INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Ingra-s-Talijanima-zeli-osvojiti-Alzir-i-Saudijsku-Arabiju?homesrclink=carousel

Zašto Alžir i Saudijska?
Pa izašao ti je plan ulaganja INE do 2015-te, planira se uložiti oko 20 milijardi kuna.
Isto tako plinovodi i LNG terminal – cca 20-25 milijardi kuna.
Targetira se Hrvatska – zato je i formaliziran zajednički nastup.
A sve ide na Javnu nabavu.
Sretno!

Veliki su se nakrcali onih dana kada su bili milijunski prometi do 18,xx a sada pomalo ruše čekajući novi krug milijunskih kupovanja i tada mirno čekaju vijesti, izvješća i pumpanje cijene na preko 100-150 kada će se iskrcavati. Mali – neki čekaju sa velikima a većina burekdžija radi sa 500-3000kom i zarađuje/gubi burekdnevnice.

neće uvijek biti ovako.



Vidite da je promet veći kada dionica raste. Kakav je to pokazatelj??? Sve znamo zar ne. Sutra preko 15,70. Kooperanata koje se čekalo, više nema da lupaju po bidu pa valja krenuti u kupnju prije 16.

Jučer smo rasli 45 lipa a koliko ćemo danas?
[/quote]

danas padamo za 45 lipa [embarass]

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

@blebetko
baš blebećeš

Igor Oppenheim: Stranci žele da s njima gradimo Pleso

Nekad moćnu građevinsku tvrtku kriza je lani dovela pred bankrot. Restrukturiranjem i poslovima na međunarodnom tržištu Ingra se polako stabilizira, a o dugovima, novim poslovima, cijeni Ingrine dionice i stanju u građevinarstvu razgovarali smo s čelnikom tvrtke Igorom Oppenheimom, koji najavljuje da Ingra ima budućnost i potencijal, a otkriva i da im se smiješi posao na Zračnoj luci Zagreb.

Ingra je najavila nove poslove na inozemnom i domaćem tržištu. Koje biste ugovore izdvojili?

– Svakako ugovor o kojem ne možemo otkriti detalje, ali koji se dugo rađao i jako smo zadovoljni što smo ga potpisali. Riječ je o poslu na jednom od naših tradicionalnih tržišta vrijednom 56 milijuna eura, koji će nam poslužiti kao sjajna referenca kad ga realiziramo. U tijeku su pripremni radovi na projektiranju, a za 26 mjeseci projekt će biti završen. Ovaj je projekt najava dobrog trenda za Ingru, jer se pokazuje ispravnost strateškog usmjerenja na tradicionalna tržišta i osvajanje novih, poput Rusije. Tamo očekujemo realizaciju dvaju novih projekata. Od ostalih poslova tu je i makedonsko tržište s autocestama i bolnicama. Završili smo rekonstrukciju jedne od šest jedinica elektrane i nadamo se da ćemo rehabilitirati i ostalih pet jedinica. Otvaraju se novi poslovi na tvornici fosfata Al Qaim, gdje smo počeli s remontom, pa Irak i dalje ostaje naše važno tržište. Po svemu sudeći, sve su naznake da ćemo pokrenuti novi investicijski ciklus, što će utjecati na daljnju financijsku stabilizaciju poslovanja.

Kada smo objavili najbolje rezultate u povijesti, pali smo na tržištu kapitala 17 posto, dok je dionica na slabije rezultate poslovanja, a nije bilo objava novih poslova, kontinuirano rasla, da bi postigla skok od 47 posto u tri tjedna

Spominje se da će Ingra sudjelovati u gradnji Zračne luke Zagreb. Možete li komentirati te navode?

– Mogu potvrditi da nas je kontaktiralo pet tvrtki koje se natječu za koncesiju nad Plesom. Ingra se nije prijavila na natječaj, ali ako na njemu pobijedi bilo koja od tvrtki koje su nas kontaktirale, sudjelovat ćemo u gradnji kao lokalni partner. Imamo iskustva u gradnji aerodroma, bili smo već angažirani na rekonstrukciji zagrebačkog aerodroma, kao i aerodroma u Osijeku i Prištini. Naposljetku, naš je projekt i vojni aerodrom Boufarik u Alžiru.

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=2B166F63-91D8-4826-A6DA-C6170C1F46A1

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

ovaj je članak nekog toliko dirnuo da je stavio odmah 8000kom na prodaju.

idući tjedan će bit bolje...

"lokalni partner?"
super!
zar je ingra "lokalni" partner? Koji je to …..?
nadam se da je lokalni partner jer ce u bliskoj buducnosti imati toliko velikih projekata da jednostavno ne moze sve stici.
U protivnom…k… my a.. lokalni partner!

Hvala Bigi, odličan je ovaj članak. Zanimljiv je i ovaj izvadak.

Odražava li cijena od 15 kuna pravu vrijednost Ingre?

– Hrvatsko tržište kapitala je specifično. Dobra vijest može lansirati dionicu 15 posto, a unatoč seriji loših vijesti, dionica može izgubiti jedva 2 posto. Kada smo objavili najbolje rezultate u povijesti, pali smo na tržištu kapitala 17 posto, dok je dionica na slabije rezultate poslovanja, a nije bilo objava novih poslova, kontinuirano rasla da bi postigla skok od 47 posto u tri tjedna. Vrijednost dionice odražava sentiment tržišta, a s druge strane na malom i volatilnom tržištu možete s malim iznosima utjecati na kretanje tržišne vrijednosti u interesu kratkoročnog dobitka.

neće uvijek biti ovako.


