INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Obzirom da su sada ispucane sve ili barem većina pozitivnih vijesti sad bi mogli,, čik pogodi! [lol]

Kako da ne, samo za tebe i Lorisa. Od ponedjeljka počinjem koristiti municiju koja sjeda na račun a vi mi samo dajte nizak ask. Pozz do Ponedjeljka.

neće uvijek biti ovako.

Posslije 12 saati INGRA je slijedila pad CROBEXA ,CROBEX je slijedio Evropu i sve moguće futurese .Još je na kraju i dobro završilo.



Obzirom da su sada ispucane sve ili barem većina pozitivnih vijesti sad bi mogli,, čik pogodi! [lol]

Kako da ne, samo za tebe i Lorisa. Od ponedjeljka počinjem koristiti municiju koja sjeda na račun a vi mi samo dajte nizak ask. Pozz do Ponedjeljka.
[/quote]
Samo se ti postavi na kupnju i ne brini bit ćeš pometen ti tako " hrabar " i tvoja " velika " lova s računa a onda počni računati koliko gubiš jer INGRA ide niže od današnje cijene .


danas se vadi teška artiljerija. bumo vidli sutra ko je pobjednik.
ja opet in po 16,5

rješio sve u dva navrata po 17,4. na kraju vratio pola po 16,7. nisam odolio, makar bi moglo bit popravljanja ulaska drugi tjedan.
ugodan vikend svima i odmorite se malo od ingre.

bit će i za kakvog janjca sutra.

Evo nisam dugo pisao,ali ja skupljam i dalje,i sad je to već pozamašna količina.Jesu građevinarci u hurcu,ali Ingra će opstati.Dalekovod tek treba proći kroz sve šta je Ingra prošla.I sad je vrijeme rasta Ingre,a to znaju i fondovi i malo jači igrači.Svaka čast svima koji su zatrejdali i digli neku lovu,ali to vam za vikend ode.Hoću reći da ja vozim na duže staze.Ako ste primjetili mali nalozi 2,3,4 tisuće komada se samo prebacuju sa bida na ask,i obrnuto,a svi veliki nalozi koji su kupljeni od 11 i kusur pa do sada su nestali netragom,odnosno te dionice čekaju puno veću cijenu od sadašnje.Vjerojatno to ne bude odmah,ali do jeseni i nakon ljetne fijake,vjerujem da će Ingra na stare cijene.Od 50 na više.
Da li je to realno,ne znam ali se iskreno nadam.Molio bih dečke koji se bave analizama i grafovima neka pogledaju zadnjih godinu dana.Želim Vam ugodan vikend i u ponedjeljak nastavljamo.SRETNO.

peyo

ingra gradnja je interesantna firma…ponekad mi se cini da je njihova primarna djelatnost samo slovo na papiru…
dovoljno je pogledat trgovanje u zadnjih 14 dana da se vidi da izgleda samo trguju dionicama…
a to nebih rekao bas uspjesno…

moguce je to netko otvorio firmu samo da nije formalno na INGRU d.d.
pa se sad zahebava…
mozda…al samo mozda….opijeva modna kuca isto ima dionice ingre….
moze li tko provjeriti???

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



Ovi prometi iz dana u dan impresioniraju!!!
A bez promjena u top 10!

Kada budu vidljive promjene, onaj tko ne bude nakrcan dionicama, doslovno će mu se "pušiti iz ušiju" od muke! [smiley] [smiley] [smiley]
[/quote]

* Važeći podaci za uredovni dan 09.06.2011 .

INGRA D.D./REDOVNA DIONICA INGR-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
10. INGRA-GRADNJA D.O.O. 279.556 2,06 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA

današnje stanje top10 dioničara ingragradnje povećalo se za 65.000 dionica! toliko o skeptičnim i sumnjičavim malim dioničarima…

povećavat će svoj udio, vjerujem, i ostali top10 dioničari. zimski san je kod malih izgleda prepotrajao, pa ih je EU vijest zatekla nespremnima i malodušnima.treba se probuditi prije nego što nas probude drugi (izvana) sa naglim upadom.

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja

Treba prekinut s ovom lakrdijom od trejdanja. Idemo na više razine.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Stvarno, nekad mi se čini da ovim svijetom hoda hrpa ograničenih (mentalno) ljudi. Ovim forumom piše hrpa "analitičara", "poznavatelja" Ingre i inih. A svi vi skupa baljezgate. Kako bi se u narodu reklo, jovo nanovo vam se mora dokazivati da je burza kao kladionica, nitko ne zna zašto je real izgubio, ali jest. Tako i u ovom slučaju nitko ne zna zašto je HGSpot rastao na dan kad je objavio stečaj, zašto je Ingra danas padala i tako dalje. Ako ste tako pametni pratili ste da je Ingra dug restrukturirala tako što je dala vjerovnicima dionice (takozvani debt to equity). Ti isti ljudi ipak nisu toliko glupi pa nisu prodavali po 9, 8 ili 11,50, čekaju 20, jer su po toj vrijednosti (nominalnoj) dobili dionice. I sada, dionica dođe blizu 20, i paf. Ljudi naplate svoje dugove. I tako će to biti u ciklusima sve dok se oni ne "iskrcaju" a dionice Ingre padnu u pametnije ruke.

Danas se jednostavno morao popuniti gap iliti rupa od juče. Zato što je juče prebrzo narasla, tako da je i mene inače optimistu jučerašnji dan iznenadio. Vidljivo je da je zadnja 4 dana protrgovano blizu 15 milijuna kuna i da je svaki dan prosječna cijena rasla, uključujući i današnji.
Pozitivne efekte određivanja datuma ulaska u EU nitko ne može osporiti, koliko god se neki trudili.
Drugi problem je taj što dozvolite da Vas majstori trejdanja navuku i na kupnju, a i na prodaju. Tako samo hranite brokere i "velike ribe" koje Vas većinom progutaju. Recept za zaradu je jednostavan: Ako vjeruješ u ovu firmu, onda kupi i čekaj i nemoj se zamarati devnim ili tjednim oscilacijama cijene.
Onaj tko misli da će biti pametniji od "velike ribe", nestat će sa burze. Nju možete "ubiti" jedino tako da je ne "hranite" svakodnevno. Kada ovdje padne promet, tek onda će mo zdravo rasti. Kada riba ne bude imala svakodnevne hrane morat će na dijetu i na kraju će "krepati". [wink]

A što se tiče promjena u prvih 10, tek će Vam se idući tjedan "pušiti iz ušiju", kada budete vidjeli koga ste cijelo vrijeme "hranili"! [smiley]

New Report

Close