INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



burekdžije ne shvaćaju koliko vrijedi ovaj posao. Nije to samo 220 000 000 kuna već i reputacija za nove poslove. Kupovaće današnji prodavači i preko 8. Rakao sam prije par dana da ćete kupovati i preko 7 i evo to se i dešava. Pametni kupuju i čekaju uzeti više a ne samo burek.

ovih 30 m eur znaci, poznavajuci ingrinu ucinkovitost u zadnje 3 god gdje na 1 kn prihoda ide 1,5 kn rashoda- 30 m eur prihoda, 45 m eur rashoda, znaci gubitak od 15 m eur; i onda ce usred ugovora priznati da su nesposobni za izvrsiti svoj posao kao u makedoniji

nista im ti oposlovi ne vrijede kad se blokada svakim danom povecava…. brojka je vec sada prestrasna, tako da nije ni cudo da je vec 20 dana racun blokiran…
a krajem tjedna se ocekuje vijest o neuspjesnom restrukturiranju…a slijedeci tjedan jos jedna bombasticna vijest o nemogucnosti ispunjavanja obveza ….
[/quote]

evo mog posta od prošlog tjedna…… a dobio sam samo 37% na njega!!! 🙂

no dobro, bit će skoro još sličnih vijesti…..

inače, u objavi od jučer, najsmješnija stvar je bila da zbog situacije na međunarodnim i domaćim tržištima, nisu uspjeli u restrukturiranju….. (znači opet po 100 put- nije kriva Ingra nego netko drugi)- i kako ih nije sram tako nešto izjaviti kad istovremeno Institut IGH obavlja isto financijsko restrukturiranje sa fenomenalnim uspjehom!

Osnovna razlika je u sposobnosti managementa- tko zna, ima volje, utjecaja, u dobrim je odnosima sa investitorima, sve mu polazi za rukom! a ako na čelu kompanije imaš nesposobnu osobu, koja nije svjesna koliko je nesposobna, onda jbg, nema tu firmi pomoći- ili stečaj ili novi management…..

inače btw nikad nisam volio IGH



Ingra tu nema šanse. Čak i ako dobije taj natječaj, neće ostvariti dobit.

Biti će najbolje da ne dobiju niti irački dug jer će i od te hrpe novaca samo napraviti dugove.
Koji si ti igrač! Daj malo stila. Ugledaj se na hrpu drugih. Pozz
[/quote]

pa iskreno, kad bi ih i dobili, što naravno nikad neće, vjerujem da bi svojim poslovično profitabilnim poslovima i sposobnošću, uspjeli u roku od par tjedana ostati i bez tog novca!




burekdžije ne shvaćaju koliko vrijedi ovaj posao. Nije to samo 220 000 000 kuna već i reputacija za nove poslove. Kupovaće današnji prodavači i preko 8. Rakao sam prije par dana da ćete kupovati i preko 7 i evo to se i dešava. Pametni kupuju i čekaju uzeti više a ne samo burek.

ovih 30 m eur znaci, poznavajuci ingrinu ucinkovitost u zadnje 3 god gdje na 1 kn prihoda ide 1,5 kn rashoda- 30 m eur prihoda, 45 m eur rashoda, znaci gubitak od 15 m eur; i onda ce usred ugovora priznati da su nesposobni za izvrsiti svoj posao kao u makedoniji

nista im ti oposlovi ne vrijede kad se blokada svakim danom povecava…. brojka je vec sada prestrasna, tako da nije ni cudo da je vec 20 dana racun blokiran…
a krajem tjedna se ocekuje vijest o neuspjesnom restrukturiranju…a slijedeci tjedan jos jedna bombasticna vijest o nemogucnosti ispunjavanja obveza ….
[/quote]

evo mog posta od prošlog tjedna…… a dobio sam samo 37% na njega!!! 🙂

no dobro, bit će skoro još sličnih vijesti…..

inače, u objavi od jučer, najsmješnija stvar je bila da zbog situacije na međunarodnim i domaćim tržištima, nisu uspjeli u restrukturiranju….. (znači opet po 100 put- nije kriva Ingra nego netko drugi)- i kako ih nije sram tako nešto izjaviti kad istovremeno Institut IGH obavlja isto financijsko restrukturiranje sa fenomenalnim uspjehom!

Osnovna razlika je u sposobnosti managementa- tko zna, ima volje, utjecaja, u dobrim je odnosima sa investitorima, sve mu polazi za rukom! a ako na čelu kompanije imaš nesposobnu osobu, koja nije svjesna koliko je nesposobna, onda jbg, nema tu firmi pomoći- ili stečaj ili novi management…..

inače btw nikad nisam volio IGH
[/quote]

U čemu je problem? ako smatraš da je IGH bolja firma kupuj njihove dionice a nas budale pusti da ulažemo u INGR-u.

