INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

STARA VIJEST:

Na jesen počinju pripremni radovi za izgradnju hidroelektrana

Objavljeno 7.8.2009 u 07:30

Od Doboja do Modriče uz rijeku Bosnu u toku je postupak ekspoprijacije zemljišta na kojem će biti izgrađeno sedam hidroelektrana i pripremni radovi počet će na jesen, rekao je predstavnik kompanije "Technor Energy" iz Norveške Vladimir Aljetić.

"Planiramo da ugovor o gradnji potpišemo 15. januara naredne godine, a izvođač će raditi po sistemu ključ u ruke", rekao je Aljetić.

NISU SE NI OVI IZ Technor Energy-ja bas iskazali….

JOS MALO STARIH VIJESTI:

Gradnja MHE u proljece

DOBOJ – Ministar privrede, energetike i razvoja u Vladi Republike Srpske Rajko Ubiparip i predsjednik Upravnog odbora norveške kompanije "Tehnor enerdži AS" Knut Paulsen potpisali su juče tri ugovora o koncesijama za izgradnju malih hidroelektrana na rijeci Bosni u opštinama Doboj i Modriča.

– Dvanaestog maja prošle godine potpisali smo takođe tri ugovora sa istom kompanijom, a potom i jedan sa "Elektro-Dobojem" tako da će se u ovom dijelu naše Republike graditi sedam malih hidroelektrana. Sve zajedno one će, naravno, kada budu stavljene u funkciju, proizvoditi 73 megavata električne energije – rekao je Ubiparip poslije potpisivanja ugovora u Doboju i najavio da će sprovođenje ovih projekata početi u januaru naredne godine.

Prve tri koncesije, prema njegovim riječima, potpisane su na 27, a ove na trideset godina.

– Riječ je o malim hidroelektranama Doboj i "Cijevna 5 i 6" koje će biti podignute na rijeci Bosni između Doboja i Modriče. Ovaj projekat doprinijeće ne samo povećanju proizvodnje struje, već i uređenju korita rijeke između ova dva grada. Korito Bosne danas je zbog nebrige "divlje". Dopustili smo da nekada lijepa obala postane ružna i nesigurna za stanovnike koji tu žive – naglasio je Ubiparip.

Izgradnjom šest hidroelektrana male akumulacije, biće uređena riječna obala i podignuto nekoliko mostova koji će povezivati ljude sa dvije obale. Sada od Doboja do Modriče postoji samo jedan most preko rijeke Bosne i to željeznički, u Rudanci.

– U potpunosti ćemo urediti riječno korito od Doboja do Modriče i na taj način smanjiti nevolje stanovništvu koje tu ima svoja imanja i kuće na plavljenim područjima. Stvorićemo uslove za razvoj turizma, riješiti mnoge probleme i pitanja snabdijevanja poljoprivrednog zemljišta vodom. U suštini, podići ćemo na viši nivo kvalitet vodoprivredne osnove za razvoj svih segmenata života na ovom području – istakao je Ubiparip.

On je dodao da Vlada istinski podržava ove projekte, ali i da očekuje da će lokalne zajednice imati dosta razumijevanja kako bi se, početkom iduće godine, sa riječi prešlo na djela i u narednih nekoliko godina male hidroelektrane stavljene u funkciju.

Generalni direktor "Tehnor enerdži AS" Stajn-Harald Bones podsjetio je kako se u početku mislilo da će ovo biti mali projekat, ali je on u međuvremenu postao znatno veći.

– Kombinovali smo svoje sa nekim kapacitetima iz Švedske i učinili sve da pripremimo veliki program. Rezultati bi trebalo da budu veoma povoljni za razvoj opština Doboj i Modriča i cijelog ovog regiona, jer će pružiti mnoge mogućnosti. Lokalna zajednica imaće priliku kakvu do sada nije imala da unaprijedi stanje u kome sada živi – rekao je Bones.

