INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ksafaric: ” Alamo: ” dečki, nemam što reći, čestitam vam svima koji imate INGRu, ja je nemam, čekam sa IGH[smiley2] ” …INGRE imam, a IGH sam se riješio na 6000 i mislio sam kak sam super tržio..hi..hi..hi…Ne možeš uvijek pogoditi, ali to mi je jedan od većih z…….ba na burzi.. Igh je isto super firma s velikim potencijalom…[smiley2] ” i ja sam dramatično se zaj sa igh, no ako je igh na 13400 dobra kupnja i firma s velikim potencijalom onda je i ingra na 100k u redu! [smiley2]

znate šta, navukli ste me, i ja sam sebe, neki dan sam kupio INGRU, 2kom, a mislio sam kupit po znatno jeftinije, al što je tu je. Sad zajedno prema 60kkn, a onda ćemo vidjeti dalje. Ne pratim 3 dana i ode u nebesa
[smiley2][smiley2]

Pessimism Is Your Friend

Ja mislim da i dalje treba udarati po Asku. To je njegovih 40 komada. Je li tako Bidko?[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


1. do 100% ukupno ponuñenih novih dionica bit će alocirano dobrovoljnim i/ili obveznim
mirovinskim fondovima, ali najviše do 25% ukupno ponuñenih novih dionica jednom fondu
2. sve moguće preostale dionice bit će alocirane investicijskim fondovima, ali najviše do 10% ukupno

….ovdje je sve jasno ko dan………RAST, RAST i samo RAST….!!!!!!

Poštovani kolega Luki, vidim da smo samo još nas dva opstali kao ljubitelji FA. Zbog vas a i zbog svekolikog forumskog pučanstva ( koje me an gro opsjeda sa molbama da izračunam fer vrijednost dionice kao što je Ingra ) odlučio sam podijeliti sa vama rezultate svoje analize.
Evo do koje sam vrijednosti došao.
Ingra u ovom času vrijedi točno 7,44 x book. Mislim da vama kao expertu book ne moram računati, to zna svaki početnik a kamoli ne Vi.

Bilježim se sa štovanjem

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g


Jel može jedan brzi odgovor? Postoji li prospekt izdanja novih Ingrinih dionica u elektronskom izdanju i gdje se može do njega doći. Najljepše zahvaljujem! [smiley11]

Evo za kolegu Magmatičara.[smiley2]
Samo mala napomena: projekcije su rađena samo na temelju ugovorenih poslova , tada kada su rađene ( mislim na projekcije ), dakle vrlo konzervativno.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Pas mater italicu….[smiley5][smiley5][smiley5] Ovo pod rednim brojem 1 – 5 vam sve govori o tome kako mi fizičke osobe nemamo nikakve šanse u nabavci ingrinih dionica. [smiley15]

Tome ti je tako, ostatak ostaje fondićima AZ fondu između ostalih, ali biti će nadmetanje očigledno.
Ono što mene veseli je činjenica da bi sugladno prospektu agent izdanja i Ingra mogli odlučiti o ponudi još dionica , obzirom da će interes biti veći od očekivanog. Imajući na umu ROE Ingre od preko 20 % mislim da bi vrlo brzo mogli na dobit preko 100 milja kuna, a o novom booko da i ne govorimo.

[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

PBZ Equity je dokupio još 23 komada, naravno da fond sa skoro 3 milijarde kuna imovine planira imati više od 96 milja kuna u ovakvoj dionici.

[color=blue]Inaće Ingrin glavni račun preko kojeg posluju je u PBZ-u, znaju dečki iz prve ruke u što ulažu, ipak su svi jedna grupacija , i to vrlo uspješna.[/color]

Podaci od 10.08.2007. za trgovanje na 07.08.2007.
Vlasnik računa Stanje [%] Promjena
1. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 4.969 12,42
2. OPPENHEIM IGOR 4.558 11,4
3. LUDVIGER JASNA 3.059 7,65
4. TEHNIKA D.D. 3.012 7,53
5. Skrb.: PBZ D.D. 2.141 5,35 + 23
6. ELEKTROPROJEKT D.D. 1.383 3,46
7. REŽEK DANIJEL 1.361 3,4
8. Skrb.: RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 1.200 3
9. Skrb.: ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.157 2,89
10. INGRA D.D. 1.049 2,62

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Još 6 komada na 49.000,a onda je prva prodaja na 55.000…………..u ponedjeljak će biti haos……….[smiley13]

[color=blue]Paaaa po lojtrici gor, pa po lojtrici dol...pa po lojtrici gooorrr i doooollll...........[/color]


Posejdon: ” Jel može jedan brzi odgovor? Postoji li prospekt izdanja novih Ingrinih dionica u elektronskom izdanju i gdje se može do njega doći. Najljepše zahvaljujem! [smiley11] ” Evo za kolegu Magmatičara.[smiley2] Samo mala napomena: projekcije su rađena samo na temelju ugovorenih poslova , tada kada su rađene ( mislim na projekcije ), dakle vrlo konzervativno.

