INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Opet sam hvatao noz!
E ljudi bozji, nikako nauciti
Lijepo mi je prijatelj rekao: "kupuj kad raste, prodaj kad pada!"…ccc
…oslanjam se na svoj haragei i redovito pusim.
ako sutra bude jos padala, pociniti cu seppuku…

Kako da ne. Ja znam da su neki kupovali kad je raslo i kupili na 18,30 a prodavali kad je padalo i prodali na 15,20…i tako nekoliko puta. Dobra taktika nema šta, ako znaš gdje je vrh a gdje dno…

neće uvijek biti ovako.

Ovakvu cijenu dionice ingre nebi gledali da je sve išlo prije kada je i trebalo (Alžir, gradnja zgrade atlanske plovidbe, posedarje i još neki poslovi vezani za vladine odluke) sve je to trebalo ići još u prošloj godini ali nema veze sve to ide u ovoj godini i to je dobro jel imamo prilike kupiti prejeftinu dionicu, do kraja godine ingra će biti preko 50 kuna, a rast će kreniti sad u 7 mjesecu s obzirom da nas očekuje pozitivan FI…
Pozdrav dugoročnima i naravno mirovincima koji nestrpljivo čekaju!!

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

to buy or not to buy, what shall i do!? [undecid]
Buy… [cool]

"It's gonna be legen ... wait for it ... dary!!!"


Ovakvu cijenu dionice ingre nebi gledali da je sve išlo prije kada je i trebalo (Alžir, gradnja zgrade atlanske plovidbe, posedarje i još neki poslovi vezani za vladine odluke) sve je to trebalo ići još u prošloj godini ali nema veze sve to ide u ovoj godini i to je dobro jel imamo prilike kupiti prejeftinu dionicu, do kraja godine ingra će biti preko 50 kuna, a rast će kreniti sad u 7 mjesecu s obzirom da nas očekuje pozitivan FI…
Pozdrav dugoročnima i naravno mirovincima koji nestrpljivo čekaju!!

Poštovani kolega, da su mirovinci nestrpljivi (u pozitivnom smislu) našli bi oni načina kako da podignu cijenu na iznos po kojem mogu kupovati (iako su mi ta pravila u ovim okolnostima i krizi, pogotovo prisutnoj kod nas, nelogična).
Svjedoci smo da je nedavno raiffeisen držao cijenu na oko 18kn dok nije prodao određenu količinu dionica (iako mi nije jasno /ili je/ zašto je sudjelovao u dokapu po 20, a onda prodavao po 17 i 18)

to comodor

znam da ne treba hvatati padajuce nozeve kolega, ali eto…pomislim da sam dobro procijenio i ne cekam potvrdu na odbijancu. Puno neiskustva, malo uzbudjenja, malo zurbe…i eto.
Ovo mi je vec drugi puta da sam lovio nozeve.
Ingra mi je posebna dionica i vjerojatno sam jedan od rijetkih koji je skoro cijelim portfeljom u njoj.
Znam da ce vecina reci da se to ne radi, ali jednostavno vjerujem da nisam pogrijesio s njom.
Kako ju pratim svakodnevno, vec si umisljam da mogu predvidjeti buduca dogadjanja (naravno uz pomoc TA) i onda se dogadja da se malo porezem.
Naucio sam da se najbolja iskustva sticu na osobnim greskama, a kako mislim ostati dugo u ingri, ni ne zalim zbog ovakvog iskustva.
Nije se nitko naucio baratati nozem ako se nije bar malo porezao.
Takve greske se dogadjaju kad se zeli kupiti malo vise dionica, a uhvati vas panika da vise ne ce biti po ovoj cijeni.
Slijedeci puta cu biti oprezniji.
Samo strpljenja ingrasi!


to comodor

Ingra mi je posebna dionica i vjerojatno sam jedan od rijetkih koji je skoro cijelim portfeljom u njoj.
Znam da ce vecina reci da se to ne radi, ali jednostavno vjerujem da nisam pogrijesio s njom.

Men’s čini da je takvih više. Zato ovo nigdje i ne ide…

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


Ovakvu cijenu dionice ingre nebi gledali da je sve išlo prije kada je i trebalo (Alžir, gradnja zgrade atlanske plovidbe, posedarje i još neki poslovi vezani za vladine odluke) sve je to trebalo ići još u prošloj godini ali nema veze sve to ide u ovoj godini i to je dobro jel imamo prilike kupiti prejeftinu dionicu, do kraja godine ingra će biti preko 50 kuna, a rast će kreniti sad u 7 mjesecu s obzirom da nas očekuje pozitivan FI…
Pozdrav dugoročnima i naravno mirovincima koji nestrpljivo čekaju!!

Nije li ono po tebi već lani trebala na 1xx kuna?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


to buy or not to buy, what shall i do!? [undecid]
Buy… [cool]

Maybe sit down and cry?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!



Ovakvu cijenu dionice ingre nebi gledali da je sve išlo prije kada je i trebalo (Alžir, gradnja zgrade atlanske plovidbe, posedarje i još neki poslovi vezani za vladine odluke) sve je to trebalo ići još u prošloj godini ali nema veze sve to ide u ovoj godini i to je dobro jel imamo prilike kupiti prejeftinu dionicu, do kraja godine ingra će biti preko 50 kuna, a rast će kreniti sad u 7 mjesecu s obzirom da nas očekuje pozitivan FI…
Pozdrav dugoročnima i naravno mirovincima koji nestrpljivo čekaju!!