On je saopštio da "Tehnor enerdži AS" ima za sada kancelariju u Banjoj Luci, ali namjerava da jednu otvori i u Doboju.

– Jedva čekam da započnemo sa realizacijom ovih projekata i unaprijed se radujem saradnji koju ćemo imati sa opštinama Doboj i Modriča. Mislim da će obje strane od ovog posla imati veliku korist – naveo je Bones.

Direktor "Elektro-Doboja" Milenko Cvijanović zahvalio je Vladi Republike Srpske koja je imala razumijevanja da jedan mali projekat proširi i učini ga veoma važnim i velikim za ovaj kraj.

– "Elektro-Doboj" dobio je koncesiju na "Cijevnoj 3" i dijelom na Šainom kamenu, čiji se jedan dio nalazi u Federaciji BiH. Nadam se da će predstavnici Vlade Federacije BiH i kantona imati razumijevanja da se ovaj projekat nastavi uzvodno uz rijeku Bosnu prema Maglaju, a da to isto kasnije uradimo u Posavskom kantonu do ušća Bosne u Savu – rekao je Cvijanović.

Poslije potpisivanja ugovora, predstavljen je "Integralni razvojni projekat uređenja, zaštite i korišćenja rijeke Bosne na području Republike Srpske".

Posao

Izgradnja ovih elektrana trajaće tri godine, a najveći dio posla obaviće domaće firme.

To će b

JOS MALO:

Izgradnja novih hidrocentrala
ponedeljak, 10 avgust 2009 06:24
Pripremni radovi na gradnji sedam mini hidrokelektrana na rijeci Bosni od Doboja do Modriče počinju u septembru, dok je početak gradnje planiran za januar 2010. godine. To je najavljeno nakon sastanka načelnika opštine Doboj, rukovodstva dobojske Elektrodistribucije i predstavnika investitora i koncesionara, norveške firme Tehnoenergy. Projektni direktor Tehnoenergy Stejn Harald Bones, je rekao da je raspisan medunarodni tender za izvodaca radova, prema kome dokumenti moraju biti dostavljeni do sredine septembra, a potpisivanje ugovora i početak radova planirani su za januar 2010. godine. Izgradnjom mini hidroelektrana biće otvorena nova radna mjesta, a norveški investitor se obavezao da ce paralelno raditi i na uređenju, zaštiti i korištenju rijeke Bosne. Dobojska elektrodistribucija ce biti investitor i vlasnik jedne cijevne elektrane na Bosni, te mini hidroelektrane u Paklenici na Ozrenu.

Dakle, za one koji vjeruju da ce ingra bit u ovome… Mozda vrijedi cekati jos malo…

Stojte mi dobro!

Nemamo sreće, nemamo……
Loše prođe sve čega se dotaknemo, ne mislim samo na dionicu….
Čak je upitno i upravljanje arenom, a ponadao sam se da ćemo bar time zaradit koju kintu, za režije…
A posla nema, i nema baš kao u industrogradnji. Teška kriza……
Možda bi trebalo vratiti nazad otpuštene radnike i prositi Juru Radića da nam dade malo posla na svom autoputu?

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Politika/HRT-ce-traziti-da-se-Orfej-povuce-iz-posla-s-Arenom?homesrclink=carousel

Ni sreće ni pameti.

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!

sad bude "spasitelj" pomogel u foto finišu…. (koja zafrkancija pa toga nigde nema)

vidi prodaje
276 39,98
100 39,99
3250 40,00
5413 40,30

100 40,36
30 40,39
200 40,40
100 40,46
100 40,48
150 40,49

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Ti ne prodaju kolega, oni kupuju.

Ići će gore kad…. ONI…….. to odluče …prijatelji ……

Samo što se cijela ova žabokrečina totalno kontrolira …vidljivo danas na IGH i TEHNICI …a non stop na INGRI , Brodarima , Bankarima …..itd ….

ONI ….vladaju ….