Od srca zahvaljujem na trudu, kolega Plavi. [smiley11]

La vita e bella!

Ne znam dal je kolega Plavi znao, ali INGRA je u užem krugu za dobivanje koncesije za oživljavanje bazena i lječilišno-hotelskog kompleksa u Stubičkim Toplicama. Ulaganje se procjenjuje na 170 milja EUR-a. Konkurenti su Koncern Sunce, te konzorcij IGH, Konstruktor, Tehnika i bazeni Sveti Martin na Muri. Još ako to dobiju [smiley2]


Ne znam dal je kolega Plavi znao, ali INGRA je u užem krugu za dobivanje koncesije za oživljavanje bazena i lječilišno-hotelskog kompleksa u Stubičkim Toplicama. Ulaganje se procjenjuje na 170 milja EUR-a. Konkurenti su Koncern Sunce, te konzorcij IGH, Konstruktor, Tehnika i bazeni Sveti Martin na Muri. Još ako to dobiju [smiley2]

To će dobiti konzorcij, uzalud vam trud svirači. Diplite bez veze.
Nije da imam nešto protiv vas, jednostavno niste te sreće da dobijete taj posao dok god je Jure živ i Marina u fotelji.

?*?*

[b]Ima li tko ovaki Kawasaki?[/b]


Ne znam dal je kolega Plavi znao, ali INGRA je u užem krugu za
dobivanje koncesije za oživljavanje bazena i lječilišno-hotelskog
kompleksa u Stubičkim Toplicama. Ulaganje se procjenjuje na 170 milja
EUR-a. Konkurenti su Koncern Sunce, te konzorcij IGH, Konstruktor,
Tehnika i bazeni Sveti Martin na Muri. Još ako to dobiju [smiley2]

savjetnik za izbor najboljeg na natječaju je ingrin “čovjek”, tak vele, otprilike, u PD-u


ides: ” Ne znam dal je kolega Plavi znao, ali INGRA je u užem krugu za dobivanje koncesije za oživljavanje bazena i lječilišno-hotelskog kompleksa u Stubičkim Toplicama. Ulaganje se procjenjuje na 170 milja EUR-a. Konkurenti su Koncern Sunce, te konzorcij IGH, Konstruktor, Tehnika i bazeni Sveti Martin na Muri. Još ako to dobiju [smiley2] ” savjetnik za izbor najboljeg na natječaju je ingrin “čovjek”, tak vele, otprilike, u PD-u

gospodin K?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

ides:

Ne znam dal je kolega Plavi znao, ali INGRA je u užem krugu za
dobivanje koncesije za oživljavanje bazena i lječilišno-hotelskog
kompleksa u Stubičkim Toplicama. Ulaganje se procjenjuje na 170 milja
EUR-a. Konkurenti su Koncern Sunce, te konzorcij IGH, Konstruktor,
Tehnika i bazeni Sveti Martin na Muri. Još ako to dobiju [smiley2]

savjetnik za izbor najboljeg na natječaju je ingrin “čovjek”, tak vele, otprilike, u PD-u


Nisam znao, iako je poznato da imaju dobre lobiste, ali ovaj konzorcij mi se čini dosta jak u tome, a imaju i “reference”. Biće gusto kod toga!

…Slažem se da će biti gusto…Dobivanje tog posla veći bi utjecaj imalo na cijenu IGH nego INGRE…
Rasti će u svakom slučaju obje. A mislim da bi im se mogao priključiti i Dalekovod…(po rastu)…Ipak je ovo godina građevinara i montažera. U ponedjeljak , a i cijeli naredni tjedan očekujem urnebes na “našoj” INGRI…
Kao što bi rekao Plavi…može li bolje…..Ja kažem da može[smiley2][smiley1]

Ja mislim da i dalje treba udarati po Asku. To je njegovih 40 komada. Je li tako Bidko?[smiley2]


Ja sam još u dokupu, a ti?…[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close