INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Eh kolege…ova ingra mi stvara sve teži minus….životna ušteđevina mi se topi pred očima.
Ne znam što mi je bilo da kao početnik ulažem u ovo, valjda zato što su mi rekli da je ovo dionica po mjeri malog čovjeka i fizičkog radnika poput mene.

Trebalo bi uvesti neka pravila ad amateri ne mogu ulagati u bilo koju dionicu prije nego se malo educiraju i polože koju on-line provjeru znanja. Zato i kažem da treba prodati burzu.
Investicijski savjetnik kojeg sam platio 500 kuna mi je danas sve dobro objasnio.
Kazao je da nisam trebao slušati drukere i izgubiti svoj teško zarađen novac.
Pozdrav svima dobronamjernima…..

samo hrabro majstore…sve je to škola a drugi put ne slušaj svakoga….i ja san popu… prvi put kad san stavija novce na druk, ali to m je bila škola…..

U svakom slučaju i ode će sunce zasjati……samo ko ima strpljenja čekat?


Eh kolege…ova ingra mi stvara sve teži minus….životna ušteđevina mi se topi pred očima.
Ne znam što mi je bilo da kao početnik ulažem u ovo, valjda zato što su mi rekli da je ovo dionica po mjeri malog čovjeka i fizičkog radnika poput mene.

Trebalo bi uvesti neka pravila ad amateri ne mogu ulagati u bilo koju dionicu prije nego se malo educiraju i polože koju on-line provjeru znanja. Zato i kažem da treba prodati burzu.
Investicijski savjetnik kojeg sam platio 500 kuna mi je danas sve dobro objasnio.
Kazao je da nisam trebao slušati drukere i izgubiti svoj teško zarađen novac.
Pozdrav svima dobronamjernima…..

:))) ….proklet bio onaj dan kad sam ja ušao u ovu igru koja se zove dionice . Ja sam nažalost ovu tvoju školu platio prije par godina pa mi je kasnije došlo iz guzice u glavu ali je onda bilo već kasno .
Naučio sam da što manje čitam forum i procjenjujem glavom . Zapamti svaki 3 forumaš će ti dati
dobronamjerni savjet dokle će ti ostali hvaliti dionicu jer su i sami u njoj pa se tješe da sami ne izgube ili drukaju da bi se mogli rješiti iste . To se najbolje vidi u novim nickovima koji niču kao gljive poslije kiše ….malo pišu pišu pa naglo nestanu….!

Pamet u glavu !

na 4300 sve prodajem...

Nemreš bilivit koliko ovdje ima heroja koji ljušte svoju, uz one koji bacaju tuđu lovu [lol] [lol]
Misle valjda i računaju da će pokriti gubitak ak kupe niže, ili računaju da su izgubili tek par lipa, a lipice te prevare na količini ?

Realne brojke glase a radi se o prosjecima:
U zadnjih 4 mjeseca trgovanja kupljeno je 2,255.000 dionica po prosječnoj cijeni 47,34 bez provizije
U ovoj rastućoj 2010. godini kupljeno je 666.465 dionica po prosječnoj cijeni od 41,87 bez provizija !

Baš me zanima dokle možete ići u vlastite gubitke (od 2 do 8 kn po dionici na bazi gornjih prosjeka) i to samo na račun rekla-kazala postova i članaka u medijima ?
U svakom slučaju nije loše pospremati, kada već poklončići po bidu obavezno dolete ujutro i pred kraj dana !

I kolega Neimar će vam rado potvrditi da tu ima neš čudno za razliku od svih drugih dionica
[wink] [undecid] [wink]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!



Eh kolege…ova ingra mi stvara sve teži minus….životna ušteđevina mi se topi pred očima.
Ne znam što mi je bilo da kao početnik ulažem u ovo, valjda zato što su mi rekli da je ovo dionica po mjeri malog čovjeka i fizičkog radnika poput mene.

