INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jaka vijest, kao da ne postoje natječaji. Oni bi HTJELI graditi, ali nigdje novca, ni naručitelja gradnje.
Građevina je u totalnom kolapsu i svi mogu bit sretni ako ovo ne završi najobičnijim bankrotom i stečajem, koji nikad nije bio bliže. Imam 4000 komada tek da se malo nerviram, to mi je zamjena za kladionicu.


Jaka vijest, kao da ne postoje natječaji. Oni bi HTJELI graditi, ali nigdje novca, ni naručitelja gradnje.
Građevina je u totalnom kolapsu i svi mogu bit sretni ako ovo ne završi najobičnijim bankrotom i stečajem, koji nikad nije bio bliže. Imam 4000 komada tek da se malo nerviram, to mi je zamjena za kladionicu.

Turci da nemaju para, ha,ha….. Mogu kupiti Ingru i po 20-est kuna a da ne osjete da su uopće izvadili novčarku. Turska bilježi rast BDP-a i nezna kud s lovom, mogu graditi što požele……….i kad požele



A tko će… prema zadnjem rješenju Vrhovnog suda Republike Hrvatske… platiti nedavno objavljena potraživanja od Međimurja Visokogradnje d.d. prema Ingri… u iznosu od cca 80.000.000-85.000.000 kn … zavisno o tečaju dolara, svih % zateznih kamata te sudskih troškova… oni koji su in ili oni koji su out… ??


Preostaje Vam da čekate na novu blokadu po okončanju sudskog procesa za koju godinu, naravno ukoliko ishod bude negativan po Ingru.

[/quote]

Mislim da bi vam bilo bolje da se sudski proces okonča čim prije…. a ne za koju godinu…. kako vi velite… zašto…? … pokušat ću vam odgovorit sutra ujutro… negdje oko 9:45 i 9:59… naravno, ako stignem…. tj. nastojat ću… pa ako vas zanima… budite on-line… ima tamo negdje… neka nedavna točka… konkretno… točka 37. …. na nekoj javnoj i zadnje valjanoj xy stranici nečega… čudi me da ste in, a da za istu ne znate…
Lp…

"čudi me da ste in, a da za istu ne znate…"

da li to znači: trebali ste out, ili još više in, nakon 9:45 ili 9:59 ?

...



Jaka vijest, kao da ne postoje natječaji. Oni bi HTJELI graditi, ali nigdje novca, ni naručitelja gradnje.
Građevina je u totalnom kolapsu i svi mogu bit sretni ako ovo ne završi najobičnijim bankrotom i stečajem, koji nikad nije bio bliže. Imam 4000 komada tek da se malo nerviram, to mi je zamjena za kladionicu.

Turci da nemaju para, ha,ha….. Mogu kupiti Ingru i po 20-est kuna a da ne osjete da su uopće izvadili novčarku. Turska bilježi rast BDP-a i nezna kud s lovom, mogu graditi što požele……….i kad požele
[/quote]
Šo jes jes..ako tebi nećemo vjerovati, kome ćemo onda….

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]


Čudan put danas ima cijena dionice…. Od ponora do zvijezda…. Sada mi više i nije toliko jako žao što sam rano kupio po 63, kada se moglo i po 59…. No, ne žalim se…. Ići će ona uskoro do 70….

pregledavao sam na preskok stare postove na ovoj temi i naletio na ovaj gore (od prije cca. 3 godine)

danas bi on glasio nekako ovako:

Čudan put danas ima cijena dionice…. Od ponora do zvijezda…. Sada mi više i nije toliko jako žao što sam rano kupio po 6,3, kada se moglo i po 5,9…. No, ne žalim se…. Ići će ona uskoro do 7,0….

[wink]

DA [smiley] ili…..koji mi je k**** bio da kupujem po 6,3 kada sada ima na lopate po 3,9…a uskoro će i na 2 [thumbsup]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Poćelo je s puno postova znači ide oštro iskrcavanje.

Meni ovo izgleda da se puno piše o padu da se kupi ili dokupi što više dionica sa što manjom cijenom.
Naravno za ovakve pokušaje manipulacija sa postovima na forumu, ljudi koji kupuju ili prodaju prema tome dionice na burzi trebali li bi ovdje čitati što neki ovdje pišu (ili jedni te isti sa po nekoliko nickova).

Uživjate!

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy

a blokada? jel vas interesira uopće? Inače još uvijek su u blokadi.


