mislim da griješite.Mislio sam pokupiti debeli dio aska,ali kad vidim da niko ne prati,pa onda mi je jednostavnije čekati.Ali na taj način sigurno neće Ingra up.Ako pogledate svijet,kojeg tako zelenog nisam vidio ohoho,a niko ništa.Da sam se kojim slučajem stavio sa 10- 20000 komada onda bi tukli po asku kao ludi.Ne znam ja ću čekati do ulaska fondova,a ispod 8 ne dam,a vi kolege…….kako vam drago.

peyo


Nije bitno kako se bid ponaša, važno da se ne prosipa po bidu tj. da se nekome ne prodaju jeftino dionice. Zašto bi cijena morala rasti? Neka bude 9kn i tako, stabilno do neke dobre vijesti. Tako ćemo najbolje istjerati trejdere, osim ako i mi nismo trejderi koji se žele voziti na njihovim valovima?

pa trejderi su pogonsko gorivo ovdje…inace bi ti bio promet magme

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Bitno je da EU i USA indexi stabilno rastu. Ako se i slijedećih dana nastavi polagani rast, čak i uz koju korekciju, morat će i ovo naše "staro kljuse" od Crobexa za njima. Pa makar i samim zakonom inercije, ako ništa drugo.
Fondovima stranih banaka baš i ne odgovara rast Crobexa, jer su velikim dijelom rasprodali kvalitetnije i likvidnije dionice.

http://hr.seebiz.eu/makroekonomija/americki-bdp-u-trecem-kvartalu-porastao-25-najjace-u-posljednjih-12-mjeseci/ar-16508/
Ovo će dodatno pogurati američke indexe, kao i približavanje prazničkih mjeseci, kada u Americi osjetno raste potrošnja.

Da frende bananrama u pravu si u svemu,ali ,ali oni jesu prodali,ali zato šta kupuju jeftinije.Ponavljam ako me pusti moderator,kad sam kupovao velike količine nisam bio sam……..na svakih mojih 20000 neko je udarao istim intenzitetom,a i kad nisam kupovao po asku neko je -i to lijepe količine,a te iste više nisu izlazile na vidjelo,na ask.Rast je očigledan i nezaustavljiv,bez obzira šta je dio igrača natrpalo naloge na lipu sve do 9,40-50.Osobno su mi se zamjerili dečki koji igraju igru,mada nemam ništa protiv igre,ali ovo do sada je bilo totalno uništavanje zbog male zarade,normalno potaknuto potezima PBZ fonda.A to da li je isti kupovao,možda se ne vidi u top 10,ali…….Ima još fest fondova koji nisu u top 10.Sve ovisi koliko je kome dovoljna količina,koliko su izgubili da bi se ponovno vratili na tržište.Ali budite svjesni da su oni svi tu,i dobro gledaju kako diše tržište.I niti ja i nas još 10 takvih ko ja ne može zaustaviti pad na određenoj cifri,ali bogami i obrnuto.Ja sam osobno jako zadovoljan sa sakupljenom količinom,a poučen iskustvom,događajima u svijetu,u EU ,rasplet će biti brz i učinkovit.Sretno vam svima i držite se,jer na našoj burzi je bio predugačak pad ,relativno spor ,ali konstantan,a predvodi INGRA.Sunce je zasijalo i oporavak će biti puno brži i veći od očekivanog.

peyo

Firma ok , samo u normalnom poslovnom svjetu ta firma bi odavno imala ključ u bravi. Neznam tko ih drži na životu i zašto ? Firma čija vrijednost dionice sa 400 kn padne na 8 je propala odavno.
I zašto veliki promet ima zadnji par dana , to je poznato samo izabranima.

Kao i 99,9 posto Hrvatskih firmi,stečaj pa ključ u bravu.Pa nije mladi kolega baš tako.Da li postoji u Hrvatskoj jedan čovjek koji nema kredita?????????’Ušli smo u tzv.truli kapitalizam u kome nema milosti,ali i taj truli kapitalizam ima nekih dobrih strana,a to je baš to da se iz trulog treba vratiti na samo kapitalizam,a upravo to se i radi i u svijetu,pa i kod nas.Cijeli svijet je skužio da prevelika pohlepa za sobom vuče lanac.I sve je dobro dok ne počne dolaziti do pucanja samo jedne karike,jer tada lanac puca. I bez obzira koliko se love izvuče,mora se još toliko ubaciti natrag,jer hebeš lovu koja stoji.Lova je za to da se vrti.
Upravo to ti je INGRA.ZAŠTO SAM ULOŽIO SVOJ KAPITAL BAŠ U NJU:
Jer je najlikvidnija,jer je najviše srušena od svih dionica,jer je jedina od svih bauštelaca prošla restruktuiranje,jer iza nje čvrsto stoje banke i fondovi,jer se širi i ima kooperante u cijelome svijetu,zato šta ima velike šanse za sklapanje poslova u bogatim zemljama bliskog istoka,zato šta je Arena još uvijek u njihovim rukama,a grad Zagreb im je dužan više love nego zbroj svih dionica puta današnja cijena,zato šta je i politika umiješana sa njom,odnosno u odboru sjedi bivši predsjednik,Zato šta su vrlo izgledna tri nova posla ,na tri različita mjesta ali bogata mjesta u svijetu,zato šta se čeka i izgradnja odnosno novi poslovi i u Hrvatskoj,bilo kao nosioci posla bilo kao kooperanti.I na kraju-prva cijena Ingre koju sam ikada vidio bila je 65000 kuna,a dalje znamo kako se to izdogađalo,pa je evo na najnižoj cijeni ikada 8,01.
OPROSTI ako sam izgledao zločesto,ali ovo ti je stvarnost i prava istina INGRE.
A frendovi,pogotovo oni koji se bave grafovima.Pogledajte kada i na kojoj cijeni je počelo veliko i konstantno rušenje 2008 i 2009 godine.Tu su 5 velikih vrhova oli ti brijegova oko mislim realne cijene,koju neću reći,i od tada kreće ovaj smišljeni pad i dokup od strane fondova.Molim vas koji se igrate sa grafovima sami pogledate i prokomentirate,a ja sam siguran u skoro vraćanje na tu prosječnu cijenu na tim brijegovima.Evo Hvala unaprijed,i sretno.