Nije li ono po tebi već lani trebala na 1xx kuna?
[/quote]

Odgovor na ovo sam ti dao na početku moje rečenice, zar ništa nisi pročitao??

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!



Ovakvu cijenu dionice ingre nebi gledali da je sve išlo prije kada je i trebalo (Alžir, gradnja zgrade atlanske plovidbe, posedarje i još neki poslovi vezani za vladine odluke) sve je to trebalo ići još u prošloj godini ali nema veze sve to ide u ovoj godini i to je dobro jel imamo prilike kupiti prejeftinu dionicu, do kraja godine ingra će biti preko 50 kuna, a rast će kreniti sad u 7 mjesecu s obzirom da nas očekuje pozitivan FI…
Pozdrav dugoročnima i naravno mirovincima koji nestrpljivo čekaju!!

Poštovani kolega, da su mirovinci nestrpljivi (u pozitivnom smislu) našli bi oni načina kako da podignu cijenu na iznos po kojem mogu kupovati (iako su mi ta pravila u ovim okolnostima i krizi, pogotovo prisutnoj kod nas, nelogična).
Svjedoci smo da je nedavno raiffeisen držao cijenu na oko 18kn dok nije prodao određenu količinu dionica (iako mi nije jasno /ili je/ zašto je sudjelovao u dokapu po 20, a onda prodavao po 17 i 18)
[/quote]

Pozitivan Fi za 2Q i dva nova posla i nestrpljivošću će doći kraj [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Istina pozitivni

nisam te razumio, kolega skovacin
Hoces reci da ne ide nikuda, jer ima dosta onih koji kupuju ingru!?
Mislio sam da ju ruse oni koji ju prodaju.
Izgleda da sam nesto pobrkao


to buy or not to buy, what shall i do!? [undecid]
Buy… [cool]

zbog takvih razmisljanja cijena se predugo zadrzavala da ne padne.al ne bu vjecno tako [bye]



mnogi me pitaju moje mišljenje o Ingri odnosno kretanju cijene, pa da ne odgovaram svakom posebno ovim putem ću ;

prvo : nisam jako dobar analitičar TA oscilatora, ali ono što ja vidim ;

Ingra će još padati i padati, ali veoma polako !
Potražnja je prenapuhana, a nju mogu napraviti samo trejderi većeg kalibra koji su zaglavili unutra.
Velika očekivanja oko Ingre imate samo vi mali dioničari obzirom da ljudi koji imaju puno bolje i direktnije informacije o pravom stanju Ingre, a nalaze se u TOP 10, ili prodaju dionice ili trejdaju.

Nemojte očekivati, a prema dosadašnjoj praksi, veliki i nagli pad čak ni u konačnici nakon okreta trenda u rast Ingre.
Ovdje više ne vlada psihologija mase malih dioničara već jednog ili više udruženih dioničara s puno novaca, a što će njemu pasti napamet teško je za pretpostaviti .
Ono što možemo pa gotovo sigurno reči je činjenica da taj trejder ili trejderi su do grla u Ingrinim dionicama i kada tad će opet napucat cijenu visoko da mogu lakše izlaziti.

Nadam se da ste naučili kada dionica pada cijeli dan, a na kraju netko kupi pa asku 6 dionica kao danas da će i sutra padati .
Svi oscilatori govore da dionica ima prenapuhanu potražnju, a što znači da vas mame da ih preskačete na bidu kako bi vas napunili po višim cijenama.

Ovo sam vam sve mnogo puta pisao, ali niste podržali moje mišljenje pa sam se maknuo.

Za rast bilo koje dionice kao zdravi i dugoročni rast morate samo gledati P/E koji mora biti pozitivn i što niži, pa nema brige ! Dionice sa negativnim P/E kao INgra mogu svaki čas puknuti u stečaj i toga trebate svi biti svijesni.

Kada budete vidjeli da Ingra ima pozitivan P/E tada će cijena već biti preko 40 Kuna i rasti će i dalje, ali bez mogućih velikih padova ili šokova !

Zato predlažem strpljenje za sve koji su unutra.
Imate sreče da su kao pas s buhama ove veliki iz TOP 10 nervozni pa će prije ili poslije nabildati cijenu !


svaka čast loris…100 od mene..
[/quote]
prilicno pronicljivo.hvala za dodatni uvid kolega [wink]



Loris kad cijena dionice pada a na kraju netko digne cijenu sa malom količinom to znači da netko brani margin ( kod agrama sa polugom x 2 ) i da mu je frka. A pošto to brokerčići znaju jer se međusobno dogovaraju i razmjenjuju informacije, sutra očekuj napad i rušenje kako bi slomili još jedan margin itd. itd. itd. Međutim sutra zbog potpore po TA ne očekujem pad ispod 15 kn, već obrnuto nakon početnog rušenja ide odbijanac.

[thumbsup]
[/quote]

Tako je i bilo. Sutra napad preko 16.

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close