Pozdrav prijatelji [smiley]

jeste li dobro, vidim da tučete promet boli glava, ali ne bojte se, dok nema promijene u cijeni možete mirno spavati jer Ingra se armirala na 39…zar ne?
evo, ja malo prodao Dlkv, malo Igh i Knzuma…sveukupno nekih oko 7% što bi bilo kao da mi je Ingra došla na 45 kožica da nisam izašao sa zadnjih 1500 na 41,40 [smiley]
eto, rekoh samo da vam se javim kada sam tu u blizini i da vam kažem da svakodnevno mislim na ovu mirnu luku [thumbsup]


-Jao si ga nama, kad su nam takvi prijatelji.Kakvi li su samo neprijatelji????? [shocked] [sealed] [undecid]

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont

A kako neče kontrolirati..pa pogledaj , kad deš na zse.hr, više nežeš ko čovjekniti nači INGR-u od pustih zapisa:

INGR-M-011AINGRA
INGR-M-020AINGRA
INGR-M-026AINGRA
INGR-M-104AINGRA
INGR-M-104EINGRA
INGR-O-11CAINGRA
INGR-R-A….BINGO.. [lol] u koji sam cirkus upao…bljak

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....


Ići će gore kad…. ONI…….. to odluče …prijatelji ……

Samo što se cijela ova žabokrečina totalno kontrolira …vidljivo danas na IGH i TEHNICI …a non stop na INGRI , Brodarima , Bankarima …..itd ….

ONI ….vladaju ….

Dajte ljudi maknite se sa bida nek ove naloge od 3500 i 5000 kom stave na 30 kn ili 20 kn pa da vidimo do koliko jeftino može mafija prodavati. [bye]

U privitku TA ingre. U tijeku je kontrolirana igra ping-ponga izmedju SMA20 linije i linije potpore. Takovo stanje bi moglo potrajati neko vrijeme sve dok onaj tko kontrolira igru ne odluci drugacije.
Takodjer, prosli put kad smo probili SMA20 zaustavljeni smo na SMA50…a sto bi nas to sad moglo zaustaviti? …slijedeci puta bi vjerojatno mogli potegnuti i do SMA100 ili do gornje linija otpora klina?
Ali kad gazda odluci…a to bi moglo biti i vrlo-vrlo skoro…i vrh klina se ne cini vise tako daleko.

P.S. (za katastroficare)
Da nas se zeli zatuc ispod linije potpore mogli su to bez problema napraviti i danas…ali zasto nisu?

Optimist - loše informirani pesimist


sad bude "spasitelj" pomogel u foto finišu…. (koja zafrkancija pa toga nigde nema)

vidi prodaje
276 39,98
100 39,99
3250 40,00
5413 40,30

100 40,36
30 40,39
200 40,40
100 40,46
100 40,48
150 40,49


ma tko vlada?
kakve su to priče ekipa..
ovako se samo tjera kokošare van iz ingre..pa ćemo..ups ćete lakše rasti..
sutra će ti nalozi biti na 39.75 do 09.55 pa nestati..

lp

p.s. a vi recite da je tu nekaj ilegalnog…hehehe

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

što pada ovaj snijeg,opet će nam vlakić sutra proklizavati,ako ga ne zatrpa do proljeća,snijega se očekuje 39,20 cm,tko će to otrpati



sad bude "spasitelj" pomogel u foto finišu…. (koja zafrkancija pa toga nigde nema)

vidi prodaje
276 39,98
100 39,99
3250 40,00
5413 40,30

100 40,36
30 40,39
200 40,40
100 40,46
100 40,48
150 40,49


ma tko vlada?
kakve su to priče ekipa..
ovako se samo tjera kokošare van iz ingre..pa ćemo..ups ćete lakše rasti..
sutra će ti nalozi biti na 39.75 do 09.55 pa nestati..

lp

p.s. a vi recite da je tu nekaj ilegalnog…hehehe
[/quote]

tih naloga nema više, nije ih više bilo niti u 16:05 kada sam ja pogledao….

DOKUP!

New Report

Close