Anonimno, 07.06.2012. u 16:34
MEGIDO1
burekdžije ne shvaćaju koliko vrijedi ovaj posao. Nije to samo 220 000 000 kuna već i reputacija za nove poslove. Kupovaće današnji prodavači i preko 8. Rakao sam prije par dana da ćete kupovati i preko 7 i evo to se i dešava. Pametni kupuju i čekaju uzeti više a ne samo burek.
rece on i tresne sve po kupnji sa minusom za tisuce bureka…znalac nema sto [sad] [yawn]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Ingra tu nema šanse. Čak i ako dobije taj natječaj, neće ostvariti dobit.

Biti će najbolje da ne dobiju niti irački dug jer će i od te hrpe novaca samo napraviti dugove.
Koji si ti igrač! Daj malo stila. Ugledaj se na hrpu drugih. Pozz
[/quote]

Megido ingru ni štapom. Pratim ju već 3 godine i što da kažem. Jako loše ulaganje. Mislim da je jako malo onih koji su ovdje omastili brk. Sjeti se peye koji je branio kotu 10kn. Čovjek je stan izgubio na ingri

Tek sad vidim koliko je iNGRA interesantna i potentna dionica, kad se toliki trude da je ocrne.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.





burekdžije ne shvaćaju koliko vrijedi ovaj posao. Nije to samo 220 000 000 kuna već i reputacija za nove poslove. Kupovaće današnji prodavači i preko 8. Rakao sam prije par dana da ćete kupovati i preko 7 i evo to se i dešava. Pametni kupuju i čekaju uzeti više a ne samo burek.

ovih 30 m eur znaci, poznavajuci ingrinu ucinkovitost u zadnje 3 god gdje na 1 kn prihoda ide 1,5 kn rashoda- 30 m eur prihoda, 45 m eur rashoda, znaci gubitak od 15 m eur; i onda ce usred ugovora priznati da su nesposobni za izvrsiti svoj posao kao u makedoniji

nista im ti oposlovi ne vrijede kad se blokada svakim danom povecava…. brojka je vec sada prestrasna, tako da nije ni cudo da je vec 20 dana racun blokiran…
a krajem tjedna se ocekuje vijest o neuspjesnom restrukturiranju…a slijedeci tjedan jos jedna bombasticna vijest o nemogucnosti ispunjavanja obveza ….
[/quote]

evo mog posta od prošlog tjedna…… a dobio sam samo 37% na njega!!! 🙂

no dobro, bit će skoro još sličnih vijesti…..

inače, u objavi od jučer, najsmješnija stvar je bila da zbog situacije na međunarodnim i domaćim tržištima, nisu uspjeli u restrukturiranju….. (znači opet po 100 put- nije kriva Ingra nego netko drugi)- i kako ih nije sram tako nešto izjaviti kad istovremeno Institut IGH obavlja isto financijsko restrukturiranje sa fenomenalnim uspjehom!

Osnovna razlika je u sposobnosti managementa- tko zna, ima volje, utjecaja, u dobrim je odnosima sa investitorima, sve mu polazi za rukom! a ako na čelu kompanije imaš nesposobnu osobu, koja nije svjesna koliko je nesposobna, onda jbg, nema tu firmi pomoći- ili stečaj ili novi management…..

inače btw nikad nisam volio IGH
[/quote]

U čemu je problem? ako smatraš da je IGH bolja firma kupuj njihove dionice a nas budale pusti da ulažemo u INGR-u.
[/quote]

u čemu je problem da ja napišem svoje mišljenje? ne morate se složiti s njim, i dalje dajite svoje novce tako sposobnom managementu i sretno vam bilo!
a ako imate takvo mišljenje o samom sebi, onda mogu misliti što drugi misle o vama!


Tek sad vidim koliko je iNGRA interesantna i potentna dionica, kad se toliki trude da je ocrne.

Onda kolega vidite koliko smi mi bili uspiješni u tome zadnje 3 godine.


Tek sad vidim koliko je iNGRA interesantna i potentna dionica, kad se toliki trude da je ocrne.

Pa ti si u Ingri vec nekoliko godina. I tek sad vidis koliko je "interesantna i potentna dionica"?
A na osnovu cega si onda do sada ulagao u nju? Na osnovu sjajnih financijskih izvjestaja? Na osnovu sposobne i postene Uprave? Na osnovu najavljenih mozebitnih poslova?

@ frckavi
Mene ne zanima prošlost,već budućnost, a bogami imam popriličan broj dionica INGRE.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

@S400
A što ako su u prošlosti napravili nekakve dubioze za koje još niko nezna, a moguče je lagati o svemu i svačemu i pisati izvješća kakva njima odgovaraju.

Zato je prošlost Veoma bitna jer se nemože više MJENJATI!

Uživajte!

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy

Koliko je trenutno Obveznica, komercijalnih zapisa, isplata kamata, zatezne kamate, naplata garancije, Dugoročna financijska stabilizacija i dovršetak refinanciranja reprogramirano…?
… pod Novosti:
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=INGR-R-A

Još jače!

http://www.poslovni.hr/vijesti/uskoro-ce-se-objaviti-misljenje-revizije-studije-o-he-ombla-206824.aspx

objavljeno u Dnevniku Nove TV da su ekoloske studije i za Omblu i za Plomin pozitivne. sada vise nema prepreka da projekti elektrana idu!

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

New Report

Close