Trebalo bi uvesti neka pravila ad amateri ne mogu ulagati u bilo koju dionicu prije nego se malo educiraju i polože koju on-line provjeru znanja. Zato i kažem da treba prodati burzu.
Investicijski savjetnik kojeg sam platio 500 kuna mi je danas sve dobro objasnio.
Kazao je da nisam trebao slušati drukere i izgubiti svoj teško zarađen novac.
Pozdrav svima dobronamjernima…..

:))) ….proklet bio onaj dan kad sam ja ušao u ovu igru koja se zove dionice . Ja sam nažalost ovu tvoju školu platio prije par godina pa mi je kasnije došlo iz guzice u glavu ali je onda bilo već kasno .
Naučio sam da što manje čitam forum i procjenjujem glavom . Zapamti svaki 3 forumaš će ti dati
dobronamjerni savjet dokle će ti ostali hvaliti dionicu jer su i sami u njoj pa se tješe da sami ne izgube ili drukaju da bi se mogli rješiti iste . To se najbolje vidi u novim nickovima koji niču kao gljive poslije kiše ….malo pišu pišu pa naglo nestanu….!

Pamet u glavu !
[/quote]
eto…nemoze se bolje rec

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Očekivao sam veći pad danas…čudno da nije više potonula(moje mišljenje)…
Ima li tko kakvih prognoza za sutra?(nadam se nižim cijenama radi dokupa)



Eh kolege…ova ingra mi stvara sve teži minus….životna ušteđevina mi se topi pred očima.
Ne znam što mi je bilo da kao početnik ulažem u ovo, valjda zato što su mi rekli da je ovo dionica po mjeri malog čovjeka i fizičkog radnika poput mene.

Trebalo bi uvesti neka pravila ad amateri ne mogu ulagati u bilo koju dionicu prije nego se malo educiraju i polože koju on-line provjeru znanja. Zato i kažem da treba prodati burzu.
Investicijski savjetnik kojeg sam platio 500 kuna mi je danas sve dobro objasnio.
Kazao je da nisam trebao slušati drukere i izgubiti svoj teško zarađen novac.
Pozdrav svima dobronamjernima…..

:))) ….proklet bio onaj dan kad sam ja ušao u ovu igru koja se zove dionice . Ja sam nažalost ovu tvoju školu platio prije par godina pa mi je kasnije došlo iz guzice u glavu ali je onda bilo već kasno .
Naučio sam da što manje čitam forum i procjenjujem glavom . Zapamti svaki 3 forumaš će ti dati
dobronamjerni savjet dokle će ti ostali hvaliti dionicu jer su i sami u njoj pa se tješe da sami ne izgube ili drukaju da bi se mogli rješiti iste . To se najbolje vidi u novim nickovima koji niču kao gljive poslije kiše ….malo pišu pišu pa naglo nestanu….!

Pamet u glavu !
[/quote]
eto…nemoze se bolje rec
[/quote]

ja sam novi i vidim da ste me već etiketirali.
ak se može znati u koje skupine vi spadate?dobronamjerni ili drukeri

Frankly my dear, I don't give a damn!

Jedno moram priznati, ovdje je mnogo hrabrih momaka.


Eh kolege…ova ingra mi stvara sve teži minus….životna ušteđevina mi se topi pred očima.
Ne znam što mi je bilo da kao početnik ulažem u ovo, valjda zato što su mi rekli da je ovo dionica po mjeri malog čovjeka i fizičkog radnika poput mene.

Trebalo bi uvesti neka pravila ad amateri ne mogu ulagati u bilo koju dionicu prije nego se malo educiraju i polože koju on-line provjeru znanja. Zato i kažem da treba prodati burzu.
Investicijski savjetnik kojeg sam platio 500 kuna mi je danas sve dobro objasnio.
Kazao je da nisam trebao slušati drukere i izgubiti svoj teško zarađen novac.
Pozdrav svima dobronamjernima…..


Koji je ovo druk…heheh
Za malu djecu…IQ..je…. [lol]

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....


