INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Jedno moram priznati, ovdje je mnogo hrabrih momaka.

Dečko hrabri su ostali na cjenama iznad 300 kn. Za ulagati na ovoj cijeni ne treba nikakva hrabrost, trenutačno ne postoji nikakav rizik za firmu niti ulagače.
[/quote]

Napokon nešto pametno. Više ne mogu slušati taj čemer i jad. Što je najbolje kladim se da je ovima koji plaču ulaz na ispod 50kn.




Jedno moram priznati, ovdje je mnogo hrabrih momaka.

Dečko hrabri su ostali na cjenama iznad 300 kn. Za ulagati na ovoj cijeni ne treba nikakva hrabrost, trenutačno ne postoji nikakav rizik za firmu niti ulagače.
[/quote]

Napokon nešto pametno. Više ne mogu slušati taj čemer i jad. Što je najbolje kladim se da je ovima koji plaču ulaz na ispod 50kn.

[/quote]
tako je,to čak nisu ni burek investitori,neznam kako bi ih se uopće moglo nazvati.
upali su u dionicu,i ako ona ne poraste 10000% u tri dana odma zovu hanfu i raspredaju priče o armagedonu.
s druge strane,dobro je da ima ovčica,što je veće stado,bit će više vune [cool]



Smisao dioničarstva je dividenda koja bi trebala biti veća od kamate na oročenja. Bez rasta vrijednosti dionice i isplate dividende dionica je potpuno besmislena.

Istina, a sad reci čije dionice daju pristojnu dividendu. Nažalost na prste ih se može nabrojati.
[/quote]
Ali ipak, ingra je imala dividendu, a dlkv nije. I to govori o dionicama. Kad bi cijena narasla bila bi i mogućnost veće dividende, dakle dvostruka korist. Ova podcjenjenost je naprosto nevjerojatna.
A da se dogovorimo za skupno sudjelovanje na skupštini 25/2? Naročito oni koji su u Zagrebu. Pa da postavimo pitanja direktno onima koji nam moraju dati odgovor? Đaba nam ovdje kukati.



Jedno moram priznati, ovdje je mnogo hrabrih momaka.

Dečko hrabri su ostali na cjenama iznad 300 kn. Za ulagati na ovoj cijeni ne treba nikakva hrabrost, trenutačno ne postoji nikakav rizik za firmu niti ulagače.
Daj se malo informiraj prije nego pišeš gluposti.

Jaki su mi ovi, kad firma dobro posluje možeš mu uvaliti dionicu i po 10X većoj cijeni od realne, čim dođe neki problemčić odmah im ništa ne vrijedi.
U dionice se ulaže kad ih nitko neće…[/b]
[/quote]
[thumbsup]


Nisu mi jasni oni koji očekuju da će smanjenjem cijene nekako profitirati. Tu nema profita za nikoga, a najgore je samoj firmi kojoj pada rejting i time joj poskupljuje kamate na kredite, a svim dioničarima izmiče sigurna zarada u obliku dividende, koju je nemoguće postići ako nema rasta dionice. Smisao dioničarstva je dividenda koja bi trebala biti veća od kamate na oročenja. Bez rasta vrijednosti dionice i isplate dividende dionica je potpuno besmislena. Bitno je da ingra ima živi objekt arenu i mislim da je realno u boljoj situaciji nego igh sa cestom u crnoj gori jer je to još uvijek na vrbi svirala. I adris i podravka odlično stoje obzirom na objavljene gubitke u zadnjem kvartalu. Hajdemo promijeniti sentiment barem na ovom forumu iz negativnog u pozitivni. Čisto za probu!!!

Ti si idući dobitnik Nobelove nagrade iz područja ekonomije. Kakve veze ima cijena dionice s dividendom? Kakve?
Teško onom tko se drži tvijih savjeta, a tebi još teže!

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....




Jedno moram priznati, ovdje je mnogo hrabrih momaka.

Dečko hrabri su ostali na cjenama iznad 300 kn. Za ulagati na ovoj cijeni ne treba nikakva hrabrost, trenutačno ne postoji nikakav rizik za firmu niti ulagače.
Daj se malo informiraj prije nego pišeš gluposti.

Jaki su mi ovi, kad firma dobro posluje možeš mu uvaliti dionicu i po 10X većoj cijeni od realne, čim dođe neki problemčić odmah im ništa ne vrijedi.
U dionice se ulaže kad ih nitko neće…[/b]
[/quote]
[thumbsup]
[/quote]

evo sad ih baš nitko neće,baš me zanima zašto nitko ne ulaže i siguran sam kada ih svi budu htjeli da će se ulagati,čudno [thumbsup]

Ja uopće ne dajem savjete, ali i dalje mislim da je smisao dioničarstva dividenda i porast cijene dionice. Zaista želim znati o čemu ovisi dividenda, ako ne o rezultatima poslovanja i posljedično cijeni dionice? Zbog čega me odmah ne prosvijetiš, pa tome ovaj forum i služi, zar ne? No, da, ipak on služi samo za iskaljivanje frustracija, oprosti na krivoj procjeni.

@trinaest
ali i dalje mislim da je smisao dioničarstva dividenda i porast cijene dionice.
Apsolutno se slažem!
Zaista želim znati o čemu ovisi dividenda, ako ne o rezultatima poslovanja i posljedično cijeni dionice?
Rezultati poslovanja, djelomično točno (naravno ako Skupština ne odluči dobit reinvestirati), drugi dio – ni blizu istini, eknomskoj teoriji, uostalom, ni blizu zdravologičkom razmišljanju! Dakle, što bi Srbi rekli – FULO SI CEO FUDBAL!
Za kraj, slažem se da ovaj forum služi nekima za iskaljivanje frustracija (na žalost), ali ne i s moje strane. To što ti prizemljenje na činjenicama shvaćaš kao vrijeđanje, e to je već tvoj problem s egom!