Turska ENKA s hrvatskim građevincima želi graditi Jadransko-jonsku autocestu

Autor: Saša Vejnović | 17.00, 17.05.2012.

ENKA je prvu lopatu u Hrvatskoj zakopala još 1998. godine, kad su zajednički s Bechtelom gradili 13 kilometara autoceste od graničnog prijelaza Bregana do Jankomira, koji su u promet pušteni krajem 2000. godine, a trenutačno s Ingrom pregovara i o zajedničkom građevinskom pothvatu u Iraku.

Šarik Tara, vlasnik turske građevinske kompanije ENKA, zainteresiran je za gradnju dijela Jadransko-jonske autoceste koji prolazi kroz Hrvatsku, zbog čega je prije nekoliko dana i boravio u Zagrebu, doznaje Business.hr iz poslovnih krugova. ENKA je u Hrvatskoj već gradila autoceste zajedno s američkim Bechtelom, a ovaj put interesira ih gradnja hrvatskog dijela autoceste koja završava na jugu Grčke. Prema našim informacijama, Tara je obavio razgovore i s čelnicima nekih građevinskih tvrtki o mogućoj suradnji.

Vjerojatno je i to bio razlog što su se u poslovnim krugovima pojavile informacije da će ENKA preuzeti Ingru. Međutim, neslužbeno smo doznali da to nije točno, već da su Turci s Ingrom pokušali dogovoriti zajednički građevinski pothvat u Iraku. Pokušali smo i službeno doznati detalje razgovora čelnika ENKA-e u Hrvatskoj, no do zaključenja ovog broja nismo dobili nikakav odgovor…..

http://www.business.hr/ulaganja/turska-enka-s-hrvatskim-gradjevincima-zeli-graditi-jadransko-jonsku-autocestu-113301


Ovo će se objaviti kada se budemo najmanje nadali.
Pitamo se i kada će se objaviti odblokiranje računa? Pa kad upravi bude odgovaralo. Čudne igrice igraju i najveći su krivci ovakvih zavrzlama i padova. To je bilo jasno odavno a naročito izjavom čelnog čovjeka kojemu dionica firme padne sa 413 na 3,80 a on nakon pišljivog rasta na 12 izjavi da nema pojma zašto se dionica malo oporavila i da nema nikakvih razloga za to. On bi najradije da je se spuca na kunu ili niže. Eto kakve se igre igraju i u čiju korist. SRAMOTA!

neće uvijek biti ovako.


a blokada? jel vas interesira uopće? Inače još uvijek su u blokadi.

MA bilo bu tijekom jutra ili najkasnije sutra…isto ko jučer…i isto ko sutra [thumbsup]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Vec dugo razmisljam kako Opiu pase da ingra padne sto vise to je vec ocito
u njegovim izjavama niko normalan da ima toliko dionica Ingre kao on ne bi izjavljivao takove stvari
Ocito je da lukavac dokupljuje preko rodbine i skrbnićkih raćuna ovu dionicu u bescjenje…
I pase mu da je dionica ovako nisko …

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Kada će te prodati ovu dionicu kad dođe na 12, ili će te čekati potpuni oporavak i cijene 60-70 kn.



A tko će… prema zadnjem rješenju Vrhovnog suda Republike Hrvatske… platiti nedavno objavljena potraživanja od Međimurja Visokogradnje d.d. prema Ingri… u iznosu od cca 80.000.000-85.000.000 kn … zavisno o tečaju dolara, svih % zateznih kamata te sudskih troškova… oni koji su in ili oni koji su out… ??


Preostaje Vam da čekate na novu blokadu po okončanju sudskog procesa za koju godinu, naravno ukoliko ishod bude negativan po Ingru.

[/quote]
Milsim da vam preostaje nada da Ingra riješi večinu sporova prije 30.06.2012., naime ako se ne varam, a po osnovi revizora… velika večina potencijalnih obaveza… točka 37…. str. 61 http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/INGR-fin2011-1Y-REV-K-HR.pdf
nije navdena u FI za 1Q 2012: str. 10 B) REZERVIRANJA (080 do 082)
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/INGR-fin2012-1Q-NotREV-K-HR.pdf
shodno tome mislim da će nakon 30.06.2012. tj. u FI za 2Q 2012 zanimljivo biti vidjeti… iznos koji će biti naveden pod stavkom REZERVIRANJA…

New Report

Close