Jedno moram priznati, ovdje je mnogo hrabrih momaka.

svako ko živi u RH je hrabar,neizvjesna budućnost,mirovine,zaposlenje,firme 🙂
Svaka firma može propast,meni osobno nije jasno kako ljudi mogu sa 100% sigurnošću tvrdit da će nešto propast da nevalja i da je govno ili suprotno,da će opstat,da je super,i da je predivo,sve je relativno,na burzi pogotovo…
Što se tiče firme mislim da će preživjet (osobni stav) i ponovo počet zarađivat…koliko vremena treba proć neznam 100% ali moja skromna pretpostavka 9 mjeseci do godine dana…
Svi koji misle prodavat molim ih da to učine po što nižim cjenama tako da ekipi koja im je prodavala po enormno skupim cijenam sada proda po smješno malim 🙂


Jedno moram priznati, ovdje je mnogo hrabrih momaka.

Dečko hrabri su ostali na cjenama iznad 300 kn. Za ulagati na ovoj cijeni ne treba nikakva hrabrost, trenutačno ne postoji nikakav rizik za firmu niti ulagače.
Daj se malo informiraj prije nego pišeš gluposti.

Jaki su mi ovi, kad firma dobro posluje možeš mu uvaliti dionicu i po 10X većoj cijeni od realne, čim dođe neki problemčić odmah im ništa ne vrijedi.
U dionice se ulaže kad ih nitko neće…

http://seebiz.eu/hr/nekretnine/hrt%2c-digitel-i-ingra-zele-upravljati-arenom,67397.html

e moji moderatori , pustate ono sto vama pase , [cool]


Eh kolege…ova ingra mi stvara sve teži minus….životna ušteđevina mi se topi pred očima.
Ne znam što mi je bilo da kao početnik ulažem u ovo, valjda zato što su mi rekli da je ovo dionica po mjeri malog čovjeka i fizičkog radnika poput mene.

Trebalo bi uvesti neka pravila ad amateri ne mogu ulagati u bilo koju dionicu prije nego se malo educiraju i polože koju on-line provjeru znanja. Zato i kažem da treba prodati burzu.
Investicijski savjetnik kojeg sam platio 500 kuna mi je danas sve dobro objasnio.
Kazao je da nisam trebao slušati drukere i izgubiti svoj teško zarađen novac.
Pozdrav svima dobronamjernima…..

Kolega ….vidim da te doživaljavaju kao druk ali šta stvarno kaže tvoj investicijski savjetnik ovdje?
Građevina u banani ? Par godina oporavka ? Ne isplati se ulagati ? Firma će propasti …sve ćemo izgubiti ?
Dobro ti je napisao jedan kolega gore ….ulaže se kad je najgore , a sad MOŽE LI GORE? Svi koji sada ulože , moraju imati muda i vjerojatno riskiraju ..to je burza …ali može se JAAAKO isplatiti …
osobno vjerujem u ovu firmu …3 mirovinca su ovdje … kad za 2-3 godine cijena bude negdje u svemiru …sjeti se ovih teških dana ….sa +300-400 % zarade haha

Nisu mi jasni oni koji očekuju da će smanjenjem cijene nekako profitirati. Tu nema profita za nikoga, a najgore je samoj firmi kojoj pada rejting i time joj poskupljuje kamate na kredite, a svim dioničarima izmiče sigurna zarada u obliku dividende, koju je nemoguće postići ako nema rasta dionice. Smisao dioničarstva je dividenda koja bi trebala biti veća od kamate na oročenja. Bez rasta vrijednosti dionice i isplate dividende dionica je potpuno besmislena. Bitno je da ingra ima živi objekt arenu i mislim da je realno u boljoj situaciji nego igh sa cestom u crnoj gori jer je to još uvijek na vrbi svirala. I adris i podravka odlično stoje obzirom na objavljene gubitke u zadnjem kvartalu. Hajdemo promijeniti sentiment barem na ovom forumu iz negativnog u pozitivni. Čisto za probu!!!


Smisao dioničarstva je dividenda koja bi trebala biti veća od kamate na oročenja. Bez rasta vrijednosti dionice i isplate dividende dionica je potpuno besmislena.

Istina, a sad reci čije dionice daju pristojnu dividendu. Nažalost na prste ih se može nabrojati.

New Report

Close