peyo

http://hr.seebiz.eu/energetika/vlada-hep-u-odobrila-zaduzenje-za-dvojbeni-projekt-he-ombla/ar-16523/

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/FOTO-Kanadski-kapital-najavio-ulazak-u-Hrvatsku?homesrclink=carousel

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


Kao i 99,9 posto Hrvatskih firmi,stečaj pa ključ u bravu.Pa nije mladi kolega baš tako.Da li postoji u Hrvatskoj jedan čovjek koji nema kredita?????????’Ušli smo u tzv.truli kapitalizam u kome nema milosti,ali i taj truli kapitalizam ima nekih dobrih strana,a to je baš to da se iz trulog treba vratiti na samo kapitalizam,a upravo to se i radi i u svijetu,pa i kod nas.Cijeli svijet je skužio da prevelika pohlepa za sobom vuče lanac.I sve je dobro dok ne počne dolaziti do pucanja samo jedne karike,jer tada lanac puca. I bez obzira koliko se love izvuče,mora se još toliko ubaciti natrag,jer hebeš lovu koja stoji.Lova je za to da se vrti.
Upravo to ti je INGRA.ZAŠTO SAM ULOŽIO SVOJ KAPITAL BAŠ U NJU:
Jer je najlikvidnija,jer je najviše srušena od svih dionica,jer je jedina od svih bauštelaca prošla restruktuiranje,jer iza nje čvrsto stoje banke i fondovi,jer se širi i ima kooperante u cijelome svijetu,zato šta ima velike šanse za sklapanje poslova u bogatim zemljama bliskog istoka,zato šta je Arena još uvijek u njihovim rukama,a grad Zagreb im je dužan više love nego zbroj svih dionica puta današnja cijena,zato šta je i politika umiješana sa njom,odnosno u odboru sjedi bivši predsjednik,Zato šta su vrlo izgledna tri nova posla ,na tri različita mjesta ali bogata mjesta u svijetu,zato šta se čeka i izgradnja odnosno novi poslovi i u Hrvatskoj,bilo kao nosioci posla bilo kao kooperanti.I na kraju-prva cijena Ingre koju sam ikada vidio bila je 65000 kuna,a dalje znamo kako se to izdogađalo,pa je evo na najnižoj cijeni ikada 8,01.
OPROSTI ako sam izgledao zločesto,ali ovo ti je stvarnost i prava istina INGRE.
A frendovi,pogotovo oni koji se bave grafovima.Pogledajte kada i na kojoj cijeni je počelo veliko i konstantno rušenje 2008 i 2009 godine.Tu su 5 velikih vrhova oli ti brijegova oko mislim realne cijene,koju neću reći,i od tada kreće ovaj smišljeni pad i dokup od strane fondova.Molim vas koji se igrate sa grafovima sami pogledate i prokomentirate,a ja sam siguran u skoro vraćanje na tu prosječnu cijenu na tim brijegovima.Evo Hvala unaprijed,i sretno.

2.1.2008 54.391,83
6.8.2008 33.501,32
7.8.2008 223,52
13.10.2008 125,96
10.10.2008 102,76
9.10.2008 126,75
2.12.2008 62,18
12.1.2009 85,87
12.3.2009 38,28
14.4.2009 57,49
28.4.2009 47,06
29.5.2009 71,55
17.8.2009 37,60
14.10.2009 60,06

jel’ mislite na prosijek ovih vrhova (podebljano) ?

Prosijek ovih vrhova je cca 80 kn !

Tako je zvone 101.Ne znam kako se to uklapa u grafove,ali target je očigledan,i mislim da je to trenutno realna cijena INGRE.U to vrijeme se tu gadno vrtilo,ali i krajem 2009 se krenulo u ove igrice koje vrte naši macani.Ali kuda nas je to dovelo………na 8 kuna.Logika i zarada na kupiš,prodaš,kupiš jeftinije ,pa opet prodaš nijansu skuplje,i razliku staviš u džep…….ali suma sumarum pušiona,a dionica rasturena.Normalno krenulo je od strane fondova.Ponavljam ,nemam ništa protiv igrica ,ali nevolim uništavanje do bola zbog osobne koristi.Ali sve polako dolazi na svoje,pa će i Ingra tamo gdje je i bila.To je i svim fondovima jasno i to im je i bio cilj,dapače zdušno su pomagali u rušenju i tovarili se na njima povoljnim targetima.Ali pustimo da vrijeme odradi svoje,pričekajmo dobre vijesti,pa onda ko kuda.
ps.Smisao burze i trgovine uopće je kupiš da bi prodao skuplje,a mi kakvi jesmo nađemo rupu u svakom zakonu, i svemu uopće,sve izokrenemo naopako, pa nam se i događaju ovakve nebuloze.Da li sam u pravu………..a budeme videli.SRETNO.

peyo

New Report

Close