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....

Tvrtke odugovlače s objavom rezultata na Zagrebačkoj burzi
http://www.vecernji.hr/vijesti/tvrtke-odugovlace-objavom-rezultata-zagrebackoj-burzi-clanak-90265

Zagrebačka burza posljednjih je dana “poplavljena” obavijestima kompanija koje ih masovno obavještavaju kako neće biti u mogućnosti dostaviti financijska izvješća za četvrti kvartal prošle godine u zakonski propisanom roku, koji je istekao 31. siječnja.

U većini obavijesti navodi se pomalo smiješno objašnjanje kako je izrada financijskih izvješća još u tijeku, te kako zbog obveza prema dioničarima, smatraju da bi preuranjeno objavljivanje privremenih, nerevidiranih i nekonsolidiranih izvještaja moglo prouzročiti nepotrebnu zabunu kod investicijske javnosti te izazvati štetne posljedice kako za investitore, tako i za tvrtke…

– Objašnjenja koja se navode u objavama o nemogućnosti slanja financijskih izvješća nisu po mome mišljenju opravdana, jer je zaista nevjerojatno da tako velikim kompanijam treba tri mjeseca da izrade financijska izvješća za navedeno razdoblje poslovanja,kaže Samodol.Treba reći kako se tu ne radi samo o manjim tvrtkama, već i o velikim kompanijama među kojima su Croatia osiguranje, Dalekovod, Exportdrvo, Dalmacijavino i deseci drugih…

– Zagrebačka burza u utorak će poslati podsjetnike tvrtkama koje su poslale obavijesti, i podsjetiti ih da nisu izvršile svoju obvezu, rekao nam je glasnogovornik Burze Željko Kardum.O mogućim sankcijama protiv onih koji nisu izvršili svoju zakonsku dužnost Kardum nije želio govoriti, no rekao je kako je sve propisano Zakonom o tržištu kapitala, te kako postoje institucije nadležne za to.

Optimist - loše informirani pesimist

Zašto ne odgovoriš o čemu ovisi dividenda osim o rezultatima poslovanja? I ima li dividenda ikakve veze s cijenom dionice. Zašto većina firmi prošle godine nije isplatila dividendu, a neće ni ove? Nemoguće da to nema veze s padom cijena upravo dionica!

@trinaest
Pozorno citaj sto pisem. Tako si mogao i procitati u mom prethodnom odgovoru da dividenda ovisi o rezultatima poslovanja, ali nakon toga i o odluci Skupstine sto ce raditi s dobiti (podjeliti kroz dividendu ili reinvestirati). S cijenom dionica na burzi nema APSOLUTNO nikakve veze. TOČKA!
A zasto nisu isplacene dividende u drugim firmama? Puno je razloga, ali vecina je vezana uz poslovanje s gubitkom ili zanemarivom dobiti! Naravno, zbog opce gospodarske situacije velik broj privrednih subjekata ne može donijeti kvlaitetnu procjenu o budućim makroekonomskim kretanjima (koji utjecu na njihovo poslovanje), stoga neke od tih tvrtki (zahvaljujući knjigovodstvenim akrobacijama) dio dobiti čuvaju za (eventualne) teške dane! Jasnije?

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....

…gdje pobjegoše one tisućice sa prodaje, koje su strašile i psihički prisiljavale na prodaju…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Hrc01
Ne želim se nadmudrivati. Ako dividenda nema veze s cijenom dionica, sa čime ima? I ako firma ne isplaćuje dividendu, a dionica tijekom 1,5 dana neprestano pada (što se dogodilo sa svim burzama u svijetu) koji je uopće razlog kupnje svih tih dionica? Zar su svi dioničari sadisti pa namjerno ulažu u nešto o čega, ne samo da nemaju nikakve koristi, nego i gube čak i do 80% uloženog? Zar su svi totalno ludi? Ukratko, želim reći, da ova kriza nije normalno stanje i da se ni firme, ni dioničari (sadašnji i budući) ne ponašaju uobičajeno, nego u panici. Moja je želja da se svi skupa vratimo u kolotečinu, počnemo raditi i ponašati se na burzi racionalno. Dakle, ne rušiti dionice i prizivati stečajeve, nego dokupljivati da bi smanjili ulaz (ovakva prilika se ne bi trebala propustiti), očekivati bolje rezultate i dividendu, i u miru doživjeti svoj target iz snova. Eto!!!

…pročitah zadnje 2 stranice i moram se složiti sa onima koji pišu da je sada vrijeme ući u Ingru a ne prodavati…onaj što piše da ima hrabrih, ima i te kako a to su oni koji prodaju po ovoj niskoj cijeni i nadaju se ući na 5-6-kn niže-zaista su hrabri…nema zarade u mjesec dana-nekada se i to desi naravno ali to su rijetke situacije pogotovo u ovo vrijeme krize…i moje mišljenje je da isplata dividende nema veze sa poslovanjem već o odluci skupštine…sve manji je promet po padajućim cijenama i to ohrabruje a biti će veći kada krene UP…sve u svemu treba nam svima strpljenja…dioničarstvo je ulaganje na duge staze, minimalno 3 godine unutar kojih se može nešto zaraditi(ove 2 krizne godine ne treba računati)…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Nisam baš shvatio ovaj pokušaj kupo-prodaje Arene?
Jel to Ingra prodaje sam sebi ili što……pokušaj dizanja cijene nepostojećim kupcima? što?

New Report

Close