Igor Oppenheim: Stranci žele da s njima gradimo Pleso

Nekad moćnu građevinsku tvrtku kriza je lani dovela pred bankrot. Restrukturiranjem i poslovima na međunarodnom tržištu Ingra se polako stabilizira, a o dugovima, novim poslovima, cijeni Ingrine dionice i stanju u građevinarstvu razgovarali smo s čelnikom tvrtke Igorom Oppenheimom, koji najavljuje da Ingra ima budućnost i potencijal, a otkriva i da im se smiješi posao na Zračnoj luci Zagreb.

Ingra je najavila nove poslove na inozemnom i domaćem tržištu. Koje biste ugovore izdvojili?

– Svakako ugovor o kojem ne možemo otkriti detalje, ali koji se dugo rađao i jako smo zadovoljni što smo ga potpisali. Riječ je o poslu na jednom od naših tradicionalnih tržišta vrijednom 56 milijuna eura, koji će nam poslužiti kao sjajna referenca kad ga realiziramo. U tijeku su pripremni radovi na projektiranju, a za 26 mjeseci projekt će biti završen. Ovaj je projekt najava dobrog trenda za Ingru, jer se pokazuje ispravnost strateškog usmjerenja na tradicionalna tržišta i osvajanje novih, poput Rusije. Tamo očekujemo realizaciju dvaju novih projekata. Od ostalih poslova tu je i makedonsko tržište s autocestama i bolnicama. Završili smo rekonstrukciju jedne od šest jedinica elektrane i nadamo se da ćemo rehabilitirati i ostalih pet jedinica. Otvaraju se novi poslovi na tvornici fosfata Al Qaim, gdje smo počeli s remontom, pa Irak i dalje ostaje naše važno tržište. Po svemu sudeći, sve su naznake da ćemo pokrenuti novi investicijski ciklus, što će utjecati na daljnju financijsku stabilizaciju poslovanja.

Kada smo objavili najbolje rezultate u povijesti, pali smo na tržištu kapitala 17 posto, dok je dionica na slabije rezultate poslovanja, a nije bilo objava novih poslova, kontinuirano rasla, da bi postigla skok od 47 posto u tri tjedna

Spominje se da će Ingra sudjelovati u gradnji Zračne luke Zagreb. Možete li komentirati te navode?

– Mogu potvrditi da nas je kontaktiralo pet tvrtki koje se natječu za koncesiju nad Plesom. Ingra se nije prijavila na natječaj, ali ako na njemu pobijedi bilo koja od tvrtki koje su nas kontaktirale, sudjelovat ćemo u gradnji kao lokalni partner. Imamo iskustva u gradnji aerodroma, bili smo već angažirani na rekonstrukciji zagrebačkog aerodroma, kao i aerodroma u Osijeku i Prištini. Naposljetku, naš je projekt i vojni aerodrom Boufarik u Alžiru.

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=2B166F63-91D8-4826-A6DA-C6170C1F46A1


i ti si sad usao? [lol]


elijah a ti si taj koji dijeli svima jedinice haha

na zalost ne kolega jer sam i ja zrtva .dijelim jedinice samo za trkeljanje [wink]

ajooooj dosade danas na INGRI. Kud baš danas kada imam naloge iznad 15. Nadam se da će ovaj sa 9 tisućica prije 16 prosuti po bidu. Ako je ozbiljan prodavač mogao bi. A ako netko pokupi ove ispred njega ja ću ga prvi načeti. Ajmo akcije malo…. [yawn]

neće uvijek biti ovako.

I ja imam nalog iznad 15 kn, nadam se da će me potrefit, a vi i dalje sanjajte 11 kn



@blebetko

baš blebećeš

Si me prokužil, kaj ne ? [wink]… baš šteta, a već sam pomislil da mi je lijepo krenulo…

... ja se samo igram i uživam ...

Igor Oppenheim: Strani ulagači žele da Ingra gradi novi terminal Zračne luke Zagreb

Dok ne partija na Zrću, Igor Oppenheim vodi Ingru i najavljuje da bi se ta domaća građevinska kompanija mogla priključiti projektu izgradnje novog terminala Zračne Luke Zagreb…

Dok ne partija na Zrću, Igor Oppenheim vodi Ingru i najavljuje da bi se ta domaća građevinska kompanija mogla priključiti projektu izgradnje novog terminala Zračne Luke Zagreb…

“Mogu potvrditi da nas je kontaktiralo pet tvrtki koje se natječu za koncesiju nad Plesom. Ingra se nije prijavila na natječaj, ali ako na njemu pobijedi bilo koja od tvrtki koje su nas kontaktirale, sudjelovat ćemo u gradnji kao lokalni partner. Imamo iskustva u gradnji aerodroma, bili smo već angažirani na rekonstrukciji zagrebačkog aerodroma, kao i aerodroma u Osijeku i Prištini. Naposljetku, naš je projekt i vojni aerodrom Boufarik u Alžiru”, rekao je Oppenheim za Vjesnik.

“Mogu potvrditi da nas je kontaktiralo pet tvrtki koje se natječu za koncesiju nad Plesom. Ingra se nije prijavila na natječaj, ali ako na njemu pobijedi bilo koja od tvrtki koje su nas kontaktirale, sudjelovat ćemo u gradnji kao lokalni partner. Imamo iskustva u gradnji aerodroma, bili smo već angažirani na rekonstrukciji zagrebačkog aerodroma, kao i aerodroma u Osijeku i Prištini. Naposljetku, naš je projekt i vojni aerodrom Boufarik u Alžiru”, rekao je Oppenheim za Vjesnik.

http://www.dubrovniknet.hr/novost.php?id=13734
A tko će ovo gore graditi? [smiley]

New Report

Close