INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A što ćemo sa novih 6-7 milijuna dionica nakon novog kruga dokapitalizacije, bit će ih tada preko 20 milijuna, uz novo razvodnjavanje kapitala. Svima je jasno da i dalje traje pljačka malih dioničara, u svrhu spašavanja tvrtke. Za srpanj je najavljen završetak restruktuiranja, do tada ide distribucija dionica starim i novim žrtvama.

Obratite pažnju na bitnu razliku prve i druge dokapitalizacije!

Krizu u građevinskom sektoru osjetila je posljednjih godina i Ingra, no njezino dugogodišnje usmjerenje na strana tržišta i restrukturiranje uspjelo je stabilizirati poslovanje, a ulazak u sljedeću godinu očekuje s financijskom stabilnošću. U prvoj fazi dio problema je riješen pretvaranjem potraživanja vjerovnika u udjel u Ingri, a u sljedećoj ići će se na klasičnu dokapitalizaciju. O oporavku i novim poslovima govori Željko Perić, član uprave Ingre zadužen za strategiju i restrukturiranje, čija je savjetnička tvrtka Caper na zahtjev NO-a Ingre ugovorila projekt restrukturiranja s Ingrom. Inače, Perić je od 1984. do 1990. godine bio zaposlen u Ingri te je, kaže, i to značajno utjecalo na njegov pristanak jer takve ponude iz drugih kompanija nije prihvaćao.


A što ćemo sa novih 6-7 milijuna dionica nakon novog kruga dokapitalizacije, bit će ih tada preko 20 milijuna, uz novo razvodnjavanje kapitala. Svima je jasno da i dalje traje pljačka malih dioničara, u svrhu spašavanja tvrtke. Za srpanj je najavljen završetak restruktuiranja, do tada ide distribucija dionica starim i novim žrtvama.

Hm, vidjet ćemo kako će to izvesti…u svakom slučaju treba biti oprezan s prstom na okidaču jer kod prvog dokapa cijena se srokala na 21 na 16 pa sve do 11 kn, a tko zna što bi moglo biti sada kad je već na 16 kn!?
Dugoročno vjerujem da će sve biti OK, ali kratoročno bi moglo biti svašta! [undecid]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Moje misljenje je da ce nova dokapitalizacija znaciti ulazak novog strateskog partnera sa svjezim kapitalom s kojim ce se rijesiti ostatak dugova i financirati buduci projekti. U praksi takve dokapitalizacije su vrlo cesto "dizale" dionicu umjesto obrnuto (npr. Viro za +30% u 2009. godini ali i same dionice Ingre su podignute za 9,2% dokapitalizacijom u 2007. godini).



A što ćemo sa novih 6-7 milijuna dionica nakon novog kruga dokapitalizacije, bit će ih tada preko 20 milijuna, uz novo razvodnjavanje kapitala. Svima je jasno da i dalje traje pljačka malih dioničara, u svrhu spašavanja tvrtke. Za srpanj je najavljen završetak restruktuiranja, do tada ide distribucija dionica starim i novim žrtvama.

Hm, vidjet ćemo kako će to izvesti…u svakom slučaju treba biti oprezan s prstom na okidaču jer kod prvog dokapa cijena se srokala na 21 na 16 pa sve do 11 kn, a tko zna što bi moglo biti sada kad je već na 16 kn!?
Dugoročno vjerujem da će sve biti OK, ali kratoročno bi moglo biti svašta! [undecid]

[/quote]

Dokap će ići po 20 kn, Da bi mirovinci mogli kupovati tj. dokapitalizirati cijena mora biti preko 22 kn.

Fino sad smo na 15,99 kuna a do zatvaranja lagano na 14.99 kuna .

drugi dokap ide isključivo na rastu cijene, kao što je bilo 2007. . moguć je ulazak nekog većeg igrača ali to će uvelike ovisiti o trenutnoj situaciji u ingri, prvenstveno budućnost u broju novih ugovorenih poslova i daljnjeg širenja firme sa strateškim partnerima. neovisno o tom ići će klasičan dokap u kojem će postojeći dioničari imati pravo upisa dionica, po kojim cijenama i uvjetima to će se vidjeti. eto jučer sam gledao na KN reprizu intervjua s Opiem iz 2007. baš nakon provedenog dokapa te ondašnji stav uprave i današnji se uvelike podudaraju. razlika u odnosu na danas je što je tad firma imala ogomne prihode, novo ugovorene poslove i planove za širenje od kojih veliki dio nije realiziran do danas, ali je bila u expanziji i zato je rađen drugi dokap.ali bilo je zanimljivo čuti Opijevo razmišljanje onda i danas uvidjeti koliko je bilo krivih poslovnih odluka. a do tad slažem se s hodorom i zadnjom rečenicom.

Nije li ovo danas "short selling" u testiranju?

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.


Nije li ovo danas "short selling" u testiranju?

netko je na forumu bio spomenuo da početkom svakog mjeseca kooperanti prema dogovoru s upravom mogu prodavati svoje dionice na burzi pa moguće da zato cijena polako klizi u iščekivanju nove
(ras)prodaje kooperanata?? [rolleyes]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

moguće da navuku malo ljude na to a onda up…

zasto up?
to bi bilo u interesu kooperantima, a ne nas.
Spustiti cemo ju i prisiliti ih da nam daju jeftinije. Mi i onako cekamo vise razine. Ili smo odustali? zar nije bolje da dionice budu u rukama onih koji ce ju bar malo dulje zadrzati!?

kooperanata, a ne kooperantima

jos jedna sitnica za razmisljanje;
nije li bolje da kooperanti prodaju i spustaju cijenu na nizim razinama, nego da rasprodaju kada ugovorimo posao i tako koce rast!? Mislim da na ovim razinama ne mogu ne znam koliko spustiti cijenu.
vecina nas se nadala da ce nakon ovog posla u alziru otici bar na 20..22 kune, ali nije.
Koliko god je bilo zelje za kupovanjem, cini mi se da je bilo jos vise za prodajom.
Zato neka se izbacaju prije posla, pa neka slijedeci posao odradi rast kako treba


Fino sad smo na 15,99 kuna a do zatvaranja lagano na 14.99 kuna .

Samo želja ili imaš i argumente za to?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

New Report

Close